Ulice (seriál)

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Ulice
Kulisy pro natáčení seriálu v Praze-Hostivaři
Kulisy pro natáčení seriálu v Praze-Hostivaři
Základní informace
Původní názevUlice
Žánryrodinný[1]
mýdlová opera
Formátseriál
NámětRadek Bajgar
Dušan Klein
Petr Erben
DramaturgieIva Bergrová
Ivana Slámová
Petra Soukupová
ScénářKateřina Šavlíková
Magdaléna Frydrych Gregorová
Tomáš Holeček
Adam Pražák
Eva Taubrová
Lukáš Jůza
Vladimír Cihelka
Jakub Roll
Jakub Režný
Michal Jakl
Petr Kulísek
Ondřej Sysel
Egon L. Tobiáš
Petra Ušelová
Barbora Petrů
Jana Kynclová
Tomáš Vávra
RežieStanislav Sládeček
Boro Radojčič
Juraj Deák
Jiří Andrle
Kryštof Hanzlík
Otakar Kosek
Jakub Wehrenberg
Hrajíviz Postavy seriálu Ulice
Skladatel znělkyPetr Malásek
Země původuČeskoČesko Česko
Jazykčeština
Počet řad17
Počet dílů4120 (k 1. 10. 2021)
Obvyklá délka43 minut
Produkce a štáb
Producent
Janka Maršíková
Silvia Klasová
LokaceHostivař
KameraMiro Gábor
Martin Kubala
František Procházka
Martin Přeták
HudbaPetr Malásek
Karel Holas
Roman Čadek
Lukáš Polifka
StřihLibor Merta
Produkční
společnost
TV Nova, s. r. o.
Premiérové vysílání
StaniceTV Nova
Formát obrazu16 : 9 HDTV
Formát zvukuStereo
Vysíláno5. září 2005[2] dosud
Oficiální webové stránky
Ulice na ČSFD, SZ, IMDb
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Ulice je český televizní seriál, vysílaný od roku 2005 na TV Nova.[2] Jedná se o první a dosud jediný český denní nekonečný seriál, spadající do žánru mýdlové opery. Produkován je společností TV Nova, s. r. o (dříve MediaPro Pictures[3]), výkonnou producentkou je Janka Maršíková, kreativní producentkou Silvia Klasová, šéfautorkami Kateřina Šavlíková a Magdaléna Frydrych Gregorová, hlavní dramaturgyní Iva Bergrová a vedoucím režisérem Stanislav Sládeček. Seriál je vysílán ve schématu pondělí–pátek.[4]

Hlavní role v seriálu tvoří několik rodin, které bydlí v domě v seriálové ulici, která se nachází na periferii Prahy.

Seriál se točí v pražských ateliérech v objektu bývalé tiskárnyHostivaři.[2] Seriál se začal natáčet 6. června 2005.[2] Produkce seriálu probíhá od roku 2005, kdy výhledy různých dějových linek jsou tvořeny různými autory při tzv. velkém linkování. Při této poradě jsou prezentovány jednotlivé dějové linky výhledově na celou sezónu, dále jsou pak rozpracovávány na dílčí části. V průběhu natáčení předvýrobní, výrobní i postprodukční práce běží po čtrnáctidenních cyklech, tj. každých 14 dní probíhá porada jednotlivých autorů dějových linek a prezentují se návrhy jednotlivých epizod dalšího cyklu. Jedna epizoda je zpravidla tvořena třídenním příběhem každé z dějových linek. Tyto jsou pak rozepisovány do tzv. scénosledu pro jednotlivé díly. Ve scénosledu jsou sepsány postavy, scény a prostředí děje. Tyto jsou posléze předány scenáristům dialogů. Tyto posléze podléhají schválení produkce a dramaturgie, scény jsou prezentovány a je pod vedením šéfautora určeno, které scény budou patřit do které konkrétní epizody.

