Speciální čarodějnický díl XXVII

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Speciální čarodějnický díl XXVII
600. díl seriálu Simpsonovi
Pův. název Treehouse of Horror XXVII
Číslo řada 28
díl 4
Premiéra 16. října 2016
Tvorba
Scénář Joel H. Cohen
Režie Steven Dean Moore
Prod. kód VABF16
Obsah
Gaučový gag Parodie Planety opic
Hosté

Drew Carey jako on sám
Donald Fagen jako on sám
Kelsey Grammer jako Sideshow Bob
Maurice LaMarche jako Hedonismbot
Judith Owen jako "600" Singer
Sarah Silverman jako Rachel

Posloupnost dílů
← Předchozí
Nesnášíme Boston
Následující →
Důvěřuj, ale prověřuj
Seznam dílů 28. řady
Seznam dílů seriálu Simpsonovi
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Speciální čarodějnický díl XXVII (v anglickém originále Treehouse of Horror XXVII) je 4. díl 28. řady amerického animovaného seriálu Simpsonovi. Premiéru ve Spojených státech měl 16. října 2016, v Česku v rámci tvz. Žlutého maratonu 1. dubna 2017.

Děj[editovat | editovat zdroj]

Díl je rozdělen na tři části: Suchonosná past (Dry Hard), Kámošky až za hrob: Odpočívej v pokoji (BFF R.I.P.) a Zlatej Vočko (MoeFinger).

Suchonosná past[editovat | editovat zdroj]

Odkaz na oblíbený film Hunger Games. Příběh vypráví o tom, že ve Springfieldu nastane období sucha, a jediný, kdo má vodu je miliardář Charles Montgomery Burns, který se rozhodne uspořádat hru na život a na smrt. Ten, kdo ji vyhraje, si může užít v jeho soukromé přehradě. Líza Simpsonová se do hry dostane po boku Houmiche (Homer Simpson). Nakonec se obyvatelé vzbouří a arénu, ve které se hry pořádají, prorazí. Poté prorazí i soukromou přehradu. Voda z přehrady ale odteče a opět je sucho. Naštěstí však nastane déšť, který následně způsobí povodeň.

Kámošky až za hrob: Odpočívej v pokoji[editovat | editovat zdroj]

Líze Simpsonové zemřela nejlepší kamarádka velmi podivnou smrtí. Když se s ní chtějí kamarádit Sherri a Terri spadne na ně náhrobní kámen. Líza později navštěvuje psycholožku, kterou má brát jako svou nejlepší kamarádku. Záhy na ni spadne obraz. V ten moment začne Lízu podezřívat policie. Když při prohlídce bytu narazí na lak na nehty se třpytkami, jenž byl nalezen na vražedných zbraních, začne to být opravdu velmi záhadné. Líza totiž lak nepoužívala od doby, co zmizela její imaginární kamarádka Rachel. S Lízou se už nikdo nechce kamarádit a jediný, kdo s ní chce sedět je Milhouse Van Houten. Když si k němu Líza sedne, objeví se Rachel a Milhouse udusí. Policie Lízu zatkne a jediný, s kým si může povídat je Rachel. Rachel však najednou zmizí. Lízu z vězení zachrání Bart Simpson a spolu ujedou domů na motorce, kterou Líza vymyslela. Poté zachrání Marge Simpsonovou a Líza nechá Rachel nadobro zmizet.

Zlatej Vočko[editovat | editovat zdroj]

Odkaz na film Zlaté oko. Bart Simpson se dostane do sporu s násilníky, které následně zabije Vočko Szyslak. Vočko ukáže Bártovi tajnou skrýš ve své hospodě, která je plná jeho agentů-alkoholiků. Následně se z Bárta stane také jeden z jeho agentů, který má za úkol pomstít smrt svého otce. Když se konečně dostanou k zloduchovi, který pořádá akci se vstupem zdarma, zjistí, že jde o údajně zesnulého Homera, který přidal hostům do pití drogy, čímž zavinil, že ho budou poslouchat a plnit jeho rozkazy. Bart ale všechny hosty i Homera zabije.