Konečně zmizte!

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Konečně zmizte!
500. díl seriálu Simpsonovi
Pův. název At Long Last Leave
Číslo řada 23
díl 14
Premiéra 19. února 2012
Tvorba
Scénář Michael Price
Režie Matthew Nastuk
Prod. kód PABF07
Obsah
Tabule Bart má dneska volno (psáno Milhousem)
Gaučový gag Snímek po snímku jsou ukázány staré gaučové gagy, které nakonec vytvoří mozaiku tvořící číslo 500. Poté se objeví Homer jak škrtí Barta, oba mají na sobě smoking.
Hosté
Posloupnost dílů
← Předchozí
Fiesta s Lisou
Následující →
Zavíráme krám
Seznam dílů 23. řady
Seznam dílů seriálu Simpsonovi
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Konečně zmizte! (anglicky At Long Last Leave) je 14. díl 23. řady amerického animovaného seriálu Simpsonovi. Premiéru v USA měl 19. února 2012. V Česku měl premiéru 12. července 2012. Scénář napsal Michael Price. Díl režíroval Matthew Nastuk. Jedná se o jubilejní 500. díl.

Děj[editovat | editovat zdroj]

Rodina se doma dívá na televizi. Je vyhlášeno branné cvičení a všichni se mají jít ihned na 3 hodiny schovat do rodinného krytu. Líza dostane nápad, že by se mohli jít vyřádit do města, když tam teď nikdo není. Marge si všimne, že před radnicí parkuje mnoho aut, a proto se tam jdou podívat. Koná se tam tajné shromáždění, na kterém občané odhlasovali vyhoštění Simpsonových. Flanders se jich zastane, ale je vyhozen a Simpsonovi musí odjet z města.

Bart cestou potřebuje na záchod, a tak mu Homer zastaví u krajnice, kde je napadne muž se zbraní. Když zjistí, že byli vyloučeni z města, uvítá je v osadě jménem Pustina. Všem kromě Marge se tam líbí. V Pustině je i satelit Wikileaks a jejich sousedem je Julian Assange.

Homer a Marge se vrátí do Springfieldu tajně, on v převlečení za Burnse a ona v převleku za Smitherse. Náčelník Wiggum jejich lest neprokoukne a oni se vrací do svého domu. V noci se do domu vloupou Kearney, Jimbo a Dolph a najdou je. V tom se ale ozve náčelník Wiggum, který stojí před domem i se svými kolegy. Ukazuje se, že ho maskami Burnse a Smitherse neošálili. Vyjdou ven a policisté na ně míří zbraněmi. Marge prohlásí, že odejdou zpět do Pustiny. Ve Springfieldu už se jim nelíbí, protože tam jsou všichni cvoci a v Pustině je všichni respektují.

Jednoho dne za nimi do Pustiny přijde Lenny, který hledá nový způsob života. Přivítají ho, načež se objeví i Carl. Líbí se jim tam. Přijde i Vočko a otevře si hospodu. Časem přijdou i ostatní obyvatelé Springfieldu a postaví celé město. Ve starém Springfieldu zapomněli ředitele Skinnera, kterému nikdo neřekl, kam všichni šli, a tak se Bart pro něj vrací.

Zajímavosti[editovat | editovat zdroj]

  • V Úvodní sekvenci Líza hraje na tubu místo saxofonu
  • V Úvodní sekvenci můžete vidět všechny gaučové scény
  • Lze vidět jinou úvodní sekvenci - Pustinskou, kdy Bart sprejuje na zeď místo psaní křídou na tabuli, poté místo na skateboardu odjede na motocyklu, místo Barneyho přejede nějakou mrtvolu s pálenkou v ruce, Homer přijede na čtyřkolkce, poté Bart mu přejezde po kapotě, Líza přiletí na vznášedle, a Marge ho srazí povozem.