Diskuse s wikipedistkou:Buccinek

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

--Tomas62 (diskuse) 25. 1. 2019, 21:36 (CET)

Defaultsort[editovat zdroj]

Doporučoval bych Vaší pozornisti volní DEFAULTSORT. --OJJ, Diskuse 3. 3. 2019, 17:23 (CET)

Wikikytička[editovat zdroj]

Poděkování za starosty[editovat zdroj]

Ve sledovaných stránkách jsem zahlédl, v tvých příspěvcích potvrdil: děkuji moc za aktualizaci starostů ve článcích obcí. Je to piplačka, co není pořádně vidět, ale je potřebná a užitečná. Díky! --Adam Hauner (diskuse) 9. 4. 2019, 10:13 (CEST)

Vyznamenání za věrnost Wikipedii[editovat zdroj]

Infobox[editovat zdroj]

Milý kolego, také Vám děkuji za péči o aktualizaci proměnlivých údajů v Infoboxech. Tuhle práci není moc vidět, a přece je pro Wiki často důležitější než zbytečné nové pahýly. Aktualizace je problém, který se software Wiki snaží usnadnit pomocí WikiDat: pokud se prametr v IB neuvede, doplní tam údaj ze společných WD. takže stačí, když údaje aktualizuje jen jeden člověk pro všechny Wiki. Aktualizovat údaj ve WD není o moc složitější než běžný edit, ale promítne se do všech článků na totéž téma, pokud se tam parametr vynechal; když se vyplní, systém to respektuje, když se uvede bez hodnoty, nechá ho prázdný. Nemyslím, že by se na WD měla přenášet všechny data z IB, ale pro ta, která se často mění, (např. počet obyvatel, starosta), je to výborná věc. Zdraví --Sokoljan (diskuse) 3. 5. 2019, 19:33 (CEST)

Kategorizace[editovat zdroj]

Dobrý den, k [1]: Belgičtí biologové už v Belgičanech podle činnosti byli, a sice prostřednictvím Kategorie:Belgičtí vědci. Proto soudím, že zařazení Kategorie:Belgičtí biologové do Kategorie:Belgičané podle činnosti je chyba, protože odporuje pravidlu Wikipedie:Kategorizace#Nejnižší možná kategorie a výjimky, podle kterého Biologové jsou ve Vědcích a tudíž nemají být přímo zařazeni v nadřazených kategoriích Belgičané podle činnosti, Belgičané, Evropané, Lidé.... (platí to pro biology všech zemí, nejen Belgie). Zdraví --Jann (diskuse) 8. 5. 2019, 10:24 (CEST)

Řád Wikignóma[editovat zdroj]

Kategorie nositelů vyznamenání[editovat zdroj]

Dobrý den, díky za doplnění vyznamenání, chystáte se ale i na vytvoření těch zbylých kategorií nositelů? Viz třeba Sonja Norská. Díky. S pozdravem --14. 7. 2019, 11:40 (CEST), Utar (diskuse)

Dobrý den, ano postupně se snažím rozšiřovat kategorie vyznamenání, ale je toho opravdu hodně na doplnění takže občas chvíli zůstanou červená, ale postupně na tom pracuji. :) Pro upřesnění v současné době se věnuji především portugalským vyznamenáním, ale pokud už do článku doplňuji tato, předchystám si kategorie i odkazy na hlavní články o vyznamenáních, která plánuji v blízké době vytvořit viz Řád za zásluhy (Portugalsko) a příslušná kategorie nositelů daného ocenění, který je z pohledu článků dostupných na cswiki v podstatě hotový. Buccinek (diskuse) 14. 7. 2019, 15:47 (CEST)

Community Insights Survey[editovat zdroj]

RMaung (WMF) 6. 9. 2019, 16:48 (CEST)

Editaton Prachatice 2 - 30. 10. - 3. 11. 2019 Prachatické muzeum - zveme k distanční účasti[editovat zdroj]

--Elektracentrum (diskuse) 18. 9. 2019, 09:13 (CEST)

Reminder: Community Insights Survey[editovat zdroj]

