Přeskočit na obsah

Boba Fett: Zákon podsvětí

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Boba Fett: Zákon podsvětí
Logo seriálu
Logo seriálu
Základní informace
Původní názevThe Book of Boba Fett
Žánrysci-fi
space western
dobrodružný
akční
PředlohaStar Wars
HrajíDavid Pasquesi
Carey Jones
Timothy Olyphant
Corey Burton
Danny Trejo
Mark Hamill
Amy Sedaris
Rosario Dawsonová
Emily Swallow
Temuera Morrison
… více na Wikidatech
Země původuSpojené státy americkéSpojené státy americké Spojené státy
Jazykangličtina
Počet řad1
Počet dílů7
Obvyklá délka37-59 minut
Produkce a štáb
Výkonný
producent
Jon Favreau
Dave Filoni
Robert Rodriguez
Kathleen Kennedy
LokaceLos Angeles, Kalifornie
KameraDean Cundey
David Klein
Paul Hughen
HudbaJoseph Shirley
Ludwig Göransson
Produkční
společnost
Lucasfilm
Golem Creations
DistributorDisney Platform Distribution
Disney+
Premiérové vysílání
StaniceDisney+
Vysíláno29. prosince 2021 9. února 2022
Posloupnost
SouvisejícíMandalorian
Boba Fett: Zákon podsvětí na ČSFD, Kinoboxu, SZ, IMDb
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Boba Fett: Zákon podsvětí (v anglickém originále The Book of Boba Fett) je americký hraný televizní seriál vytvořený společností Lucasfilm pro streamovací službu Disney+. Seriál vytvořil Jon Favreau a vznikl jako součást mediální franšízy Star Wars a jako spin-off seriálu Mandalorian (2019), podobně jako další od něj odvozený seriál Ahsoka.

Příběh se odehrává po druhé řadě Mandaloriana, pět let po filmu Návrat Jediů (1983), ovšem významnou část děje tvoří flashbacky, odehrávající se krátce po tomto filmu. Titulní postavou je zde Boba Fett, nájemný lovec odměn, který se vyskytuje jak v Mandalorianovi, tak i několika epizodách hlavní filmové série. Do jeho role byl obsazen Temuera Morrison a další významnou postavu Fennec Shand ztvárnila Ming-Na Wen, čímž si dvojice zopakovala svoje účinkování z Mandaloriana. Projekt původně vznikl jako antologický film, ale po neúspěchu filmu Solo: Star Wars Story (2018) začal Lucasfilm dávat přednost seriálům na streamovacích službách a projekt byl už v rané fázi vývoje přepracován na seriál. Ten byl s výše uvedeným obsazením oficiálně ohlášen v prosinci 2020[1], kdy začalo i natáčení, které bylo dokončeno v červnu 2021.[2]

Premiéra prvního dílu se uskutečnila 29. prosince 2021.[3]

Postavy a obsazení[editovat | editovat zdroj]

Hlavní postavy[editovat | editovat zdroj]

Vedlejší postavy[editovat | editovat zdroj]

