Depa Billaba

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Depa Billaba
Ztvárnil/a Dipika O'Neill Joti
Informace
Druh Chalacta, poddruh člověka
Planeta původu Coruscant
Pohlaví žena
Narození 62 BBY
Úmrtí pravděpodobně 19 BBY
Období Galaktická republika, Klonové války
Příslušnost Jedi, Rada Jediů
Mistři Mace Windu

Depa Billaba je fiktivní postava ze světa Star Wars. Je mistryní Jedi, dříve trénovaná Mace Winduem, a také byla členem Rady Jediů. Jejím domovem je Coruscant. V kořeni nosu má dvě piercingové kuličky. Aby uctila své mrtvé rodiče, přijala tradiční kulturu rasy Chalacta, k níž patřila. Jako člen Rady Jedi nahlížela do myslí žádaných osob.

Když jí bylo 6 měsíců, byla její rodina povražděna vesmírnými piráty. Mace Windu ji však zachránil a okamžitě vycítil její silné spojení se Silou. Když dosáhla správného věku, přijal ji jako svoji padawanku a trénoval ji v Síle a boji se světelným mečem, zejména technikou Vaapad. Na Coruscantu se učila používat své mimořádné schopnosti pro dobro Galaxie.

Během Klonových válek, byla poslána na domovskou planetu Mace Windua Haruun Kaal, aby vycvičila místní obyvatele k boji proti separatistům. Zde se však v důsledku špatností války na planetě a špatného vlivu místního šamana přiklonila k temné straně Síly. Nakonec napadne i svého bývalého mistra a těžce jej zraní. Když nakonec zjistí, co provedla, pokusí se o sebevraždu. Mace jí v tom sice zabrání, ale i tak o ni přijde, protože se Depa ze svého činu psychicky nikdy nedokázala vzpamatovat.

Není známo, zda přežila Rozkaz 66, ale pravděpodobně zahynula, když bránila chrám Jediů proti útoku vedenému Darth Vaderem. Další možností je, že dožila v ústraní.