Florenc (stanice metra)

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Florenc
Stanice metra Florenc
Stanice metra Florenc
Původní název Sokolovská
Stát Česko
Město Praha
Čtvrť Karlín
Ulice Sokolovská
Síť metra Pražské metro
Vznik Linka C: 9. května 1974
Linka B: 2. listopadu 1985
Dopravce Dopravní podnik hl. m. Prahy
Tarifní pásmo P
Linky Linka B
Linka C
Technické informace
Typ stanice Linka C: hloubená
Linka B: ražená trojlodní sloupová
Počet nástupišť Linka C: 1
Linka B: 1
Počet vestibulů Linka C: 1 vlastní
1 společný
(spojené pasáží)
Hloubka pod povrchem Linka C: 9,4 m
Linka B: 39,0 m
Projektant Linka C: Interprojekt Praha
Linka B: Metroprojekt Praha
Architekt Ak. arch. Vladimír Uhlíř
Externí odkazy
Logo Wikimedia Commons multimediální obsah na Commons
Průběh trati
Legenda

Linka C:

linka C směr Háje
předchozí stanice: Hlavní nádraží
kolejový přejezd
schodiště a výtah do jižního vestibulu
1 ostrovní nástupiště
eskalátory k chodbě k lince B
eskalátor do severního vestibulu
traťová spojka s linkou B B
následující stanice: Vltavská
linka C směr Letňany

Linka B:

linka B směr Černý Most
předchozí stanice: Křižíkova
traťová spojka s linkou C C
eskalátor do jižního vestibulu
1 ostrovní nástupiště
schodiště a výtah k chodbě k lince C
následující stanice: Náměstí Republiky
linka B směr Zličín
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Florenc (zkratky FR-C[1] a FR-B[2]; do února 1990 Sokolovská) je přestupní stanice metra v Praze, nacházející se pod stejnojmennou křižovatkou. Jde o významnou přestupní stanici, kříží se zde linky metra B a C; každá z nich má vlastní nástupiště. Stanice byla otevřena v roce 1974 pro linku C a v roce 1985 pro linku B.

Charakteristika stanice na lince B[editovat | editovat zdroj]

Eskalátorový přestupní tunel mezi linkami B a C
Střední loď ve stanici na lince B (západní cíp lodi)

Na lince B je stanice trojlodní, se zvýšenou střední lodí, sloupová. Má 23 párů prostupů. Toto nástupiště je založeno 39 metrů pod zemí, dostatečně hluboko pod nástupištěm pro linku C. Do roku 1990 plnila funkci konečné stanice. Budována byla v letech 19771985 vynaloženy byly náklady ve výši 560 milionů Kčs.

Obklad prostoru nástupiště tvoří keramické dlaždice v různých odstínech hnědé a béžové a desky Ekrona.

Výstup z nástupiště vede jeden přímý a jeden na nástupiště linky C (přestupní). Ten je vyveden v ose stanice z východního cípu střední lodi dvěma na sebe navazujícími lomenými eskalátorovými tunely. Přestup pak vychází ze středu nástupiště stanice (kolmo k její ose, přes pravou kolej). Na nástupiště linky C se napojuje pomocí přestupní chodby s čtyřramenným hlubinným eskalátorem.

Florenc B je konstruována tak, aby v případě potřeby bylo možné ze západního konce střední lodi stanice dobudovat další výstup, který by vedl do ulice Na Poříčí. Zatímco plánovaný výstup nakonec nevznikl, byly v roce 2006 dobudovány dva výtahy, které zpřístupňují stanici osobám se sníženou pohyblivostí. První výtah je umístěn přímo na můstku, který spojuje nástupiště stanice s přestupní chodbou, druhý pak vychází z přestupní chodby vlastní chodbou; jeho horní stanice je umístěna na křižovatce ulic Na Florenci a Na Poříčí.

Povodeň v roce 2002[editovat | editovat zdroj]

Výstup vedený z podpovrchového vestibulu

Stanice byla také roku 2002 vyplavena povodní na Vltavě, těsně před zatopením sem byly odstaveny dvě soupravy typu 81-71, které nešlo již stáhnout do Depa Zličín, nebo odvézt do výše položených částí linky (tj. úsek IV. B vedoucí pod Vysočany). Soupravy po vytažení byly později rekonstruovány v plzeňské Škodovce na typ 81-71M. Původně i zde byly umístěny sdružené válcové nosiče osvětlení, charakteristické pro celou linku B, avšak ty nakonec po vyplavení stanice a následné rekonstrukci na přelomu let 2002 a 2003 zmizely. podhledy v prostorech mezi loděmi jsou od této doby měděné, původně zde byly stejně jako na celém úseku I. B z kovových mříží.

Charakteristika stanice na lince C[editovat | editovat zdroj]

Pamětní deska k otevření úseku I.C v roce 1974

Na této trase je stanice hloubená, bezpilířová se stropem z prefabrikovaných nosníků, nad ním se nachází rozlehlý vestibul s pasáží, spojující oba výstupy.

