Amnon Kohen

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Amnon Kohen
אמנון כהן
AmnonCohen 6807.jpg

poslanec Knesetu
Úřadující
Ve funkci od:
17. května 1999
Stranická příslušnost
Členství Šas

Narození 1. června 1960 (60 let)
Samarkand, Sovětský svaz (dnes Uzbekistán)
Kneset 15., 16., 17., 18., 19.
Profese politik
Commons Kategorie Amnon Cohen
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Amnon Kohen (hebrejsky: אמנון כהן, narozen 1. června 1960) je izraelský politik a poslanec Knesetu za stranu Šas.

Biografie[editovat | editovat zdroj]

Narodil se v SamarkanduSovětském svazu (dnešní Uzbekistán) a aliju do Izraele podnikl roku 1973. Vystudoval bakalářský obor business administration na Center for Academic Studies v Kirjat Onu a absolvoval dvouroční kurz na Institute for Local Government na Bar-Ilanově univerzitě.

Působil jak místostarosta a úřadující starosta města Ramla a předsedal městské organizaci pro rehabilitaci vězňů. Mimo to byl taktéž členem městských odborů sekundárního školství, členem Ayalon Sewage Programme, Ayalon Fire Department a správní rady Amal College.

Poslancem byl poprvé zvolen ve volbách v roce 1999, po nichž předsedal výboru pro veřejné petice. Svůj poslanecký mandát obhájil v následujících volbách v roce 2003, po nichž se stal předsedou výboru státního kontrolora a výboru pro ekonomické věci. Následně byl znovuzvolen v roce 2006 a po volbách se stal místopředsedou Knesetu. Téhož roku vyhrál ocenění Quality of Government Badge, udílené zákonodárcům. Svůj mandát uhájil i ve volbách v roce 2009, v nichž kandidoval na čtvrtém místě na kandidátní listině mateřské strany Šas.

V prosinci 2010 byl jedním ze třiceti pěti poslanců, kteří se podepsali pod petici iniciovanou poslankyní Cipi Chotovely, která žádá izraelskou vládu o anexi města Ariel na Západním břehu Jordánu.[1] Ve volbách v roce 2013 svůj poslanecký mandát obhájil.

Je ženatý, má čtyři děti a žije v Ramle.

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

V tomto článku byl použit překlad textu z článku Amnon Cohen na anglické Wikipedii.

  1. MISKIN, Maayana. Izraelští poslanci žádají anexi města Ariel [online]. Eretz.cz, 2012-02-12 [cit. 2010-12-26]. Dostupné online. 

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]