Diskuse s wikipedistou:Adam8768

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

--Michal Lenc (diskuse) 10. 9. 2017, 12:09 (CEST)

Lev konžský[editovat zdroj]

Dobrý den, neodstraňujte prosím z článků urgentní šablonu, dokud není článek dostatečně vylepšen. Pokud urgentní šablonu v článku ponecháte, je článek automaticky zařazen v seznamu článků k urgentní úpravě, v seznamu subpahýlů ad., a tím se zvyšuje pravděpodobnost, že článek někdo patřičně vylepší. Děkuji za pochopení. --Perid (diskuse) 10. 9. 2017, 13:53 (CEST)

Šablona:TfD[editovat zdroj]

Dobrý den, děkuji, že zkoušíte editovat Wikipedii. Váš experiment fungoval a byl posléze odstraněn. Pokud chcete dále experimentovat, použijte prosím pískoviště, neboť pokusy v článcích jsou obvykle rychle smazány. Pokud se chcete dozvědět něco o přispívání do Wikipedie, podívejte se na stránku Vítejte ve Wikipedii. Děkuji. --Martin Urbanec (diskuse) 10. 9. 2017, 14:03 (CEST)

Lev konžský x jihokonžský[editovat zdroj]

Otázka, co by mělo být preferováno. Mazák (Velké kočky a gepardi) uvádí jihokonžský, biolib konžský. Asi bych dával přednost Mazákovi. OJJ, Diskuse 27. 9. 2017, 19:24 (CEST)

Urgent a náhled[editovat zdroj]

Dobrý den, děkuji Vám za informace v článku Wapiti sibiřský. Bohužel jeho zpracování zatím nesplňuje požadavky na encyklopedické heslo. Pokuste se prosím text článku upravit alespoň do té míry, aby splňoval základní požadavky na vzhled a styl článků. Pokud se nám to ani společnými silami nepodaří, po 14 dnech se rozhodneme, zda pro udržení kvality Wikipedie není vhodnější takový článek úplně odstranit; tento proces se nazývá Odložené smazání. Děkuji za pochopení. --OJJ, Diskuse 29. 9. 2017, 13:06 (CEST)


Pro Vaši informaci

Dobrý den, děkuji za Vaše příspěvky. Zároveň Vás však prosím o častější používání tlačítka Ukázat náhled. To Vám ukáže, jak bude článek vypadat po Vašich úpravách, aniž by se úprava uložila. Až budete mít pocit, že jsou Vaše úpravy hotovy, vyplňte do pole shrnutí editace stručný popis provedených změn a změny uložte.

Uložením zároveň dáváte najevo, že další změny v nejbližších okamžicích neplánujete a že se jiní wikipedisté mohou pustit do dalších úprav, oprav a doplnění článku. Každá uložená změna se zapisuje do historie článku a do seznamu posledních změn na Wikipedii. Při častém ukládání se tyto zbytečně přeplňují a znepřehledňují. Hrozí také riziko, že dojde k tzv. editačnímu konfliktu, tedy stavu, kdy dva wikipedisté editují tentýž článek zároveň. Děkuji za pochopení.OJJ, Diskuse 29. 9. 2017, 13:06 (CEST)

Fotografie[editovat zdroj]

Přestaňte prosím opakovaně přidávat nekvalitní fotografii do článku. Máme zde ukázat zvíře nějak reprezentativně, tak, aby bylo vidět, ne dvojici malých lvů za mřížemi. K propagaci vlastních fotografií tu taky nejsme. --OJJ, Diskuse 29. 9. 2017, 16:59 (CEST)

Prosím, přestaň si vynucovat do infoboxu, kde má být reprezentativní snímek, svoji nekvalitní fotku. Rovněž tě žádám, abys nenahrával na Wikipedii fotky z internetu, např. ze stránek ZOO Brno. Jedná se o porušení autorských práv a takové snímky budou vždy smazány. Díky za pochopení. --Harold (diskuse) 29. 9. 2017, 17:13 (CEST)

Opětovně tě žádám, abys sem nenahrával cizí fotky stažené z internetu. V případě opakování bude zkrátka tento účet zablokován. Mimochodem, stále nejsou dořešeni ti lvi - pokud nepřijde povolení od autora, budou smazáni taky. --Harold (diskuse) 7. 10. 2017, 13:44 (CEST)

Zbytečné, příliš obecné, informace[editovat zdroj]

