Otázky Homera Simpsona

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Otázky Homera Simpsona
Politically Inept, with Homer Simpson
496. díl seriálu Simpsonovi
Řada: 23
Díl: 10
Kód: PABF03
Premiéra: 8. ledna 2012
Scénář: John Frink (e)
Režie: Mark Kirkland (e)
Tabule: Tintin nestál za prd prd“
Gaučový gag: Ve scéně ve stylu z Viktoriánského období sedí rodina na gauči. Světlo zhasne. Ozve se výstřel. Homer je mrtvý. Bart je odveden jako pachatel. Marge schová kouřící se zbraň do svých vlasů.
Hosté: Ted Nugent jako on sám

Otázky Homera Simpsona (anglicky Politically Inept, with Homer Simpson) je 10. epizoda 23. série amerického animovaného seriálu Simpsonovi. Premiéru v Americe měla 8. ledna 2012. V Česku měla premiéru 14. června 2012. Scénář napsal John Frink. Epizodu režíroval Mark Kirkland. Český název epizody je podobný názvu diskusního pořadu Otázky Václava Moravce.

Děj[editovat | editovat zdroj]

Simpsonovi jedou na svatbu sestřenky Katy. Odlet má ale několik hodin zpoždění a všichni pasažéři musí celou dobu čekat v letadle. Když kapitán ohlásí další čekání, Homer už to nevydrží a rozčílí se. Nelíbí se mu zacházení aerolinek s lidmi. Řekne nahlas vše, co si ostatní jenom myslí. Bart jeho výstup natočí a nahraje na YouTube. Video zhlédne přes 150 miliónů lidí. Homer se stane tak populární, že dokonce dostane v televizi vlastní show - Bez servítek s Homerem Simpsonem.

V televizi říká vše, co se ostatní bojí říct nahlas. Jeho hvězda stoupá. Svou slávu založil také mimo jiné na tom, že ve chvílích, kdy mluví o Americe, pláče. V jednom díle má na stole steak ve tvaru Spojených států. Jako symbol použije omáčku a omáčkovník si dá na hlavu. Diváci si z něj vezmou příklad. Vezmou si na hlavu omáčkovníky a vydají se do ulic.

Republikáni požádají Homera o radu při vybírání kandidáta na volbu prezidenta. Homer vybere Teda Nugenta. Líza mu odporuje, že je to blázen a nemůže kandidovat. Homer si Teda pozve do svého pořadu. Tam svým stoupencům vzkáže, že jim vybral toho pravého kandidáta. Ve chvíli kdy se má rozbrečet, aby dal svým slovům větší váhu, se mu to nedaří. Líza mu vysvětlí, že je to proto, že hluboko uvnitř nevěří v to, co dělá. Na závěr řekne, že vše, co řekl, byly kecy.