Penny Market

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Penny Market
Logo
Logo
Penny Eberswalde 2017.jpg
Právní forma Gesellschaft mit beschränkter Haftung
Založeno 1973
Sídlo Kolín nad Rýnem
Mateřská společnost REWE Group a Leibbrand Gruppe
Majitel REWE Group
Oficiální web www.penny.de
Některá data mohou pocházet z datové položky.
Penny Market

Penny Market je původem německá firma, která expandovala do velké části Evropy. Společnost Penny Market s.r.o. je dceřinou společností mezinárodního obchodního řetězce REWE, který je jednou z největších světových obchodních společností, stejně jako je Penny Market jednou z největších českých obchodních společností.

Penny v České republice[editovat | editovat zdroj]

Zaměřoval se na města do 20 tisíc obyvatel, kde zápasil o zákazníky s diskonty Lidl a Plus.

Na počátku roku 2008 se společnost Rewe Group rozhodla převzít diskontní řetězec Plus s jeho 146 prodejnami v České republice a naplánovala jej sloučit se svými Penny Markety. Vznikla tak jednička mezi českými diskonty s ročním obratem kolem miliardy eur. Celkem měla mít síť přes tři sta prodejen se čtyřmi tisíci zaměstnanců.

Převzetí povolil Úřad pro ochranu hospodářské soutěže s podmínkou, že část prodejen Rewe musí prodat. Koncem roku 2009 společnost Rewe ukončila proces sjednocení původně konkurenčních řetězců a zároveň pokračovala ve výstavbě a uvádění do provozu dalších prodejen. Rewe provozuje na území České republiky 370 diskontních prodejen Penny Market.[1]

Reklama[editovat | editovat zdroj]

Obdobně jako ostatní obchodní řetězce firma vydává také svůj reklamní týdeník. Tiskovinu pod názvem Penny Market v rozsahu cca 8 stran nechává přes společnost Česká distribuční, a.s vkládat plošně do domovních schránek v širokém okolí prodejny.

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]

  1. Penny chce do konce roku otevřít osm nových prodejen. http://www.ceskenoviny.cz/ [online]. ČTK, 2017-07-30 [cit. 2017-08-24]. Dostupné online. (česky)