Po dokončení scénáře je přistoupeno k produkci dílů, jsou určeny rozpočty jednotlivých epizod a natáčecí plán, kdy jeho obsahem jsou již konkrétně rozepsané tzv. natáčecí dny, obsahem jsou také podrobnosti o scéně. Výroba probíhá po dokončení příprav a rekvizit. Standardní natáčecí den při produkci seriálu má 12 hodin. Po dotočení filmový materiál jde do postprodukce, kdy střih ve spolupráci s režií sestříhá konkrétní díl, posléze jsou upraveny zvukové dialogy a hudba, při postprodukci dochází také k barevným korekcím obrazu. Po této fázi přichází tzv. schvalovací projekce, titulkování a technická kontrola.[5]

Ke dni 24. srpna 2021 bylo odvysíláno 3 362 dílů seriálu,[4] kdy se od prvního vysílání v září 2005 nevysílal pouze třikrát.[4] K tomuto datu proběhlo 6 172 natáčecích dní.[4] Kulisy seriálu v ateliérech v Hostivaři jsou připraveny v rozměrech 60 m × 40 m × 13 m a jsou tvořeny 9 činžovními domy.[4]

Děj seriálu[editovat | editovat zdroj]

Související informace naleznete také v článku Postavy seriálu Ulice.

Děj seriálu se točí okolo jedné fiktivní ulice na periferii Prahy. V ulici stojí několik činžovních domů, obchod, kadeřnictví, restaurace a další budovy. Ve zmíněném činžovním domě bydlely některé z rodin, které byly v seriálu od jeho počátku, jsou to rodina Jordánova, rodina Farská, Hejlovi, pan Pešek a Lenka Drápalová. V současnosti tu od počátku bydlí pouze pan Pešek. V Ulici bydlí od prvních dílů také Nyklovi nebo Liškovi. V aktuální sezóně mohou diváci navíc sledovat, kromě již zmíněných, dějové linky Klímových, Marečkových, Blanky, Magdy a Jany.

Aktuální dějové linky (podzim 2021)[editovat | editovat zdroj]

Sedmnáctá sezóna seriálu odstartovala 9. srpna na Voyo a 16. srpna na televizních obrazovkách TV Nova. Velkou změnou aktuální sezóny byla nová znělka ve, které se objevují známé „uliční“ tváře všech generací – od Rudolfa Hrušínského přes Veroniku Čermák Mackovou až po Matyáše Valentu – a samozřejmě mnoho dalších oblíbených uličních hvězd. Ulice je zkrátka seriál, ve kterém se potkávají a své osudy společně prožívají postavy všech věkových kategorií a zároveň seriál pro všechny generace diváků. V nových dílech Ulice se diváci můžou těšit na příběhy plné nečekaných zvratů, lásky, velkých dramat i humoru, které zrcadlí náš každodenní život. Opět se otevřou témata, jež se dotýkají každého z nás, ať se jedná o problémy takzvané sendvičové generace, rakovinu prostaty, bossing na pracovišti, hubnutí, hledání cest, jak zlepšit životní prostředí a prostředí kolem sebe, a nebo start do života u dětí z azylových domů. Některým postavám zasáhne do života láska, jiné čekají nové začátky a zásadní rozhodnutí. Na podzim se v Ulici objeví i tři nové výrazné postavy, které zasáhnou do osudů známých a oblíbených postav. Vše navíc okoření humor, hezké chvíle rodinné či přátelské sounáležitosti i vypjaté okamžiky plné emocí.  

Magda[editovat | editovat zdroj]

Nová láska

Magda se na samém konci školního roku rozhodla vylézt ze své bezpečné ulity a vrátit se nazpět do života se všemi riziky i krásnými věcmi, jež přináší. Se zhrzenou ředitelkou Landovou uzavřely křehké příměří, s kolegou Prokopem konečně vybalancovali vztah na bázi přátelství, které je ale poznamenáno jejich výbušnými povahami. Na konci prázdnin se Magda za netradičních okolností seznámí s Prokopovým kamarádem, úspěšným podnikatelem Mirkem, kterému okamžitě padne do oka. Jeho dvoření bude pro Magdu balzámem, neboť Mirek by ji nejraději nosil na rukou a splnil každé její přání, i to nevyslovené. Mirkovým protipólem je Prokop, se kterým se Magda dokáže vášnivě pohádat i od srdce zasmát. Spojuje je zájem o ekologii i snaha vést se studenty otevřený dialog. Ve škole se z nich stanou spojenci proti klice Landová – Kalina, jež má svou představu o vzdělávání i vedení studentů k mimoškolním aktivitám. Jejich rozdílné názory na sebe budou narážet čím dál častěji. Roli v tom samozřejmě sehrají i raněná srdce a ega, byť by to Landová s Kalinou nikdy nepřiznali. Stanou se z nich urputní protivníci, což Magdě i Prokopovi značně znepříjemní jejich další působení ve škole.   

