Tulácké báchorky

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Tulácké báchorky
Simpsons Tall Tales
269. díl seriálu Simpsonovi
Řada: 12
Díl: 21
Kód: CABF17
Premiéra: 20. května 2001
Scénář: John Frink, Don Payne, Bob Bendetson a Matt Selman (e)
Režie: Bob Anderson (e)
Hosté: Ludacris
Maurice LaMarche

Tulácké báchorky (anglicky: Simpsons Tall Tales) je dvacátá první epizoda dvanácté série amerického animovaného seriálu Simpsonovi.

Děj[editovat | editovat zdroj]

Simpsonovi vyhráli soutěž, ale musí zaplatit 5 dolarů a proto cestují na černo vlakem. Ve vagonu potkají tuláka a ten jim vypráví tři báchorky, a za každou chce vydrhnout houbou. První je o obrovi, kterého občané města vyhnali, protože je stálo moc ho živit. Obr odejde a vytesá si ze skály vola, který přes noc ožije. Oba si pak upravují krajinu podle sebe. Zatím ve vesnici zjistí, že se na ně blíží meteorit, který obr odhodí pryč a tím zachrání jejich vesnici.

Druhá báchorka je o divokém západu, kde rodina začne střílet bizony. Holčička jde pryč a vidí strom a tak lidem navrhuje, aby se místo lovu bizonů živili jablky. Dodává, že jinak vyhubí celý rod bizonů. Rodina se jí vysměje a řekne jí, že je to nemožné. Osadníci s ní nesouhlasí a přejmenují se na Bizonbijovi, zatímco holčička na Jadérkovou. Po čase Bizonbijovi vystřílí všechny bizony a uchýlí se ke kanibalismu. V poslední chvíli mezi osadníky dorazí Jadérková a dá jim jablka.

Třetí je o Tomu Sawyerovi. Tom Sawyer a Huckleberry Finn mají natírat plot. Jim se do toho vůbec nechce a tak přinutí každého, aby natíral za ně. Huckleberry Finn ručkuje po plotu, spadne na zahradu soudce a zalíbí se dívce. Soudce ho donutí k svatbě a když má říct ano se ukáže, že místo ženicha podstrčili prase. Zbytek báchorky honí Toma Sawyera a Huckleberry Finna obyvatelé města po řece Mississippi. Za vodopády jim dojde jídlo a tak zastaví ve vesnici, kde koupí jídlo, ale lidé, kteří je pronásledují si jich všimnou a tak se honí po řece Tom Sawyer a Huckleberry Finn zmizí v parníku, ale hostinský je vyhodí z lodě a tam umřou.

Role příběhů[editovat | editovat zdroj]

Příběh obra: Obra hraje Homer Simpson. Lidé z města jsou normální lidé ze Springfieldu, například Lenny, Carl, Vočko a mnoho dalších.

Příběh z divokého západu: Jadýrkovou hraje Líza, velitele Bizonbijových Homer Simpson, manželku velitele hraje Marge Simpsonová a zbytek osadníků hrají, stejně jako u první báchorky, lidé ze Springfieldu.

Příběh Toma Sawyera: Tom Sawyer je Bart Simpson a Huckleberry Finn je Nelson. Homer hraje soudce a Vočko Szyslak palubního hostinského na parníku.

Související články[editovat | editovat zdroj]