 • Matt Berry (hlas) (v českém znění David Matásek) jako 8D8, droid ve Fettových službách
 • David Pasquesi (v českém znění David Prachař) jako Moka Shaizeho, twi'lecký majordomus starosty města Mos Espa na planetě Tatooine
 • Jennifer Beals (v českém znění Marie Málková) jako Garsa Fwip, twi'lecká provozovatelka kantýny zvané Sanctuary v Mos Espa
 • Carey Jones jako Krrsantan, wookieeský žoldák ve službách huttských Dvojčat (the Twins), posléze Fettových
 • Stephen Root (v českém znění Pavel Zedníček) jako Lortha Peel, obchodník s vodou v Dělnické čtvrti Mos Espa (3. díl)
 • Sophie Thatcher (v českém znění Nikol Heinzlová) jako Drash, vůdkyně gangu kyborgů, tzv. moderů, pracujících pro Fetta
 • Jordan Bolger (v českém znění Filip Březina) jako Skad, člen gangu moderů ve Fettových službách
 • Danny Trejo (v českém znění Vladimír Kratina) jako cvičitel Fettova rancora (3. díl)
 • Stephen „Thundercat“ Bruner modifikátor kyborgů ve městě Mos Eisley, který svým uměním zachránil život Fennec Shand a Cobbu Vanthovi (4. díl)
 • Emily Swallow (v českém znění Antonie Talacková) jako Zbrojířka (the Armorer), vyrábějící mandalorianskou zbroj a duchovní vůdkyně fanatické skupiny mandalorianů zvaných „Děti hlidky“ (5. díl)
 • Amy Sedaris (v českém znění Yvetta Blanarovičová) jako Peli Motto, mechanička provozující svůj hangár v Mos Eisley (od 5. dílu)
 • Timothy Olyphant (v českém znění David Švehlík) jako Cobb Vanth, šerif ve městě Freetown, dříve Mos Pelgo (5. díl)
 • Rosario Dawson (v českém znění Kateřina Winterová) jako Ahsoka Tano, togrutská bojovnice a bývalá jedijská padawanka Anakina Skywalkera (6. díl)
 • Corey Burton (hlas) (v českém znění Pavel Šrom) jako Cad Bane, duroský lovec lidí, najatý drogovým kartelem Pyke Syndykate; ztělesňuje jej Dorian Kingi (6. a 7. díl)
 • Mark Hamill (hlas) (v českém znění Oldřich Hajlich) jako Luke Skywalker, rytíř Jedi a syn Anakina Skywalkera; ztělesňuje jej Graham Hamilton. Stejně jako v Mandalorianovi byl vzhled Skywalker vytvořen převážně pomocí vizuálních efektů a syntetické řeči na základě referenčních obrázků a nahrávek pro omezený vzhled a hlas Hamilla.(6. díl)
 • Jon Favreau (hlas) (v českém znění Tomáš Bartůněk) jako Paz Vizsla, Mandalorianský válečník, jeden z posledních následovníků Dětí hlídky; ztělesňuje jej Tait Fletcher (5. díl)
 • Paul Sun-Hyung Lee (v českém znění Tomáš Karger) jako Carson Teva
 • Robert Rodriguez (v českém znění Zdeněk Mahdal) jako Dokk Strassi, trandoshanský zločinecký boss; ztělesňuje jej Stephen Oyoung.
  Rodriguez také namluvil Ithorianského starostu města Mos Espa jménem Mok Shaiz (v českém znění Libor Hruška), rovněž jej ztělesňuje Oyoung.

Seznam dílů[editovat | editovat zdroj]

Č. v seriáluPůvodní názevČeský názevRežieScénářPremiéra na Disney+
1Chapter 1: Stranger in a Strange LandKapitola 1: Cizinec v cizí zemi Robert RodriguezJon Favreau20211229a29. prosince 2021
2Chapter 2: The Tribes of TatooineKapitola 2: Kmeny Tatooinu Steph GreenJon Favreau20220105a5. ledna 2022
3Chapter 3: The Streets of Mos EspaKapitola 3: Ulice Mos Espy Robert RodriguezJon Favreau20220112a12. ledna 2022
4Chapter 4: The Gathering StormKapitola 4: Bouře se blíží Kevin TancharoenJon Favreau20220119a19. ledna 2022
5Chapter 5: Return of the MandalorianKapitola 5: Návrat Mandaloriana Bryce Dallas HowardJon Favreau20220126a26. ledna 2022
6Chapter 6: From the Desert Comes a StrangerKapitola 6: Z pouště přichází cizinec Dave FiloniJon Favreau a Dave Filoni20220202a2. února 2022
7Chapter 7: In the Name of HonorKapitola 7: Ve jménu cti Robert RodriguezJon Favreau20220209a9. února 2022

Reference[editovat | editovat zdroj]

 1. VARY, Adam B. How Disney and Lucasfilm Are Remaking Star Wars in the Image of Marvel Studios. Variety [online]. 2020-12-19 [cit. 2021-06-05]. Dostupné online. (anglicky) 
 2. DICK, Jeremy. The Book of Boba Fett Wraps Filming Season One. MovieWeb [online]. 2021-06-08 [cit. 2021-09-02]. Dostupné v archivu pořízeném z originálu dne 2021-06-08. (anglicky) 
 3. HIPES, Patrick. ‘The Book Of Boba Fett’ Gets A Premiere Date From Disney+. Deadline [online]. 2021-09-29 [cit. 2021-12-24]. Dostupné online. (anglicky) 
 4. a b MITOVICH, Matt Webb. Boba Fett Series Confirmed as a Mandalorian Spinoff; Pedro Pascal Will Be Back as Mando for Season 3. TVLine [online]. 2020-12-21 [cit. 2021-06-05]. Dostupné online. (anglicky) 

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]