Speciální XXII. čarodějnický díl

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Speciální XXII. čarodějnický díl
489. díl seriálu Simpsonovi
Pův. název Treehouse of Horror XXII
Číslo řada 23
díl 3
Premiéra 30. října 2011
Tvorba
Scénář Carolyn Omine
Režie Matthew Faughnan
Prod. kód NABF19
Hosté
Posloupnost dílů
← Předchozí
Bartův nový hrdina
Následující →
Mé nahraditelné já
Seznam dílů 23. řady
Seznam dílů seriálu Simpsonovi
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Speciální XXII. čarodějnický díl (také známý pod neoficiálním názvem Speciální čarodějnický díl XXII) (anglicky Treehouse of Horror XXII) je 3. díl 23. řady amerického animovaného seriálu Simpsonovi.[1] Premiéru v USA měl 30. října 2011. Scénáře napsala Carolyn Omine.

Děj[editovat | editovat zdroj]

Díl je rozdělen na tři části: Skafandr a větry (The Diving Bell and the Butterball), Nedster (Dial D for Diddly) a Avatbart (In the Na'Vi).

Úvod[editovat | editovat zdroj]

Líza v převleku za saxofon, Bart v převleku za kosmonauta a Maggie v převleku za vetřelce se vrací z halloweenské koledy. Mají hodně sladkostí, ale Marge jim v převleku za čarodějku všechny vezme a vymění za zubní hygienu. Ráno pošle Homera, aby sladkosti poslal vojákům do zámoří. Varuje ho, aby je nejedl. On ale neodolá a jede do pouště na „Horu mlsání“. Na vrchol se vydá pěšky, ale cestou spadne do rokle. Když dopadne na dno, na ruku mu spadne velký kámen, takže s ní nemůže pohnout. Kousek vedle něj spadl pytel se sladkostmi, ale nedosáhne na něj. Telefonem si zavolá záchranku, která tam má být do 20 minut. On ale tolik času bez těch sladkostí nevydrží. Rozhodne si tedy ukousat ruku. Splete se a ukousne si volnou ruku, pak nohu a až na třetí pokus tu zaklíněnou ruku. Když rozdělá pytel, zjistí, že je plný zeleniny. Je v něm i vzkaz dětí, které doma mlsají sladkosti.

Skafandr a větry[editovat | editovat zdroj]

Příběh začíná u Homera z jeho vlastního pohledu. Nemůže se pohnout. Přijde za ním rodina. Je prý celý ochrnutý. Nemůže ani mluvit. Poslední, co si pamatuje, je den, kdy zdobil dům na Halloween. Do krabice s dekoracemi vlezl jedovatý pavouk, který ho kousnul. Večer se Líza rozhodne přečíst Homerovi knihu Bratři Karamazovi. Jeho to ale moc nudí a tak si prdne. Líza přijde na to, že dokáže prdět podle potřeby. To znamená, že může komunikovat. Jednou pozoruje na zahradě západ slunce, když ho znovu kousne pavouk.

Nedster[editovat | editovat zdroj]

Ned Flanders se projíždí městem v autě a stěžuje si na mizerné podmínky ve Springfieldu. Celý úvod příběhu se nese ve stylu úvodní znělky seriálu Dexter. Vždy se to ale nějak obrátí v dobro. Na konec ale Ned vhazuje rozřezanou mrtvolu v pytli do moře.

Jednou v noci pan Burns vyklopí náklad radioaktivního odpadu do jezera. Ned ho přitom pozoruje. Vysvětluje, že dlouho si myslel, že vražda je hřích, ale pak mu jeho Pán dal nové instrukce. Nějaký hlas mu pak řekne, ať pana Burnse zabije. Hned v první chvíli je jasné, že se jedná o Homerův hlas. Ned neváhá a Montgomeryho okamžitě zabije a mrtvolu hodí do jezera. Mezi jeho další oběti patří Haďák a Levák Bob. Homer mu poté přikáže zabít Patty a Selmu. Ned mu odporuje, ale Homer ho uzemní. Druhý den je skutečně obě zabije. Ned ale brzy Homerovu lež prokoukne. Stěžuje si, že skončí v pekle. Homer mu chce vymluvit, že žádné peklo a ani Bůh není. Chce mu to dokázat tím, že spálí Bibli. V tom ale Bůh utrhne střechu jeho domu a Homera uškrtí. Když tam přijde Marge, tak to Bůh svede na Flanderse. Pak se tam zjeví ďábel a poručí Bohu, aby mu uvařil kávu. Když už si Ned říká, že horší to být nemůže, tak se tam zjeví Maude, která má s ďáblem milostný poměr.

Avatbart[editovat | editovat zdroj]

Šáša Krusty je velitel vojáků na cizí planetě. Jejich cílem je pro něj získat Srandárium. Pokud se rozpráší do publika, tak se pak směje čemukoliv. Plukovník vybere Barta jako zvěda, který má najít Srandárium. Líza přenese jeho vědomí do avatara. Avatar vypadá jako Kang a Kodos.

S Milhousem se vydají do pralesa. Když Barta začne jíst banán, zachrání ho jeden domorodec. Vyjde najevo, že je to žena a jmenuje se Kavala. Bart a Kavala a spolu stráví noc a ona otěhotní. Ona ho seznámí s jejími rodiči.

Rodiče berou Kavalu pro Srandárium a Bart s Milhousem jdou s nimi. Srandárium je obsaženo v posvátných výměšcích jejich královny. Milhouse nahlásí svou pozici. Vojáci na ně začnou útočit, ale příroda je ochrání. Zvířata všechny vojáky zaženou. Po bitvě se Bart přizná Kavale, že to hrál na obě strany. Kavala říká, že kdyby si o Srandárium řekli, prostě by jim ho dali.

Závěr[editovat | editovat zdroj]

Na konec přijde Líza ve svém převleku a oznámí, že začínají vánoční nákupy. Radí lidem, aby napumpovali do skomírajících ekonomik peníze, které nemají. Hlavně si prý nemají vyrábět dárky sami.

Zajímavosti[editovat | editovat zdroj]

  • Úvodní sekvence je parodií na film 127 hodin
  • Část Skafandr a větry je parodií na film Skafandr a motýl
  • Část Nedster je parodií na seriál Dexter
  • Část Avatbart je parodií na film Avatar

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. Simpsonovi - Speciální XXII. čarodějnický díl (S23E03) (epizoda) (2011). [s.l.]: [s.n.] Dostupné online. (česky)