Mara Jade

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání

Mara Jade je jedna z mimo-kánonických postav fiktivního světa Hvězdných válek schopná používat Síly (i její Temnou stranu). Bývala ve službách Impéria, dokonce samotného Císaře. Měla neoficiální titul "Císařova ruka".

Po bitvě o Endor všechno ztratila a soustředila se na jediný cíl – na rozkaz, jenž jí zadal Císař ještě před svou smrtí. Měla zabít Luka Skywalkera. Aby uspěla, spojila se s pašeráky pod vedením Talona Karrda a v jejich organizaci se později dostala až na pozici jeho zástupkyně. Právě na Karrdově hlavní základně, planetě Myrkr, se poprvé setkala s Lukem Skywalkerem. Svůj rozkaz málem splnila (viz Thrawnova trilogie)... Pašeráci se později podíleli na vítězství Nové republiky nad velkoadmirálem Thrawnem a i sama Mara časem změnila svůj postoj. Odmítla sloužit Thrawnovi a okolnosti ji později přinutily i několikrát spolupracovat s Lukem Skywalkerem.

Po společně prožitých dobrodružstvích uzavřeli křehké příměří a nakonec Luke Skywalker požádal Maru Jade o ruku (v Pouti pozůstalého od Timothyho Zahna). V éře Nového řádu Jedi Mara prodělala těžkou nemoc, kterou ji nakazil Yuuzhan Vong Nom Anor, ale přežila a s Lukem měla syna Bena Skywalkera. Vlastnila loď "Jade Sabre" a Jade shadow. Od Jaininých 13 let byla jediskou učitelkou Jainy Solo.