Napravení šíleného klauna

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Napravení šíleného klauna
Insane Clown Poppy
251. díl seriálu Simpsonovi
Řada: 12
Díl: 3
Kód: BABF17
Premiéra: 12. listopadu 2000
Scénář: John Frink a Don Payne
Režie: Bob Anderson
Tabule: „Už nikdy nebudu strašit ty, co se počůrávají.“
Gaučový gag: Celá rodinka se seběhne před gauč, kde vyskočí do vzduchu alá Matrix, čas se na chvíli zastaví a kamera se kolem nich obtočí dokola. Následně opět dosednou na gauč.

Napravení šíleného klauna (anglicky Insane Clown Poppy) je 3. dílem dvanácté série amerického kresleného seriálu Simpsonovi, poprvé vysílaný 12. listopadu 2000 (v celkovém pořadí 251. epizoda).

Děj[editovat | editovat zdroj]

Poté, co Homer s Bartem v rámci domácího úklidu zdemolují Lízin pokoj, ji na udobřenou berou na knižní festival. Zde potkávají např. Reverenda Lovejoye, profesora Frinka nebo i Stephena Kinga, ale především je zde uspořádána autogramiáda Šáši Krustyho, na které se objeví malá kudrnatá holčička, která se Šášovi představí jako Sophie – jeho dcera.

I přes Šášovu počáteční nechuť být alespoň na jeden den otcem, nakonec svolí a společně se Sophií se vydávají na pláž, kde si užívají v moři, surfují, rybaří, vzájemně se sbližují a na večer sledují západ slunce nad mořem, při kterém Sophie zahraje na svoje housle.

Ještě ten večer hraje Šáša u Vočka v baru karty. Když zjistí, že už vše prohrál, rozhodne se i naproti svému svědomí vsadit Sophiiny housle, zapomenuté u něj v autě. Krusty prohraje a housle získá Tlustý Tony, a tak se vydává za Sophií a místo jejich houslí jí nabízí ukulele. Ta, zklamaná svým otcem, řekne Šášovi, že jí bylo líp, když ho neznala.

Zdrcený Krusty požádá o pomoc Simpsonovi a spolu s Homerem se vydávají do mafiánského sídla Tlustého Tonyho, kde právě probíhá sjezd gangsterů, ukrást housle nazpět. To se jim i přes nenadálé komplikace a přestřelku která vypukne podaří. Krusty tedy vrací své dceři housle a k tomu ještě $5000, které objeví v jejich pouzdře.

Anglický název epizody - Insane Clown Poppy, je narážka na Detroitskou kapelu Insane Clown Posse.

Související články[editovat | editovat zdroj]

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]