Dobrý den, děkuji Vám za informace v článku Lev kapský. Bohužel jeho zpracování zatím nesplňuje požadavky na encyklopedické heslo. Pokuste se prosím text článku upravit alespoň do té míry, aby splňoval základní požadavky na vzhled a styl článků. Pokud se nám to ani společnými silami nepodaří, po 14 dnech se rozhodneme, zda pro udržení kvality Wikipedie není vhodnější takový článek úplně odstranit; tento proces se nazývá Odložené smazání. Děkuji za pochopení. --OJJ, Diskuse 27. 1. 2018, 19:08 (CET)

A opět copyvio[editovat zdroj]

MOŽNÉ PORUŠENÍ AUTORSKÝCH PRÁV

© Dobrý den, oceňujeme Váš příspěvek, ale bohužel nemůžeme přijmout text chráněný autorským právem převzatý bez dovolení z webových stránek či odjinud. Podívejte se, prosíme, na stránku Lev kapský, a pokud jste autorem původního díla nebo máte od autora svolení k dalšímu šíření podle licencí GFDL a CC-BY-SA 3.0, doložte to prosím e-mailem obsahujícím svolení autora. K Vámi vloženému textu byla vznesena námitka, že se nápadně podobá textu z: http://www.wildafrica.cz/cs/zvire/lev-jihoafricky/

Užitečné rady o přispívání do Wikipedie a o některých základních pravidlech najdete na stránkách Wikipedie:PrůvodceNápověda:Jak vytvořit článek. Díky za pochopení.

--OJJ, Diskuse 27. 1. 2018, 19:15 (CET)

Dobrý den, Váš příspěvek ve článku Lev severokonžský nemůžeme přijmout, protože pravděpodobně porušuje autorská práva. Prosím doložte původ nebo autorská práva k Vašemu příspěvku (využijte pokynů na stránce Nápověda:Svolení autora). Užitečné rady o přispívání do Wikipedie a o některých základních pravidlech najdete na stránkách Wikipedie:PrůvodceNápověda:Jak vytvořit článek. Děkujeme za pochopení. A opět na uu. --OJJ, Diskuse 28. 1. 2018, 08:16 (CET)

Vlk arktický[editovat zdroj]

STOP Prosím, nevkládejte do článku text, ke kterému nevlastníte autorská práva (tedy text původem z novin, časopisů, webových stránek, knih či jiných zdrojů chráněných autorským právem). Je velmi důležité tyto principy dodržovat, jinak vám může být v souladu s ochranou projektu odebrána možnost editace stránek na Wikipedii. Děkuji za pochopení.

OJJ, Diskuse 28. 1. 2018, 14:34 (CET)

lev kapský[editovat zdroj]

Dobrý den, děkuji Vám za informace v článku Lev kapský. Bohužel jeho zpracování zatím nesplňuje požadavky na encyklopedické heslo. Pokuste se prosím text článku upravit alespoň do té míry, aby splňoval základní požadavky na vzhled, styl a jazyk článků. Pokud se nám to ani společnými silami nepodaří, po 14 dnech se rozhodneme, zda pro udržení kvality Wikipedie není vhodnější takový článek úplně odstranit; tento proces se nazývá Odložené smazání. Děkuji za pochopení. --Tomas62 (diskuse) 5. 4. 2018, 22:52 (CEST)

Mail[editovat zdroj]

Ahoj, pošli mi sem Tvůj mail, chtěl bych konzultovat lvy. OJJ, Diskuse 6. 4. 2018, 20:24 (CEST)

Poslal jsem Ti knížku a pár rad. OJJ, Diskuse 7. 4. 2018, 14:20 (CEST)

Lev senegalský[editovat zdroj]

Dobrý den, děkuji Vám za informace v článku Lev senegalský. Bohužel jeho zpracování zatím nesplňuje požadavky na encyklopedické heslo. Pokuste se prosím text článku upravit alespoň do té míry, aby splňoval základní požadavky na vzhled, styl a jazyk článků. Pokud se nám to ani společnými silami nepodaří, po 14 dnech se rozhodneme, zda pro udržení kvality Wikipedie není vhodnější takový článek úplně odstranit; tento proces se nazývá Odložené smazání. Děkuji za pochopení. --Zdraví Sokoljan (diskuse) 17. 4. 2018, 19:00 (CEST)

Lev severokonžský[editovat zdroj]

