Diskuse s wikipedistou:B.mertlik

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

MiroslavJosef 30. 10. 2009, 17:06 (UTC)

Karavana (edice)[editovat zdroj]

Děkuji Vám za první informace v článku Karavana (edice). Bohužel jeho rozsah nebo zpracování zatím nesplňuje požadavky na encyklopedické heslo. Pokuste se prosím text článku rozšířit alespoň do té míry, abychom jej mohli zařadit mezi články k rozšíření. Pokud se nám to ani společnými silami nepodaří, po sedmi dnech se rozhodneme, zda pro udržení kvality Wikipedie není vhodnější takový článek úplně odstranit. Děkuji za pochopení. --MiroslavJosef 30. 10. 2009, 17:06 (UTC)

Náhled[editovat zdroj]

Dobrý den! Děkuji za Vaše příspěvky do Wikipedie. Zároveň Vás však prosím o častější používání tlačítka Ukázat náhled. To Vám ukáže, jak bude článek vypadat po Vašich úpravách, ale nic se nezapisuje do historie článku ani do seznamu posledních změn. Stránka posledních změn je pro wikipedisty velmi důležitá, jelikož se na ní zobrazují veškeré změny ve Wikipedii. Při častém ukládání jednoho článku jednou osobou se poslední změnyhistorie článku zbytečně přeplňují a znepřehledňují.

Až budete mít pocit, že jsou Vaše úpravy hotovy, zadejte do pole Shrnutí stručný popis Vámi provedených změn a změny uložte. Uložením zároveň dáváte najevo, že další změny v nejbližších okamžicích neplánujete a že se jiní wikipedisté mohou na článek vrhnout, opravit překlepy či jej doplnit. V případě častého ukládání hrozí riziko, že dojde k tzv. editačnímu konfliktu, tedy stavu, kdy dva wikipedisté editují tentýž článek zároveň. Díky moc za pochopení. MiroslavJosef 30. 10. 2009, 17:24 (UTC)

Odkazy[editovat zdroj]

Zdravím Vás, nechcete-li riskovat smazání už pěkně obsáhlého hesla, dodejte mu dolů odstavec Odkazy a nějaké zdroje tam uveďte. Jsou i na Internetu. A mimochodem, to tlačítko Ukázat náhled je fakt vhodné používat. Díky.--Zákupák 10. 11. 2009, 18:54 (UTC)

Neznám žádné odkazy, prošel jsem Karavany co jsem měl doma. Jsem pouhý Wikipedista amatér :-). A toto je asi můj poslední příspěvek k tomuto heslu --B.mertlik 10. 11. 2009, 19:02 (UTC)
Nenechte se odradit, vytvořil jste dobré heslo. Já Vám tedy zdroj najdu. Nemáte chuť vytvořit hesla o dalších edicích?, třeba výtečná je jejich edice Oko. Mimochodem,já jsem také jen amatér, tady nikdo placený není.--Zákupák 10. 11. 2009, 19:15 (UTC)
Já se odradit nenechám, jen už pro toto heslo nemám co říci a nechám ho dalším. Tím amatérem jsem myslel začátečníka. --B.mertlik 10. 11. 2009, 19:26 (UTC)

Vít Holubec[editovat zdroj]

MOŽNÉ PORUŠENÍ AUTORSKÝCH PRÁV

© Dobrý den, oceňujeme Váš příspěvek, ale bohužel nemůžeme přijmout text chráněný autorským právem převzatý bez dovolení z webových stránek či odjinud. Podívejte se, prosíme, na stránku Vít Holubec, a pokud jste autorem původního díla nebo máte od autora svolení k dalšímu šíření podle licencí GFDL a CC-BY-SA 3.0, pošlete o tom e-mail do OTRS.

Užitečné rady o přispívání do Wikipedie a o některých základních pravidlech najdete na stránkách Wikipedie:PrůvodceWikipedie:Váš první článek. Díky za pochopení.

