Diskuse s wikipedistou:Chrzwzcz

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

do června 2016

Kategorie Česka vs. České republiky[editovat zdroj]

Dobrý den, zaznamenal jsem tyto žádosti o přejmenování kategorií. Souhlasím s nimi, postupně je provedu. Mám ale prosbu. Mohl byste v tomto seznamu všech kategorií s Českou republikou v názvu označit obdobné případy? Můžete buď klasicky na stránkách jednotlivých kategorií šablonou nebo případně přímo v tom seznamu. Postupně bych je poté popřesouval. --Dvorapa (diskuse) 13. 6. 2016, 15:02 (CEST)

@Dvorapa: Dobrý den, díky za zájem. Já se tím zabývám už odloňska, takže nebyl problém to doplnit (vycházel jsem z analýzy co mám na uživatelské stránce). Protože to vyvolalo zděšení a prý i kontroverze, když jsem navrhoval moc přesunů naráz (a některé vykonal okamžitě), tak to od té doby dávkuju, někdy kategorie, někdy články, takže krom kategorií bude fajn řešit někdy i ty články. Už vám to sypu na pískoviště. Chrzwzcz (diskuse) 13. 6. 2016, 18:04 (CEST)

@Chrzwzcz: Chápu. Kategorie v případě kontroverzí a stížností beru na sebe. Nastartuji bota a postupně je během týdne přejmenuji, které mi označíte i které budou v údržbové kategorii k přesunu. Případně se vás tady budu ptát na podrobnosti, kdybych si třeba někde nebyl jistý. Na svoji zodpovědnost provedu klidně i přesuny seznamů (asi ale i v tom případě pak požádám vás jako zkušenějšího o označení), ke článkům se přes mnoho různých rozběhlých prací u kategorií a šablon dostanu až v létě, pokud bude čas. --Dvorapa (diskuse) 13. 6. 2016, 18:20 (CEST)
@Dvorapa: Díky. Na pískovišti jsem označil tutovky i věci k diskuzi. Vzhledem k počtu článků a kategorií, které v názvu mají Česko nebo Českou republiku, nakonec z toho zas tak moc návrhů na přesun v minulosti nebylo a ani teď není, což jsem říkal už tehdy, že kontroverze je dávno překonaná a na Wiki už vykrystalizoval nepsaný způsob kdy Česko, kdy Česká republika a jen zlomek případů způsob nedodržuje (něco se dá označit za odůvodněné nebo vylobbované výjimky). Teď bych měl v záloze tak pět článků, tam jsem to nedělal podle vygenerovaného seznamu ale podle vyhledávání ve vyhledávacím okně (a v googlu). Pak je třeba otázka infoboxů, ve podle kterých nějaké stavby leží v Česku, jiné v ČR, některé televize vysílají v Česku, jiné v České republice... Chrzwzcz (diskuse) 13. 6. 2016, 18:48 (CEST)
Je mi to jasné. Ještě k těm českým zemím: Ve článku Země (Česko), který má mimochodem naprosto nevhodný rozlišovač, spíš bych chápal něco jako Země v Česku (podle Kraje v Česku) nebo Země (územní jednotka) (podle Kraj (územní jednotka)), se píše, že to bylo základní členění Česka do r. 1948. Možná by tedy šlo (pokud to tam je psáno správně) všechno do tohoto roku (třeba Postaveno v České republice v roce 1935) přejmenovat spíš např. na Něco v českých zemích než na Něco v Česku (jen si nejsem u českých zemích jistý pravopisem, asi to bude přesně naopak, než píšu). --Dvorapa (diskuse) 13. 6. 2016, 18:59 (CEST)
@Dvorapa: Obdobný článek České země - České země (možno psát jak s velkým, tak malým počátečním písmenem) je pomocný historicko-geografický termín, který je používán zejména v historickém kontextu jako označení pro Česko. Zatímco ty "Země (Česko)" je míněno 1918-1948. -- Když je to pomocný termín a spíš zpětně používaný, klidně můžete použít Česko (za dob Karla IV.) - jak vidno ani Wiki s tím nemá problém např. Kategorie:Dějiny Česka za vlády Jagellonců. Ale to jsou takové ty složitější případy, jako ministři z 20., 50. 80. let zařazeni pod Ministři toho-a-toho České republiky, to je oficiální politický termín, a ten platí od konkrétního data. Ale ty mnou dodané tutovky se vyhýbají politice i historii, připadně jsou to poslední výjimky z řady článků pojmenovaných stejně. Chrzwzcz (diskuse) 13. 6. 2016, 19:15 (CEST)