Marečkovi[editovat | editovat zdroj]

Zkoušky vztahů

Mára odjel těsně před prázdninami do Norska, aby vydělal peníze na splacení dluhů a zaplacení pokuty za nelegální kšefty, do kterých se na jaře pustil ve snaze zabezpečit rodinu podle svých představ. To se podepsalo i na jeho manželství s Karlou, jež se otřáslo v základech. V pauze a Márově odjezdu viděli oba dva východisko, jak krizi ustát. Karle začali s domácností i malými dětmi hodně pomáhat Márovi rodiče, Věrka a Luboš, bratr Bruno i kolega z kriminálky Jirka Herman, jenž se stal pro školáka Vojtu parťákem, který mu tak trochu nahrazuje tátu. To začne být trnem v oku Věrce, podle níž nemá Herman coby policajt na Vojtu ten nejlepší vliv. Navíc si vezme do hlavy, že Jirka leze jejímu synovi do zelí i u Karly. Přestože se to zdá naprosto absurdní, časem se dokonce i Luboš přesvědčí na vlastní oči, že Věrka zřejmě není daleko od pravdy. Navrch budou mít Věrka i Luboš spoustu starostí sami se sebou kvůli zdravotním problémům, jež oba dva podcení. Věrka nakonec skončí v nemocnici, což se už před Márou neututlá. Ten se rozhodne okamžitě jednat, aniž by měl nějaký detailnější plán, jak situaci doma vzít pevně do svých rukou. Aby toho nebylo málo, Karla s Márou budou muset řešit i nové bydlení.

Nyklovi[editovat | editovat zdroj]

Válka s Kateřinou i nečekané vzplanutí

U Nyklových se před létem konečně zablýsklo na lepší časy. Skončily soudní tahanice s Mastným, jenž byl nepodmíněně odsouzen, všichni se těší na Vendulino a Pavlovo miminko, Lumír s Lexíkem tráví hodně času s Ingrid, což jim pomáhá překonávat stesk po zesnulé Světlaně. Po prázdninách však Ingrid bude muset více dohlížet na synovce v Málkově, takže u Lumíra nebude tak často, jak si všichni zvykli. Hlavně pro Lumíra to bude docela velká rána, protože se opět začne cítit osaměle, navíc v době, kdy si bolestně připomene Světlaniny narozeniny, a hlavně její náhlý skon. K tomu přijdou nečekané starosti nejen kvůli Lexíkovi, jenž propadne online hrám, ale hlavně kvůli bistru. Přestože se zdálo, že Kateřinina hospoda a Vendulino bistro budou vedle sebe bez problémů fungovat, na podzim se mezi nimi rozhoří nelítostná válka, jež by mohla být pro bistro likvidační. Překvapivě ji rozpoutá Vilma Nyklová svou snahou chránit za každou cenu blaho rodiny. Ani trochu se jí totiž nebudou líbit Kateřininy nové podnikatelské záměry, proti kterým začne brojit s vervou a furiantstvím sobě vlastním. To si Kateřina samozřejmě nenechá líbit. Nyklovým hned ukáže, jak silný soupeř umí být, pokud se jedná o podnikání a pokud má na své straně takové spojence, jako jsou zhrzená Pumrová a po pomstě lačnící Mastný. Do bitvy o rodinné štěstí se pustí také Ája, které už před létem došlo, co všechno ztratila, když dala Máriovi najevo, že s ním jako s partnerem do budoucna nepočítá. Ráda by ho získala nazpět, jenže Mário jí už nevěří.

Liškovi[editovat | editovat zdroj]