--Jowe 12. 5. 2010, 14:12 (UTC)

Vít Holubec[editovat zdroj]

Děkuji Vám za informace v článku Vít Holubec. Bohužel jeho zpracování zatím nesplňuje požadavky na encyklopedické heslo. Pokuste se prosím text článku upravit alespoň do té míry, abychom jej mohli označit jako článek. Pokud se nám to ani společnými silami nepodaří, po měsíci se rozhodneme, zda pro udržení kvality Wikipedie není vhodnější takový článek úplně odstranit. Děkuji za pochopení. --K123456 12. 5. 2010, 14:50 (UTC)

Jaroslav Suchánek[editovat zdroj]

Děkuji Vám za informace v článku Jaroslav Suchánek. Bohužel není jasné, zda předmět článku splňuje podmínky významnosti či jednoho z doporučení o významnosti lidí, webů atd. Pokuste se prosím text článku ozdrojovat alespoň do té míry, aby nebylo o jeho významnosti pochyb. Jste-li s předmětem článku dostatečně seznámen(a), rozšiřte nebo přepište jej tak, aby bylo zřejmé, proč je významný. Nejlépe toho docílíte, pokud uvedete alespoň dva nezávislé netriviální věrohodné zdroje publikující o předmětu článku. Pokud u článku nelze splnit kritéria významnosti pro zachování na Wikipedii, bude vhodnější takový článek odstranit. --Tchoř 20. 5. 2010, 20:31 (UTC)

Zdroje[editovat zdroj]

Čau, díky za rozšíření hesla Vítězný gól. Ale důležitá je i další věc, máš k tomu nějaké zdroje, odkud jsi čerpal? Je žádoucí je doplnit do hesla, třeba link na článek v internetovém článku, odkaz na tabulku z ofic. webu apod.--Chalim Kenabru (diskuse) 26. 10. 2014, 12:01 (UTC)

Dík za upozornění, zapomněl jsem na to jak na smrt :-). Již doplněno. B.mertlik (diskuse) 26. 10. 2014, 12:13 (UTC)
Super. Je dobré je vkládat (nejen) ke statistikám, ověřitelnost je dost důležitá.--Chalim Kenabru (diskuse) 26. 10. 2014, 12:15 (UTC)

Vlajka Svaté Lucie[editovat zdroj]

Dobrý den, vlajky se Vám nedaří vložit, protože jsou nahrány pouze lokálně na německé Wikipedii, zatímco vy byste potřeboval, aby byly na Commons. S pozdravem --Jiekeren (diskuse) 31. 1. 2015, 00:51 (CET)

Děkuji za info, ale já o tom vím, bohužel mi ale z mobilu přesun obrázků na Commons nejde (resp. to neumím). Proto jsem psal, že se o to pokusím až budu u klasické verze. B.mertlik (diskuse) 31. 1. 2015, 01:03 (CET)
V tom případě jsem špatně pochopil Vaši žádost ve shrnutí editace. Ale nic se neděje :) --Jiekeren (diskuse) 31. 1. 2015, 01:07 (CET)

Karavana - tabulka s vlajkami[editovat zdroj]

Kolego, je to moc hezké, ale mám jednu poznámku. Ty vlajky by podle mne měly vyjadřovat, odkud ten který spisovatel byl, například Hoffmann nebyl z Německa ale z Pruska. --Chalupa (diskuse) 18. 3. 2015, 21:07 (CET)

Zdravím kolego, o tom problému vím. Bohužel jsem si ho uvědomil pozdě, jinak bych s tím asi ani nezačal. Ten problém je navíc ještě složitější z důvodu rozpadu východního bloku. Co s tím? Hoffmanovi tam dát pruskou vlajku? Nevím sice jak, ale zkusím to, když tak se zeptám. Ale pokud tam budou historické vlajky, zase to většině lidem moc neřekne. A ostatním dát vlajku podle data a státu narození či úmrtí, pokud to půjde dohledat? Nebo z doby prvního vydání díla? Aby ta pravidla nebyl moc složitá. Možná by bylo lepší ty vlajky smazat. Nevím. Co navrhujete? Jinak jsem měl v plánu doplnit vlajky do 100-200, rozdělit ilustrátory na dva sloupce (+ autora obálky), a doplnit jazyk a datum prvního vydání. Možná i stát prvního vydání. Ale aby to zase nebylo moc přeplácané. A samozřejmě chci (až se k tomu dostanu) doplnit informace. B.mertlik (diskuse) 20. 3. 2015, 18:53 (CET)
K Hoffmannovi bych dal skutečně pruskou vlajku. K sovětským spisovatelům sovětskou, k východoněmeckým vlajku NDR. To datum prvního vydání není vůbec špatný nápad. Ono to tak strašné nebude, protože většina spisovatelů je z novější doby. Jakmile si uvolním trochu ruce, budu pokračovat ve psaní článků o spisovatelích, případně i o lustrátorech. Navíc si myslím, že byste měl dát nahoru šablonu pracuje se. Ale tu vlajku bych dával jen ke spisovatelům, datum prvního vydání bude v článku o příslušném díle, to tam nemá cenu dávat. Autor obálky bude většinou nějaký grafik, který k tomu využil ilustrace z knihy, to bych tam také nedával. Ale v každém případě to dodělejte všechno až do konce. A chtěl bych Vás ještě upozornit, že existovala ještě třetí edice Karavana, ve které Albatros, myslím že v devadesátých letech, vydával sci-fi knihy. Zdraví --Chalupa (diskuse) 20. 3. 2015, 19:19 (CET)