Shrnutí[editovat zdroj]

Pro Vaši informaci

Dobrý den, díky za Vaše příspěvky. Chci Vás však poprosit o pokud možno výstižné vyplnění shrnutí editace před uložením úprav. Je velmi žádoucí, aby měli ostatní wikipedisté představu, čeho se Vaše změny týkají. Umožníte tak snazší dohled nad stránkou posledních změn, ale i budoucí nalezení konkrétní změny v historii článku.

Registrovaní uživatelé mají navíc možnost si ve svém nastavení v sekci Editace zatrhnout položku Upozornit při vložení prázdného shrnutí editace a systém pak každé nevyplněné shrnutí před konečným uložením změn připomene. Děkuji za pochopení. --Jklamo (diskuse) 4. 7. 2016, 00:49 (CEST)

Kategorie sídel v kraji[editovat zdroj]

Zdravím. Co vás vedlo k vyprázdění následujících kategorií - Sídla v Kraji Vysočina, Sídla v Česku podle krajů, Města v Kraji Vysočina a Města v Česku podle krajů -, které dnes kolega Urbanec smazal? --Freibo (diskuse) 14. 7. 2016, 17:35 (CEST)

@Freibo: Pokud to vadí, může se to zase vrátit, to samozřejmě. Procházím města a sídla v Česku a zatím jen do kategorií přidávám chybějící města a městyse, ale trochu jsem se zavrtal u do vámi zmiňivaných kategorií a možná unáhleně zasáhl. Nebyly systematické, používaly je jen 2 kraje a to ještě neúplně třeba chybí kategorie Obce podle krajů a Městyse podle krajů), a navíc název by byl podle stávajícího systému spíš "podle krajE". Pokud opravdu chybí, mělo by se to spíš systematicky doplnit všude.Chrzwzcz (diskuse) 14. 7. 2016, 18:01 (CEST)

Ping[editovat zdroj]

Dobrý večer, kolego, takto to nefunguje. Upozornění touto šablonou funguje pouze u příspěvků, kdy se při uložení aktivuje i podpis. Protože tak systém rozpoznává diskusní příspěvky. Pouhé vložení šablony je na nic. --Bazi (diskuse) 4. 8. 2016, 23:31 (CEST) Dobrá, ale nakonec zalarmován jste byl zřejmě přes sledované stránky, tak hlavně že tak :) Chrzwzcz (diskuse) 5. 8. 2016, 00:12 (CEST)

Vyznamenání za věrnost Wikipedii - Medaile zkušeného uživatele[editovat zdroj]

Lankrabě[editovat zdroj]

Dobrý večer, takže plošně lankrabě?--Meluzína (diskuse) 4. 11. 2016, 19:48 (CET)

@Meluzína:Ne. Z třech tvarů land- lant- a lan- mizí nesprávný zápis land- a byl změněn na (podle slovníku častější) lan-. Takže se teď náhodně potkáte s lan- a lant-, víc sjednocování nebylo dovoleno, i když to nedává smysl. V jednom článku by se ale správně neměly vyskytnout lant- a lan- pohromadě. Chrzwzcz (diskuse) 4. 11. 2016, 19:51 (CET)

Ok.:)--Meluzína (diskuse) 4. 11. 2016, 19:53 (CET)

Marija Jaremčuková[editovat zdroj]

Dobrý den! Omlouvám se za jazykové chyby. Pane kolego, SSSR mrtví v roce 1991. Děkuji za pochopení. --Бучач-Львів (diskuse) 18. 1. 2017, 09:09 (CET)

