Postavy seriálu Ulice

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Jump to navigation Jump to search

Postavy seriálu Ulice je seznam postav a herců z televizního seriálu Ulice.

Rodiny[editovat | editovat zdroj]

Jordánovi[editovat | editovat zdroj]

Tomáš Jordán
 • Jméno herce: Petr Vacek
 • Oslovení/Přezdívky: Tom
 • Datum narození: 26. června 1967
 • Místo narození: Česko
 • Výskyt: 2005–2008, jako host i později

Popis: Tomáš Jordán je entomolog. Pracuje v Ústavu věd. Byl ženatý s Bárou Jordánovou. Během první sezóny podnikal jako znalec a měl románek s hosteskou z autosalonu. Později, na jaře roku 2007, bydlel v Avii jménem Želva. Na konci roku 2007 se přiznal ke vztahu s Hanou Petříkovou. S ní dále žil. Rozešli se kvůli velkým rozdílům mezi sebou.

Barbora Jordánová

Popis: Bára Jordánová byla ředitelka společnosti na výrobu hraček Království hraček. V září roku 2006 prožila románek s kolegou Petrem Boháčem. Kvůli tomuto vztahu bydlel Tomáš Jordán v nákladním autě. V sezóně 2008/09 žila pouze s dětmi a po své účasti v reality show Výměna manželek a následně po ukončení práce ve společnosti Království hraček se odstěhovala do Brna, kde pracuje v reklamní agentuře.

Matěj Jordán

Popis: Matěj Jordán vystudoval gymnázium. V roce 2006 měl vztah s Adrianou Peškovou. V roce 2007 prožil vztah s Lan Van Trung, která se však s rodinou musela přestěhovat do Německa. Na podzim 2008 měl románek se spolužačkou Gábinou Pumrovou. Později prošel vztahy s Theodorou Nekonečnou, Libuší Nekonečnou a Alžbětou Klimešovou. Po střední škole pracoval jako skladník a později nastoupil na vysokou školu, obor přírodní vědy. V roce 2017 spustil e-shop, ve kterém prodává sportovní oblečení a radí lidem s jeho výběrem. V roce 2018 byla jeho společnost zainvestována kanadským investorem, který si Matěje Jordána vyžádal v rámci spolupráce do Kanady.

Tereza Jordánová
 • Jméno herce: Patricie Solaříková
 • Oslovení/Přezdívky: Terýsek, Terka
 • Datum narození: 24. dubna 1991
 • Místo narození: Česko
 • Výskyt: 2005–

Popis: Tereza Jordánová vystudovala gymnázium. Je bývalá přítelkyně Štěpána Stránského a sestra Matěje Jordána. Později začala studovat český jazyk na vysoké škole stala se přítelkyní Vojtěcha Kalicha, se kterým se později rozešla. V desáté sezoně nastoupila do školy jako učitelka českého jazyka a začala chodit s otcem své žákyně Sabiny Romanem Šámalem. Sabina později přešla na jinou školu. Tereza se s panem Šámalem rozešla. V roce 2017 začala chodit s kolegou Davidem Kučerou.

Marta Jordánová
 • Jméno herce: Milena Dvorská
 • Oslovení/Přezdívky:
 • Datum narození:
 • Místo narození: Česko
 • Výskyt: 2005–2007

Popis: Marta Jordánová je matkou Tomáše Jordána. Je v důchodu.

Boháčovi[editovat | editovat zdroj]

Petr Boháč

Popis: Petr Boháč je bývalý ředitel zrušeného Království hraček. V září roku 2006 prožil románek s Bárou Jordánovou. Je rozvedený. S bývalou manželkou Evou Boháčovou má dceru Anežku, která mu byla svěřena do péče. Anežku však již nyní kvůli problémům s alkoholem a financemi nevychovává. V květnu 2007 ho srazilo auto, které řídila jeho žena, která ho údajně chtěla zabít a v důsledku toho skončila v psychiatrické léčebně. V roce 2008 byl přítelem právničky Elen Mrázové. V současnosti pracuje ve sběrně odpadků.

Eva Boháčová

Popis: Eva Boháčová je lékařka, bývalá manželka Petra Boháče a matka Anežky Boháčové. V květnu 2007 srazila svého bývalého manžela autem. V důsledku toho skončila v psychiatrické léčebně a po domluvě s Boháčem podepsala souhlas s přenecháním Anežky jeho v péči.

Anežka Boháčová

Popis: Anežka Boháčová je žákyně ZŠ a dcera Evy a Petra Boháčových. Nyní žije se svojí matkou Evou.

Alena Suchá

Popis: Alena Suchá je matka Evy Boháčové. Pracuje jako ředitelka v tlumočnické a překladatelské agentuře.

Farští[editovat | editovat zdroj]

Oldřich Farský

Popis: Oldřich Farský je majitel fitness centra, přechodný hostinský v restauraci U Henryho a osobní trenér. V roce 2005 byl milencem Silvy (Eva Decastelo), později se v opilosti vyspal s Ingrid Šmídovou. Na podzim 2007 se manželům Farským narodil syn, který ale zemřel pár dní po porodu na srdeční vadu. Na konci roku 2007 se Oldřich dozvěděl, že Jakub Elliot je jeho syn z předchozího poměru s Tamarou Elliot. Manželka Jitka ho opustila a s dcerou Monikou se přestěhoval do bývalého bytu Petra Boháče. Posléze se k němu manželka vrátila, později u něj proběhla mozková mrtvice a musel tak upravit životní postoj.

