Wikipedie:Bot/Žádosti

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Jump to navigation Jump to search

Na této stránce můžete požádat o příznak bota. Globální boti jsou povoleni.

Zkopírujte a vyplňte následující formulář a posléze udělejte robotem přibližně 20 editací (nebo odkažte na aktivitu svého robota na jiném projektu).

=== [[Wikipedista:Jméno bota]] ===
Žádám o příznak robota pro účet {{Wikipedista|Jméno bota}}. Bot bude … 
(doplňte popis funkce, použitý program apod.). Děkuji předem za kladné vyřízení. ~~~~

Please copy and paste the text below into a new section and then make about 20 edits with your bot (or link to your bot's activity on other project).

=== [[User:Bot name]] ===
I request that {{Wikipedista|Bot name}} gets a bot flag. The bot will … 
(fill in the bot's description, used framework and operator's home userpage). Thank you! ~~~~

Nová žádost / New request

Vyřízené[editovat | editovat zdroj]

Vyřízené žádosti jsou v archivu 1, archivu 2 a archivu 3.

Aktuální žádosti[editovat | editovat zdroj]

Wikipedista:VojtěchDostálBot[editovat | editovat zdroj]

Žádám o příznak robota pro účet VojtěchDostálBot (diskusepříspěvkypočítadločlánkyshrnutízablokovánívšechny projekty). Jsem v tomto začátečník ale drží nade mnou ochrannou ruku Martin Urbanec - nebudu se zpočátku pouštět do ničeho složitého, zatím umím jen s AWB. Děkuji předem za kladné vyřízení. Vojtěch Dostál (diskuse) 2. 10. 2016, 12:45 (CEST)

VyřešenoVyřešeno Projel jsem editace Vojtova bota, nevidím žádný problém, příznak přidělen. --Martin Urbanec (diskuse) 2. 10. 2016, 12:50 (CEST)

Wikipedista:DraceaBot[editovat | editovat zdroj]

Žádám o příznak robota pro účet DraceaBot (diskusepříspěvkypočítadločlánkyshrnutízablokovánívšechny projekty). Nechci se pouštět do ničeho většího (stejně to neumím). Pouze chci odfiltrovat editace Cat-a-lot. Účet budu používat pouze k těmto účelů, pokud bych s robotem dělat i něco jiného, určitě bych dal vědět. — Draceane diskuse 2. 11. 2016, 23:46 (CET)

VyřešenoVyřešeno JAn (diskuse) 3. 11. 2016, 07:21 (CET)
Začal jsem využívat bota i na AWB, snad se nevyskytnou závažnější problémy. — Draceane diskuse 7. 11. 2016, 19:46 (CET)
@Draceane:Ozvi se mi pls na mail, pošlu ti pár fixů na AWB od Matěje S. --Martin Urbanec (diskuse) 7. 11. 2016, 19:51 (CET)

OJJbot[editovat | editovat zdroj]

Po dlouhé době uvažuji, na co by mohl být účet užitečný. Nakonec, když už ho mám, mi přijde vhodné jej používat na Cat-a-lot, aby to nezaplňovalo RC. Umím s tím, mohu doložit i diffy. A třeba se časem naučím i s jinými programy, dám ale vědět. OJJ, Diskuse 7. 1. 2017, 09:45 (CET)

VyřešenoVyřešeno Diffy jsem si našel, přidělil jsem. Prosím, účet využívej jen za účelem používání Cat-a-lat, další editace jsem totiž nenašel. --Martin Urbanec (diskuse) 7. 1. 2017, 11:38 (CET)
@Martin Urbanec: Samozřejmě, alespoň k něčemu to bude. Jen říkám, že časem bych se třeba mohl naučit ponročilejší robotické akce, to dám ale vědět veřejně a bez odborníka do toho nejdu. OJJ, Diskuse 7. 1. 2017, 11:53 (CET)
Veřejně: s Martinem se pokusíme rozjet u mě AWB. --OJJ, Diskuse 10. 1. 2017, 17:10 (CET)

Wikipedista:Mirceabot[editovat | editovat zdroj]

Na základě rady OJJ na mé diskusní stránce žádám o příznak robota pro účet Wikipedista:Mirceabot. Bot bude přesunovat články mezi kategoriemi pomocí Cat-a-lot. Děkuji předem za kladné vyřízení. Mircea (diskuse) 16. 1. 2017, 09:15 (CET)

VyřešenoVyřešeno@Mircea: Přidělil jsem flag pouze za účelem využívání udělátka Cat-a-lot. Ještě mu prosím na uživatelskou stránku vložte {{Bot}}, která stránku i příslušným způsobem kategorizuje. Díky předem. --Martin Urbanec (diskuse) 16. 1. 2017, 09:44 (CET)

