Asociální síť

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Asociální síť
The D'oh-cial Network
497. díl seriálu Simpsonovi
Řada: 23
Díl: 11
Kód: PABF04
Premiéra: 15. ledna 2012
Scénář: J. Stewart Burns
Režie: Chris Clements
Tabule: „Vzdělání potřebujeme“
Gaučový gag: Rodina jede do New Yorku. Vystoupí jako hosté v Noční show Davida Lettermana.
Hosté: Armie Hammer jako dvojčata Winklevossova
David Letterman jako on sám

Asociální síť (anglicky The D'oh-cial Network) je 11. epizoda 23. série amerického animovaného seriálu Simpsonovi. Premiéru v Americe měla 15. ledna 2012. V Česku měla premiéru 21. června 2012. Scénář napsal J. Stewart Burns. Epizodu režíroval Chris Clements.

Děj[editovat | editovat zdroj]

Líza je obžalovaná před soudem. Vypráví svou verzi příběhu. Simpsonovi jedou do nového nákupního centra. Líza potkává spolužačky Sherri a Terri. Ony se s ní ale nechtějí přátelit. Homer si v Mapple obchodě koupí nový počítač. Doma si pak všimne, že je Líza smutná. Stěžuje si, že nemá žádné přátele. Homer jí řekne, ať se spřátelí s jeho novým počítače. Líza zjistí, že mít přátele na internetu je mnohem jednodušší než ve skutečnosti. Dostane nápad založit stránku, kam by se všichni přihlásili a byli si rovni.

Žalobce u soudu tedy dojde k závěru, že Líza založila tuto síť jen proto, že neměla žádné přátele. Svou sociální síť pojmenovala „SpringFace“. Síť rychle sdružila nedružné děti ze Springfieldské základní školy. Časem na SpringFacu začínají být i dospělí. Líza už má přes 1000 přátel. Časem jí dojde, že stvořila něco skutečně populárního. Nakonec SpringFace používají téměř všichni ve městě.

Jednoho dne Líze ve škole dojde, že i přes skutečnost, že má přes 1000 přátel, je osamělejší než kdy předtím. SpringFace se stává nezvladatelný. Řidiči ho používají při řízení aut a hasiči při hašení požárů. Líza u soudu tedy nakonec souhlasí, že síť zruší. Lidé začínají znovu normálně žít.

Na konci se objeví dvojčata Winklevossova během závodu na Olympijských hrách v Londýně 2012. Řeší tam, jak vysoudili na Facebooku 60 miliónů.

Vzhledem k tomu, že epizoda má pouze 18 minut, na konci je ještě „Simpsonovic bajka pro krátkou epizodu“. Bart provádí Homerovi mnoho naschválů. Pak ho napadne ho zabalit školu do toaletního papíru. S Milhousem nakoupí papír a v noci skutečně celou školu zabalí.