Audi

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
AUDI AG
Logo
Právní forma akciová společnost
Založeno 1909
Zakladatel August Horch
Sídlo Ingolstadt, Německo
Klíčoví lidé Rupert Stadler
Oblast výroby Strojírenský
Vyráběné produkty Automobily, motory
Obrat 49,88 mld EUR (2013)
Výsledek hospodaření 5,03 mld EUR (2013)
Počet zaměstnanců 73,751 (2013)
Mateřská společnost Volkswagen Group
Majitel quattro GmbH,
Lamborghini S.p.A.,
Audi Hungaria Motor Kft
Slogan Vorsprung durch Technik
Oficiální web Audi.com
Poznámky [1]
Autosalón Audi v Drážďanech

Audi (AUDI AG) je německá společnost, která se zabývá výrobou luxusních automobilů, sídlí v Ingolstadtu v Bavorsku. Je součástí skupiny Volkswagen Group a patří k nejstarším výrobcům automobilů v Německu. Skupina AUDI AG zahrnuje nejen značku Audi, ale také italského výrobce sportovních vozů Lamborghini. Od roku 2012 patří do skupiny AUDI AG také tradiční italský výrobce motocyklů Ducati. Znakem Audi jsou 4 propojené kruhy, které symbolizují čtyři různé výrobce automobilů (Audi, DKW, Horch a Wanderer), k jejichž fúzi do koncernu Auto Union došlo v roce 1932.

Skupina Audi se zaměřuje na výrobu sportovních, sofistikovaných a progresivních produktů. V roce 2013 dodala svým zákazníkům 1 751 007 vozidel, z toho 1 575 480 vozů značky Audi. Největšími trhy pro značku Audi jsou Čína, Německo a USA. V roce 2013 vykázala společnost obrat 49,88 miliardy EUR a provozní zisk 5,03 miliardy EUR.[2]

Značka Audi proslula svým sloganem Vorsprung durch Technik, česky Náskok díky technice. Mezi milníky v technickém vývoji ingolstadtské automobilky patří především pohon všech kol quattro (více než 6 milionů vyrobených vozů Audi s pohonem quattro od roku 1980[3]), lehká konstrukce (například celohliníková karoserie ASF – Audi Space Frame) a motory TDI a TFSI.

Audi 12 26 PS

Historie[editovat | editovat zdroj]

V roce 1899 založil August Horch v Kolíně – Ehrenfeldu firmu A. Horch & Cie. Přesně 2 roky trvalo, než z výrobní linky vyjel první automobil Horch. Měl dvouválcový, naležato uložený motor o výkonu 4 – 5 koní. Tento vůz slavil velké úspěchy a v roce 1904 byla zahájena sériová výroba.

Zakladatel automobilky ve své firmě působil až do roku 1909, kdy ji nejen kvůli finančním těžkostem, ale též díky neshodám se správní radou opustil a založil si firmu novou. Pochopitelně nebylo možné, aby v jednom městě existovaly dvě automobilky stejného jména, a tak byl Horch nucen název změnit. Učinil tak poměrně jednoduchým způsobem. Své příjmení (v překladu slyš) přeložil do latiny – a Audi bylo na světě. Netrvalo dlouho a světu se představila Audiwerke GmbH[4].

  • 1913 – Vznikl první automobil firmy Audiwerke GmbH – Wanderer.
  • 1921 – Audi v září 1921 přišlo jako první s vozem, který měl řízení vlevo – typ Audi K. Řízení vlevo se velmi rychle prosadilo, protože řidič měl v zemích, kde se jezdí vpravo, lepší přehled o protijedoucích vozidlech, zejména při předjíždění.

Opět nastala krize, která donutila A. Horche prodat firmu Skaftemu Rasmussenovi – zakladateli DKW. Roku 1932 byl veřejnosti představen závodní vůz Auto Union a došlo k tomu spojením čtyř firem. Auto Union byl první vůz, se kterým se zahájily tzv. crash testy – zjišťování povahy auta při nehodě. Za 2. světové války bylo velké množství továren zničeno, proto byla zastavena výroba automobilů. Výroba byla obnovena až po dlouhých dvaceti letech – z továrny vyjel model Audi 75.

Modely[editovat | editovat zdroj]

Vyráběné modely[editovat | editovat zdroj]

Historické modely[editovat | editovat zdroj]


Koncern Audi vyrábí podle potřeb a požadavků kupujících výrobky vysoké kvality, jejich odbyt a péče o ně jsou v celém světě zajišťovány sítí autorizovaných dealerů, za účelem dosažení vysoké spokojenosti zákazníků. Tito autorizovaní dealeři Audi, kterých je v současné době v ČR 19, musí splňovat kvalitativní standardy, jako jsou jednotný design autosalónů, Corporate design, povinný počet předváděcích a skladových vozů a apod. Tímto si koncern Audi udržuje kontrolu a dohlíží na kvalitu služeb poskytovanou všem stávajícím i novým zákazníkům koncernu Audi.

Výrobní závody[editovat | editovat zdroj]

Stát Město Celková produkce
automobilů (2009)[1]
Vyráběné modely (2009)[1]
Německo Ingolstadt 566 158 A3, A3 Sportback, A4, A4 Avant, A5, Q5
Německo Neckarsulm

Heilbronn (2014)

278 096 A8, A6, S6, S8, A6 allroad quattro, RS6,

R8

Belgie Brusel 63 311 A3 Sportback, VW Polo
Maďarsko Győr 32 603 TT, TT Coupé, TT Roadster, A3 Cabriolet

Navíc se menší množství automobilů montuje v závodech jiných společností koncernu Volkswagen v Sarajevu (Bosna a Hercegovina)[zdroj?], v Bratislavě (Slovensko), Aurangabadu (Indie), Changchunu (Čína).

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Související články[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. a b c Audi 2009 Annual Report
  2. http://www.audi.com/corporate/en/company/audi-at-a-glance.html [online]. .  
  3. . Dostupné online.  
  4. Článek k 100-mu výročí značky audi

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]