RMaung (WMF) 20. 9. 2019, 17:14 (CEST)

Reminder: Community Insights Survey[editovat zdroj]

RMaung (WMF) 3. 10. 2019, 21:52 (CEST)

Kategorie[editovat zdroj]

Dobrý den, omlouvám se za smazání kategorií u vaší editace. Já je například většinou vytvářím před uložením editace, aby se přesně tohle nestávalo... --Jan Myšák (diskuse) 21. 10. 2019, 14:10 (CEST)

V pořádku :) ono se mi to do teď nestávalo a je to pohodlnější prostě kliknout na tu červenou kategorii v uloženém článku a jednoduše ji vytvořit :)--Buccinek (diskuse) 21. 10. 2019, 14:17 (CEST)
To s vámi souhlasím ;) --Jan Myšák (diskuse) 21. 10. 2019, 14:39 (CEST)

Student[editovat zdroj]

Asijský měsíc Wikipedie 2019[editovat zdroj]

Dobrý den, pro přihlášení do soutěže se prosím podepište zde. Děkuji za účast! Patriccck (diskuse) 14. 11. 2019, 20:55 (CET)

Ceny pro Asijský měsíc Wikipedie 2019[editovat zdroj]

Vážení účastníci Asijského měsíce Wikipedie 2019,

připravili jsme pravidla pro získání poukázek do knihkupectví Luxor. Účastník s nejvíce schválenými články získá nárok na Poukázku Luxor 500 Kč, druhý a třetí účastník získá nárok na Poukázku Luxor 200 Kč. Ceny proplatí Wikimedia Česká republika. Podrobnější informace naleznete v podrobných pravidlech. Pro aktuální informace sledujte hlavní stranu soutěže a její diskusi.

Včera byl do nástroje přidán již 100. článek Náměstí Ala-Too! Aktuálně je v nástroji celkem 176 článků‎. Pokud jste ještě žádný článek nenapsali, tak máte ještě 11 dní :-). Pro inspiraci můžete použít tento seznam s požadovanými články.

Děkujeme vám všem a přejeme vám hodně štěstí!

Lokální organizátoři Patriccck, Khamul1 a OJJ 19. 11. 2019, 09:55 (CET)

Informace o soutěži Asijský měsíc Wikipedie 2019[editovat zdroj]

Vážení účastníci Asijského měsíce Wikipedie 2019,

jste skvělí! Tento ročník díky vám vzniklo 176 článků. Děkujeme vám! Dovolujeme si vás informovat o dalším postupu. Do konce tohoto roku bychom měli zkontrolovat všechny články a poté vyhlásíme vítěze soutěže. Jak jsme již psali, tak první tři uživatelé obdrží poukázky na knihy do knihkupectví Luxor. Seznam cen naleznete zde, pravidla pro získání a předávání poukázek naleznete zde.

Všem, kteří vytvořili alespoň čtyři články, které jsme schválili / schválíme, bude zaslána pohlednice z Asie. Kvůli zaslání pohlednic vás požádáme o vaše osobní údaje. Schválených článků je globálně mnoho, proto neočekávejte brzké zaslání pohlednic.

Ještě jednou děkujeme,

lokální organizátoři Patriccck, Khamul1 a OJJ

Vyhlášení výsledků a sběr adres pro Asijský měsíc Wikipedie 2019[editovat zdroj]

Vážení účastníci Asijského měsíce Wikipedie 2019,

Mezinárodní tým Asijského měsíce Wikipedie 2019 rozhodl, že do 20. prosince 2019 máme zkontrolovat články přihlášené do soutěže. Do tohoto data prosím proveďte úpravy vašich článků (pokud byly články zamítnuty), abychom popř. mohli změnit hodnocení článku. 20. prosince tedy zveřejníme výsledky na tuto stránku. Mezinárodní tým naplánoval, že 22. prosince a 27. prosince 2019 bude probíhat sběr adres pro odeslání pohlednic (platí pouze pro uživatele, kteří vytvořili čtyři články, které budou schváleny a pro organizátory). Na vaší diskusní stránku vám dáme vědět, kde máte vyplnit adresu a další údaje.