Wikipedista:Gumruchobot[editovat | editovat zdroj]

Ahoj, žádám o příznak robota pro účet Gumruchobot (diskusepříspěvkypočítadločlánkyshrnutízablokovánívšechny projekty). Hodlám ve větším vkládat šablonu {{Metakategorie}} a nezahlcovat RC. Dík. — Gumruch (disk.) 19. 2. 2017, 02:01 (CET)

VyřešenoVyřešeno Přidělil jsem. --Martin Urbanec (diskuse) 19. 2. 2017, 17:22 (CET)
A opravdu se jedna o roboticke editace nebo editace nejakym nastrojem? Tohle jednak zni jako rucni editace, pro kterou priznak bota je zcela nevhodny, a jednak by v zadosti mela byt ukazka editace a botem jich nekolik provedenych vyladenych. Na nezahlcovani PZ bych chapal, ale k tomu neslouzi tento trvaly formular, nybrz zadost o docasne pridani priznaku na NS. --Dvorapa (diskuse) 19. 2. 2017, 18:25 (CET)
Ten účet už nějakou dobu příznak měl, než jsem mu ho kvůli neaktivitě odebral, vizte Special:Userrights/Gumruchobot. Vzhledem k již jedné úspěšné žádosti a funkčnosti bota jsem novou ukázku nežádal, jelikož již botopráci předvedl. Dovolím si pak ještě upozornit, že rozhodně není možné o příznak žádat na NS, jelikož správci nemohou příznak přidělit. To mohou jedině byrokraté, proto je místem buďto WP:NB anebo i zde. Flood flag žel bohu nemáme, takže si musíme vystačit takto. --Martin Urbanec (diskuse) 19. 2. 2017, 18:29 (CET)
Aha, v poradku, omluvte me, ze jsem pojal podezreni, bylo by priste vhodne takove zasadni informace hrajici velkou roli ve vyhodnoceni zadosti zde zminit. --Dvorapa (diskuse) 19. 2. 2017, 18:36 (CET)7
Určitě, budu si to příště pamatovat. Omlouvám se, mohlo mě to napadnout. --Martin Urbanec (diskuse) 19. 2. 2017, 18:38 (CET)

Wikipedista:KoviBot[editovat | editovat zdroj]

Žádám o příznak robota pro účet KoviBot (diskusepříspěvkypočítadločlánkyshrnutízablokovánívšechny projekty). Bot bude prozatím používán na rozsáhlejší kategorizaci pomocí udělátka Cat-a-lot, případně se později pokusím proniknout do tajů AWB. Děkuji předem za kladné vyřízení. Jan KovářBK (diskuse) 25. 3. 2017, 17:31 (CET)

VyřešenoVyřešeno Flag jsem přidělil. Jen ještě poprosím, vlož mu na UP šablonu {{bot}}. Díky! --Martin Urbanec (diskuse) 25. 3. 2017, 17:33 (CET)

User:ShadowRobot[editovat | editovat zdroj]

I request that ShadowRobot (diskusepříspěvkypočítadločlánkyshrnutízablokovánívšechny projekty) gets a bot flag. The bot will work with WPCleaner, and fixes various errors, just as i did with my account User:Shadowowl, but now under a bot account, so the RC will not be filled with small changes. Regards, Shadowowl (diskuse) 28. 3. 2017, 09:58 (CEST)

VyřešenoVyřešeno Granted. Edits from your personal account are okay so no problem from my side. I just moved your content from User:ShadowRobot to its talk page (I think it is a mistake from your side) and created an user page for your bot with {{bot}} template so everybody knows who own it. Regards, --Martin Urbanec (diskuse) 28. 3. 2017, 10:13 (CEST)

Wikipedista:KlosseBot[editovat | editovat zdroj]

Žádám o příznak robota pro účet KlosseBot (diskusepříspěvkypočítadločlánkyshrnutízablokovánívšechny projekty). Bot bude pracovat s pomocí python knihovny pywikibot. Zatím bude dělat pouze jednoduší úkoly (hledání jestli článek není zkopírovaný jiné stránky, přidávat šablona odakzující na commons) Děkuji předem za kladné vyřízení. Walter Klosse (diskuse) 2. 7. 2017, 17:41 (CEST)