Jitka Farská

Popis: Jitka Farská je kosmetička a manželka Oldřicha Farského. Na podzim 2007 se manželům Farským narodil syn Jan, který ale zemřel pár dní po porodu na srdeční vadu, z čehož byla ve špatném psychickém stavu. Po odhalení toho, že Jakub Elliot je Oldův syn, byla opět ve špatném psychickém stavu a psychologové odhalili, že ji stále trápí smrt dítěte. Od roku 2008 žije s Vladimírem Kukačkou, kvůli kterému opustila manžela Oldu a své dvě dcery, na konci roku 2008 opustila Vladimíra Kukačku a žije sama. Vladimír Kukačka byl později za napadení Jitky odsouzen k trestu odnětí svobody a ona se tak vrátila k Oldřichu Farskému, se kterým dále žije. V listopadu 2014 se s Oldřichem chtěli rozvést, protože spolu už nějakou dobu nežijí. Kvůli tomu, že nedokázali důvody k rozvodu, soud jednání zrušil.

Monika Farská

Popis: Monika Farská je bývalá studentka gymnázia a bývalá recepční v kadeřnictví, moderátorka ranních zpráv ve Snídani s Novou. V roce 2007 chodila s Benem Vojtíškem, později začala chodit s učitelem gymnázia Viktorem Vernerem, se kterým v lednu 2008 odjela na humanitární misi do Ugandy. S Viktorem se však v Ugandě nepohodla a rozešla se s ním. Později pomáhala otci Oldovi ve fitness centru. Od roku 2010 se stala spolumajitelkou baru Coolna (spolu s Kryštofem Marečkem), se kterým v roce 2012 začala chodit a bydlet. V roce 2013 se s ním rozešla a snažila se navázat vztah s Michalem Millerem. V roce 2015 začala znovu chodit s Kryštofem Marečkem a nastěhovali se do bytu, kde Monika vyrůstala. O rok později se rozešli.

Ludmila Kostková, rozená Farská)

Popis: Lída Farská je bývalá studentka gymnázia, příležitostná fotografka, bývalá dělnice na ekologické farmě řízené sektou. Od října 2007 studuje psychologii na pražské Karlově univerzitě. Na vysoké škole začala chodit s profesorem psychologie Janem Kostkou, se kterým později uzavřela manželství, otěhotněla a on ji právě z toho důvodu opustil. Později se k ní vrátil a narodila se jim dcera Eliška.

Královi[editovat | editovat zdroj]

Marie Králová

Popis: Marie Králová je žena v domácnosti, důchodkyně, vdova po Václavu Královi, umělkyně a vydavatelka. Po smrti manžela se v seriálu již nevyskytuje

Václav Král

Popis: Václav Král byl zakladatel společnosti Království hraček, od roku 2006 byl v důchodu. Překonal infarkt myokardu, nakonec však roku 2008 zemřel. Několik dní před smrtí prodal svůj dům Miloslavu Stárkovi, který tak zneužil jeho nemoci.

Peškovi[editovat | editovat zdroj]

Vlastimil Pešek

Popis: Vlastimil Pešek je důchodce a vášnivý rybář. Býval školník na gymnáziu a ZŠ. Patřil mi dům, kde bydlí, ale přepsal ho na vnučku Adrianu. Dříve se často scházel s učitelkou Miriam Hejlovou, na podzim roku 2007 spolu chodili do tanečních. Miriam se k němu o rok později přistěhovala a žili spolu. Později se rozešli, ale zůstali přáteli. V roce 2018 žije s Amálií Peškovou-Seidlovou, kterou si vzal.

Adriana Bláhová, rozená Pešková

Popis: Adriana Pešková byla studentka gymnázia a tanečnice. Bydlela v bytě pana Peška, protože si myslela, že ji její matka opustila, později se ovšem Klára Pešková, která je její matkou vrátila a začala ji navštěvovat. Zjistily, že mají společné zájmy, jako jsou tanec a umění. Od roku 2007 bydlela s matkou a její rodinou. Je zároveň bývalou přítelkyní Matěje Jordána. Později, v roce 2012 se spolu s matkou vrátily do seriálu a žily v domě pana Peška. Roku 2015 žila s Eduardem Rambouskem (Eddie) a hledala svého otce, kandidáty byli: Evžen Šmýd, majitel realitky Ladislav Drbohlav a Karel Chmelarčík, kterého už testy DNA vyloučily. Vlastimil Pešek zaplatil Evženovi Šmýdovi, za to, že se nechá otestovat. Nakonec testy ukázaly, že je Šmýd Adrianin biologický otec. Na konci roku 2017 si v lázních tajně vzala svého přítele Roberta Bláhu. Ten později zahynul v Německu při autonehodě.

Klára Pešková

Popis: Klára Pešková byla dcera Vlastimila Peška, žena v domácnosti a po roce 2012 prodejkyně kosmetiky a správkyně domu pana Peška. V mládí utekla tančit do Itálie a do Čech si přivezla malou dceru. Po roce 2012 se spolu se svojí dcerou vrátila do Ulice a stala se správkyní domu pana Peška. V lednu 2014 zemřela, když se s Ivanou Drápalovou hádaly na schodech a ona ji nechtěně shodila dolů.

Hejlovi[editovat | editovat zdroj]

Miriam Hejlová

Popis: Miriam Hejlová je bývalá profesorka na gymnáziu. V roce 2007 se měla stát ředitelkou, ale na toto místo nakonec nastoupila Věra Hádková, která je bývalou žákyní paní Hejlové. V létě roku 2007 podnikla s Vlastimilem Peškem cestu po České republice a poté spolu žili v jedné domácnosti. Je matkou Jaroslava Hejla. Udávala, že je vdovou, ale v roce 2010 se vrátil zpět její bývalý manžel Cyril, o kterém syn paní Hejlové nevěděl. Posléze byli rozvedeni, nicméně těsně před smrtí manžela se znovu vzali, Miriam žila v bytě se svým synem a jeho manželkou, ale v roce 2012 se odstěhovala do vlastního bytu. V červnu 2014 se začala scházet s policistou Peterem Kadlecem, který vyšetřoval vraždu Kláry Peškové. Nejprve mu Miriam pomáhala se psaním detektivky a nakonec spolu začali chodit. Na konci června 2015 Miriam odešla z Ulice.

