Konečně zmizte!

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Konečně zmizte!
At Long Last Leave
500. díl seriálu Simpsonovi
Řada: 23
Díl: 14
Kód: PABF07
Premiéra: 19. února 2012
Scénář: Michael Price (e)
Režie: Matthew Nastuk (e)
Tabule: „Bart má dneska volno (psáno Milhousem)“
Gaučový gag: Snímek po snímku jsou ukázány staré gaučové gagy, které nakonec vytvoří mozaiku tvořící číslo 500. Poté se objeví Homer jak škrtí Barta, oba mají na sobě smoking.
Hosté: Julian Assange jako on sám
Kelsey Grammer jako Levák Bob
Jackie Mason jako rabín
Alison Krauss

Konečně zmizte! (anglicky At Long Last Leave) je 14. epizoda 23. série amerického animovaného seriálu Simpsonovi. Premiéru v Americe měla 19. února 2012. V Česku měla premiéru 12. července 2012. Scénář napsal Michael Price. Epizodu režíroval Matthew Nastuk. Jedná se o jubilejní 500. epizodu.

Děj[editovat | editovat zdroj]

Rodina se doma dívá na televizi. Je vyhlášeno branné cvičení a všichni se mají jít ihned na 3 hodiny schovat do rodinného krytu. Líza dostane nápad, že by se mohli jít vyřádit do města, když tam teď nikdo není. Marge si všimne, že před radnicí parkuje mnoho aut, a proto se tam jdou podívat. Koná se tam tajné shromáždění, na kterém občané odhlasovali vyhoštění Simpsonových. Flanders se jich zastane, ale je vyhozen a Simpsonovi musí odjet z města.

Bart cestou potřebuje na záchod, a tak mu Homer zastaví u krajnice, kde je napadne muž se zbraní. Když zjistí, že byli vyloučeni z města, uvítá je v osadě jménem Pustina. Všem kromě Marge se tam líbí. V Pustině je i satelit Wikileaks a jejich sousedem je Julian Assange.

Homer a Marge se vrátí do Springfieldu tajně, on v převlečení za Burnse a ona v převleku za Smitherse. Náčelník Wiggum jejich lest neprokoukne a oni se vrací do svého domu. V noci se do domu vloupou Kearney, Jimbo a Dolph a najdou je. V tom se ale ozve náčelník Wiggum, který stojí před domem i se svými kolegy. Ukazuje se, že ho maskami Burnse a Smitherse neošálili. Vyjdou ven a policisté na ně míří zbraněmi. Marge prohlásí, že odejdou zpět do Pustiny. Ve Springfieldu už se jim nelíbí, protože tam jsou všichni cvoci a v Pustině je všichni respektují.

Jednoho dne za nimi do Pustiny přijde Lenny, který hledá nový způsob života. Přivítají ho, načež se objeví i Carl. Líbí se jim tam. Přijde i Vočko a otevře si hospodu. Časem přijdou i ostatní obyvatelé Springfieldu a postaví celé město. Ve starém Springfieldu zapomněli ředitele Skinnera, kterému nikdo neřekl, kam všichni šli, a tak se Bart pro něj vrací.

Zajímavosti[editovat | editovat zdroj]

  • V Úvodní sekvenci Líza hraje na tubu místo saxofonu