Playdate with Destiny

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Playdate with Destiny
Původní názevPlaydate with Destiny
ZeměSpojené státy americkéSpojené státy americké Spojené státy americké
Délka5 min
Žánrfilmová komedie
PředlohaSimpsonovi
ScénářJames L. Brooks
RežieDavid Silverman
Obsazení a filmový štáb
ProdukceJames L. Brooks
HudbaJames Dooley
Výroba a distribuce
Premiéra6. března 2020 (před filmem Frčíme)
10. dubna 2020 (samostatně na Disney+)
DistribuceDisney+
Předchozí a následující díl
Simpsonovi: Maggie zasahuje The Force Awakens from Its Nap
Playdate with Destiny na ČSFDIMDb
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Maggie Simpson in "Playdate with Destiny", zkráceně Playdate with Destiny, je americký animovaný 3D krátký film z roku 2020 založený na animovaném televizním seriálu Simpsonovi. Film byl premiérově uveden 6. března 2020, tedy v průběhu vysílání premiérových dílů 31. řady Simpsonových. Hlavní postavou je stejně jako v předchozím filmu Maggie Simpsonová.[1]

Playdate with Destiny je celkově třetím filmem Simpsonových uvedeným do kin, po celovečerním filmu Simpsonovi ve filmu (2007) a krátkém filmu Simpsonovi: Maggie zasahuje (2012).

Děj[editovat | editovat zdroj]

Marge vezme Maggie na dětské hřiště. Jedno z dětí na hřišti se sklouzne na skluzavce a málem do Maggie narazí. Zachrání ji chlapec jménem Hudson. Maggie se do Hudsona zamiluje, a tak si společně hrají. Na konci dne dá Maggie Hudsonovi na památku svou modrou mašli a tu noc se jí o Hudsonovi zdá.

Druhý den se místo Marge o Maggie stará Homer a rozhodne se, že ji vezme do skateparku. Maggie vidí Hudsona, jak na ni čeká ve vedlejším parku, a zoufale se snaží upoutat jeho pozornost, ale nepodaří se jí to, protože ji Homer odvede pryč. Té noci je Maggie zoufalá, že Hudsona nemůže vidět.

Následující den Homer hlídá Maggie znovu. Než ji stihne odvézt do opět do skateparku jako předchozího dne, Maggie se chopí volantu auta a jede parku, kde se prvně setkala s Hudsonem. Vidí, jak Hudson nastupuje do dětského vláčku, a běží přes park, aby ho dohonila. Když Hudson vidí, jak se Maggie snaží vlak dohonit, natáhne k ní ruku, v níž drží modrou mašli. Mašli ale upustí, a tak se vlak od Maggie vzdálí. Maggie se domnívá, že Hudson navždy zmizel. Netuší však, že vlak jede po oválné trati, a tak se dokola vrací do stanice, ze které vyjel. Maggie a Hudson se znovu setkají na vlakovém voze a namísto polibku si vymění dudlíky.

Uvedení[editovat | editovat zdroj]

Playdate with Destiny bylo poprvé oznámeno veřejnosti na oficiálním Instagramu seriálu dne 27. února 2020.[2] Bylo oznámeno, že tento krátký film bude uveden v kinech ve Spojených státech amerických před promítáním filmu Frčíme 6. března 2020.[3] Je to první krátký film od 20th Century Studios (dříve Fox), který byl promítán před celovečerním filmem od studia Disney.[2]

Reference[editovat | editovat zdroj]

V tomto článku byl použit překlad textu z článku Playdate with Destiny na anglické Wikipedii.

  1. NME Music News, Reviews, Videos, Galleries, Tickets and Blogs. NME.COM [online]. 2020-02-28 [cit. 2020-02-29]. Dostupné online. (anglicky) 
  2. a b The Simpsons na Instagramu: „Maggie Simpson is speechless... Playdate with Destiny, a new Simpsons short film before Disney & Pixar’s Onward. Exclusively in theaters!…“. Instagram [online]. 2020-02-27 [cit. 2020-02-29]. Dostupné online. (anglicky) 
  3. A New Simpsons Short Will Premiere Ahead Of Pixar's Onward. GameSpot [online]. [cit. 2020-02-29]. Dostupné online. (anglicky) 

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]