Jaroslav Hejl
 • Jméno herce: Martin Hofmann
 • Oslovení/Přezdívky: Jarda, Jaroušek
 • Datum narození: 29. ledna 1978
 • Místo narození: Česko
 • Výskyt: 2005–

Popis: Jaroslav Hejl je konstruktér a bývalý obchodní ředitel v Království hraček, v lednu roku 2008 si začal dělat manažerský kurz. Nemá maturitu, což mu neustále vyčítá jeho matka. Je také bývalým přítelem Magdaleny Jandové, nyní žije s Lenkou Drápalovou, kterou si v roce 2013 vzal, před tímto sňatkem ji však podvedl se svojí sekretářkou Markétou Havránkovou. Spolu s Bedřichem Liškou založili v roce 2012 společnost na výrobu nábytku, předtím pracovali spolu s Hrihorijem Lisečkem ve firmě na výrobu nábytku, která vyhořela, při požáru zahynul Hrihorij Lisečko.


Lenka Hejlová, rozená Drápalová
 • Jméno herce: Michaela Badinková
 • Oslovení/Přezdívky:
 • Datum narození:
 • Místo narození: Česko
 • Výskyt: 2006—

Popis: Lenka Drápalová je někdejší profesorka a ředitelka gymnázia, které se od 1. září 2008 sloučilo se základní školou. V roce 2005 chodila s Petrem Boháčem. Později se o ní ucházel Karel Stránský, Ben Vojtíšek a Jaroslav Hejl, se kterým nyní žije. Je i grafická výtvarnice. Navrhovala byt Marka Stránského, ve kterém později žili Pavlicovi. Narodila se jí dcera Miriam, oslovovaná Mirinka, a v roce 2013 si vzala Jaroslava Hejla. V roce 2013 znovu otěhotněla.


Stránští[editovat | editovat zdroj]

Karel Stránský

Popis: Karel Stránský je politik, finančník a majitel rozhlasové stanice. V roce 2006 se ucházel o Lenku Drápalovou.

Štěpán Stránský

Popis: Štěpán Stránský je student FAMU a filmař, v první polovině roku 2007 chodil s Terezou Jordánovou, ke které se ve druhé polovině roku 2008 vrátil. Po zemřelé matce zdědil nemalé jmění, které poskytl kamarádovi Benovi, nicméně Ben Vojtíšek mu toto jmění vrátil zpět. Na konci roku 2008 odcestoval na studijní pobyt do Anglie. Později se vrátil zpět a začal chodit s Theodorou Nekonečnou, v roce 2013 odletěl na pracovní stáž do Francie, kde začal znovu chodit s bývalou přítelkyní Veronikou. V roce 2017 se vrátil do Ulice

Marek Stránský

Popis: Marek Stránský je právník, bývalý ředitel rádia vlastněného jeho otcem Karlem Stránským a od roku 2007 přítel Dagmar Digi Pospíšilové, na konci roku 2007 se zasnoubili, pak spolu odjeli do Londýna na specializovanou kliniku, která jim má pomoct s těhotenstvím Digi. V září roku 2015 zemřel na leukémii.

Dagmar Stránská

Popis: Digi je kadeřnice, byla i moderátorka v rádiu a je snoubenka Marka Stránského. Vyrůstala v dětském domově, později pátrala po své rodině a vypátrala svého dědečka, je rozvedená, bývalý manžel Antonín Benda. Od roku 2008 je vdaná za Marka Stránského. V roce 2015 se krátce objevila v Ulici, když přiletěla kvůli narozeninám své bývalé vychovatelky z dětského domova. V září 2015, když zemřel její manžel Marek, se i se svými dvojčaty Patricií a Julií vrátila do Ulice.

Nyklovi – Stárkovi[editovat | editovat zdroj]

Vilma Stárková, dříve Nyklová

Popis: Vilma Nyklová byla po celá léta prodavačka ve Večerce u Nyklů, ze které se stal tetovací salón. Ovdověla po Stanislavu Nyklovi a je matkou Lumíra Nykla. V roce 2007 se často scházela s kpt. Bařinkou, místním hrobníkem a Miloslavem Stárkem z Děčína. Toho si později v tajnosti vzala, tak rodina Nyklových získala dům, ve kterém sídlilo Království hraček. Spoluzaložila pekařství v Ulici, v jehož prodejně také prodává. Výpověděla smlouvu na být Gábině Pumrové, aby Vendula mohla bydlet v domě. Nejdříve se to Vendule nelíbilo, ale pak zjistila, že to Gábině nevadí a odstěhovala se tam.

Lumír Nykl

Popis: Lumír Nykl je podnikatel, zastupitel městské části, bývalý majitel kadeřnictví, manžel Světlany Nyklové a syn manželů Nyklových. Lumír se přátelil s Ingrid, na kterou později přepsal kadeřnictví. V roce 2008 byl zadlužen a spoluvlastnil pekařství Stárek a syn. Později se se Světlanou Nyklovou rozvedl, podváděl ji s Pavlou Rambouskovou, se kterou dále žil. Ta však později utekla. V roce 2013 se začal přátelit se Simonou Pavlicovou a začal chodit s Miladou Hladíkovou, se kterou se později rozešel. V roce 2014 začal chodit se Světlanou Nyklovou, kterou si v červnu 2015 vzal.