Dobrý den, děkuji Vám za informace v článku Lev severokonžský. Bohužel jeho zpracování zatím nesplňuje požadavky na encyklopedické heslo. Pokuste se prosím text článku upravit alespoň do té míry, aby splňoval základní požadavky na vzhled, styl a jazyk článků. Pokud se nám to ani společnými silami nepodaří, po 14 dnech se rozhodneme, zda pro udržení kvality Wikipedie není vhodnější takový článek úplně odstranit; tento proces se nazývá Odložené smazání. Děkuji za pochopení. --Mario7 (diskuse) 18. 4. 2018, 21:32 (CEST)

Vlk arktický (2)[editovat zdroj]

STOP Prosím, nevkládejte do článku text, ke kterému nevlastníte autorská práva (tedy text původem z novin, časopisů, webových stránek, knih či jiných zdrojů chráněných autorským právem). Je velmi důležité tyto principy dodržovat, jinak vám může být v souladu s ochranou projektu odebrána možnost editace stránek na Wikipedii. Děkuji za pochopení.

--Martin Urbanec (diskuse) 19. 4. 2018, 18:25 (CEST)

Nekopíruj texty odjinud. OJJ, Diskuse 19. 4. 2018, 19:01 (CEST)

Lev východoafrický[editovat zdroj]

Naposledy, neopisuj cizí texty. Příště už budu blokovat. --OJJ, Diskuse 22. 4. 2018, 16:04 (CEST) Neopisoval jsem cizý text jen sem něco opsal a něco ne--Adam8768 (diskuse) 22. 4. 2018, 16:11 (CEST)

1 týden. Vkládání opsaných cizích textů je porušením nejen pravidel Wikipedie, ale i zákonů České republiky. S pozdravem, --Martin Urbanec (diskuse) 22. 4. 2018, 16:16 (CEST)

Žádost o práva správce[editovat zdroj]

Ahoj, Tvou žádost o práva správce jsem jako byrokrat smazal. Nesplňuješ totiž ani minimální požadavky, aby jsi vůbec do role správce mohl být zvolen. Konkrétně máš méně, než 250 editací. Dovoluji si upozornit, že toto jsou skutečně minimální požadavky a wikipedisté jen chvíli splňující tyto požadavky obvykle nejsou komunitou zvoleni. I přes to, že nejsi správcem jsi ale na Wikipedii vítán. Správci mají pouze technická oprávnění, jinak je to uživatel, jako každý jiný. Prosím, věnuj se nějakou dobu článkům, boji proti vandalismu či čemukoliv dalšímu. Budeš-li práva správce potřebovat, časem určitě uspěješ. Měj se, --Martin Urbanec (diskuse) 7. 7. 2018, 19:21 (CEST) Dobře, děkuji za objasnění.--Adam8768 (diskuse) 7. 7. 2018, 19:31 (CEST)

Nováček[editovat zdroj]

Děkuji --Adam8768 (diskuse) 8. 7. 2018, 17:18 (CEST)

Copyvio 2x[editovat zdroj]

Ahoj, část článku Kajmánek trpasličí a Leguán madagaskarský pochází odjinud. Označil jsem, prosím, zkus používat vlastní slova. Díky, --Martin Urbanec (diskuse) 8. 7. 2018, 20:46 (CEST) Ahoj, ano vyjednávám povolení--Adam8768 (diskuse) 8. 7. 2018, 20:50 (CEST)

Taxoboxy[editovat zdroj]

Zdravím. Podívejte se prosím na stránku Šablona:Taxobox, jak se správně vyplňují taxoboxy. V dalších článcích se prosím snažte o korektní vyplnění této šablony, nevkládejte takovou nepodařenou verzi jako zde. Děkuji za pochopení. --Vachovec1 (diskuse) 9. 7. 2018, 21:40 (CEST)

Pásovec kulovitý[editovat zdroj]

Dobrý den. Děkuji vám za článek Pásovec kulovitý. Nicméně je ho třeba vylepšit dle zvyklostí Wikipedie. Je potřeba doplnit taxobox (vysvětleno zde- Nápověda:Infoboxy) a dále by bylo vhodné doplnit obrázky. Kategorie jsem již doplnil. Troufáte si sám vytvořit taxobox do článku nebo ho mám vytvořit já? Pokud se potřebujete zeptat na cokoliv týkajícího se Wikipedie, klidně se zeptejte. --Whiny15 (diskuse) 10. 7. 2018, 22:16 (CEST) Dobrý večer už na něm pracuji :-) bude tak za 5 min.--Adam8768 (diskuse) 10. 7. 2018, 22:18 (CEST) Tak už to tam je ale ne všechno i když jsem to tam vkládal tak to prosím doplňte. Děkuji --Adam8768 (diskuse) 10. 7. 2018, 22:31 (CEST)

