Ahsoka Tano

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Ahsoka Tano je fiktivní postava z filmové série Star Wars pocházející z rasy Togruta. Za Klonových válek rytíř jedi v hodnosti padawan. Mistr Yoda rozhodl o jejím přiřazení k Anakinu Skywalkerovi, u kterého měla být jako padawanka (učednice).

Záchrana Rotty[editovat | editovat zdroj]

Anakin o ní hned z počátku pochybuje, hlavně kvůli jejímu nízkému věku, ale po odstranění energetického štítu při jedné z bitev ji nakonec přijme a spolu s ní zachrání Rotta, syna lorda Jabba Hutta z Tatooine. Po útěku z planety, kde byl malý Rotta (Ahsoka s Anakinem mu říkali Smraďoch podle jeho puchu), se utkali s Asajj Ventress, žákyní hraběte Dooku se dvěma zahnutými rudými meči. Nejdřív se pokoušejí dostat na jediský křižník, ale po nezdařeném pokusu odlétají na Tatooine. Tam se Anakin utká s Hrabětem Dooku a Ahsoka s droidy MagnaGuard. Dooku ale namluvil Jabbovi, že ho chce Anakin zabít. Poté však přijde holografická zpráva od senátorky Padmé, ve které se Jabba dozví pravdu a oba jedie propustí.

Po Huttech[editovat | editovat zdroj]

Ahsoka se potom zúčastní mnoha bitev, například Bitvy u Gwori či Bitvy u Teth. Utká se i s Generálem Grievousem.Jako jedna z mála s ním souboj přežije.Nakonec však řád Jedi opouští a díky tomu také unikne velkému vyvražďování jediů. Dlouhou dobu po ni nebyla ani zmínka a Darth Vader (její bývalý mistr) už ani nevěřil že žije. Potom se však objevila v seriálu Star Wars Povstalci (odehrávající se mezi epizodou 3-4) kde se ukázala už jako dospělá. Používala 2 bílé světelné meče a přidala se k povstání kde pomáhala jediovi Kananovi s výukou jeho padawana Ezry. Ahsoka nejdřív nevěděla, kdo je ten tajemný Darth Vader, ale jednou do něj pohlédla a z hrůzou zjistila pravdu o tom kdo vyvraždil všechny jedie. Nechtěla uvěřit faktu, že její starý mistr stojí za tím vším. Po tomto odhalení se jen čekalo na to, až tito dva spolu skříží své světelné meče což se nakonec opravdu stalo v závěrečné epizodě 2. série ,,Učedníkův soumrak část 2". (Do této epizody byl zapleten i Darth Maul). Vader i Ahsoka bojovali bez ustání ale Vader Ahsoku odhodil Sílou a chtěl zabít zraněného Kanana a Ezru, což však Ahsoka nedopustila a v poslední chvíli mu světelným mečem protrhla masku. Ahsoka už vyčerpáním jen dýchala a nejednou za sebou uslyšela jak Vader říká její jméno ale napůl svým Vaderovským hlasem a napůl hlasem Anakina Skywalkera. Ahsoka se rychle otočila a spatřila že Vaderova maska je rozříznutá a vidí Anakinovu půlku obličeje. ,,Ahsoko" řekl ještě jednou. Ona na to: ,,neopustím tě. Tentokrát ne." Vader chvíli přemýšlel a potom řekl: ,,pak...tady zemřeš." Vytasil světelný meč a švihl po Ahsoce. Ta také začala bojovat a jelikož byli ve vybuchujícím chrámu, který se měl každou chvílí zhroutit a Ezra se pro ni chtěl vrátit, ona ho však odhodila Silou a tím sebe nechala se na pospas osudu…( v závěrečné scéně je vidět, že Vader výbuch přežil a v průrvě do chrámu se chvíli objeví silueta postavy. po rozborech a přibližování se potvrdilo že jde opravdu o Ahsoku. Otázka však zůstává. Je Ahsoka naživu? Nebo je to jen její duch? Toto zatím nebylo stoprocentně potvrzeno, ale spekuluje se o tom, že ve Star Wars jsou duchové padlých Jediů modro-bílí. Silueta je však po velikém přiblížení lehce barevná, takže by Ahsoka mohla být na živu.) Ve třetí sérii se však dozvídáme že je Ahsoka naživu