Penny Market

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Penny Market
Logo
Logo
Penny Eberswalde 2017.jpg
Právní forma Gesellschaft mit beschränkter Haftung
Datum založení 1973
Zakladatel REWE Group
Sídlo Kolín nad Rýnem
Mateřská společnost REWE Group
Majitel REWE Group
Oficiální web www.penny.de
Některá data mohou pocházet z datové položky.
Penny Market
Penny Market v roce 2018

Penny Market je původem německá firma, která působí krom domovského Německa v Česku, dále v Rakousku, v Itálii, v Maďarsku a v Rumunsku. Společnost Penny Market s.r.o. je dceřinou společností mezinárodního obchodního řetězce REWE, který je jednou z největších světových obchodních společností, stejně jako je Penny Market jednou z největších českých obchodních společností.

Penny v České republice[editovat | editovat zdroj]

Penny Market začal v ČR působit v roce 1997. Společně s Kauflandem, Albertem, Tescem a Lidlem patří mezi pět největších tuzemských řetězců.[zdroj?]

Na počátku roku 2008 se společnost Rewe Group rozhodla převzít diskontní řetězec Plus s jeho 146 prodejnami v České republice a naplánovala jej sloučit se svými Penny Markety. Vznikla tak jednička mezi českými diskonty s ročním obratem kolem miliardy eur. Celkem měla mít síť přes tři sta prodejen se čtyřmi tisíci zaměstnanců.

Převzetí povolil Úřad pro ochranu hospodářské soutěže s podmínkou, že část prodejen Rewe musí prodat. Koncem roku 2009 společnost Rewe ukončila proces sjednocení původně konkurenčních řetězců a zároveň pokračovala ve výstavbě a uvádění do provozu dalších prodejen. Rewe provozuje na území České republiky 374 diskontních prodejen Penny Market.[1]

V roce 2017 činil zisk Penny Marketu 487 milionů korun, což je o 17 % více než v roce 2016. [1]

Reklama[editovat | editovat zdroj]

Obdobně jako ostatní obchodní řetězce firma vydává také svůj reklamní týdeník. Tiskovinu pod názvem Penny Market v rozsahu cca 8 stran nechává přes společnost Česká distribuční, a.s vkládat plošně do domovních schránek v širokém okolí prodejny.

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. Penny chce do konce roku otevřít osm nových prodejen. http://www.ceskenoviny.cz/ [online]. ČTK, 2017-07-30 [cit. 2017-08-24]. Dostupné online. (česky) 

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]