Lokální organizátoři Patriccck, Khamul1 a OJJ 16. 12. 2019, 19:24 (CET)

Řád za vojenskou statečnost a zásluhy[editovat zdroj]

Dobrý den. Ve článku Řád za vojenskou statečnost a zásluhy jsem si všiml referencí bez textu. Prosím vás, jestli byste tuto chybu mohl opravit. Díky. -Hribalm (diskuse) 27. 12. 2019, 00:00 (CET)

Díky za upozornění chybička se vloudila při kopírování referencí :) Už opraveno :) --Buccinek (diskuse) 27. 12. 2019, 00:18 (CET)
Chybami se člověk učí. Zatím. :)-Hribalm (diskuse) 27. 12. 2019, 00:21 (CET)

Výsledky vyhlášeny, probíhá sběr adres pro Asijský měsíc Wikipedie 2019[editovat zdroj]

Vážení účastníci Asijského měsíce Wikipedie 2019,

na této stránce jsme vyhlásili výsledky letošního ročníku. Na prvním místě se umístil uživatel Mirek256, na druhém místě Svajcr a na třetím místě Fixinela. Gratulujeme! Předávání/Odesílání poukázek do knihkupectví Neoluxor (známé především jako Luxor) s výherci domluví uživatel Khamul1.

Sběr adres pro zaslání pohlednic byl odložen a právě probíhá. Prosíme všechny, kteří mají nárok na pohlednici, aby formulář co nejdříve vyplnili. Dotazník je dostupný zde na Google Disku v Google Formulářích. K vyplnění je nutné být přihlášen k Účtu Google. Pokud Účet Google nemáte, tak si jej prosím založte, nebo napište e-mail uživatelce Li-Yun Lin s adresou a s vaším občanským jménem. Formulář je v angličtině, pokud něčemu nebudete rozumět, neváhejte se zeptat. Až tak učiníte zapište se prosím na tento seznam.

Lokální organizátoři Patriccck, Khamul1 a OJJ 3. 1. 2020, 13:15 (CET)

Firmy z roku ...[editovat zdroj]

Dobrý den, všiml jsem si že přepisujete kategorie Vzniklo na kategorie Firmy z roku. Chci se zeptat, tato změna se někde projednávala? Z jakého důvodu se tyto kategorie přepisují? Podle mého názoru Firmy vznikají a zanikají. Slovní spojení firma z roku xx se nepoužívá. Možná to má hlubší důvod o kterém nevím. Děkuji za odpověď. --Podroužek (diskuse) 9. 1. 2020, 08:21 (CET)

Tak pokud vadí tak to dělat nebudu, ale obecně kategorie vzniklo xx jsou neúplná směska čehosi již dříve s vyčleněnými kategoriemi například lodě spuštěné na vodu v roce xx, knihy z roku xx tak jsem pouze doplnila podle množství článků jiné kategorie, to úplně ne šťastné z roku bylo použito z důvodu šablony kategorie ročníku uznávám název Firmy založené v roce xx jak to bylo myšleno je lepší, ale pak ne úplně správně fungovala šablona. A kategorii nepřepisuji, pouze jsem přidala několik podkategorií, které podle mě měly smysl. Ale děkuji za připomínku název kategorie Firmy založené roku xx je určitě výstižnější a šablona funguje správně a napadlo mě to právě při psaní odpovědi na váš dota :) Doufám že s takto nazvanými kategoriemi nebude problém, ale ráda si vyslechnu váš názor --Buccinek (diskuse) 9. 1. 2020, 11:25 (CET)
Ty zmíněné lodě jsou spuštěné, pokud nechceme obecné "vzniklé", pak by firmy měly být založené, ale totéž se týká více analogických kategorií: určitě vojenské jednotky (zřízené?), muzea, politické strany... --Jann (diskuse) 9. 1. 2020, 19:02 (CET)
Ano už mi to došlo :), ty lodě jsem zmínila v souvislosti že je v názvu v roce a pak nefunguje správně šablona kategorie ročníku. A tak mi až pozdě došlo že založené roku xx fungovat bude a zvolila ne úplně vhodnou variantu, takže to postupně předělám, stejně jsem měla jednotlivé kategorie v plánu dále doplnit, zatím jsem jen čerpala z článků již zařazených v kategoriích vzniklo xx a chybějící ročníky již udělám správně ;) a i u vojenských jednotkách se běžně používá spojení založené roku xx takže bych asi zůstala u toho. --Buccinek (diskuse) 9. 1. 2020, 20:15 (CET)

