Palpatine: Porovnání verzí

Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Velikost nezměněna ,  před 2 lety
Navíc na Endor už o pár hodin dříve dorazil i Luke Skywalker, který se nechal zajmout a předvést před Vadera. Ten ho vzal před císaře na palubu Hvězdy smrti. Palpatine se snažil zmanipulovat Luka, aby bojoval se svým otcem. Luke zprvu odmítal, ale k boji stejně došlo. Když Darth Vader odhalil v Lukově mysli, že [[Leia Organa]] je Lukova sestra a tudíž jeho dcera, řekl Lukovi, že pokud se nepoddá on, možná se poddá Leia. To mladého Jediho rozhněvalo natolik, že na chvíli podlehl emocím a zlobě a na Vadera se vrhl s veškerou zuřivostí. V poslední chvíli však dokázal své emoce ovládnout a po useknutí Vaderovy pravé ruky pochopil, že kdyby ho zabil, pouze by Vadera nahradil tak, jak si Palpatine přál. Luke tedy odhodil svůj světelný meč a s odhodláním se postavil císaři a řekl mu, že na Temnou stranu nikdy nepřejde.
 
To PalpatinePalpatina rozzuřilo, protože se mu jeho plány začaly rozpadat, protože v Síle cítil, že se i přes velké ztráty Rebelům v bitvě daří a na povrchu měsíce [[Endor]]u probíhala bitva skupiny Rebelů společně s domorodými Ewoky proti Imperiálním jednotkám a nakonec zničili generátor štítu, což umožnilo napadení samotné Hvězdy smrti. Nic z toho by však nebylo fatální, kdyby měl Luka Skywalkera ve své moci, ale selhal v jeho zlákání stejně jako s Galenem Markem několik let zpět.
 
Pouhé zabití Skywalkera by nebylo pro podrážděného Císaře dostatečné, takže vyslal na mladého Jedie ohromně silné blesky. Protože Luke nebyl nikdy trénován na absorpci takové síly a byl bez svého světelného meče, nebyl schopen je ani odrazit, a tak se zhroutil na zem a v agonii volal svého otce o pomoc. I na něj Palpatine myslel. Vaderova touha použít Skywalkera proti němu neměla projít bez trestu a chtěl mu nařídit, aby Lukovo mrtvé tělo vhodil do šachty. Jak Palpatine pokračoval v trýznění Skywalkera, Vader se postavil zpět na stranu svého mistra a zahnal jeho jakékoliv obavy ze zrady. Nicméně Palpatine v tu chvíli zapomněl na důležitou věc, a to byl sám důvod, díky kterému zlákal Anakina na temnou stranu: že byl ochoten udělal cokoliv, aby zachránil před smrtí své blízké. Císař si neuvědomil, že se Vader nevydrží dívat na svého umírajícího syna.
Anonymní uživatel

Navigační menu