Mys hrůzy (Simpsonovi)

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Mys hrůzy
Cape Feare
83. díl seriálu Simpsonovi
Řada: 5
Díl: 2
Kód: 9F22
Premiéra: 7. října 1993
Scénář: Jon Vitti (e)
Režie: Rich Moore (e)
Tabule: „CZ: ,,Fritovací hrnec není na hraní." EN: ,,The cafeteria deep fryer is not a toy"“
Gaučový gag: Rodina se sejde před televizí a začne tančit. Do toho se přidají různí cirkusoví zaměstnanci.

Mys hrůzy (anglicky Cape Feare) je druhý díl páté série (celkově 83. v pořadí) amerického animovaného seriálu Simpsonovi.

Děj[editovat | editovat zdroj]

Bart s Lízou sedí na pohovce a sledují televizi, když v tom přijde Marge a Bart dostane dopis ve kterém stojí: „Chystám se tě zabít“. Bart je zděšen a vůbec netuší, kdo tento hrozný dopis poslal. Ještě téhož dne dostane Bart takových dopisů s výhrůžkami smrti spousty. Začíná mít velký strach, je paranoidní a nikomu nevěří. Pravý adresát dopisů se však ukáže a není jim nikdo jiný než starý Bartův nepřítel Levák Bob, který okouzlí u soudu porotu a je předčasně propuštěn.

První setkání na sebe nenechá dlouho čekat a celá rodina Simpsonových se setká s Bobem v kině. Bart si uvědomí, že od Boba nebude mít klid, dokud nezemře. A proto se Bart přihlásí do Programu na ochranu svědků. Je jasné, že celá rodina musí být přemístěna. FBI tedy změní jméno rodiny Simpsonových na Thompsonovi a najde jim nový domov - Mys hrůzy. Tam se, teď už Thompsonovi, odstěhují a všichni si myslí, že jsou před Levákem Bobem v bezpečí. Netuší ale, že je Bob našel a dokonce se setkal s Bartem. Jednoho večera se Bob dostane na hausbót, kde rodina žije, přesekne lano, které drží hausbót a vydá se zabít Barta.

Bart Levákovi Bobovi utíká, ale nemá se kam schovat a očekává svůj konec. Trochu Bobovi zalichotí a přesvědčí ho, aby zazpíval operu s názvem Admirál jejího Veličenstva. To se nakonec podaří, ale když je konec opery, Bob se chystá Barta definitivně umlčet. Hausbót narazí do malé skalky a Levák Bob je zatčen policií, která projížděla okolo a je poslán zpět do vězení. Celá rodina, která už je zase Simpsonovými se vrací zpět do Springfieldu a je šťastná, že nakonec vše dobře dopadlo.