Nástupiště je obloženo deskami z mramoru a liberecké žuly. Z jeho prostředku vedou eskalátory dolů, pod úroveň stanice, a napojují se tam na zmíněnou přestupní chodbu na linku B. Nachází se v hloubce 9,35 m[3] pod povrchem.

Ze stanice vycházejí dva přímé výstupy; jižní, který vede po pevném schodišti k autobusovému nádraží Florenc a severní, po tříramenném krátkém eskalátoru, který má společný povrchový vestibul s přímým výstupem z linky B (ten byl dobudován až roku 1985). Obklad stanice v prostoru přestupní chodby tvoří břidlicové destičky a červený železnobrodský fylit.

Na výstavbu stanice mezi lety 19691974 bylo vynaloženo 210 milionů Kčs. Florenc C plnila do roku 1984 funkci konečné stanice, než byl otevřen úsek III.C na Nádraží Holešovice.

Na rozdíl od ostatních stanic se zde vlaky obracely před stanicí, nikoliv za ní. Do roku 1978 neexistovaly severním směrem od stanice Florenc C odstavné koleje (ty byly dobudovány až jako stavba I.C7), jedinou možností obracení vlaků tedy bylo použít kolejový přejezd, který se nachází právě před nástupištěm stanice. V jako jednom z mála míst v síti pražského metra zde má kolejiště štěrkové lože.

Vestibuly[editovat | editovat zdroj]

Vstup do stanice na lince C od povrchu na nástupiště

Stanice má, jak již bylo zmíněno, dva vestibuly.

Traťová spojka[editovat | editovat zdroj]

Střední loď stanice, linka B

Tratě B a C jsou v této stanici spojeny jednokolejnou traťovou spojkou. Tato spojka ústí na obou tratích za stanicí a je napojena na traťové koleje. Na trati B ústí spojka před stanicí ve směru na Zličín, na trati C ve směru na Háje (soupravy tak tedy vjíždí do tunelu spojky za stanicí ve směru na Černý Most, respektive Letňany). Vedena je tak pod současným hotelem Hilton.

Do roku 1990 sloužila dolní část této spojky pro obracení vlaků linky B, které na Florenci končily. Zajímavostí je, že zprovoznění nového úseku II.B na Českomoravskou se konalo v den přejmenování stanic. Soupravy tak vlastně nikdy nekončily na této stanici s názvem Florenc, ale jen za jména stanice Sokolovská. Spojka byla hlavně využívána pro odtažení vlaků z linky B do depa Kačerov na lince C, protože vlastní depo získala linka B až s otevřením depa Zličín v roce 1994. Kromě traťové spojky je ze spodní stanice Florenc B ještě vyražena štola směrem ke stanici Vltavská; ústí na traťovém tunelu na lince C mezi Vltavskou a Florencí.

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]


← směr Černý Most Metro v Praze směr Zličín
linka A · linka B · linka Clinka D · linka E
Náměstí Republiky Florenc Křižíkova
Černý Most Bezbariérový přístupRajská zahrada Bezbariérový přístupHloubětín Bezbariérový přístupKolbenova Bezbariérový přístupVysočanská Bezbariérový přístupČeskomoravská Celulární radiová síťPalmovka Bezbariérový přístup Celulární radiová síťInvalidovna Celulární radiová síťKřižíkova Celulární radiová síťFlorenc C Bezbariérový přístup Celulární radiová síťNáměstí RepublikyMůstek A Bezbariérový přístup Celulární radiová síťNárodní třída Bezbariérový přístupKarlovo náměstí Celulární radiová síťAnděl Bezbariérový přístup Celulární radiová síťSmíchovské nádraží Bezbariérový přístup Celulární radiová síťRadlickáJinoniceNové Butovice Bezbariérový přístupHůrka Bezbariérový přístupLužiny Bezbariérový přístupLuka Bezbariérový přístupStodůlky Bezbariérový přístupZličín Bezbariérový přístup
← směr Háje Metro v Praze směr Letňany
linka A · linka B · linka Clinka D · linka E
Vltavská Florenc Hlavní nádraží
Háje Bezbariérový přístupOpatovChodov Bezbariérový přístupRoztyly Bezbariérový přístup Celulární radiová síťKačerov Celulární radiová síťBudějovická Bezbariérový přístup Celulární radiová síťPankrác Bezbariérový přístup Celulární radiová síťPražského povstání Celulární radiová síťVyšehrad Bezbariérový přístup Celulární radiová síťI. P. Pavlova Bezbariérový přístup Celulární radiová síťMuzeum A Bezbariérový přístup Celulární radiová síťHlavní nádraží Bezbariérový přístup Celulární radiová síťFlorenc B Bezbariérový přístup Celulární radiová síťVltavská Bezbariérový přístup Celulární radiová síťNádraží Holešovice Bezbariérový přístup Celulární radiová síťKobylisy Bezbariérový přístupLádví Bezbariérový přístupStřížkov Bezbariérový přístupProsek Bezbariérový přístupLetňany Bezbariérový přístup