Příště, až založíte článek a budete ho dále upravovat, tak do něj vložte {{pracuje se}}. Nemáte zač. --Whiny15 (diskuse) 10. 7. 2018, 22:50 (CEST)
Taxobox vám fungoval špatně a zobrazila se jen část pravděpodobně proto, že jste ho vytvářel ručně. Příště až založíte článek o druhu či skupině živých organismů, tak zkopírujte jeden z taxoboxů na této stránce a vyplňte to, co je třeba a zbytek nechte prázdný. --Whiny15 (diskuse) 10. 7. 2018, 22:53 (CEST)

Jo dík--Adam8768 (diskuse) 11. 7. 2018, 14:35 (CEST)

Gepard kapský[editovat zdroj]

Dobrý den, děkuji Vám za informace v článku Gepard kapský. Bohužel jeho zpracování zatím nesplňuje požadavky na encyklopedické heslo. Pokuste se prosím text článku upravit alespoň do té míry, aby splňoval základní požadavky na vzhled, styl a jazyk článků. Pokud se nám to ani společnými silami nepodaří, po 14 dnech se rozhodneme, zda pro udržení kvality Wikipedie není vhodnější takový článek úplně odstranit; tento proces se nazývá Odložené smazání. Děkuji za pochopení. Konkrétní věci, viz diskuse k článku. --Whitesachem (diskuse) 27. 8. 2018, 23:10 (CEST)

MOŽNÉ PORUŠENÍ AUTORSKÝCH PRÁV

© Dobrý den, oceňujeme Váš příspěvek, ale bohužel nemůžeme přijmout text chráněný autorským právem převzatý bez dovolení z webových stránek či odjinud. Podívejte se, prosíme, na stránku Gepard kapský, a pokud jste autorem původního díla nebo máte od autora svolení k dalšímu šíření podle licencí GFDL a CC-BY-SA 3.0, doložte to prosím e-mailem obsahujícím svolení autora. K Vámi vloženému textu byla vznesena námitka, že se nápadně podobá textu z: http://www.zoochleby.cz/gepard-kapsky-5940/

Užitečné rady o přispívání do Wikipedie a o některých základních pravidlech najdete na stránkách Wikipedie:PrůvodceNápověda:Jak vytvořit článek. Díky za pochopení.

--Jvs 7. 9. 2018, 19:15 (CEST)

Nové články[editovat zdroj]

Ahoj, nezakládej, prosím, nové články, dokud neodstraníš nedostatky v těch starších. Poslední dva články jsem přesunul na Wikipedista:Adam8768/Kaloň plavý a Wikipedista:Adam8768/Trnucha říční k dopracování. Nezlob se, ale věty typu „kaloni v noci opouští hřad v menších skupinách a pátrají po jídle“ nebo „neexistují žádné záznamy o tomto druhu z plně mořských stanovišť“ zde opravdu nemají co dělat – ale těch nedostatků je samozřejmě víc. Mimochodem, právě jsem upravoval článek Gepard kapský, který jsi ponechal v tomto stavu. Děkuji za pochopení --Mario7 (diskuse) 13. 9. 2018, 03:37 (CEST)

Jelen karpatský[editovat zdroj]

Ahoj. Odkud jsi čerpal informace k článku jelen karpatský? Co je jelen středoevropský? Víš co znamená pojem taxonomie? Myslím, že ne, neb ho v článcích užíváš zcela nesprávně. Whitesachem (diskuse) 17. 11. 2018, 18:01 (CET) Ahoj kolego, informace jsem čerpal z jedné stránky u které si vyjednávám povolení, odpusť za moji nezkušenost. Pokusím se ji napravit. Hezký den--Adam8768 (diskuse) 17. 11. 2018, 21:10 (CET)

Los americký[editovat zdroj]

