Iceland

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Iceland Foods Ltd
Logo
Logo
Pobočka Icelandu v Londýně
Pobočka Icelandu v Londýně
Základní údaje
Právní forma Soukromá společnost
Datum založení 1970
Zakladatel Sir Malcolm Conrad Walker
Sídlo Deeside, Wales, Spojené království
Počet poboček přes 800
Charakteristika firmy
Rozsah působení obchodní řetězec
Oblast činnosti maloobchod
Produkty mražené jídlo
Identifikátory
Oficiální web https://www.icelandinternational.com/
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Iceland je britský obchodní řetězec, který se specializuje na mražené potraviny (často i mražená hotová jídla) a sídlí ve městě Deeside ve Walesu. Tvoří 2,2 % britského trhu s potravinami. Kromě Velké Británie a Česka působí i v mnoha dalších zemích, jako je Island, Španělsko, Irsko, Portugalsko, Venezuela, Norsko, Malta, Angola nebo Švýcarsko.

Historie[editovat | editovat zdroj]

První Iceland otevřel Sir Malcolm Conrad Walker se svým obchodním partnerem Peterem Hinchcliffem v anglickém městě Oswestry (hrabství Shropshire). Název Iceland vymyslela Walkerova manželka. Postupně byly otevřeny další pobočky v severním Walesu a severozápadní Anglii. První mrazírenské centrum bylo otevřeno u města Rhyl. Později se firma rozrostla po celém Spojeném království a v roce 1996 expandovala do Irska. V roce 2001 se stal generálním ředitelem společnosti Bill Grimsey a Walker společnost opustil. Hned následující rok se společnost přejmenovala na The Big Food Group, ale nijak zvlášť úspěšná nebyla, tržby totiž začaly klesat. Roku 2005 se Walker opět vrátil do společnosti.[1]

Iceland v Česku[editovat | editovat zdroj]

Iceland má v Česku 11 poboček, z toho 7 v Praze, 1 v Říčanech, 1 v Hostivici, 1 v Pardubicích a 1 v Mladé Boleslavi. [2]

Reference[editovat | editovat zdroj]

V tomto článku byl použit překlad textu z článku Iceland (supermarket) na anglické Wikipedii.

  1. LACEUP, by; LACEUP, by. Iceland | O Icelandu - historie. www.iceland.cz [online]. [cit. 2019-10-31]. Dostupné v archivu pořízeném z originálu dne 2019-10-31. (česky) 
  2. LACEUP, by; LACEUP, by. Iceland | Kde nás najdete - prodejny. www.iceland.cz [online]. [cit. 2019-10-31]. Dostupné v archivu pořízeném z originálu. (česky)