Speciální čarodějnický díl (4. řada)

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Speciální čarodějnický díl
Logo Simpsonovi.svg
64. díl seriálu Simpsonovi
Pův. název Treehouse of Horror III
Číslo řada 4
díl 5
Původní TV Fox Broadcasting Company
Premiéra 29. října 1992
Česká TV Česká televize
Česká premiéra 4. listopadu 1994
Tvorba
Scénář Al Jean, Mike Reiss, Jay Kogen, Wallace Wolodarsky, Sam Simon a Jon Vitti
Režie Carlos Baeza
Prod. kód 9F04
Obsah
Gaučový gag Simpsonovi jako kostlivci si sednou na gauč.
Délka 22 minut
Posloupnost dílů
← Předchozí
Líza královnou krásy
Následující →
Bartův trest
Seznam dílů 4. řady
Seznam dílů seriálu Simpsonovi
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Speciální čarodějnický díl (alternativně také Speciální čarodějnický díl III; v anglickém originále Treehouse of Horror III) je 5. díl 4. řady amerického animovaného seriálu Simpsonovi. Scénář napsali Al Jean, Mike Reiss, Jay Kogen, Wallace Wolodarsky, Sam Simon a Jon Vitti a díl režíroval Carlos Baeza. V USA měl premiéru dne 29. října 1992 na stanici Fox Broadcasting Company a v Česku byl poprvé vysílán 4. listopadu 1994 na České televizi.[1]

Děj[editovat | editovat zdroj]

Díl se skládá ze tří částí: Nelítostný klaun, King Homer a Vytočte „Z“ jako záhrobníci.

Úvod[editovat | editovat zdroj]

Na úplném začátku dílu Homer varuje děti, že „díl je velmi potrhlý“ a mohly by z něj mohly mít zlé sny.

U Simpsonových se koná Halloweenská oslava. Je tam i několik dětí z města a vypráví si strašidelné příběhy. První, který vypráví Líza, se jmenuje Nelítostný klaun (v anglickém originále Clown Without Pity). Druhý vypráví děda a jmenuje se King Homer. Třetí příběh jménem Vytočte „Z“ jako záhrobníci (v anglickém originále Dial 'Z' For Zombies) vypráví Bart.

Nelítostný klaun[editovat | editovat zdroj]

Bart slaví narozeniny. Homer mu ale zapomněl koupit dárek, tak se rychle vydá do města. Navštíví obchod Dům zla. Tam mu prodavač dá mluvící figurku Šáši Krustyho, ale varuje ho, že je prokletý. Bart je dárkem nadšený.

Když se doma Homer kouká na televizi, Krusty říká, že Homera nemá rád a zabije ho. Homer začne křičet a přiběhne zbytek rodiny. Krusty ale zase sedí na gauči a rodina mu nevěří. Homer se ho snaží zbavit. Dá ho do pytle a ten zadělá v kufříku, který hodí do bezedné jámy. Krusty ale nějakým způsobem unikne ven a znovu se pokusí Homera zabít. Tentokrát to vidí už i Marge a zavolá na zákaznickou linku. Oni pošlou technika, který přepne tlačítko na zádech Krustyho na dobro. Celou dobu totiž bylo nastaveno na zlo.

King Homer[editovat | editovat zdroj]

Marge se přihlásí na inzerát pana Burnse, ve kterém stojí, že hledá ženu na tajnou expedici. Plují na Opičí ostrov chytit opičího obra. Tam vyjde najevo, že Marge je návnada pro Homera, obrovskou opici. Připoutají ji ke zdi. Homer ji ale nesežere, naopak se mu zalíbí. Ostatní námořníci zaútočí na Homera, ale on je začne jíst. Až ho nakonec pan Burns omámí plynem a odveze do Springfieldu, kde při fotografování uteče a unese Marge. Při pokusu vylézt na mrakodrap spadne vyčerpáním už z prvního patra. Pan Burns ho už nechce a nakonec má Homer svatbu s Marge.

Vytočte „Z“ jako záhrobníci[editovat | editovat zdroj]

Bart ve škole dostane za úkol přečíst si nějakou knihu. V knihovně vejde do Okultního oddělení, kde do něj vrazí „Kniha čar a kouzel“. Vezme si ji domů. Při pokusu oživit Lízinu první kočku Sněhulku I. omylem oživí všechny mrtvé. Záhrobníci se začnou živit mozky živých lidí, ze kterých se poté také stanou záhrobníci. Vtrhnou i do domu Simpsonových. Líza dostane nápad, že v knihovně by mohla být nějaká kniha obsahující protikouzlo. Cestou k autu Homer zastřelí záhrobníka Neda. Kang a Kodos se zatím lidem vysmívají ze své lodě na oběžné dráze Země. V knihovně Bart skutečně najde protikouzlo a všichni záhrobníci se vrátí na hřbitov.

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. Simpsonovi – Líza královnou krásy, 4×5 [online]. SerialZone.cz [cit. 2020-08-21]. Dostupné online. 

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]