Nahlášení problému s aplikací[editovat zdroj]

Dobrý den, neřešili jsme spolu už nějaký překlad vašich požadavků ohledně mobiůní wikipedie? Jak to dopadlo (příp. můžete dát link?) Píši Vám, že za vás tu chybu mohu v angličtině nahlásit, ale bude potřeba zestručnit nebo vymyslet kratší popis chyby, než je vaše edituji, dám náhled, chci si zkontrolovat wikilinky, kliknu na nějaký, dostanu se na příslušnou stránku, dám zpět, dříve jsem se dostal zpět na náhled - nyní na editovanou stránku => editace je v ztracena. Jak to tedy shrneme? Návrat zpět způsobí ztrátu dat? Jaký máte android a jakou verzi mobilní wikipedie? --Wesalius d|p 25. 8. 2015, 23:25 (CEST)

Myslím, že jsme spolu nějaký problém s mobilní aplikací řešili ale nyní to nedohledám a nevzpomenu si ani co to bylo a jak to dopadlo - těch chyb jsem řešil více a s různými lidmi. Změny prostředí vedly poslední dobou k horšímu. Těch chyb je tam víc, tohle je ta nejvážnější. Používám vždy nejnovější verze: (2.0.108-r-2015-08-04 a 2.0.109-beta-2015-08-21). Zkrátit by se to dalo: Click na wikilink v náhledu editace způsobí ztrátu editace. Již se na ni nelze nijak dostat. B.mertlik (diskuse) 25. 8. 2015, 23:47 (CEST) Děkuji za pomoc.
Zde je mnou vytvořené hlášení, budu vás informovat o průběhu jeho řešení. --Wesalius d|p 25. 8. 2015, 23:56 (CEST)
@Wesalius: Tak jsem si (už několikrát) stáhl nejnovější verzi a chyba nejenom, že stále přetrvává, ale objevila se dalši nepříjemná: Nelze zkopírovat název článku. Tahle už tu byla, poté ji opravili a nyní zase... B.mertlik (diskuse) 28. 9. 2015, 21:03 (CEST)
Problém ohledně ztráty dat při návratu z náhledu by měl být v nejnovější verzi aplikace vyřešen.--Wesalius d|p 20. 10. 2015, 17:48 (CEST)
Díky, už jsem skoro nedoufal. B.mertlik (diskuse) 20. 10. 2015, 17:51 (CEST)

Josef Šmída vs.Bohumil Šmída[editovat zdroj]

Dobrý den kolego, prosím podívej se ještě znovu na Tvé úpravy článku Josef Šmída, myslím, že minimálně ve filmografii jde o záměnu s Bohumilem Šmídou. Divadelník Josef Šmída zemřel v roce 1969. Zdraví--David Sedlecký (diskuse) 5. 9. 2015, 17:32 (CEST)

Sakra. Jdu to vrátit. Děkuji za upozornění. B.mertlik (diskuse) 5. 9. 2015, 17:40 (CEST)

Herci[editovat zdroj]

Ahoj, já vím, že je to práce navíc, ale u herců, a obecně osob, kromě iboxů můžeš přidávat i autoritní data /když jsou na wd a u těch známých jsou/ a portály. Třeba jako jsem to poladil u Garyho Granta. Hned to vypadá líp, ne. Měj se--Horst (diskuse) 3. 12. 2015, 17:25 (CET)

Ok, už jsen si všiml, že to doplňuješ. Pokusím se. B.mertlik (diskuse) 3. 12. 2015, 17:55 (CET)

Keňská vlajka[editovat zdroj]

Dobrý den.