Stanislav Nykl
 • Jméno herce: Bronislav Poloczek
 • Oslovení/Přezdívky:
 • Datum narození:
 • Datum úmrtí 2007
 • Místo narození: Česko
 • Výskyt: 2005–2007

Popis: Stanislav Nykl byl prodavač ve večerce, zemřel na infarkt. V roce 2005, spolu s Václavem Králem, hledali ukrytý poklad v domě Nyklových. Kvůli dávnému sporu jejich otců byli dlouho nepřátelé. Později se však smířili. V roce 2007 zemřel.

Světlana Nyklová, rozená Lisečková

Popis: Světlana Nyklová je rekvalifikovaná účetní, bývalá provozní v baru Rudy Kocmana, manželka Lumíra Nykla a sestra Hrihorije Lisečka. Světlana přišla z Ruska za svým bratrem. Později se zasnoubila a vdala za Lumíra Nykla. Pomáhala Vilmě Nyklové ve večerce a později začala pracovat pro Rudu Kocmana jako provozní baru, ve kterém zažila také milostný románek s barmanem. Posléze se rozvedla s Lumírem Nyklem a začala chodit s jeho poradcem Pavlem Millerem, se kterým odešla do Moskvy. Roku 2014, když se s Millerem rozešla, začala chodit s Lumírem Nyklem, kterého si v červnu 2015 znovu vzala. V září 2015 se jí narodil syn Alexandr, kterého má s Lumírem Nyklem.

Alexandr Nykl

Popis: Alexandr Nykl je syn Lumíra Nykla a Světlany Nyklové. Narodil se v září roku 2015.

Miloslav Stárek

Popis: Pan Stárek byl lázeňský švihák, obchodník, který půjčoval peníze Lumírovi. V seriálu se objevoval od roku 2007. Kvůli nemoci pana Krále od něj odkoupil jeho dům a potom si vzal Vilmu Nyklovou, s níž provozoval pekařství. V roce 2009 zemřel.

Vendula Maříková
 • Jméno herce: Anežka Rusevová
 • Oslovení/Přezdívky: Vendy
 • Datum narození:
 • Místo narození: Česká republika
 • Výskyt: 2016—

Popis: Vendula Maříková je nemanželská dcera Lumíra Nykla. Pracuje v pekařství a bydlí v bytě nad ním, kde bydlela Gábina Pumrová. Dříve chodila s Máriem Doubkem, se kterým se rozešla. Nyní chodí s řezníkem Pavlem Pelcem.

Liškovi – Hrubých – Toužimských[editovat | editovat zdroj]

Bedřich Liška

Popis: Bedřich Liška je truhlář, který pracoval pro firmu Království Hraček, nyní pracuje jako truhlář-živnostník ve vlastní dílně. Na konci června 2007 si vzal kolegyni z Království Anču Málkovou. V době před seriálem byl uvězněn za napadení. Je bývalým přítelem Zuzany Hrubé a otcem Františka Hrubého. Později se stal spolumajitelem společnosti na výrobu nábytku, těsně předtím se snažil zachránit před uhořením kamaráda Hrihorije Lisečka a u toho si způsobil vážná poranění očí a rukou.

Anna Lišková, rozená Málková
 • Jméno herce: Ljuba Krbová
 • Oslovení/Přezdívky: Anča, Anička
 • Datum narození: 6. dubna 1965
 • Místo narození: Česko
 • Výskyt: 2005—

Popis: Anna Lišková byla dělnice v Království hraček. Nyní pracuje jako pekařka ve firmě Pekařství Nyklovi. Je manželkou Bedřicha, kterého v začátcích seriálu obvinila ze znásilnění. Společně uvažovali o přiřazení k pěstounské péči Emy, ve které jim bylo k 1. lednu 2009 vyhověno. Posléze pracovala nadále jako pekařka, byla obviněna z krádeže a odešla tak z pekařství a pracovala jako uklízečka. V roce 2013 jí byla ukončena pěstounská péče Emy Toužimské. Poté byla Ema Toužimská zase u Liškových a nyní bydlí v Praze se svou biologickou matkou Evou. Roku 2017 se přestěhovala do garsonky v domě Adriany Bláhové.

František Hrubý

Popis: František Hrubý je syn Zuzany Hrubé. V září 2007 byl umístěn do dětského domova. Bedřich Liška si ho osvojil. Bydlel s Bedřichem a Annou Liškovými, ale teď bydlí v Holandsku a domů jezdí jen někdy, např. kvůli škole. V roce 2012 začal studovat na víceletém gymnáziu a chodit s Viktorii Horákovou. S Viktorií se rozešel a v roce 2015 začal chodit s Holanďankou Skyler, se kterou se seznámil na výměnném pobytu. Začal chodit na brigádu do fastfoodu, aby si vydělal na cestu za Skyler. V dubnu 2016 Skyler Františkovi řekla, že je těhotná. Jejich syn Christian se narodil v říjnu roku 2016. Nejdřve byla Skyler s Christianem u Liškových, ale pak se rozhodla, že půjde k rodičům do Amsterdamu. František si ve škole zařídil individuální plán, aby mohl být v Amsterdamu s nimi.

Ema Toužimská

Popis: Ema byla spolu s bratrem Mirkem Toužimským vychovávaná v dětském domově, kde byl vychováván i František Hrubý (Liška). Později, při odebrání Františka hrubého z ústavní péče nastoupil jako údržbář do tohoto domu Dalibor Liška, který dopomohl k adoptování Emy manžely Liškovými. V roce 2012 se v seriálu objevuje matka Emy Toužimské Eva, která usiluje o návrat dcery do vlastní péče, tomu je v roce 2013 vyhověno. Ema má na nové škole špatné známky. Také utekla od Evy. Nakonec se vrací k Liškovým, chodí do bývalé školy a za Evou na Šumavu jezdí na víkendy. Později se její matka Eva přistěhovala do Prahy a Ema šla bydlet k ní, aby ji pomohla se synem Miloškem.

