Julia Šamalov-Berkovič

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Julia Šamalov-Berkovič
'יוליה שמאלוב-ברקוביץ
Stranická příslušnost
Členství Kadima

Narození 1. dubna 1964 (56 let)
Sovětský svaz Samarkand, Sovětský svaz
Kneset 18.
Děti Nuel Berkovich
Alma mater Telavivská univerzita
Profese politička, manažerka, chief executive officer a veřejná postava
Některá data mohou pocházet z datové položky.
Chybí svobodný obrázek.

Julia Šamalov-Berkovič, v přechýleném českém tvaru Julia Šamalovová-Berkovičová (hebrejsky: 'יוליה שמאלוב-ברקוביץ, Julja Šam'alov-Berkovič, rusky: Юлия Шамалова-Беркович, Julija Šamalova-Berkovič) je izraelská politička a bývalá poslankyně Knesetu za stranu Kadima.

Biografie[editovat | editovat zdroj]

Narodila se 1. dubna 1964 v Samarkandu v Sovětském svazu, v dnešním Uzbekistánu. V roce 1979 přesídlila do Izraele. Získala vysokoškolské vzdělání na Telavivské univerzitě v oboru sociologie a antropologie. Později absolvovala certifikované studium se zaměřením na žurnalistiku a televizní žurnalistku. Žije ve městě Herzlija, je vdaná, má dvě děti. Hovoří hebrejsky, anglicky, rusky a bucharsky.[1]

Politická dráha[editovat | editovat zdroj]

V letech 1992-2001 řídila ruskojazyčný deník, v letech 2001-2004 byla ředitelkou telekomunikační firmy a zakládala první ruskojazyčnou televizní stanici v Izraeli. V letech 2006-2007 působila jako ředitelka strany Kadima pro strategii a rozvoj. Zasedá v předsednictvu Světového sionistického kongresu.

Do Knesetu nastoupila po volbách roku 2009, ve kterých kandidovala za stranu Kadima. Mandát ale získala až dodatečně v červenci 2009 jako náhradnice za dosavadního poslance Chajima Ramona. Ve funkčním období od roku 2009 působila jako členka parlamentního výboru pro vědu a technologie, petičního výboru a výboru pro imigraci, absorpci a záležitosti diaspory.

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. Julia Šamalov-Berkovič [online]. Kneset [cit. 2011-02-04]. Dostupné online. (anglicky) 

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]