Chrám Krista Spasitele (Priština) - škola?[editovat zdroj]

Zdravím, u článku Chrám Krista Spasitele (Priština) jste nahradil kategorii "vzniklo v..." kategorií "škola..." Revertoval jsem. Pokud vám výběr dělá nějaký automat, tak se na to podívejte, ať nedělá neplechu i někde jinde. --Pavouk (diskuse) 14. 1. 2020, 19:14 (CET)

Díky za opravu přesouvala jsem ručně a asi omylem zaklikla a nevšimla si :)--Buccinek (diskuse) 14. 1. 2020, 19:25 (CET)

Sídla založená roku XXXX[editovat zdroj]

Pane kolego, řadit do takto nazvané kategorie obce vniklé administrativním sloučením několika jiných obcí považuji za hodně velký úlet. S pozdravem --Jowe (diskuse) 14. 1. 2020, 19:55 (CET)

"…přesouvala jsem ručně a asi omylem zaklikla…" (hned výše) - takže příště raději: "paní kolegyně…". :-) --Pavouk (diskuse) 14. 1. 2020, 20:08 (CET)
Tak to se paní kolegyni omlouvám. Ale koukám, že nejsem sám, kdo se nechal zmást :-) --Jowe (diskuse) 14. 1. 2020, 20:17 (CET)
Předpokládám že je problém ve slově založená a vhodnější by bylo kategorii nazvat například vzniklá? Nebo je problém jinde? Datum jsem odvozovala od informace v infoboxu u jednotlivých obcí. Ráda bych dala kategorie vzniklo xxxx trochu do pořádku :) Než jsem se začala těmto kategoriím věnovat, bylo několik témat vyčleněno do podkategorií, ale zbytek byly náhodně umístěné články z různých oblastí. S pozdravem --Buccinek (diskuse) 14. 1. 2020, 20:52 (CET)
Problém není jen slovo založená. Já jako problematické vidím i spojení „sídla vzniklá“. Tedy alespoň pro obce, kde se v rámci reformy slučují malé obce (vesnice, sídla se staletou historií) do nových větších administrativních celků. Sloučením žádné sídlo nevzniklo. --Jowe (diskuse) 14. 1. 2020, 21:31 (CET)
Tak tady úplně nesouhlasím, z původních obcí vzniká obec nová a tomu odpovídá i věta hned v úvodu například zde Bairon-et-ses-Environs: obec vznikla 1. 1. 2016, v infoboxu je vznik 2016 a původně byl článek řazen v kategorii vzniklo 2016. Pojem sídla jsem volila podle stromu kategorií, kde sídla zastřešují jak města tak vesnice atd. Napadá vás proto lepší pojmenování kategorie? --Buccinek (diskuse) 14. 1. 2020, 22:08 (CET)
Jediné co mě napadá je vytvořit dvě kategorie. Jedna by byla Obce vzniklé v roce XXX a tam by se vkládaly obce (územně správní jednotky vzniklé slučování nebo dělením) jako třeba Bourgogne-Fresne. Druhá by byla Sídla založená roku XXXX a tam by se vkládala sídla opravdu nově vzniklá (postavená na zelené louce) jako je třeba Bnej Dekalim. --Jowe (diskuse) 14. 1. 2020, 22:51 (CET)
Souhlasím tohle je rozumné řešení :) Během noci se na to mrknu a předělám ;) --Buccinek (diskuse) 14. 1. 2020, 22:57 (CET)

Kategorie:Školy založené roku 1263[editovat zdroj]