Dalibor Liška

Popis: Dalibor Liška byl údržbář a vychovatel v dětském domově, kde byl umístěn František Hrubý. Dříve byl vědec, později pracoval jako noční hlídač. Byl otcem Bedřicha Lišky. Zemřel v roce 2009.

Bařinkovi[editovat | editovat zdroj]

Kamil Bařinka
 • Jméno herce: Václav Rašilov
 • Oslovení/Přezdívky:
 • Datum narození: 21. leden 1979
 • Místo narození: Česko
 • Výskyt: 2006–2008
 • Popis: Kamil Bařinka je policista, který slouží v Ulici. Bydlí v bytě s otcem kpt. Vojtěchem Bařinkou. Na jaře 2007 se zamiloval do Karolíny Fenclové, se kterou vztah nedopadl šťastně. Působil i jako bubeník v kapele Bena, kde se zamiloval do zpěvačky Saši. Kamil však trpí tím, že má ze vztahu strach.
Vojtěch Bařinka

Popis: Vojtěch Bařinka je bývalý kapitán armády, nyní správce bazénu. Často se schází s Miriam Hejlovou a Vlastimilem Peškem, který jeho přítomnost nese těžce. Ucházel se o zaměstnání jako učitel tělocviku na gymnáziu a ZŠ.

Pavlicovi – Hložánkovi[editovat | editovat zdroj]

Josef Pavlica
 • Jméno herce: Tomáš Matonoha
 • Oslovení/Přezdívky: Pepan
 • Datum narození: 1. října 1968
 • Místo narození: Česko
 • Výskyt: 2008—2009, 2015–
 • Popis: Josef Pavlica, řečený Pepan, je bývalý manžel Simony Bláhové, dříve nezaměstnaný, později číšník v hospodě U Henryho. Také je příležitostným opravářem motocyklů. V seriálu se objevuje od roku 2008. Později si vzal Blaženu Konopáskovou a odešel z Ulice. V roce 2015 se vrátil a s Rudolfem Hložánkem koupili veterána, kterého chtějí opravit a poté prodat. O náklady se měli dělit napůl. Josef veterána koupil za 20 000 Kč, ale po Rudolfovi chtěl 20 000 Kč. Půjčil si peníze od Richarda, který marně peníze od Josefa vymáhal. Nakonec jim nějaký vyděrač auto zcizil a Rudolfovi nechal ve schránce vzkaz a stěrač z veterána. Ve vzkazu bylo telefonní číslo. Nakonec chtěl Richard předat na odlehlém místě 100 000 Kč. Měl jet sám, ale Simona mu napsala z jeho telefonu SMS, že je invalida v rekonvalescenci, tak mu povolil jednoho řidiče. Rudolf chtěl nejdříve vidět auto, tak ho Richard k němu vzal a poté se už vracel Rudolf s veteránem. Veterána si nakonec nechal Rudolf.
Simona Hložánková, rozená Bláhová

Popis: Simona Hložánková je kadeřnice. V seriálu se objevuje od roku 2007. Žila v bytě v domě pana Peška. Její bývalý manžel je Josef Pavlica (Pepan). V r. 2009 Pepan od Simony utekl. V r. 2014 chodila Simona s Antonínem Hložánkem, se kterým se rozešla a nyní žije s jeho bratrem Rudolfem, kterého si později vzala. V roce 2016 vyhráli s Rudolfem 2 miliony Kč ve Sportce. Roku 2017 koupili s Rudolfem dům na vesnici a odstěhovali se tam.

Rudolf Hložánek

Popis: Rudolf Hložánek je manžel Simony Pavlicové. 20 let chodil o holích, absolvoval operaci, která se nevydařila, tak ztratil naděje. Simona ho přemluvila, aby šel na operaci. Operace se vydařila. Po pravidelném cvičení nyní opět chodí bez holí. V roce 2017 přijal pracovní nabídku od kamaráda a koupil si nedaleký dům, který bude opravovat. Náplní jeho práce bude péče o auta.

Elliotovi[editovat | editovat zdroj]

Tamara Elliot
 • Jméno herce: Markéta Hrubešová
 • Oslovení/Přezdívky:
 • Datum narození: 11. října 1971
 • Místo narození: Česko
 • Výskyt: 2007–2008
 • Popis: Tamara Elliot je dávná milenka Oldy Farského a matka Jakuba Elliota. V seriálu se objevuje od roku 2007. Její specialitou je, že si přítele hledá v zahraničí (například v Anglii nebo Belgii), což provokuje jejího syna, který není spokojen s výběrem náhradních otců.
Jakub Farský, rozený Elliot

Popis: Jakub Farský je syn Tamary Elliot a Oldy Farského. V seriálu se objevoval od roku 2007 do roku 2008. V den svých 20. narozenin telefonoval přes Skype se svým otcem Oldou a objevil se na obrazovce PC.

Křístkovi[editovat | editovat zdroj]

Alžběta Křístková, rozená Stárková
 • Jméno herce: Jana Bernášková
 • Oslovení/Přezdívky: Bety
 • Datum narození: 19. března 1983
 • Místo narození: Mohelnice, Česko
 • Výskyt: 2005–2007
 • Popis: Alžběta Stárková byla kadeřnice v salonu. Otěhotněla s panem Rossbergem. Později si vzala Jana Křístka a odcestovala zpět k rodičům do Mohelnice. V dubnu 2008 se vrátila do Prahy jako kadeřnice, ale po Honzově tragické smrti se svým malým dítětem bydlí opět u rodičů na Moravě.
Jan Křístek

Popis: Jan Křístek byl manžel Alžběty Stárkové a bývalý přítel Dagmar Pospíšilové. Zemřel při autonehodě.

