Asociální síť

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Asociální síť
497. díl seriálu Simpsonovi
Pův. název The D'oh-cial Network
Číslo řada 23
díl 11
Premiéra 15. ledna 2012
Tvorba
Scénář J. Stewart Burns
Režie Chris Clements
Prod. kód PABF04
Obsah
Tabule Vzdělání potřebujeme
Gaučový gag Rodina jede do New Yorku. Vystoupí jako hosté v Noční show Davida Lettermana.
Hosté

Armie Hammer jako dvojčata Winklevossova
David Letterman jako on sám

Seznam dílů 23. řady
Seznam dílů seriálu Simpsonovi

Asociální síť (anglicky The D'oh-cial Network) je 11. epizoda 23. série amerického animovaného seriálu Simpsonovi. Premiéru v Americe měla 15. ledna 2012. V Česku měla premiéru 21. června 2012. Scénář napsal J. Stewart Burns. Epizodu režíroval Chris Clements.

Děj[editovat | editovat zdroj]

Líza je obžalovaná před soudem. Vypráví svou verzi příběhu. Simpsonovi jedou do nového nákupního centra. Líza potkává spolužačky Sherri a Terri. Ony se s ní ale nechtějí přátelit. Homer si v Mapple obchodě koupí nový počítač. Doma si pak všimne, že je Líza smutná. Stěžuje si, že nemá žádné přátele. Homer jí řekne, ať se spřátelí s jeho novým počítače. Líza zjistí, že mít přátele na internetu je mnohem jednodušší než ve skutečnosti. Dostane nápad založit stránku, kam by se všichni přihlásili a byli si rovni.

Žalobce u soudu tedy dojde k závěru, že Líza založila tuto síť jen proto, že neměla žádné přátele. Svou sociální síť pojmenovala „SpringFace“. Síť rychle sdružila nedružné děti ze Springfieldské základní školy. Časem na SpringFacu začínají být i dospělí. Líza už má přes 1000 přátel. Časem jí dojde, že stvořila něco skutečně populárního. Nakonec SpringFace používají téměř všichni ve městě.

Jednoho dne Líze ve škole dojde, že i přes skutečnost, že má přes 1000 přátel, je osamělejší než kdy předtím. SpringFace se stává nezvladatelný. Řidiči ho používají při řízení aut a hasiči při hašení požárů. Líza u soudu tedy nakonec souhlasí, že síť zruší. Lidé začínají znovu normálně žít.

Na konci se objeví dvojčata Winklevossova během závodu na Olympijských hrách v Londýně 2012. Řeší tam, jak vysoudili na Facebooku 60 miliónů.

Vzhledem k tomu, že epizoda má pouze 18 minut, na konci je ještě „Simpsonovic bajka pro krátkou epizodu“. Bart provádí Homerovi mnoho naschválů. Pak ho napadne ho zabalit školu do toaletního papíru. S Milhousem nakoupí papír a v noci skutečně celou školu zabalí.