Carrefour

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Carrefour
Logo
Logo
Základní údaje
Právní forma S.A.
Datum založení 30. listopadu 1959
Adresa sídla Boulogne-Billancourt, 921 00, Francie
Klíčoví lidé Alexandre Bompard
Charakteristika firmy
Oblast činnosti maloobchod
Majitel Carrefour Group
Identifikátory
Oficiální web www.carrefour.fr
ISIN FR0000120172
Některá data mohou pocházet z datové položky.
Hypermarket Carrefour ve Francouzské Polynésii

Carrefour (z francouzského výrazu pro křižovatku) je francouzský maloobchodní řetězec nabízející potravinové a nepotravinové zboží. Společnost vznikla v roce 1958.

Společnost je po americkém Wal-Martu druhým největším maloobchodním řetězcem na světě. Vlastní obchody převážně v zemích Evropské unie, Brazílii a Argentině, ale také v severní Africe a Asii.

V roce 1995 vstoupil Carrefour na čínský trh a otevřel zde vůbec první čínský hypermarket. Zákazníky se společnosti daří získávat přizpůsobením se lokálním zvyklostem a preferencím.

Carrefour v ČR[editovat | editovat zdroj]

Carrefour působil i v Česku a používal slogan „Carrefour, ten je levnější!“ První hypermarket na českém území byl otevřen 11. listopadu 1998 v Plzni, v roce 2001 byl otevřen první pražský hypermarket Carrefour na Smíchově. Postupně následovaly hypermarkety Ostrava Futurum, Hradec Králové Futurum, Ústí nad Labem Všebořice, Zlín, Brno Futurum a Královo Pole, Olomouc Haná, Praha Stodůlky a Eden. Svou činnost ale vzhledem k tvrdé konkurenci k 1. červnu 2006 ukončil a svých 11 hypermarketů přenechal řetězci Tesco. Na Slovensku však tuto žádost antimonopolní úřad zamítl. Výměnou získal Carrefour od Tesca šest obchodů a dvě obchodní centra na Tchaj-wanu a doplatek 57,5 milionů eur.

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]