Jango Fett

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Kostým Jango Fetta

Jango Fett je fiktivní postava z filmu Hvězdné války. Je to nájemný lovec, podle kterého byla vytvořena v Druhé epizodě armáda klonů.

Narodil se roku 66 BBY. Když byl ještě malý chlapec, jeho rodiče byli zavražděni a Jango Fetta by čekal stejný osud. Život mu zachránil Jaster Mereel a uvedl ho do světa mandalorských žoldnéřů. Ti byli zabiti Jedii a on jako jeden z mála přežil. Před klonovými válkami byl najat Darthem Tyranusem. Ten mu dal nabídku, jestli nechce být vzorem pro klonovou armádu, Fett přijal. Kromě celkem vysokého platu si Jango přál ještě jednu věc: neupravený klon sebe sama bez urychleného růstu. Dá se říci, že klony jsou vlastně jeho bratři. Takže jeho syn je vlastně také jeho mladší bratr.

Bojoval s Obi-Wanem Kenobim. Nakonec ho zabil Jedi Mace Windu v bitvě o Geonosis v přítomnosti Anakina Skywalkera, Obi-Wan Kenobiho a Padmé Amidaly.

Jeho klon (klon) Boba Fett sledoval, jak byl otec zabit, vzal si jeho zbroj a také se stal nájemným vrahem (vyskytuje se ve druhé, čtvrté, páté a šesté epizodě). Jango Fett má kovové brnění a v něm zabudovaný jetpack rakety, plamenomet a blaster.