Seznam dílů seriálu Show Jerryho Seinfelda[editovat zdroj]

Dobrý den, rád bych se vyjádřil k vašemu revertu ohledně Seznam dílů seriálu Show Jerryho Seinfelda. Tabulky rozvrtané nejsou, právě naopak. K tomu se dál vyjadřovat nechci, ale bylo by dobré se kouknout na Seznam dílů seriálu Arrow, popřípadě Seznam dílů seriálu Airwolf. ČSFD je v seznamu neříkající odkaz. Jestliže na ČSFD nejsou díly a to nejsou, nevidím důvod na něj odkazovat. RiniX (diskuse) 17. 3. 2017, 18:33 (CET)

@RiniX:Dobrý den. Jak jsem psal v souhrnu: Dvě z pěti tabulek jste změnil, zbytek nechal být, takže systém nikde. Navíc pěkně si odpovídaly sloupce celého seriálu, pak je měla každá řadu jinak. ČSFD je extrémně důležité, je to nejdůležitější česká stránka hodnotící daný seriál. Seriál nemá na wiki svůj článek, jen tenhle seznam, tak tím odkaz někde být musí. Chrzwzcz (diskuse) 17. 3. 2017, 18:43 (CET)
Ano, změnil jsem to a nechal být. To ale není důvod k rozvrtanosti. Pokud si ČSFD přejete nechat, nechám ho, avšak budute mě muset nechat změnit zbylé tabulky a dodělat článek. RiniX (diskuse) 17. 3. 2017, 18:48 (CET)
Navíc, zarovnání tabulek do sloupců je nedělá lepšími. Spíše to trhá jednotný styl seznamů. RiniX (diskuse) 17. 3. 2017, 19:11 (CET)

Šablony:Infoboxy[editovat zdroj]

Dobrý den, chci se Vás zeptat, jestli si myslíte, že by bylo dobré udělat Šablona:Infobox - epizoda Futuramy podobně jako Šablona:Infobox Simpsonovi epizoda. Myslím si, že by to mohlo být plnější a hezčí než teď, jelikož Futurama jí má docela "smutnou". RiniX (diskuse) 19. 3. 2017, 17:12 (CET)

Požádal jsem o to Baziho, Simpsonovi ji mají od základu jinak napsanou a já to sám nesvedu. Mohla by být podobnější, nebo aspoň barevnější, ale číslo řady a dílu v řadě bych tam nedával, u Futuramy jsou to velmi zmatečné informace. Simpsonovi jsou v tomhle přímější. Chrzwzcz (diskuse) 19. 3. 2017, 17:17 (CET)
Dobrá, pokusím se na to taky kouknout. Aspoň se něco přiučím, pokud to tedy pochopím :-) RiniX (diskuse) 19. 3. 2017, 17:41 (CET)

Psaní o tom, o čem nic nevíte[editovat zdroj]

Kolego. Nikdo po Vás nechce, abyste se hrabal ve Wikipedii a hledal, kde mně bylo učiněno příkoří. Pak by však bylo jistě lepší, abyste se nevyjadřoval k něčemu, o čem opravdu nic nevíte. Fakta jsou taková: Já jsem napsal na třech místech (ne na NS) o tom, že by Bazi neměl editovat mé příspěvky a na NS si na to stěžoval Bazi. Možná byste se měl podívat kdo a jak chce být chráněn maminkovskými správci, než se pustíte do hodnocení druhých. --Chalupa (diskuse) 7. 4. 2017, 14:41 (CEST)

