Luke Skywalker

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání

Luke Skywalker je fiktivní postava ze světa filmové trilogie Star Wars hraná Markem Hamillem. Luke je jedno z dvojčat Anakina Skywalkera a Naboo Padmé Amidaly Byl legendární voják a mistr Jedi, který pomohl porazit Galaktické Impérium a založit Novou Republiku, stejně jako Nový Řád Jedi.

Děj[editovat | editovat zdroj]

Epizoda 3 - Pomsta Sithů[editovat | editovat zdroj]

Narodil se 19 BBY jako syn padlého rytíře Jedi Anakina Skywalkera a bývalé královny Naboo Padmé Amidaly. Vyrostl v izolaci na planetě Tatooine u jedné místní rodiny, kde byl skrytý před Císařem Palpatinem a vlastním otcem, nyní známým jako Darth Vader, Temný Lord ze Sithu.

Epizoda 4 - Nová naděje[editovat | editovat zdroj]

V 0 BBY se Lukeho život změnil. Koupě dvou droidů, R2-D2 a C-3PO, ho vedla k setkání s Hanem Solem, princeznou Leiou Organou a Obi-Wanem (Benem) Kenobim. Skywalker později jako člen eskadry Rogue zničil první Hvězdu smrti a připojil se k povstalecké Alianci.

Epizoda 5 - Impérium vrací úder[editovat | editovat zdroj]

Během příštích pár let bojoval ve většině důležitých bitev v Galaktické občanské válce. V 3 ABY napadlo Impérium povstaleckou základnu na planetě Hoth a Luke Skywalker odlétá na Dagobah za Yodou aby ho vycvičil. Luke se vydá bojovat s Darthem Vaderm,který mu usekne ruku a řekne mu, že je jeho otec. Luk kvůli useknuté ruce ztratí svůj první světelný meč.

Epizoda 6 - Návrat Jediho[editovat | editovat zdroj]

O rok později bojoval v bitvě o Endor kde se nechal zajmout imperiálními vojáky, aby mohl bojovat s Darth Vaderem kterého porazí ale nebude se chtít přidat k temné straně a tak ho Palpatin(Darth Sidious) bude chtít zabít ale Darth Vader se nad Lukem slituje a hodí Palpatina do generátoru Hvězdy smrti a proto uspěl v obrácení svého otce zpět na světlou stranu. Vader později zemře na poškození Palpatinovými blesky a Luke Skywalker v poslední chvíli odletěl z vybuchující Hvězdy smrti i s mrtvým tělem Darth Vadera na měsíc Endor, kde jej spálil. Díky Skywalkerovi byl Palpatine alias Darth Sidious zabit, což Impériu zasadilo zničující úder.

Nekánonické příběhy[editovat | editovat zdroj]

O rok později se zformovala Nová Republika. Během následujících deseti let Luke Skywalker pomáhal udržet mír po celé galaxii, když Nová Republika postupně porážela zbytky Impéria. V 11 ABY založil Nový Řád Jedi a začal učit adepty cestu Síly. V 19 ABY se oženil s Marou Jade, blízkou uživatelkou Síly. V 26 ABY se jim narodil syn Ben. Mezi lety 25 - 30 ABY bojoval ve vleklé válce proti Yuuzhan Vongům - dobyvatelům z jiné galaxie, kteří se nedali vycítit v Síle. Šablona:Endpoiler

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]


Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]