Speciální čarodějnický díl XX

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Speciální čarodějnický díl XX
Logo Simpsonovi.svg
445. díl seriálu Simpsonovi
Pův. název Treehouse of Horror XX
Číslo řada 21
díl 4
Premiéra 18. říjen 2009
Tvorba
Scénář Daniel Chun
Režie Mike B. Anderson
Matthew Schofield
Prod. kód LABF14
Posloupnost dílů
← Předchozí
Žena v ringu
Následující →
Ďábel nenosí Pradu
Seznam dílů 21. řady
Seznam dílů seriálu Simpsonovi
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Speciální čarodějnický díl XX (anglicky Treehouse of Horror XX) je 4. díl 21. řady amerického animovaného seriálu Simpsonovi. Premiéru v USA měl 18. října 2009. Scénář napsal Daniel Chun.

Děj[editovat | editovat zdroj]

Díl je rozdělen na tři části: Vražda na objednávku neboli Objednávka na vraždu (Dial 'M' for Murder or Press '#' to Return to Main Menu), Nedělejte kraviny, lidi (Don't Have a Cow, Mankind) a Všude dobře, u Vočka nejlíp (There's No Business Like Moe Business).

Úvod[editovat | editovat zdroj]

Na začátku začnou z hrobu vstávat příšery upír, mumie, Frankenstein a vlkodlak. Vydají se do města, kde jim místní sígři řeknou, že se svými kostýmy jsou staré „vykopávky“. Převléknou se tedy za Harryho Pottera, Iron Mana a Jacka Sparrowa. Náhodou se dostanou na oslavu v domě Simpsonových. Začnou se tam bavit s ostatními ženami. Náhle do domu Simpsonových vtrhnou jejich manželky a začnou je masakrovat. Homer je naštve a ony mu utrhnou hlavu.

Vražda na objednávku neboli Objednávka na vraždu[editovat | editovat zdroj]

Líza si myslí, že ji paní učitelka Hooverová vybere jako reprezentantku na letošní literární olympiádě. Vybere si místo ní jiného jejího spolužáka. Líza ho nařkne z podvodu a skončí po škole. Tam je i Bart. Oba se spolu domluví, že se navzájem pomstí svým učitelkám. Líza to ale špatně pochopí a učitelku Krabapelovou jenom prozvoní. Bart Hooverovou zabije. Na oplátku ale chce totéž i od Lízy. Ona odmítne. Bart ji nestále pronásleduje a ona nakonec místo toho zabije jeho.

Nedělejte kraviny, lidi[editovat | editovat zdroj]

Krusty Burger předvádí nový hamburger2. Hamburgery jsou však závadné a lidé, kteří hamburgery jedí, se promění v zombie. Když zombie někoho kousne, tak ten kousnutý se také promění v zombie. Nákaza se začne rychle šířit po celém městě. Po 28 dnech už je většina lidí nakažených. Simpsonovi stále odolávají. Nemají už co jíst. Bart dalekohledem objeví hamburger. Sní ho, ale zombie se z něj nestane. Simpsonovi zjistí, že Bart je imunní. V jeho těle je klíč k záchraně lidstva. Musí ho ale dostat do „bezpečné zóny“ za městem. Apu jim pomůže se tam dostat. Aby ostatní přežili, musí sníst Bartovo maso. Líza ale vymyslí jiný způsob - Bart se vykoupe v jejich jídle.

Všude dobře, u Vočka nejlíp[editovat | editovat zdroj]

Díl se odehrává jako muzikál – Homer s Marge jsou u Vočka. Vočko musí jít do sklepa protáhnout trubky a Homer se napije z volné pípy. Neudrží ale rovnováhu a spadne do trubek, nabodne se na ně a začne umírat. Vočko namluví Marge, že ji Homer opustil. Navíc se Homerova krev dostala do piva, které Vočko načepuje pro Marge. Marge se piva napije a do Vočka se zamiluje. Při pauze si Kang a Kodos muzikál velmi pochvalují. Po týdnu se Marge znovu vydá do Vočkovy hospody. Vočko narafičil dopis od Homera, kde ji přemlouvá, aby na něj zapomněla. Homer se naštve, dostane se z trubek, Vočka zabije a dostane Marge zpátky.

Zajímavosti[editovat | editovat zdroj]