Maléřovi – Kolářovi[editovat | editovat zdroj]

Veronika Maléřová
 • Jméno herce: Hana Holišová
 • Oslovení/Přezdívky: Verča
 • Datum narození:
 • Místo narození: Česko
 • Výskyt: 2014—

Popis: Veronika Maléřová pracuje v pekařství Vilmy Nyklové. Je vyučená švadlena a občas šije na zakázku. Protože je Veronika věřící, začla chodit na místní faru, kde pomáhala faráři Marku Rybovi. Veronika se do Ryby zamilovala a jednou se začali líbat, načež Marek to skončil. Na Veronice bylo poznat, že se s ní něco děje, dokonce zapomněla na výročí svojí svatby. Vše sváděla na to, že je utahaná, atd. Jednou se jí otec zeptal, jestli je v tom nějaký chlap, tak řekla, že ano. Když přišel domů Martin, viděl Veroniku a ptal se, co se děje. Brečela, on zvýšil hlas, řekla mu tedy, co se stalo. Když mu řekla kdo to je, sednul do auta a jel na faru. V naštvanosti rozmlátil na faře několik kusů nábytku. Martin odešel z bytu a přespával v dílně. Hledal si pro sebe nějaký byt, ale nakonec se vrátil domů. Nejdříve spal na gauči, ale jednou, když koupil Filip pro Martina i s Veronikou vstupenky na taneční zábavu, která se jim líbila, tak když Veronika připravovala gauč pro Martina, Martin byl v ložnici a už tam zůstal.

Martin Maléř
 • Jméno herce: Tomáš Dastlík
 • Oslovení/Přezdívky:
 • Datum narození:
 • Datum úmrtí:
 • Místo narození: Česko
 • Výskyt: 2014—

Popis: Martin Maléř s rodinou dříve bydleli v Loučce u Vsetína na Moravě, kde nebyla práce. Začal pracovat u bývalého spolužáka Jaroslava Hejla ve firmě Liška&Hejl nábytek. Nejdříve bydlel na ubytovně a domů jezdil na víkendy. Poté se i s manželkou a dětmi přestěhovali do Prahy. Bydlí v bytě po Hejlových. Kvůli úrazu ruky (postřelení) přestal s prací v dílně. Pracoval jako sanitář v nemocnici. Jarda Hejl mu navrhl, aby si udělal kurz 3D modelování kuchyní a začal u něj v tomto oboru pracovat. Nejprve se mu do toho nechtělo, ale Veronika ho přesvědčila.

Filip Maléř
 • Jméno herce: Marek Salvet
 • Oslovení/Přezdívky: Filípek
 • Datum narození:
 • Datum úmrtí:
 • Místo narození: Česko
 • Výskyt: 2014—

Popis: Filip Maléř je syn Veroniky a Martina. Hraje fotbal. Chodí na gymnázium v Praze. Chodil s Martinou Cenkovou, která se stará o jeho psa Snypa. Když se rozešli, Filip ho schoval ke kamarádovi, odkud utekl. Když se o útěku dozvěděli Maléřovi, byli naštvaní a chtěli, aby nadále zůstal u Cenkových, což se také stalo. Snypa se podařilo najít díky čipu. Podle čipu patří Cenkovým, tak jim ho přivezli.

Rozálie Maléřová
 • Jméno herce: Anna Kadeřávková
 • Oslovení/Přezdívky: Rozina, Rozinka
 • Datum narození:
 • Datum úmrtí:
 • Místo narození: Česko
 • Výskyt: 2014—2017

Popis: Rozálie Maléřová je dcera Veroniky a Martina. Chodí na gymnázium v Praze. Tam ji šikanovala Lucie Weberová. Bylo to kvůli klukovi. Nejdříve ji Lucie vyfotila před tělocvikem v podprsence a fotku dala na Facebook, poté např okomentovala její fotku z představení: "Vypadá sice jako anděl, ale...". Poté to šlo dál, Lucie si založila falešný profil se jménem Yveta Vsetín a přes ní napsala Rozině, že se znají z tanečních v Loučce. Rozina si jí sice nepamatovala, ale začala se ji svěřovat. Napsala jí např. že miluje Dominika a že by se s ním chtěla milovat. Když Rozina zjistila, že si psala s Lucií, kyberšikana mohla vypuknout. Lucie jí vyhrožovala, že pokud nebude plnit její úkoly, celou konverzaci ukáže třídě. Nejdříve si Rozina Musela udělat dva copy a do nich červené mašle. Poté musela Rozina ukrást písemnou práci z kabinetu a napsat jí seminárku. Provalilo se to, když jednou o hodině Lucie otevřela notebook a v textovém dokumentu stálo něco jako: „Pěkně jsme jí zavařily.“ Rozina si toho všimla a Lucii rozmlátila notebook. Šikana se po tomto incidentu začala řešit. Rozina dostala nabídku, aby dělal modeling v USA. Tu přijala a odešla z Ulice.

Josef Kolář
 • Jméno herce: Ivan Vyskočil
 • Oslovení/Přezdívky: Pepa
 • Datum narození:
 • Datum úmrtí:
 • Místo narození: Česko
 • Výskyt: 2016—

Popis: Josef Kolář je otec Veroniky Maléřové. Celý život žil v Loučcce na Moravě, ale po smrti své manželky se nastěhoval k Maléřovým do Prahy. Veronika si myslela, že je její otec nemocný, protože jezdil do nemocnice, pak se ale zjistilo, že má v Praze přítelkyni Radku, která je zdravotní sestra. Když byli Veronika a Martin s dětmi na dovolené, Josef se s Radkou tajně oženil.