Dobrý den, děkuji Vám za informace v článku Los americký. Bohužel jeho zpracování zatím nesplňuje požadavky na encyklopedické heslo. Pokuste se prosím text článku upravit alespoň do té míry, aby splňoval základní požadavky na vzhled, styl a jazyk článků. Pokud se nám to ani společnými silami nepodaří, po 14 dnech se rozhodneme, zda pro udržení kvality Wikipedie není vhodnější takový článek úplně odstranit; tento proces se nazývá Odložené smazání. Děkuji za pochopení. Článek je ve všech ohledech mizerný a pokud nebude upraven, jsem jednoznačně pro jeho smazání. Celkově ti doporučuji místo neustálého zakládání bídných článků začít editovat tak, abys byl pro wiki skutečně přínosem - například malé opravy nebo opravdu pečlivé napsání jednoho článku z vícero zdrojů za pomoci někoho zkušenějšího. Whitesachem (diskuse) 4. 12. 2018, 19:25 (CET)

Strojový překlad[editovat zdroj]

Ahoj, normální šablony Ti sem už lepit nebudu, ale Zebra Böhmova je v současnosti strojový překlad. Když tak to prosím oprav a doporučuji si projít anglickou verzi. Díky. --OJJ, Diskuse 10. 12. 2018, 17:47 (CET) Jo jasně teď dodělávám taxobox. --Adam8768 (diskuse) 10. 12. 2018, 17:49 (CET)

Žádost o opatření[editovat zdroj]

Ahoj, na základě mých zkušeností s tvými články jsem založil tzv. žádost o opatření. Důvodem je velmi slabá až katastrofální kvalita tvých článků, které necháváš v hlavním prostoru v nepřípustném stavu. Doporučení na tvé diskuzní stránce nikam nevedla. Tímto opatřením chci dosáhnout toho, aby sis články nejprve zakládal a editoval na pískovišti (Wikipedista:Adam8768/článekXY) a teprve po kontrole nějakým zkušeným wikipedistou "vypustil" do hlavního prostoru. Máš-li k tomu nějaké připomínky, vyjádři se v oné Žoo, je tam k tomu prostor. Whitesachem (diskuse) 16. 12. 2018, 11:50 (CET)

Brněnský wikisraz[editovat zdroj]

Ahoj, všiml jsem si že jsi z Brna. Nechceš přijít zítra na Brněnské setkání wikipedistů ? Zde najdeš informace kde se koná. Také jsem si všiml, že je zahájena žádost o opatření nezakládat články. Když přijdeš mezi nás, lépe se vzájemně poznáme a pokusíme se ti pomoci pochopit pravidla editování na wikipedii. Tak pevně věřím že tě tam zítra uvidím. S pozdravem --Podroužek (diskuse) 18. 12. 2018, 08:16 (CET)

Ahoj, jsem velmi poctěn že se můžu zúčastnit srazu, zeptám se mamky a napíšu.--Adam8768 (diskuse) 18. 12. 2018, 15:26 (CET)
No tak ted jsem se zeptal a nemůžu. Tak snad až toho 16.1 :-)
Děkuji za odpověď. Je škoda že nemůžeš. Zapoměl jsem zmínit že máma může jít taky, aby neměla o tebe strach. Chápu že před vánoci toho času moc není. Hezké vánoce a nezapomínej odpovídat ostatním wikipedistům, když ti napíší na tvoji diskusi. --Podroužek (diskuse) 18. 12. 2018, 18:25 (CET)

Jo děkuji řeknu mamce příště může jít taky, pokud mě pozvete. Mějte se--Adam8768 (diskuse) 19. 12. 2018, 17:16 (CET)

Opatření[editovat zdroj]

Ahoj, viděl jsem tu žádost o opatření a podle mého by opravdu bylo rozumné, abys svoje články zakládal do svého soukromého uživatelského prostoru (Wikipedista:Adam8768/Název článku). Domnívám se, že to bude lepší pro obě strany, článek vylepšíme, poradím Ti, co a jak opravit a nikdo Ti na to nebude lepit urgentní šablony. Pak bychom to zveřejnili. Souhlas? --OJJ, Diskuse 20. 12. 2018, 11:07 (CET) Takže by jsem třeba dal (Wikipedista:Adam8768/blablabla). To by jsem tam vytvořil ty by ses na to mrknul, řekl by jsi mi co tam je blbě a co dobře a pak by se to zveřejnilo? --Adam8768 (diskuse) 20. 12. 2018, 19:54 (CET)

Přesně tak. OJJ, Diskuse 20. 12. 2018, 20:04 (CET)

A na pískoviště mám dát jenom že si tam upravuji články, a daný článek jo?--Adam8768 (diskuse) 20. 12. 2018, 20:07 (CET)

Ano. OJJ, Diskuse 20. 12. 2018, 20:12 (CET)

