Salát (pokrm)

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání

Salát je pokrm připravovaný z jednoho či více druhů potravin pokrájených na menší kousky a ochucených nejčastěji zálivkou nebo dresinkem..[1][2] Jako surovina k přípravě salátů se často používá zelenina, dále maso, sýr, pečivo, těstoviny, vejce, ovoce apod. Saláty se mohou podávat jako předkrm (např. Caprese), jako příloha jídla, jako hlavní chod nebo i jako dezert.

Salát součástí zdravé výživy[editovat | editovat zdroj]

Salát je většinou koncipován jako lehké jídlo, které nezatěžuje trávící soustavu a díky zelenině nebo ovoci prochází zažívacím traktem snáze. Většina salátů je považována za dietní pokrm, protože obsahuje málo kalorií a zasytí díky množství vody a vlákniny. Zelenina, která je hlavní surovinou pro přípravu salátů, obsahuje značné množství vitamínů, a proto je tento pokrm studené kuchyně považován za základ zdravé výživy.

Dresink[editovat | editovat zdroj]

Vrstvený salát s kořenovou zeleninou, avokádem a majonézou.

K chuťově méně výrazným druhům salátů podáváme vždy jemný (například vinegretkový dresink) a naopak k salátům s výraznou chutí patří pikantnější zálivky. Vinegretkový dresink je jeden z nejjednodušších dresinků, který lehce uděláme z octa a oleje. Případně můžeme podle chuti přidat různé bylinky, jež jsou pro dresinky velice důležité, pro svou chuť, vůni i pro účinky na zdraví. Používají se čerstvé, protože jen tak mají nejvyšší obsah vitaminů. Nejčastěji se používá petržel, bazalka, pažitka a oregano.

Další součástí dresinku může být česnek. Dodá dresinkům pikantní chuť i vůni, stejně tak šalotka, křen nebo chilli. Další důležitou součástí salátových zálivek a dresinků je ocet. Používá se vinný - červený nebo bílý, a také balsamikový, který má svou specifickou a velice výraznou ovocnou chuť i vůni.

Druhy dresinků[editovat | editovat zdroj]

V barech a restauracích se objevuje salátový bufet, kdy si hosti sami namíchají suroviny a vyberou vhodnou zálivku.
  • Kečup: Přidává se do zálivek s kysanou smetanou, smetanovým sýrem a paprikou.
  • Sójová omáčka: Omáčka vyrobená ze sójových bobů pochází z Asie. Protože je velmi slaná, solíme saláty až nakonec a opatrně.
  • Bílý jogurt: Používá se do zálivek, nejlépe na okurkový salát. Ředí se jím kysaná smetana nebo majonézové zálivky.
  • Olej a ocet: např. vinný, kvasný lihový, jablečný nebo ocet balsamico. Z olejů je na saláty nejvhodnější olivový, který můžeme ochutit čerstvými bylinkami.

Nejjednodušší druhy zálivek[editovat | editovat zdroj]

V odměřeném množství vody rozpustíme cukr a sůl. Přidáme ocet nebo olej, dochutíme citrónem, případně vegetu a dobře protřepeme. Na saláty můžeme vytvořit zálivky z mléka či smetany. Cukr rozmícháme v mléku nebo ve smetaně, jogurtu či podmáslí a podle chuti přikyselíme. Na salát z čekanky, čínského zelí nebo papriky nalijeme zálivku z rajčatové šťávy, do které přidáme cukr, citrónovou šťávu, sůl a lžíci oleje.

Seznam salátů[editovat | editovat zdroj]

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. salad [online]. Merriam-Webster, [cit. 2014-08-16]. [1]. (anglicky) 
  2. salad [online]. Oxford University Press, [cit. 2014-08-16]. [2]. (anglicky) 

Literatura[editovat | editovat zdroj]

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]