Poslední pokušení Homera Simpsona

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Poslední pokušení Homera Simpsona
The Last Temptation of Homer
90. díl seriálu Simpsonovi
Řada: 5
Díl: 9
Kód: 1F07
Premiéra: 9. prosince 1993
Scénář: Frank Mula (e)
Režie: Carlos Baeza (e)
Tabule: „CZ : "Samá práce a žádná zábava leze Bartovi na mozek" EN : "All work and no play makes Jack a dull boy"“
Gaučový gag: Simpsonovi si sednou na gauč, který se nachází v pořadu "Noční show Davida Lettermana"
Hosté: Michelle Pfeiffer jako Mindy Simonsová

Poslední pokušení Homera Simpsona (anglicky The Last Temptation of Homer) je 9. díl páté série amerického animovaného seriálu Simpsonovi.

Děj[editovat | editovat zdroj]

Potom, co Bart s Milhousem překreslí čáry na parkovišti si na Barta zasedne jeho třídní učitelka Edna Krabappelová a začne jej při každé otázce vyvolávat jako prvního. Bart nedokáže přečíst slovo "Fotosyntéza" na tabuli a je poslán k očnímu lékaři. Ten mu na dva týdny naordinuje brýle. Přitom odhalí lupy ve vlasech a Bart skončí u dermatoložky, která mu připíše léčivou mast. Dále se Bart dostane ještě k botám proti plochým nohám a léčbě zarudlého krku. Ve škole se Bart stane terčem posměchu. Když se ho snaží zmlátit banda hejsků, uteče a je zachráněn Martinem, který Barta zavede do tajné místnosti plné šprtů. Po dvou týdnech už Bart nemusí nosit brýle a boty a tak se z něj stává starý známý Bart.

Homer spustí v elektrárně atomový poplach a pan Burns vyhodí bezpečnostního technika. Na jeho místo přijde svůdná Mindy Simonsová. Homer se do Mindy zamiluje, ačkoliv se sám sebe snaží přesvědčit o opaku. Pan Burns vyšle Homera s Mindy na konferenci o energii, protože tvoří podle něj nerozlučnou dvojici. Kola osudu dovedou oba na společný pokoj a tam se schyluje k neodvratitelné věci. Mindy nakonec pochopí, že Homer miluje svou rodinu více než ji.