Speciální čarodějnický díl IV – Dům plný hrůzy

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Speciální čarodějnický díl IV – Dům plný hrůzy
86. díl seriálu Simpsonovi
Pův. název Treehouse of Horror IV
Číslo řada 5
díl 5
Premiéra 28. říjen 1993
Tvorba
Scénář Conan O'Brien
Bill Oakley
Josh Weinstein
Greg Daniels
Dan McGrath
Bill Canterbury
Režie David Silverman
Prod. kód 1F04
Obsah
Gaučový gag Simpsonovi se jako zombie probijí přes podlahu obýváku a sednou si na gauč.
Posloupnost dílů
← Předchozí
Medvídek
Následující →
Marge na útěku
Seznam dílů 5. řady
 1. Homerovo pěvecké kvarteto
 2. Mys hrůzy
 3. Homer jde studovat
 4. Medvídek
 5. Speciální čarodějnický díl IV – Dům plný hrůzy
 6. Marge na útěku
 7. Bartovo vnitřní dítě
 8. Bart táborníkem
 9. Poslední pokušení Homera Simpsona
 10. Jak jsem se přestal bát aneb Legalizace hazardu ve Springfieldu
 11. Homer strážcem zákona
 12. Bart na vrcholu slávy
 13. Homer a Apu
 14. Líza proti mluvící panence
 15. Hrdinný kosmonaut Homer
 16. Homer miluje Flanderse
 17. Bart dostane slona
 18. Burnsův dědic
 19. Skinner, sladký nepřítel
 20. Chlapec, který věděl příliš mnoho
 21. Milenec Lady Bouvierové
 22. Tajemství úspěšného manželství
Řady
1234567891011121314151617181920212223242526272829303132
Seznam dílů seriálu Simpsonovi
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Speciální čarodějnický díl IV – Dům plný hrůzy[1][2][3] (někdy nesprávně pouze Speciální čarodějnický díl IV) (anglicky Treehouse of Horror IV) je 6. díl 5. řady amerického animovaného seriálu Simpsonovi. Premiéru v USA měl 28. října 1993. Scénáře napsali Conan O'Brien, Bill Oakley, Josh Weinstein, Greg Daniels, Dan McGrath a Bill Canterbury.

Děj[editovat | editovat zdroj]

Průvodcem dílu je Bart v galerii různých hrůzostrašných obrazů. Díl je rozdělen na tři části: Ďábel a Homer Simpson (The Devil and Homer Simpson), Hrůza ve výši 5½ stopy (Terror at 5½ Feet) a Drákula Barta Simpsona (Bart Simpson's Dracula).

Ďábel a Homer Simpson[editovat | editovat zdroj]

Zatímco si Homer dává v práci šlofíka, jeho spolupracovníci Lenny a Carl mu sní všechny jeho koblihy. Zděšený Homer nabídne svou duši ďáblu, kterým je Ned Flanders, aby dostal pekelně dobrou koblihu. Předtím, než Homer sní poslední sousto, mu ďábel řekne, že až ho dojí, Homerova duše bude jeho. Homer však poslední kousek nedojí a duše tedy ďáblu nepatří. Během noční návštěvy lednice jej otupělý Homer sní a měl by o duši přijít. Na dotaz Lízy však ďábel souhlasí se spravedlivým soudem, který započne druhý den o půlnoci. Zatím ale Homer bude trávit čas v pekle, kde musí „za trest“ sníst všechny koblihy světa.

Soud pekelných záležitostí vede smrtka, obhájcem Homera je dobře známý právník Lionel Hutz a žalobce je sám ďábel. Jako porota jsou povoláni vlastizrádce Benedict Arnold, vražedkyně Lizzie Borden, bývalý prezident Richard Nixon, Lincolnův vrah John Wilkes Booth, pirát Černá brada, gangster John Dillinger a základní sestava Philadelphia Flyers z roku '76 (která vyvolá u Simpsonů největší zděšení...). Vypadá to, že ďábel má všechny trumfy v ruce, ale nakonec soud rozhodne, že Homerova duše patří Marge, protože již dávno před smlouvou s ďáblem ji upsal Marge sám Homer. Před odchodem ještě ďábel promění Homerovu hlavu v koblihu. On se pak nesutále uždibuje.

Hrůza ve výši 5½ stopy[editovat | editovat zdroj]

Cestou do školy napadne školní autobus zlý skřet, odšroubuje mu kolo a autobus se vybourá. Pak se Bart probudí a vyjde najevo, že se mu to jen zdálo. Když ráno skutečně nastoupí do autobusu, z okýnka zjistí, že školní autobus napadl zlý skřet, stejně jako v jeho snu. Skřet začne autobus pomalu ničit. Bart se snaží ostatní přimět, aby autobus zastavili. Nikdo mu nevěří a Bart postupně propadá paranoii. Bartovi se podaří skřeta zneškodnit světlicí a před školou se ukáže, že celý autobus je zdemolovaný. Bartovi to ale zajistí doživotní pobyt v blázinci. Když ho odváží sanitka, napadne ji zas onen zlý skřet...

Drákula Barta Simpsona[editovat | editovat zdroj]

Pan Burns pozval rodinu do svého sídla v Pensylvánii. Pan Burns i jeho sídlo jakoby z oka vypadlo pověstem o upírech. Při večeři jim je naservírovaná krev místo vína. Bart s Lízou mají podezření, pan Burns je upír, objeví tajnou upíří místnost a Barta tam pan Burns kousne. Rodina se vrátí domů a tam zjistí, že z Barta je upír. Rozhodnou se zabít hlavního upíra pana Burnse a tím Barta zachránit. Když ho zabijí, doma se ukáže, že všichni krom Lízy jsou upíry a základním upírem je Marge.

Reference[editovat | editovat zdroj]

 1. TV program na 7. listopadu 2019. iPrima [online]. [cit. 2019-11-22]. Dostupné online. (česky) 
 2. Simpsonovi V: Speciální čarodějnický díl IV - Dům plný hrůzy — Česká televize. Česká televize [online]. [cit. 2018-10-29]. Dostupné online. (česky) 
 3. Simpsonovi - Speciální čarodějnický díl IV - Dům plný hrůzy (S05E05) (epizoda) (1993). [s.l.]: [s.n.] Dostupné online. (česky)