Moravský Krumlov: Porovnání verzí

Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Přidáno 7 bajtů ,  před 3 lety
→‎Rodáci a zdejší osobnosti: Drobná změna pro přiblížení realitě
m (aktualizace_parametru; kosmetické úpravy)
(→‎Rodáci a zdejší osobnosti: Drobná změna pro přiblížení realitě)
Značky: editace z mobilu editace z mobilního webu
* [[Antonín Kašpárek]] (1879–1978), stolařský mistr, od roku 1919 člen správní komise a člen zastupitelstva a městské rady za stranu lidovou. Mezi lety [[1923]] až [[1938]] starostou Moravského Krumlova.
* [[Josef Kaufman (klempíř a muzejník)|Josef Kaufman]] (1891–1978), klempíř, obchodník, amatérský [[archeolog]], numismatik, sběratel, vlastenec, ředitel [[Muzeum v Moravském Krumlově|Okresního muzea v Moravském Krumlově]], průvodce v galerii ''Muchova Slovanská epopej'' na [[Moravský Krumlov (zámek)|zámku v Moravském Krumlově]]. Za první republiky člen zastupitelstva a člen komise výstavby.
* [[Irena Kočí]] (* 1955), poslankyně, ekonomkasprávkyně DPS
* [[Josef Kopřiva|JUDr. Josef Kopřiva]] (1862–1938?), advokát, působil v Moravském Krumlově od roku [[1900]]. Český vlastenec, funkcionář spolků [[Národní jednota pro jihozápadní Moravu]], [[Matice Krumlovská|Matice Krumlovské]] aj. Podporovatel a zakladatel české měšťanské školy. Organizátor prohlášení Československa v Moravském Krumlově dne 3. listopadu 1918. Po vzniku [[Československo|ČSR]] členem národního výboru, vládním komisařem a prvním meziválečným starostou. V roce [[1937]] mu bylo uděleno čestné občanství města.
* [[Marie Eleonora z Liechtensteinu]] (1745–1812). Rozená princezna Oettingen-Spielberk, manželka knížete [[Karel I. Boromejský z Liechstensteinu|Karla I. Boromejského z Liechtensteinu]]. Dvorní dáma císařovny [[Marie Terezie]]. Reorganizátorka zámeckého areálu v Moravském Krumlově, stavitelka lichtenštejnské hrobky v Moravském Krumlově po roce [[1789]], zakladatelka zámeckého parku a tzv. černého tunelu pod parkem. Nechala upravit zámeckou kapli. Členka dámského kroužku [[Josef II.|Josefa II.]], se kterým si korespondovala.
Anonymní uživatel

Navigační menu