KomentářKomentář Proveďte prosím cca 20 testovacích editací bez flagu. Taktéž musím podotknout, že hledání copyvia není úplně triviální úkol, v té souvislosti mrkněte na toollabs:copyvios a toollabs:copypatrol. --Martin Urbanec (diskuse) 2. 7. 2017, 19:03 (CEST)
Hotovo! Zatím pouze přidávání references a commonscat. Hledání copyvia zkusím až budu mít více času a až budou menší problémy s PAWS (stále občas potřebuje znovu spustit SUL i pro již navšívenou wiki).--KlosseBot (diskuse) 16. 7. 2017, 09:14 (CEST)
Co je špatného na tom, mít Commonscat přebíraný z Wikidat? Tyto editace nemění výsledný výstup stránky, a nemají tedy smysl. Matěj Suchánek (diskuse) 16. 7. 2017, 09:31 (CEST)
Dobře již tyto editace nebudu dělat. --KlosseBot (diskuse) 16. 7. 2017, 10:00 (CEST)
Odloženo OdloženoOdloženo Zatím nepřiděleno, provozujte bota nějakou dobu bez flagu (ale s rozvahou, abyste nezafloodoval poslední změny), aby komunita mohla sledovat Vaše aktivity. Po čase bude o žádosti o flag definitivně rozhodnuto. --Martin Urbanec (diskuse) 19. 12. 2017, 12:55 (CET)

JJMC89 bot[editovat | editovat zdroj]

I request that JJMC89 bot (diskusepříspěvkypočítadločlánkyshrnutízablokovánívšechny projekty) gets a bot flag.

VyřešenoVyřešeno @JJMC89: Done, summary translation is OK, maybe you should add link to it.. JAn (diskuse) 12. 7. 2017, 08:08 (CEST)

Haroldův robot[editovat | editovat zdroj]

Haroldův robot (diskusepříspěvkypočítadločlánkyshrnutízablokovánívšechny projekty) bude sloužit pro příležitostnou hromadnou rekategorizaci pomocí cat-a-lot. Někdy bych se snad pokusil podívat i na AWB. --Harold (diskuse) 26. 10. 2017, 18:28 (CEST)

VyřešenoVyřešeno Flag přidělen. Pokud budeš chtít používat další frameworky, prosím, informuj nás zde. --Martin Urbanec (diskuse) 26. 10. 2017, 19:53 (CEST)

Wikipedista:MykhalBot[editovat | editovat zdroj]

Prosím o status bota pro mé robotické alter-ego Wikipedista:MykhalBot. Bude editovat spíše s rozvahou, než s odvahou. —Mykhal (diskuse) 19. 12. 2017, 12:27 (CET)

Odloženo OdloženoOdloženo S použitím jakého frameworku bot edituje? K čemu hodláš bota používat? Můžeš nějak popsat svůj záměr? --Martin Urbanec (diskuse) 19. 12. 2017, 12:52 (CET)
Přiznám se bez mučení, že s wikiboty zatím velkou zkušenost nemám. Zatím používám pywikibot, časem budu případně zkoumat další možnosti. Ovšem s hromadnými operacemi a zpracováním různě formátovaného a kódovaného textu obecně zkušenosti mám a to dlouholeté. Bota bych používal pro občasné editace opakovaných zjevných/nesporných faktických (viz první editace bota) nebo technických chyb (mám zálusk na opravu některých dlouhých a špatně uváděných URL) v článcích, zpočátku s výskytem max. pár desítek, kde bude možné předem "manuálně" ověřit, že nedojde např. k editaci záměrně uvedeného překlepu, apod. Nezjevné záležitosti bych editoval po souhlasu kolegů v diskusi.@Martin Urbanec:Mykhal (diskuse) 19. 12. 2017, 13:30 (CET)
VyřešenoVyřešeno Budiž, flag jsem přidělil. Nabízím se v technických záležitostech ke konzultaci, stejně tak mohu vřele doporučit kolegu Matěje Suchánka anebo kolegu Dvorapu. Pevně věřím, že svému slibu editovat spíše s rozvahou než s odvahou jako botovodič dostojíš. Zároveň Ti osobně doporučuji prefixovat shrnutí bota slovem "Robot: ", aby bylo zřejmé, že byla robotická i poté, co o příznak přijdeš. Nádherný den přeje, --Martin Urbanec (diskuse) 19. 12. 2017, 13:51 (CET)

User:InternetArchiveBot[editovat | editovat zdroj]

I request that InternetArchiveBot (diskusepříspěvkypočítadločlánkyshrnutízablokovánívšechny projekty) gets a bot flag. The bot will go around Wikipedia fixing dead links whenever it can and finding and identifying those it cannot. It has consensus to run on this Wikipedia per this discussion. The bot written in PHP, uses a custom framework, and OAuth is operated by me, Cyberpower678. You can also access tools controlling it at https://tools.wmflabs.org/iabot?wiki=cswiki and the users can turn the bot off at https://tools.wmflabs.org/iabot/index.php?page=runpages&wiki=cswiki in the event of a malfunction. Thank you! —CYBERPOWER (diskuse) 7. 7. 2018, 21:20 (CEST)

VyřešenoVyřešeno Flag granted. Thank you. --Martin Urbanec (diskuse) 7. 7. 2018, 21:22 (CEST)