Máte pravdu, nešlo o hádku o vykřičník, ale o středník (náhradu == == za ;). Moje chyba, to je opravdu hrůza!!!! To vám totálně zeditoval, porušil pravidla, a bylo potřeba to rozepisovat na všechna možná místa, včetně jednotlivým správcům sdělovat, že příště už je volit nebudete. Opravdu přiměřená reakce za typografickou nicotnou úpravu nadpisu. Chrzwzcz (diskuse) 8. 4. 2017, 00:39 (CEST)
Kolego, napsal jste, že se nechcete hrabat ve Wikpedii, abyste hledal, kde mě bylo učiněno příkoří. Porosím, kdo po vás něco takového chtěl, že jste se nás rozhodl informovat o tom, že to dělat neubudete. Podle Vašeho příklladu Vám oznamuji, že tuto neděli nepojedu do Londýna. To ostatní ponechám bez reakce, protože je to hmota slov postrádající příčinné souvislosti. Je to opět zřejmě způsobeno tím, že se jste se nehrabal ve Wikipedii a tudíž jste se neseznámil s tím, jak šly jednotlivé události za sebou. S přáním hezkého zbytku dne --Chalupa (diskuse) 8. 4. 2017, 19:19 (CEST)
Našel jsem si přežvejkání od jiného pozorovatele. Středník byl podle všeho spouštěcí bod a pak už se jen dohadovalo a žalovalo z jedné i druhé strany. Chrzwzcz (diskuse) 8. 4. 2017, 19:28 (CEST)
Správně, takže byste se měl vyjádřit i o druhé straně. --Chalupa (diskuse) 8. 4. 2017, 19:43 (CEST)
Až druhá strana bude sepisovat ŽoO, jistě. Chrzwzcz (diskuse) 8. 4. 2017, 20:19 (CEST)

Hrazení bystřin v České republice[editovat zdroj]

Těsně před začátkem jara 2017 jste přesunul mnou v roce 2014 založenou stránku původně založenou jako Voda v České republice a přesunutou následně uživatelem Jvs na mnou poté přijatý název Hrazení bystřin v České republice pod nový název Hrazení bystřin v Česku. Protože teď máte potvrzeno, pokud jste to předtím z výpisu změn netušil, že v zakládající vůli bylo, aby v názvu článku bylo použito spojení "v České republice", chci vás nyní požádat, abyste heslo v posledním stavu opět přesunul na název Hrazení bystřin v České republice. Pokud by vám spojení Hrazení bystřin ze začátku názvu Hrazení bystřin v České republice z nějakého důvodu nevyhovovalo, resp. si myslel, že dokážete přijít s lepším začátkem, neváhejte to oznámit, aby se takový nový název obsahující na konci slova "v České republice" dal zvážit.--Pavel Fric (diskuse) 29. 12. 2017, 13:05 (CET)

Důležitější je jednotný systém pojmenování článků na wikipedii než jak to napíše první autor (za nové články samozřejmě pochvala). Vaše profilová stránka mi jasně napovídá, že radši než systém byste nejradši vymazal z wikipedie co nejvíc Česek, takže ono to tak nezištné nebude, což :) Uvnitř článku si ho i nechejte, ale nevidím v tom žádný smysl ani výhodu v takových polovičatých řešeních - rádoby ústupcích. Chrzwzcz (diskuse) 29. 12. 2017, 23:23 (CET)

Opakovaný dotaz[editovat zdroj]

@Chrzwzcz:: Píši Vám to sem, abychom šetřili stránku kolegy Zbrnajsem. Neodpověděl jste mi na otázku, kterou jsem Vám položil jako reakci na Vaše tvrzení v diskuzi u kolegy Zbrnajsem [1], tak Vám jí pokládám znovu: A na Vás si někdo na nástěnce správců stěžoval a zakazoval Vám přispívat? Nějak jsem to tam nenašel. Mohl byste to upřesnit?. --Chalupa (diskuse) 30. 7. 2018, 19:58 (CEST)

@Chalupa: Ale jo, vždyř jsem tam dal odkaz! ale když to potřebujete vědět: [12], tam je, tak ta 12Chrzwzcz (diskuse) 30. 7. 2018, 20:02 (CEST)
Aha. Ale to byl pouze úmysl a ne skutečná stížnost. Nevěiml jsem si tam toho, očekával jsem něco na NS. Děkuji. --Chalupa (diskuse) 30. 7. 2018, 21:16 (CEST)