Tulácké báchorky

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Tulácké báchorky
Logo Simpsonovi.svg
269. díl seriálu Simpsonovi
Pův. název Tall Tales
Číslo řada 12
díl 21
Premiéra 20. května 2001
Tvorba
Scénář John Frink
Don Payne
Bob Bendetson
Matt Selman
Režie Bob Anderson
Prod. kód CABF17
Hosté

Ludacris
Maurice LaMarche

Posloupnost dílů
← Předchozí
Homerem zapomenuté děti
Následující →
Speciální čarodějnický díl
Seznam dílů 12. řady
Seznam dílů seriálu Simpsonovi
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Tulácké báchorky (anglicky Simpsons Tall Tales) je dvacátý první díl dvanácté řady amerického animovaného seriálu Simpsonovi.

Děj[editovat | editovat zdroj]

Simpsonovi vyhráli soutěž, ale musí zaplatit 5 dolarů a proto cestují na černo vlakem. Ve vagonu potkají tuláka a ten jim vypráví tři báchorky, a za každou chce vydrhnout houbou. První je o obrovi, kterého občané města vyhnali, protože je stálo moc ho živit. Obr odejde a vytesá si ze skály vola, který přes noc ožije. Oba si pak upravují krajinu podle sebe. Zatím ve vesnici zjistí, že se na ně blíží meteorit, který obr odhodí pryč a tím zachrání jejich vesnici.

Druhá báchorka je o divokém západu, kde rodina začne střílet bizony. Holčička jde pryč a vidí strom a tak lidem navrhuje, aby se místo lovu bizonů živili jablky. Dodává, že jinak vyhubí celý rod bizonů. Rodina se jí vysměje a řekne jí, že je to nemožné. Osadníci s ní nesouhlasí a přejmenují se na Bizonbijovi, zatímco holčička na Jadýrkovou. Po čase Bizonbijovi vystřílí všechny bizony a uchýlí se ke kanibalismu. V poslední chvíli mezi osadníky dorazí Jadýrková a dá jim jablka.

Třetí je o Tomu Sawyerovi. Tom Sawyer a Huckleberry Finn mají natírat plot. Jim se do toho vůbec nechce a tak přinutí každého, aby natíral za ně. Huckleberry Finn ručkuje po plotu, spadne na zahradu soudce a zalíbí se dívce. Soudce ho donutí k svatbě a když má říct ano se ukáže, že místo ženicha podstrčili prase. Zbytek báchorky honí Toma Sawyera a Huckleberry Finna obyvatelé města po řece Mississippi. Za vodopády jim dojde jídlo a tak zastaví ve vesnici, kde koupí jídlo, ale lidé, kteří je pronásledují si jich všimnou a tak se honí po řece Tom Sawyer a Huckleberry Finn zmizí v parníku, ale hostinský je vyhodí z lodě a tam umřou.

Role příběhů[editovat | editovat zdroj]

Příběh obra: Obra hraje Homer Simpson. Lidé z města jsou normální lidé ze Springfieldu, například Lenny, Carl, Vočko a mnoho dalších.

Příběh z divokého západu: Jadýrkovou hraje Líza, velitele Bizonbijových Homer Simpson, manželku velitele hraje Marge Simpsonová a zbytek osadníků hrají, stejně jako u první báchorky, lidé ze Springfieldu.

Příběh Toma Sawyera: Tom Sawyer je Bart Simpson a Huckleberry Finn je Nelson. Homer hraje soudce a Vočko Szyslak palubního hostinského na parníku.

Související články[editovat | editovat zdroj]