Tak dobře jdu si ji založit, Honzo myslíš že by jsi mi mohl pomoct hned s prvním článkem se slonem stepním? Jo a posílám odkaz na biolib https://www.biolib.cz/cz/taxon/id32497/

Tak to bych vskutku nedoporučoval. Slon stepní není v současnosti uznáván jako poddruh a informace o něm jsou tedy nerelevantní (Biolib) nebo nesehnatelné - prakticky žádné neexistují. Whitesachem (diskuse) 20. 12. 2018, 22:03 (CET)

Tip[editovat zdroj]

Když někomu odpovídáš na zprávu, upozorni ho šablonou {{odpověď}}, názorná ukázka: @Adam8768: a adresát bude na tvojí zprávu upozorňen. Když někomu odpovídáš odsazuj text pomocí dvojtečky. Názorná ukázka:

Ahoj, jak se máš
:Ahoj, mám se dobře
::Já se mám taky dobře

Text bude poté přehlednější --Khamul1 (diskuse) 20. 12. 2018, 20:13 (CET)

Schválené opatření[editovat zdroj]

Ahoj, tímto Tě informuji, že vůči Tobě bylo Arbitrážním výborem schváleno opatření na základě podané žádosti o opatření. Prosím, seznam se s jeho ustanoveními. Rád bych ještě na tomto místě zdůraznil, že opatření nemá sloužit jako trest. Namísto toho Tě má pomáhat směřovat k tomu, aby jsi se články psát naučil. Jakmile se tak stane (tj. bude ti některým z byrokratů přiděleno právo prověřeného uživatele), opatření automaticky vyprší. V případě, že by opatření působilo nepřiměřené problémy, prosím, neváhej se ozvat Arbitrážnímu výboru. Stejně tak se neváhej ozvat, pokud budeš mít nějaký dotaz. Měj se a ať se daří, --Martin Urbanec (diskuse) 10. 1. 2019, 12:24 (CET)

Pozvánka na brněnský wikisraz 16. ledna 2019[editovat zdroj]

--MediaWiki message delivery (diskuse) 14. 1. 2019, 02:11 (CET)

Pozvánka na brněnský wikisraz 20. února 2019[editovat zdroj]

--MediaWiki message delivery (diskuse) 19. 2. 2019, 00:06 (CET)

Pozvánka na brněnský wikisraz 20. března 2019[editovat zdroj]

--MediaWiki message delivery (diskuse) 18. 3. 2019, 13:51 (CET)

Zebra Böhmova[editovat zdroj]

Můžeš mi prosím vysvětlit účel redirectu Zebra Böhmova? Díky --Khamul1 (diskuse) 23. 3. 2019, 16:23 (CET)

Jistě právě se chystám tu stránku vytvořit na své pískoviště aby jsem ji mohl spolu s kolegou --OJJ , upravit a vypustit. Něco není v pořádku?--Adam8768 (diskuse) 23. 3. 2019, 17:02 (CET)

Pískoviště[editovat zdroj]

Ahoj. S čím přesně chceš pomoct? Rád pomůžu. A klidně mi tykej. --Whiny15 (diskuse) 29. 3. 2019, 11:13 (CET) No s úpravami článků jako třeba Trnucha a zebra a následně další které by byli v plánu--Adam8768 (diskuse) 29. 3. 2019, 18:39 (CET)

Trnucha je hotová, tu můžeš vložit a u zebry ti ještě upravím reference, pokud ti to nevadí. --Whiny15 (diskuse) 16. 4. 2019, 11:03 (CEST)

Ne vůbec by mi to nevadilo děkuji Whiny.--Adam8768 (diskuse) 27. 4. 2019, 13:55 (CEST)

Pozvánka na brněnský wikisraz 17. dubna 2019[editovat zdroj]

--MediaWiki message delivery (diskuse) 16. 4. 2019, 14:46 (CEST)

Trnucha říční[editovat zdroj]

Ahoj, stále je tam dost strojového překladu. Nemám teď moc čas, ale zkusím se odpoledne podívat. OJJ, Diskuse 27. 4. 2019, 14:15 (CEST)

@OJJ: Aha, tak to promiň, protože já už se do toho pustil.. Pokud to teda mohu přeložit tak to stejně bude chtít kontrolu, taky překládám jako když pes mňouká--Ján Kepler (diskuse) 27. 4. 2019, 14:19 (CEST)

Kajman[editovat zdroj]