Všiml jsem si článku Keňská vlajka, z něhož jste vybral a nominoval zajímavost na uvedení na hlavní straně. Zároveň jsem si všiml, že pravděpodobně došlo k nedorozumění ohledně požadavků na uvedení takového článku, konkrétně požadavku na řádkové reference a možná i kvalitu zdroje, a tak jsem se rozhodl vám sem napsat, jak zvýšit jeho šance.

  1. Nestačí jen uvést seznam zdrojů, ale je potřeba je uvést formou tzv. řádkové reference, tj. reference se vloží přímo za dotyčnou část textu mezi dva tagy <ref>Zdroj</ref> (a dole pod nadpisem Reference se vloží <references/>), aby bylo na první pohled jasné, které informace lze v uvedeném zdroji hledat a které nikoliv. Více viz Nápověda:Reference.
  2. Nemohu mluvit za správkyni Zajímavostí, ale je otázka, zda uvedené zdroje budou posouzeny jako zdroje vyhovující doporučení Wikipedie:Věrohodné zdroje. Na mne osobně dotyčná stránka působí spíše jako web nadšenců, kteří buď neuvádějí, odkud své informace čerpají, nebo jako svůj zdroj uvádějí jiné nadšenecké stránky, přičemž se domnívám, že encyklopedické články o vlajkách by měly čerpat z oficiálnějších zdrojů případně z nějaké odbornější vexikologické literatury. Ale to je můj názor.

S pozdravem --Jan.Kamenicek (diskuse) 11. 1. 2016, 21:16 (CET)

OK. Děkuji za připomínky. Pokusím se časem kvalitnější zdroje doplnit (a to i do ostatních článků o vlajkách, které již přes rok doplňuji). Nyní berte prosím můj návrh za bezpředmětný, a beru ho zpět. B.mertlik (diskuse) 11. 1. 2016, 22:20 (CET)

Autoritní data[editovat zdroj]

Ahoj, fakt nechci komandovat :) a asi to víš, ale kdyby se Ti chtělo můžeš u těch známějších osobností s infoboxem přidávat i autoritní data. --Remaling (diskuse) 3. 3. 2016, 13:29 (CET)

Rád bych vyhověl, ale v mobilní aplikaci se mi nezobrazují a navíc nejde editovat celý článek najednou. Jestli je to problém, tak s tím doplňováním infoboxů raději skončím. B.mertlik (diskuse) 3. 3. 2016, 13:44 (CET)
Ne, vůbec, žádný problém to není, jenom jsem chtěl pro jistotu informovat, on to tam časem někdo nahází, třeba já :). --Remaling (diskuse) 3. 3. 2016, 13:47 (CET)

Infoboxy u panovníků[editovat zdroj]

Dobrý den, prosím Vás, u panovníků a panovnic používejte specializované šablony viz. Andronikos či Ermengarda. Děkuji.--Meluzína (diskuse) 21. 4. 2016, 17:53 (CEST)

Velice rád vyhovím, ale IB panovník/ice nepřebíraji data z wikidat. Dle mého lepší vložit nyni IB osoba a změnit a doplnit ho na IB panovník až to bude umět. B.mertlik (diskuse) 21. 4. 2016, 18:09 (CEST)

Medaile zkušeného uživatele – 18. 04. 2016[editovat zdroj]

Děkuji. B.mertlik (diskuse) 4. 5. 2016, 17:31 (CEST)

Joseph Ascher[editovat zdroj]

You changed last week Joseph Ascher. Can you change his date of birth to the 3rd of june. See the birthcertificate on Alle Groningers.Ceescamel (diskuse) 22. 8. 2016, 14:54 (CEST)

OK. Thank you for your comment. B.mertlik (diskuse) 22. 8. 2016, 15:49 (CEST)

Jiří John[editovat zdroj]

Asi jste si popletl jména, když jste použil infobox spisovatel. Až ho vyměníte, vložte laskavě jako popisek Foto Karel Kuklík. Děkuji.--NoJin (diskuse) 3. 9. 2016, 18:08 (CEST)

Děkuji za upozornění. IB jsem vyměnil a popisek taky B.mertlik (diskuse) 3. 9. 2016, 19:05 (CEST)

Kurt Koch, Hermann Volk a další[editovat zdroj]

Srdečně zdravím, zuste pro duchovní používat odpovídající šablonu (Šablona:Infobox - křesťanský vůdce), je speciálně upravená pro potřeby tohoto typu hesel. S díky a pozdravem --TJ Ryba (diskuse) 18. 9. 2016, 20:10 (CEST)

Velice rád vyhovím, ale tento IB nepřebírá data z wikidat. Dle mého bude lepší vložit nyni IB osoba a změnit a doplnit ho na IB křesťanský vůdce až to bude umět. B.mertlik (diskuse) 18. 9. 2016, 20:21 (CEST)

Request[editovat zdroj]

Hello.

