Boba Fett

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Kostým Boby Fetta

Boba Fett, vývojově neurychlený klon Jango Fetta, je fiktivní postava ze Star Wars. Byl naklonován na planetě Kamino, kde také prožil své útlé mládí. Jeho otec byl zabit mistrem Mace Windu. Boba Fett si vzal jeho brnění a trochu si je upravil. Boba Fetta můžete vidět v epizodách Klony útočí, Nová naděje, Impérium vrací úder a Návrat Jediho.

Život[editovat | editovat zdroj]

V druhé epizodě byl Boba Fett zhruba desetiletý klon Jango Fetta a byl svědkem smrti svého "otce" na začátku první bitvy Klonových válek na Geonosis. Rozhodl se stát podobně jako jeho "otec" lovcem odměn a vojákem. V epizodě V pracoval pro Jabbu Hutta, jemuž dopravil v karbonitu zmraženého Hana Sola, na kterého Jabba vypsal tučnou odměnu, protože mu dlužil velké peníze. V poslední epizodě filmové série byl stále ve službách Jabby Hutta a byl přítomen popravě Luka Skywalkera, Hana Sola a Žvejkala, které měla sežrat pouštní nestvůra jménem Sarlacc. Místo nich však v žaludku této obludy skončilo několik strážných, včetně Boby Fetta.

Boba Fett se však po čase dokázal ze Sarlaccových spárů, který ho měl několik staletí pomalu pozřívat, dostat a pokračoval v životě nájemného lovce odměn.

Vybavení[editovat | editovat zdroj]

Ve svém mandalorianském brnění měl stejně jako Jango Fett schován jetpack a plamenomet. Měl poměrně velkou blaster pušku, kterou mu Luke přesekl svým zeleným světelným mečem. Boba Fett byl jako malé dítě nadaný pro pilotování vesmírných lodí a po Jangově smrti zdědil jeho vesmírnou loď Slave.