Martin Hofmann

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
MgA. Martin Hofmann
Martin Hofmann - Něžná je noc (Divadlo v Celetné) 2011
Martin Hofmann - Něžná je noc (Divadlo v Celetné) 2011
Rodné jméno Martin Hofmann
Narození 31. března 1978 (43 let)
České Budějovice
ČeskoslovenskoČeskoslovensko Československo
Alma mater AMU v Praze
Aktivní roky 1999
Oficiální web http://www.mhofmann.cz
Významné role Luděk Říha Most!
Vladimír Novotný Trpaslík
Jiří Rédl
Jaroslav Hejl Ulice
Emil Mach Kriminálka Anděl
Theodor Franz Linka
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Martin Hofmann (* 31. března 1978 České Budějovice) je český herec.

Život[editovat | editovat zdroj]

Činoherní herectví vystudoval na pražské DAMU (2000) v ročníku profesora Miloše Horanského, Borise Rösnera a Evy Salzmannové.

V době studií začal hostovat v pražském Rokoku, kam nastoupil do angažmá. Po odchodu na volnou nohu následovala spolupráce s Dušanem D. Pařízkem na inscenaci The Bandits, dále hostování v Divadle Bez zábradlí, v Divadle Radka Brzobohatého, ve Viole a v Divadle v Řeznické.

Nejvíce spolupracoval s pražským Spolkem Kašpar, kde působí dodnes. V režiích Jakuba Špalka, Filipa Nuckollse a Alexandra V. Minajeva ho diváci mohli vidět jako Dykova Krysaře, Marberova Dona Juana v Soho, Horatia v Hamletovi.

V současném repertoáru pak jako Rostandova Cyrana, Stavrogina v Dostojevského Běsech, Zastavárníka v Něžné téhož autora (představení Něžná je noc – scénický fragment románu Zločin a trest a povídky Něžná, které je výsledkem dlouholeté spolupráce s režisérem Patrikem Hartlem), Tybalta nebo Stoppardova Guildensterna v inscenaci Rosencrantz a Guildenstern jsou mrtvi.

Hraje také v Divadle Bolka Polívky představení Mínus dva a v pražské Černé labuti komedii Lordi.

V sezóně 2012/2013 nazkoušel jako host v Národním divadle představení Troilus a Kressida v režii Davida Radoka a vrátil se do Violy coby partner Táni Medvecké v inscenaci Život jako smršť režisérky Lídy Engelové.

Ve filmové a televizní tvorbě na sebe poprvé výrazně upozornil rolí Jardy Hejla v oblíbeném nekonečném seriálu Ulice a od té doby začal být čím dál více obsazovaný. Hrál například ve druhé řadě seriálu Terapie a skutečně nesmrtelnou rolí pro něj zřejmě bude role "Luďana" v neočekávaně široce oblíbeném a uznávaném seriálu Most!.

Filmografie[editovat | editovat zdroj]

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]