Ahsoka Tano

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Ahsoka Tano
První výskytStar Wars: Klonové války
Další výskytStar Wars: Povstalci , The Mandalorian
NamluvilyAnežka Pohorská, Sára Nygrýnová
Informace o postavě
PřezdívkaŠtěkna
RasaTogruta
Pohlavížena
PovoláníPadawanka Jedi,(bývalá) rytířka Jedi
DovednostiAshoka má styl boje Shien, boj s obráceným světelným mečem
Související
postavy
Anakin Skywalker , Obi-wan Kenobi, Plo Koon, Barriss Offee (než ji zradila), kapitán Rex, R7-A7, četa 501ST
Některá data mohou pocházet z datové položky.
Chybí svobodný obrázek.

Ahsoka Tano je fiktivní postava z filmové série Star Wars pocházející z rasy Togruta. Za Klonových válek byla členkou řádu jedi v hodnosti padawan. Mistr Yoda rozhodl o jejím přiřazení k Anakinu Skywalkerovi, u kterého měla být jako padawanka (učednice) dva roky.

Záchrana Rotty[editovat | editovat zdroj]

Anakin o ní hned z počátku pochybuje, hlavně kvůli jejímu nízkému věku, ale po odstranění energetického štítu při jedné z bitev ji nakonec přijme a spolu s ní zachrání Rotta, syna lorda Jabba Hutta z Tatooine. Po útěku z planety, kde byl malý Rotta (Ahsoka s Anakinem mu říkali Smraďoch podle jeho puchu), se utkali s Asajj Ventress, žákyní hraběte Dooku se dvěma zahnutými rudými meči. Nejdřív se pokoušejí dostat na jediský křižník, ale po nezdařeném pokusu odlétají na Tatooine. Tam se Anakin utká s Hrabětem Dooku a Ahsoka s droidy MagnaGuard. Dooku ale namluvil Jabbovi, že ho chce Anakin zabít. Poté však přijde holografická zpráva od senátorky Padmé, ve které se Jabba dozví pravdu a oba jedie propustí.

Po Huttech[editovat | editovat zdroj]

Ahsoka se potom zúčastní mnoha bitev, například Bitvy u Gwori či Bitvy u Teth. Utká se i s Generálem Grievousem.Jako jedna z mála s ním souboj přežije. Nakonec však řád Jedi opouští. Po opuštění řádu se rozhodne pomoci Bo-Katan Kryze a mandalorianům v boji proti Darth Maulovi. Ahsoka se rozhodne letět za jedii Anakinem Skywalkerem a Obi-Wanem Kenobim, které žádá o vojenské posily. Obi-Wan jí sděluje, že musí vyčkat rozhodnutí rady. Nakonec je svoleno ke kompromisu. Velitel Rex je povýšen do hodnosti komandéra a velí klonovým jednotkám. Na Mandalore se jim podaří zajmout Darth Maula a přesouvají ho zpátky na hvězdný destruktor. Při letu na Coruscant je zastihne vydání rozkazu 66. V důsledku toho se všichni klonoví vojáci obrátí proti Ahsoce a chtějí ji popravit. Jí se podaří plán, v rámci kterého nejprve pustila Darth Maula na svobodu, a pak zajala velitele Rexe a odstranila mu čip, který ho nutí Ahsoku zabít. Společně se jim potom podařilo utéct.

Dlouhou dobu po ni nebyla ani zmínka a Darth Vader (její bývalý mistr) už ani nevěřil že žije. Potom se však objevila v seriálu Star Wars Povstalci (odehrávající se mezi epizodou 3-4) kde se ukázala už jako dospělá. Používala 2 bílé světelné meče a přidala se k povstání kde pomáhala jediovi Kananovi s výukou jeho padawana Ezry. Ahsoka nejdřív nevěděla, kdo je ten tajemný Darth Vader, ale jednou do něj pohlédla a z hrůzou zjistila pravdu o tom kdo vyvraždil všechny jedie. Nechtěla uvěřit faktu, že její starý mistr stojí za tím vším. Po tomto odhalení se jen čekalo na to, až tito dva spolu skříží své světelné meče což se nakonec opravdu stalo v závěrečné epizodě 2. série „Učedníkův soumrak část 2“. (Do této epizody byl zapleten i Darth Maul). Vader i Ahsoka bojovali bez ustání ale Vader Ahsoku odhodil Sílou a chtěl zabít zraněného Kanana a Ezru, což však Ahsoka nedopustila a v poslední chvíli mu světelným mečem protrhla masku. Ahsoka už vyčerpáním jen dýchala a nejednou za sebou uslyšela jak Vader říká její jméno ale napůl svým Vaderovským hlasem a napůl hlasem Anakina Skywalkera. Ahsoka se rychle otočila a spatřila že Vaderova maska je rozříznutá a vidí Anakinovu půlku obličeje. „Ahsoko“ řekl ještě jednou. Ona na to: „neopustím tě. Tentokrát ne.“ Vader chvíli přemýšlel a potom řekl: „pak...tady zemřeš.“ Vytasil světelný meč a švihl po Ahsoce. Ta také začala bojovat a jelikož byli ve vybuchujícím chrámu, který se měl každou chvílí zhroutit a Ezra se pro ni chtěl vrátit, ona ho však odhodila Silou a tím sebe nechala na pospas osudu…( v závěrečné scéně je vidět, že Vader výbuch přežil a v průrvě do chrámu se chvíli objeví silueta postavy. Po rozborech a přibližování se potvrdilo že jde opravdu o Ahsoku) Na konci 4.série star wars povstalci jí Ezra Bridger zachrání časovým portálem. Po pádu Impéria se vydala s Sabinou Wren najít zmizelého Ezru.

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]