Pankrác (stanice metra)

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Pankrác
Nástupiště stanice
Nástupiště stanice
Původní název Mládežnická
Stát Česko
Město Praha
Čtvrť Nusle
Ulice Na Pankráci
Síť metra Pražské metro
Vznik 9. května 1974
Dopravce Dopravní podnik hl. m. Prahy
Tarifní pásmo P
Linky linka C
Technické informace
Typ stanice hloubená
Počet nástupišť 1
Počet vestibulů 1
Hloubka pod povrchem 14 m
Projektant Interprojekt Praha
Architekt Zdeněk Štolfa
Externí odkazy
Map
Logo Wikimedia Commons multimediální obsah na Commons
Průběh trati
Legenda
linka C směr Háje
předchozí stanice: Budějovická
výtah na povrch
1 ostrovní nástupiště
eskalátory do vestibulu
následující stanice: Pražského povstání
linka C směr Letňany
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Pankrác (zkratka PN[1]) je stanice na lince C pražského metra. Nachází se na úseku I. C mezi stanicemi Pražského povstání a Budějovická v lokalitě, která je nazývána Pankrácká pláň v ulici Hvězdova na katastru Nuslí. Byla otevřena jako jedna z prvních, 9. května 1974, a do roku 1990 se jmenovala Mládežnická.

Statistiky[editovat | editovat zdroj]

Probíhající výstavba stanice Pankrác linky D
Vestibul stanice
Výtah pro cestující se sníženou schopností pohybu

Stanice Pankrác se nachází pod ulicí Na Pankráci v Praze 4 na katastru Nuslí. Je hloubená, založená v jámě hluboké 17 m; samotná stanice je hluboko ale jen 14 m, dlouhá pak 232 m (z toho zhruba 100 m tvoří samotné nástupiště).

Pankrác má jeden výstup s jedním podpovrchovým, mělce založeným vestibulem, umístěným přímo nad nástupištěm a spojeným eskalátory vycházejícími přímo z jeho prostředku. Jedná se o podobný systém, jako je ve stanici Ládví.

Obkladem stanice jsou mramorové desky. Výstavba stanice mezi lety 1967 a 1974 stála 80 milionů Kčs. Zakládání probíhalo do hloubky sedmi metrů pomocí záporového kotveného pažení (4940 m² záporového pažení a 14,06 kilometrů kotev), zbylých deset pomocí stříkaného betonu. Vytěženo bylo 77 700 m³ hornin. V roce 1971 se sesula střední část západní stěny, naštěstí se však v roce 1972 podařilo i přes zpoždění dokončit hrubou stavbu stanice. Padlo na ní 22 350 m³ betonu. Během prvního pololetí 1973 i vestibulu, větrací komory a zahájily se dokončovací práce a montáž technologie.

Vestibul stanice (viz obrázek vpravo) byl přímo propojen s obchodním centrem „Arkády Pankrác”, slavnostně otevřeným 14. listopadu 2008, shodou okolností v den 90. výročí první volby Tomáše Garrigue Masaryka prvním prezidentem Československé republiky.

Budoucnost stanice[editovat | editovat zdroj]

Stanice Pankrác se má po vybudování plánované linky D stát přestupní stanicí. 19. června 2019 byl zahájen geologický průzkum pro linku D.[2] 21. dubna 2022 zahájena výstavba metra D.[3][4] V dřívějších dobách (80. a 90. léta 20. století) bylo zamýšleno ještě také zavedení linky E, díky čemuž by tak vznikla první stanice metra v Praze, kde by se křížily linky tři.

Pro toto uspořádání by musel být zvolen jiný způsob půdorysu stanice než klasický systém dvou nad sebou umístěných a přestupní chodbou propojených nástupišť; jednotlivé linky by se musely nacházet blíže u sebe, například i na jednom nástupišti. Tato změna by se však nejspíš nedotkla nástupiště linky C, které by zůstalo zachováno (výjimkou jsou samozřejmě zaústění případných přestupních chodeb).

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. http://www.metroweb.cz/metro/stanice/linka_c.htm
  2. Stavba metra D začala na Pankráci geologickým průzkumem [online]. [cit. 2019-06-19]. Dostupné online. 
  3. KOPECKÝ, Radek Cihla ,Pavel. OBRAZEM: Na Pankráci začala stavba metra D, potrvá sedm a půl roku. Pražský deník. 2022-04-21. Dostupné online [cit. 2022-05-30]. 
  4. Metro D: Trasa, mapa, stanice a kdy bude dokončena výstavba. E15.cz [online]. [cit. 2022-12-25]. Dostupné online. 

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]


← směr Háje Metro v Praze směr Letňany
· · · ·
Budějovická Pankrác Pražského povstání
Háje Bezbariérový přístupOpatov Bezbariérový přístupChodov Bezbariérový přístupRoztyly Bezbariérový přístupKačerov Praha-Kačerov (železniční zastávka)Budějovická Bezbariérový přístupPankrác Bezbariérový přístupPražského povstáníVyšehrad Bezbariérový přístupI. P. Pavlova Bezbariérový přístupMuzeum  Bezbariérový přístupHlavní nádraží Praha hlavní nádraží Bezbariérový přístupFlorenc  Bezbariérový přístupVltavská Praha-Bubny (nádraží) Bezbariérový přístupNádraží Holešovice Praha-Holešovice (nádraží) Bezbariérový přístupKobylisy Bezbariérový přístupLádví Bezbariérový přístupStřížkov Bezbariérový přístupProsek Bezbariérový přístupLetňany Bezbariérový přístup
← směr Pankrác Metro v Praze směr Nové Dvory
· · · ·
Náměstí Bratří Synků Pankrác Olbrachtova
ve výstavbě (plánované otevření 2029)
Náměstí Míru  Bezbariérový přístupNáměstí Bratří Synků Bezbariérový přístupPankrác  Bezbariérový přístupOlbrachtova Bezbariérový přístupNádraží Krč Praha-Krč (nádraží) Bezbariérový přístupNemocnice Krč Bezbariérový přístupNové Dvory Bezbariérový přístupLibuš Bezbariérový přístupPísnice Bezbariérový přístupDepo Písnice Bezbariérový přístup