Radka Kolářová
 • Jméno herce: Zuzana Slavíková
 • Oslovení/Přezdívky:
 • Datum narození:
 • Datum úmrtí:
 • Místo narození: Česko
 • Výskyt: 2016—

Popis: Radka Kolářová je manželka Josefa Koláře. Pracuje v nemocnici jako zdravotní sestra. Trpí kleptomanií. Nejdříve to nechtěla řešit, ale poté se začala léčit.

Ostatní[editovat | editovat zdroj]

Gabriela Pumrová
 • Jméno herce: Aneta Krejčíková
 • Oslovení/Přezdívky: Gabča, Gábina, Gábinka, aj.
 • Datum narození:
 • Místo narození: Česko
 • Výskyt: 2005—

Popis: Gabriela je bývalá spolužačka Matěje Jordána a Terezy Jordánové. Otcem Gábiny je Radek Mastný. Zapletla se například i s učitelem tělocviku Hynkem. Kvůli nechráněnému pohlavnímu styku otěhotněla a k červnu 2009 byla v pátém měsíci těhotenství, takže již nebylo možné podstoupit miniinterupci. Na potrat ale neměla skoro žádné peníze. Později se v seriálu neobjevovala a až v roce 2012 se opět vrátila s přítelem Hynkem Urbanem a synem Šimonem. Posléze od rodiny (spolu se synem) odešla a stala se přítelkyní Vaška Hartla, se kterým se později rozešla a žila sama se svým synem Šimonem v garsonce nad pekařstvím. Roku 2017 si našla přítele Aleše a koupila bývalé kadeřnictví, kde si otevřela ateliér. Také se přestěhovala.

Hrihorij Lisečko
 • Jméno herce: Alexandr Minajev
 • Oslovení/Přezdívky: Griša
 • Datum narození:
 • Místo narození: Česko
 • Výskyt: 2006—2012

Popis: Hrihorij Lisečko byl kuchař v restauraci U Henryho, dříve byl dělník v Království Hraček. Bydlel v budově Království Hraček, před svatbou Anči Málkové a Bedřicha Lišky se zamiloval do Anči. Koncem roku 2008 měl hodně blízko k Zuzaně Hrubé, se kterou sdílel svůj pokoj, v roce 2012 zemřel při požáru dílny.

Zuzana Hrubá
 • Jméno herce: Šárka Ullrichová
 • Oslovení/Přezdívky:
 • Datum narození:
 • Místo narození: Česko
 • Výskyt: 2007—

Popis: Zuzana Hrubá je bývalá přítelkyně Bedřicha Lišky a matka Františka Hrubého. Byla zaměstnaná jako uklízečka, což ji velmi zmáhalo, proto nyní vypomáhá ve firmě pana Stárka. Až do vyléčení v lednu 2008 byla závislá na drogách. V prosinci 2007 se dozvěděla že má AIDS a nechala tak přepsat Františka oficiálně na Bedřicha. Ani František, ani Bedřich nemocní nejsou.

