Kylo Ren

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Kylo Ren
Série Star Wars
První výskyt Síla se probouzí (2015)
Tvůrce Lawrence Kasdan, J. J. Abrams, Michael Arndt
Ztvárnil/a Adam Driver
Informace
Přezdívka Ben Solo (původní jméno)
Druh Člověk
Pohlaví Muž
Narození 5 ABY
Úmrtí 35 ABY
Rodina Darth Vader/Anakin Skywalker (dědeček)
Leia Organa (matka)
Han Solo (otec)
Luke Skywalker (strýc)
Padmé Amidala (babička)
Mistři Luke Skywalker (Mistr Jedi)
Snoke (Nejvyšší vůdce Prvního řádu)
Dabing Štěpán Benoni

Kylo Ren je fiktivní postava ze série Star Wars. Poprvé se objevil ve filmu Star Wars: Síla se probouzí z roku 2015. Kylo Ren (nebo také svým pravým jménem Ben Solo) byl syn Hana Sola a Leiy Organy Solo, který se narodil asi rok po bitvě o Endor.

Životopis[editovat | editovat zdroj]

Ben Solo se narodil jeden rok po bitvě o Endor Hanu Solovi a Leie Organě, z jejíž strany rodiny zdědil schopnost ovládat Sílu.

Zhruba o třicet let později se stal následovníkem Temné strany Síly a členem záhadné skupiny elitních vojáků zvané Rytíři z Rena. Díky tomu přijal své nové jméno Kylo Ren. Sestavil si svůj vlastní světelný meč, který se svým designem velice liší od těch typických. Ve svém meči použil prasklý krystal, což způsobilo, že jeho čepel není jednolitá.

Částečně velel Prvnímu řádu, vojenské organizaci zrozené z pozůstatků Galaktického Impéria. Kylo toužil po zničení Odboje a Jediů.

Z obavy rodičů, aby se neklidný Ben Solo nedal na temnou dráhu síly, zapsali mladého Bena do Jediovské akademie, kterou založil Lein bratr Luke Skywalker s cílem vybudovat znovu řád rytířů Jedi. Mladý Ben, povahově dosti podobný svému dědečkovi Darthu Vaderovi, se však nechal zlákat temnou stranu a vyvraždil celou akademii. Luke zdrcený svým neúspěchem zanechal činnosti obnovy řádu a odešel do ústraní, zatímco Ben odešel od rodiny a začal si říkat Kylo Ren. Po tomto masakru se rozpadlo i manželství Hana a Leii.

Mladý a neklidný Kylo Ren, ovládaný strachem z toho, že nikdy nebude tak silný, jako jeho dědeček, se postavil do čela Prvního řádu pod svého temného Mistra Snoka a vedl pátrací misi s cílem nalézt svého ztraceného strýce s cílem ho zničit. Během této mise se Kylo Ren setkává se svým otcem Hanem Solem, který po něm žádá, aby opustil temnou stranu síly a vrátil se s ním domů k Leie. Kylo Ren zabíjí svého otce a temné strany se nevzdává. Svědkem této vraždy je i mladá Rey, ke které promlouvá síla a která získává světelný meč Anakina Skywalkera. Kylo Ren se s ní utkává v boji a žádá po ní, aby se stala jeho učednicí. Rey však Kyla poráží a zanechává ho zraněného na hlavní základně Prvního řádu, kde se i odehrával celý souboj. Následně ho najde General Hux, vyslaný Snokem, který ho odveze do bezpečí k jeho Mistrovi, kde pak Snoke pokračuje v jeho tréninku. Krátce po záchraně Kyla byla základna zničena Odbojem.