Dobrý den, domnívám se, že kategorie, v nichž potenciálně nejspíš nebude než jeden článek, jsou škodlivé. Kategorie mají sloužit k seskupení podobných článků, ne k jejich totálnímu rozdělení. Navrhuji v takových případech raději vytvořit a používat kategorii širší, zde tady Kategorie:Školy založené ve 13. století. Zdravím,--Ioannes Pragensis (diskuse) 17. 1. 2020, 23:44 (CET)

WAM 2019 Postcard[editovat zdroj]

Wikipedia Asian Month 2019

Dear Participants and Organizers,

Kindly remind you that we only collect the information for WAM postcard 31/01/2019 UTC 23:59. If you haven't filled the google form, please fill it asap. If you already completed the form, please stay tun, wait for the postcard and tracking emails.

Cheers!

Thank you and best regards,

Wikipedia Asian Month International Team 2020.01


MediaWiki message delivery (diskuse) 20. 1. 2020, 21:57 (CET)

Kategorie: založená chráněná území[editovat zdroj]

Koukám, že ve velkém měníte kategorie, např. z "vzniklo 1997" na "chráněná území založená roku 1997". Přijde mi, že CHÚ se nezakládá, není to třeba univerzita, ale vyhlašuje (přehlašuje), nebo jiné vhodné sloveso. (Ono tam to území už předtím asi vesměs existovalo, jen se mu přidala/zvětšila ochrana přírody.) Třeba [2] [3]. Platí u nás a zjevně to jde použít i u CHÚ v zahraničí. --Pavouk (diskuse) 17. 2. 2020, 21:47 (CET)

Ano nepřišlo mi úplně smysluplné mít kategorii s velkým potenciálem s náhodně zařazenými články a některé tématické podkategorie již existovaly (například sportovní kluby založené xx) snažím se i postupně kategorie zaplňovat o články které původně ani v kategorii vzniklo xx zařazeny nebyly ač tam patří. Ale s těmi chráněnými území dobrá připomínka :) předělám na chráněná území vyhlášená roku xx. --Buccinek (diskuse) 17. 2. 2020, 23:13 (CET)
Jak se tak dívám na Vaše čerstvé editace u chráněných území (např. Kočičí kámen), vidím kategorizování do nezaložených (nepublikovaných) kategorií, a to i na Commons. Bylo by potřeba ty kategorie založit a zařadit je do příslušného kategorizačního stromečku.--Dirillo (diskuse) 4. 3. 2020, 08:24 (CET)
Tak ten Kočičí kámen je jediný, který jsem zatím z těch aktuálních editací nezaložila jinak naopak kategorie zakládám a upravuji již existující (na commons aby odpovídaly jiným podobným kategoriím), přidávám to postupně i na wikidata tak trošku strpení za chvíli to bude :)--Buccinek (diskuse) 4. 3. 2020, 08:28 (CET)

Bot[editovat zdroj]

Dobrý den, nechtěla byste si založit bota? Poslední změny jsou vašimi editacemi úplně zahlceny (viz obrázek). --Patriccck (diskuse) 1. 3. 2020, 18:25 (CET)

Dobrý den, upřímně ve fungování bota se nevyznám, všechny úpravy dělám ručně jen využívám udělátka který mi tu práci zjednoduše. --Buccinek (diskuse) 1. 3. 2020, 18:33 (CET)
Jednoduše si založíte nový účet (např. Buccinekbot, BuccinekBot), zapnete si v něm udělátko Cat-a-lot, uděláte několik editací na zkoušku a požádáte o příznak bota. Doporučuji si také trochu pročíst stránku bot. --Patriccck (diskuse) 1. 3. 2020, 18:51 (CET)

WAM 2019 Postcard: All postcards are postponed due to the postal system shut down[editovat zdroj]

Wikipedia Asian Month 2019

Dear all participants and organizers,

Since the outbreak of COVID-19, all the postcards are postponed due to the shut down of the postal system all over the world. Hope all the postcards can arrive as soon as the postal system return and please take good care.

Best regards,

Wikipedia Asian Month International Team 2020.03