 • Karolína Fenclová (Renata Prokopová)
  • Karolína Fenclová je studentka psychologie, která bydlela v roce 2006 a 2007 v bytě s Farskými. Později se odhodlala prohlásit veřejně, že je lesba a odjela na ekologickou farmu, kde dříve pracovala Lída Farská. Její prohlášení zároveň ukončilo vztah s policistou Kamilem.
 • Zdena Čistá (Jana Švandová)
  • Zdena Čistá působila jako sekretářka firmy Království hraček. Dříve byla zamilována do Václava Krále, o němž napsala knihu Můj život s králem. Měla krátký vztah s kadeřníkem Davidem Brancusim. Momentálně se v Ulici nevyskytuje.
 • Magdalena Jandová (Bianka Ištoková)
  • Magdalena „Majda“ Jandová je bývalá servírka v restauraci Květa, expřítelkyně Jaroslava Hejla a matka malé dcery. Vztah s Jardou ukončila její chorobná žárlivost, která vyústila až v pokus o sebevraždu. V seriálu se již nevyskytuje.
 • Rudolf Kocman (Bohumil Klepl)
  • Rudolf Kocman je člen místní mafie, majitel baru, ve kterém pracovala jako provozní Světlana Nyklová. V roce 2008 byl spoután a unesen. Od té doby o něm nikdo nic neví.
 • Elen Mrázová (Eva Elsnerová)
  • Elen Mrázová je právnička a na konci roku 2007 přítelkyně Petra Boháče. Ten o ni však nemá příliš velký zájem.
 • Henry Rettig (Daniel Brown)
  • Henry Rettig je hostinský v restauraci Květa.
 • Ben Vojtíšek (Jakub Prachař)
  • Ben Vojtíšek je student FAMU a kapelník, bývalý přítel Moniky Farské. Na podzim 2008 se chystal otevřít hudební klub, což se mu skutečně podařilo. Na klub si půjčil milion korun od Štěpána Stránského. Později téhož roku peníze vrátil, investorem se tak stal Oldřich Farský.
 • Ingrid Šmídová (Jana Sováková)
  • Ingrid Šmídová je bývalá ředitelka kadeřnictví. Vyspala se s Oldřichem Farským. Později byla milenkou Davida Brancussiho. V první polovině roku 2007 byla po úraze na invalidním vozíku, z invalidity se ale vyléčila. Z Ulice odešla poté, co se její sestra s manželem zabili při autonehodě, a tak se musela postarat o jejich děti.V roce 2017 se na chvilku znovu ukázala
 • Pavel Tesařík (Petr Vršek)
  • Pavel Tesařík je kamarád a kolega Tomáše Jordána. Je biolog (ornitolog).
 • Lan Van Trung (Nguyen Thi Ann Thu)
  • Lan Van Trung je vietnamská dívka, expřítelkyně Matěje Jordána. Má bratra. Dříve studovala na prestižní vícejazyčné škole, na jaře 2008 se však s rodinou musela odstěhovat do Německa, což ukončilo její působení v Ulici.
 • Viktor Verner (Miroslav Šimůnek)
  • Viktor Verner je bývalý učitel na gymnáziu. Odcestoval do Rumunska a později se vrátil zpět do Čech. Chodil s Monikou Farskou a v lednu roku 2008 spolu odcestovali do Ugandy. Kvůli neshodám se s Monikou rozešel.
 • Vladimír Kukačka (Pavel Rímský)
  • Vladimír Kukačka je bývalý přítel rodiny Farských a nápadník Jitky Farské. V seriálu se objevil roku 2007. Jitku tajně miloval, což jí nakonec sdělil veřejně. Jitka chvíli váhala, avšak poté, co se dozvěděla o nemanželském synovi Jakubovi, se k Vladimírovi odstěhovala a žili spolu. Později se Vladimír dopouštěl stalkingu na Jitku a nyní je uvězněn.
 • Hana Petříková (Lucie Pernetová)
  • Hana Petříková je bývalá učitelka biologie na gymnáziu (od září 2007), bývalá studentka a milenka Tomáše Jordána. V seriálu se objevovala od roku 2007. Tomáš se kvůli ní odstěhoval od rodiny. V seriálu se již nevyskytuje.
 • Věra Hádková (Jana Krausová)
  • Věra Hádková byla ve školním roce 2007/2008 ředitelkou gymnázia. V dávné minulosti byla studentkou Miriam Hejlové, vůči níž má osobní zášť. V seriálu se již nevyskytuje.
 • Richard Zajíček (Tomáš Valík)
  • Ríša Zajíček byl truhlář v Království hraček, také pracoval jako pekař ve firmě Pekařství Nyklovi. V seriálu se objevoval od roku 2007. Byl dobrý přítel Simony Pavlicové.
 • Hynek Urban (Roman Vojtek)
  • Hynek Urban je trenér ve fitku OldFit a kamarád Tamary Elliot Dříve také učil tělocvik na gymnáziu a základní škole. V seriálu se objevuje od roku 2007. Dříve trénoval mládežnický oddíl a byl vyhozen kvůli vztahu s trénovanou dívkou.Od konce roku 2017 se vyskytuje jen příležitostně.
 • Michal Šnajdr (Petr Falc)
 • Radka Zejdová (Jitka Asterová)
 • Zdeněk Morávek (Miloš Vávra)
 • Sylva Mlynářová (Eva Decastelo)
 • Martin Rossberg (Marko Igonda)
 • Johana Steinová (Johana Steiger-Antošová)
 • Daniel Jelínek (Jiří Zapletal)
 • Kryštof Mára Mareček (Kryštof Rímský)
  • Kryštof byl provozní klubu, ve kterém hrála kapela Bena. Je expřítelem Terezy Jordánové a bývalým kamarádem Tonyho Bendy. V seriálu hraje od roku 2008. V opilosti zažil ošklivou dopravní nehodu, která způsobila četná zranění Tereze Jordánové. Byl taxikář a barman v Coolně. Nyní dělá soukromého řidiče pro pana Vejdělka. Nějakou dobu žil v bytě s Antonínem Bendou, aby ušetřil, nyní ale žije se svou partnerkou Karlou. S Monikou Farskou se rozešel.
 • Alexandra Třešňáková (Tereza Nekudová)
  • Alexandra „Saša“ Třešňáková je zpěvačka v Benově kapele. Je v rozvíjejícím se vztahu s policistou Kamilem Bařinkou. V seriálu hrála od roku 2008. Řídila Márovo auto a způsobila vážnou dopravní nehodu. V seriálu se již nevyskytuje.
 • Antonín Tony Benda (Jan Janovský), od roku 2015 (Ondřej Volejník)
  • Antonín Benda je bývalý manžel Dagmar Bendové, byl trestaný a uvězněný. Obchodoval s Josefem Pavlicou. V roce 2015 se znovu vrátil do Ulice a pracuje v Coolně, kterou později koupil, když vyhrál peníze. Někdy hlídá děti Dagmar Stránské.
 • David Brancusi (Martin Dejdar)
  • David Brancusi je úspěšný kadeřník a bývalý přítel Ingrid Šmídové a Zdeny Čisté. Odešel do jiného salónu.
 • Růžena Habartová (Zdena Hadrbolcová)
  • Růžena Habartová byla dělnice v Království hraček, odcestovala za synem do Austrálie. Odtud se však na podzim 2008 vrátila, spřátelila se s Vilmou Nyklovou a pracovala jako pekařka ve firmě Pekařství Nyklovi. Později už nezvládala práci, nechtěla si to připustit a rozhádala se s Vilmou. Později to pochopila a skončila. V Ulici se dále objevuje, chodí do pekařství na kávu. Také s Vilmou hrají divadlo v domově důchodců, kde Růžena bydlí. Má přítele Reného.
 • Vratislav Kovář (Pavel Nečas)
 • Radek Mastný (Pavel Novotný)
 • Denisa Mastná (Stanislava Jachnická)
  • Denisa Mastná pracuje jako sekretářka na radnici. Její bývalý manžel je Radek Mastný.
 • Antonín Hložánek (Miroslav Hanuš)
 • Mirka Hložánková (Lucie Trmíková)
 • Jiří Hložánek (Ondřej Havel)