Jango Fett

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Jango Fett je fiktivní postava z filmové ságy Hvězdné války. Jedná se o nájemného lovce lidí, podle kterého byla vytvořena v Druhé epizodě Klony Útočí


Narodil se roku 66 BBY. Když byl ještě malý chlapec, jeho rodiče byli zavražděni a Jango Fetta čekal stejný osud. Život mu zachránil Jaster Mereel a uvedl ho do světa mandalorských žoldnéřů. Ti byli zabiti Jedii a on jako jeden z mála přežil. Před klonovými válkami byl najat Darthem Tyranusem. Ten mu nabídl, zda se nechce stát vzorem pro klonovou armádu, Fett přijal. Kromě celkem vysoké peněžité odměny si Jango přál ještě jednu věc: neupravený klon sebe sama bez urychleného růstu. Dá se říci, že klony jsou vlastně jeho bratři. Tudíž i jeho syn je vlastně také jeho mladší bratr.

Bojoval s Obi-Wanem Kenobim. Nakonec byl zabit Jediem Mace Windu v bitvě o Geonosis, v přítomnosti Anakina Skywalkera, Obi-Wan Kenobiho a Padmé Amidaly.

Jeho syn (klon) Boba Fett sledoval, jak byl otec zabit, převzal jeho zbroj a také se stal lovcem lidí (vyskytuje se ve druhé, čtvrté, páté a šesté epizodě). Jango Fett má kovové brnění a v něm zabudovaný jetpack rakety, plamenomet a blaster.

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]