Dobrý den. Přesměrování z hlavního jmenného prostoru na pískoviště rozhodně nevytvářejte, notabene na (doposud) neexistující článek. A pokud budete článek o onom kajmanovi zakládat, založte jej prosím na názvu kajman yakarévizte heslo na Biolibu. Děkuji za pochopení. --Vachovec1 (diskuse) 4. 5. 2019, 22:27 (CEST) Děkuji za objasnění a nechtěl by jste mi pomoct s tím článkem? Jestli ne tak nevadí --Adam8768 (diskuse) 4. 5. 2019, 23:16 (CEST)

Kajman yakaré[editovat zdroj]

Zdravím. Upozorňuji, že je stále v platnosti opatření, jehož nedodržování může znamenat blok. Viděl jsem docela přesouvací zmatky ohledně článku kajman yakaré, jehož úpravy jsi před chvílí skončil, aniž by byl článek dopsán a stále v něm byly chyby. Takže pro příště (znovu) doporučuji tento postup: článek založit výhradně pod názvem Wikipedista:Adam8768/Název článku (například Wikipedista:Adam8768/kajman xyz). Článek zde napsat. Pak požádat zkušenějšího wikipedistu (doporučuji například OJJ, Vachovce1, sebe nebo některé další), který je opravdu schopen a ochoten článek projít a zkontrolovat, aby ho opravdu prošel a zkontroloval (ne kouknout na první větu a opravit jednu čárku). Pak teprve může být převeden do hlavního jmenného prostoru. Přeji hodně zdaru. Whitesachem (diskuse) 6. 5. 2019, 22:42 (CEST)

Děkuji kolego a jestli by vám to nevadilo a jestli by jste chtěl mi pomoct s těmito články?--Adam8768 (diskuse) 6. 5. 2019, 23:11 (CEST)

Nevím, co znamená "s těmito články". Každopádně opakuji znovu - založ na pískovišti Wikipedista:Adam8768/nějaký článek, upozorni mě, až budeš mít hotovo, pokusím se ti následně poradit jak a co upravit. Až bude vše hotovo, článek může být přesunut. Whitesachem (diskuse) 6. 5. 2019, 23:28 (CEST)
Dobrá a děkuji za pomoc--Adam8768 (diskuse) 7. 5. 2019, 12:18 (CEST)

Pozvánka na brněnský wikisraz 15. května 2019[editovat zdroj]

--MediaWiki message delivery (diskuse) 12. 5. 2019, 00:25 (CEST)

Cizí fotky na Wikipedii nepatří[editovat zdroj]

Naposledy tě žádám, abys na Wikipedii (resp. Commons) nenahrával cizí fotky stažené z internetu. Už jsme tě na to několikrát výše upozorňovali, navíc tvoje diskusní stránka na Commons je dosti výmluvná. Pokud v nahrávání cizích fotek budeš pokračovat, začnu to řešit se správci a kvůli ochraně projektu pravděpodobně dojde k zablokování tvého účtu. Děkuji za pochopení. --Harold (diskuse) 5. 6. 2019, 18:31 (CEST)

Tato fotka byla stažena z internetu ale majitel poslal na emailovou adresu permissions-cs@wikimedia.org že ji můžu použít takže mě nemusíš nic říkat koelgo děkuji s pozdravem--Adam8768 (diskuse) 5. 6. 2019, 18:37 (CEST)
Fajn, v tom případě se omlouvám, bohužel to ale nikdo kromě tebe nevěděl. Od toho jsou šablony (o těch jsem myslím naposledy psal, co kam vložit) a místo na popisky u fotky, které ani nebyly vyplněny pravdivě. Prosím, příště na tom zapracuj. Děkuji. --Harold (diskuse) 5. 6. 2019, 18:48 (CEST)

Dobře a jak se jmenuje ta šablona prosím:--Adam8768 (diskuse) 5. 6. 2019, 21:38 (CEST)

Při nahrání je nutné:
  • korektně vyplnit popisky (datum, zdroj, autor)
  • na stránku k fotce poté vložit {{subst:OP}}. Lidi pak budou vědět, že se konkrétní snímek řeší přes OTRS. --Harold (diskuse) 6. 6. 2019, 07:39 (CEST)

Ok díky --Adam8768 (diskuse) 6. 6. 2019, 15:18 (CEST)

Pozvánka na brněnský wikisraz 19. června 2019[editovat zdroj]

--MediaWiki message delivery (diskuse) 7. 6. 2019, 22:36 (CEST)