Could you create the article of the prominent Turkish-Jewish economist Dani Rodrik in Czech Wikipedia?

Thank you.

31.200.15.50 20. 1. 2017, 02:15 (CET)

Infobox - sídlo světa[editovat zdroj]

Dobrý den. Když přidáváte do článků šablonu {{Infobox - sídlo světa}}, přebírající údaje z Wikidat, vždy si prosím ověřte, zda nedochází k duplikaci při zadávání souřadnic (jednou skrz přidaný infobox a podruhé jiným způsobem z článku). Pokud totiž dojde k duplicitě, v článku se objeví chybová hláška ''{{#coordinates:}}: na stránce není možné mít více než jeden hlavní štítek'' a článek je zařazen do Kategorie:Údržba:Stránky s nesprávnými značkami zeměpisných souřadnic (příklad: [1], chybová hláška je vidět pod referencemi). Nejjednodušší způsob opravy je souřadnice zadávané mimo infobox z článku odstranit (příklad: [2]). Děkuji za pochopení. --Vachovec1 (diskuse) 26. 8. 2017, 10:55 (CEST)

Vím o tom, mažu je, ale občas zapomenu. B.mertlik (diskuse) 26. 8. 2017, 11:02 (CEST)

Náhrada obrázku infoboxem[editovat zdroj]

Zdravím, v článku Centrál jsi nahradil obrázek infoboxem. Díky za to, jen je třeba při takovém úkonu zkontrolovat, aby i popisek obrázku byl nahrán na Wikidatech. Je škoda takto přicházet o popisky k jednotlivým snímkům. U tohoto konkrétního článku jsem již popisek na Wikidata doplnil, ale příště na to, prosím, dávej pozor. Díky. --Jan Polák (diskuse) 11. 1. 2018, 14:37 (CET)

Také zdravím. Na popisek jsem nezapomněl. Důležité popisky, které čtenáři upřesní obrázek, na wd dávám. Tento mi ale nepřišel jako důležitý a v ib mi příjde spíš rušivý. Že to je ta budova, je jasné z ib a datum pořízení fotografie mi příjde v tomto případě a na tomto místě zbytečné uvádět. Není někde nějaké doporučení? B.mertlik (diskuse) 11. 1. 2018, 17:13 (CET)
Ahoj, o doporučení nevím. Tím ale netvrdím, že neexistuje. ;-) --Jan Polák (diskuse) 12. 1. 2018, 00:10 (CET)

Removal of the fake flags[editovat zdroj]

Dobrý den! Please take a look at Diskuse:Japonská vlajka#Removal of the fake flags. --Nanshu (diskuse) 19. 6. 2018, 18:09 (CEST)

Děkuji za upozornění, kouknu se na to. Bohužel moje znalost angličtiny je nevelká. Thanks for the alert, I'll look at it. Unfortunately, my knowledge of English is poor. B.mertlik (diskuse) 19. 6. 2018, 19:04 (CEST)

a little help for Coreca and his topics[editovat zdroj]

Good morning from Coreca, Calabria, Italy. I am writing to greet you and to know how you are, I am well enough for now. I saw that you collaborated in the drafting and improvement of Campora San Giovanni, one of my native villages. I also saw that you are very good at translating into Czech from any language, so I ask you a courtesy, could you extend and improve Coreca in Czech? and translate the en:Coreca Caves into Czech as well as the en:Coreca Reefs? right and no more than 20 minutes of your precious time. Here we now have a lot of Czech tourists coming thanks to my cultural tourism promotion association. Of course, if I can do something for you, ask quietly, a fraternal greeting from Coreca and I hope to return the courtesy soon.--Luigi Salvatore Vadacchino (diskuse) 8. 7. 2018, 13:32 (CEST)