Pozvánka na brněnský wikisraz 17. července 2019[editovat zdroj]

--MediaWiki message delivery (diskuse) 1. 7. 2019, 23:21 (CEST)

Pozvánka na brněnský wikisraz 21. srpna 2019[editovat zdroj]

--MediaWiki message delivery (diskuse) 18. 8. 2019, 01:19 (CEST)

Pozvánka na brněnský wikisraz 18. září 2019[editovat zdroj]

--MediaWiki message delivery (diskuse) 5. 9. 2019, 01:22 (CEST)

Druhy vs poddruhy[editovat zdroj]

Zdravím. Jestli můžu doporučit, vybírej si k psaní článků nějaké jasné taxony, nejlépe jednoznačně a dlouho uznané druhy. Přijde mi, že se zaměřuješ na obtížně popsatelné, sporné taxony, viz zebra böhmova = poddruh, slon bornejský = problematický poddruh, krokodýl západoafrický = čerstvě uznaný druh, plus ti "nešťastní" gepardi, s jejichž úpravami byla jen potíž. Určitě se ti pak bude lépe psát a nebude takový problém s taxonomií a vyhledáváním informací konkrétně k poddruhům. Whitesachem (diskuse) 7. 9. 2019, 21:39 (CEST)

Díky za radu slona bornejského mám tedy smazat, a nechat ho zkušenějším wikipedistům? Zebru Böhmovu už doděláváme. No krokoýla západoafrického toho chci dodělat. Na gepardy se vrhnu až budu mít chvilku dnes určitě ne. Ale díky za tip.--Adam8768 (diskuse) 7. 9. 2019, 21:43 (CEST)
Nemaž nic, zaměř se teď na toho krokodýla. Projdi ještě internet, zkus najít nějaké informace k chování, potravě, rozmnožování. Po rozšíření o tyto informace (pokud tedy nějaké najdeš) si to pořádně pročti, oprav chyby. Pak požádej nějakého wikipedistu (klidně i dva) o kontrolu. Když to budeš mít schválené, přenese se to do hlavního prostoru. Až poté přijde na řadu zebra a pak se uvidí, co s tím slonem. Whitesachem (diskuse) 7. 9. 2019, 21:51 (CEST)
Rozumím, a díky :-)--Adam8768 (diskuse) 7. 9. 2019, 22:10 (CEST)

Krokodýl[editovat zdroj]

Ahoj, koukni se prosím na moje úpravy v článku Krokodýl západoafrický a příště se podle nich řiď. Díky. S pozdravem --Khamul1 (diskuse) 12. 9. 2019, 18:57 (CEST)

Pozvánka na brněnský wikisraz 30. října 2019[editovat zdroj]

--MediaWiki message delivery (diskuse) 17. 10. 2019, 01:55 (CEST)

Pozvánka na brněnský wikisraz 20. listopadu 2019[editovat zdroj]

--MediaWiki message delivery (diskuse) 19. 11. 2019, 00:53 (CET)

Pozvánka na brněnský wikisraz 18. prosince 2019[editovat zdroj]

--MediaWiki message delivery (diskuse) 12. 12. 2019, 14:50 (CET)

Pozvánka na brněnský wikisraz 22. ledna 2020 (o týden později)[editovat zdroj]

--MediaWiki message delivery (diskuse) 15. 1. 2020, 00:50 (CET)

Pozvánka na brněnský wikisraz 19. února 2020[editovat zdroj]

--MediaWiki message delivery (diskuse) 6. 2. 2020, 15:05 (CET)

Pozvánka na brněnský wikisraz 27. května 2020[editovat zdroj]

--MediaWiki message delivery (diskuse) 18. 5. 2020, 03:30 (CEST)

Pozvánka na brněnský wikisraz 10. června 2020[editovat zdroj]

--MediaWiki message delivery (diskuse) 5. 6. 2020, 00:16 (CEST)

Pozvánka na brněnský wikisraz 20. července 2020 (mimořádné místo)[editovat zdroj]

--MediaWiki message delivery (diskuse) 20. 7. 2020, 15:20 (CEST)

Pozvánka na brněnský wikisraz 19. srpna 2020[editovat zdroj]

--MediaWiki message delivery (diskuse) 17. 8. 2020, 13:02 (CEST)

Pozvánka na brněnský wikisraz 16. září 2020[editovat zdroj]

--MediaWiki message delivery (diskuse) 16. 9. 2020, 13:48 (CEST)