Bedřichovo vyléčení a Ančina „schovanka“

Bedřichovi se na jaře převrátil život vzhůru nohama kvůli rakovině prostaty. Musel změnit své plány, místo vysněné cesty do Vietnamu začal docházet na radioterapii, která na jeho organismus doléhá čím dál víc. Oporou mu jsou jeho blízcí, zejména Miloš, jehož svérázný přístup je občas na zabití. Bedřich se na něj ale může stoprocentně spolehnout, což je v jeho situaci k nezaplacení, a také s ním může probírat věci, které by s nikým jiným neřešil. Na tom se nic nezmění ani po ukončení léčby, kdy se Bedřich obává ztráty potence. Hrozící ztráta mužství je pro Bedřicha o to choulostivější a složitější, že po létě znovu narazí na Alici a mezi oběma opět přeskočí jiskra. Zvládnou i tuhle náročnou zkoušku, kdy dostává Bedřichovo mužské ego pořádně zabrat? A jak se k jeho problému postaví Miloš, který začne díky zaručeným metodám z internetu fušovat do řemesla všem samozvaným léčitelům? Vztahové peripetie se nevyhnou ani Anče, jíž to až na pár přeháněk se Šimonem docela klape. Když spolu chtějí být, udělají si na sebe čas, jinak žijí každý zvlášť a neřeší tisíc každodenních maličkostí či problémů, což jí závidí hlavně Eva, Milošova manželka. To se ale po létě změní. Anča se ujme osmnáctileté Sáry, kterou zná už několik let z azylového domu a která najednou zůstane takřka bezprizorní. Anča by jí ráda pomohla postavit se na vlastní nohy, ovšem záhy zjistí, že Sára si občas přibarví a upraví realitu podle svého. To se začne čím dál více dotýkat i Ančina vztahu se Šimonem, jenž se nejen ocitne tak trochu na druhé koleji, ale navíc se stane obětí Sářina specifického přístupu k životu. A nebude sám, na kom se Sářin styl života a její kamarádi podepíšou.

Klímovi[editovat | editovat zdroj]

Šikana od nadřízeného a rodinné slasti i strasti 

Vítkova situace v práci se nezlepší ani po prázdninách. Jeho šéf využije každé příležitosti, aby mu znepříjemnil život a dal najevo, že je nejslabším článkem jeho týmu, o který na pobočce nestojí. Vyhodit ho nemůže, takže v šikanování ještě více přitvrdí, aby to Vítek vzdal sám, odešel, a tím pádem uvolnil místo jeho známému. Vítek ale nehodlá vyklidit pozice bez boje, i když to pro něj bude den ode dne náročnější. Přestože najde opět spojenkyni v atraktivní kolegyni Ditě, neustálý tlak na psychiku se na něm podepíše v práci i doma. Jeho podrážděnost samozřejmě neunikne manželce Ivě a pubertálním dětem Anežce a Michalovi, kteří si budou řešit své vlastní trable. Iva se po dovolené pustí do hubnutí, z čehož se stane běh na dlouhou trať s nejrůznějšími úsměvnými trapasy, jimiž bude bavit zejména své kolegyně v salonu  ̶ Jitku a Veroniku. Anežka s Michalem znovu předvedou, jak mistrovsky dokážou občas zabrnkat na nervy. Anežka bude mít na podzim plnou hlavu nejen svých oblíbených ekologických témat, ale hlavně spolužáka Štefana, do kterého se zamiluje a s nímž bude chtít trávit co nejvíce času, přestože slíbila profesoru Kalinovi účast na fyzikální olympiádě. Michal zjistí, že návrat do bazénu a na přední příčky závodů nebude po létě tak snadný, jak si myslel.

Blanka[editovat | editovat zdroj]

City, které nehasnou

Blanka sice na jaře zvítězila nad svým démonem, jenže kvůli závislosti na alkoholu přišla o muže, kterého miluje. Když se Blanka léčila, doufala, že se k sobě s Evženem vrátí, že získá nazpět jeho lásku i respekt. Evžen se ale celkem rychle a překvapivě dal dohromady s novou majitelkou hospody a penzionu Kateřinou. Kolem Blanky se navíc pořád motal její bývalý manžel Luděk, který o ni i o rodinu začal intenzivně bojovat. Po létě Luděk své úsilí ještě znásobí, protože zjistí, že Evžen mu již nestojí v cestě. Osamělá Blanka si Luďka znovu pustí do života, i když se už nechce vracet do starých kolejí a být na něm ve všem závislá. Ráda by ale měla někoho, s kým by sdílela hezké chvíle i každodenní starosti. Luděk toho šikovně využije a začne dobývat nazpět ztracená území, z čehož nebudou mít velkou radost Blančini blízcí ani Evžen, byť ten by to nikomu otevřeně nepřiznal. Na Blance a její rodině totiž Evženovi pořád záleží, přestože už má nový vztah s Kateřinou. Celou Blančinu rodinu včetně Peškových považuje Evžen za svou, což začne být samozřejmě trnem v oku Kateřině. Čerstvému medikovi Adamovi začne tátovo staronové panování v rodině brzy vadit, protože časy, kdy si nechal od rodičů mluvit do života, jsou nenávratně pryč.

Peškovi[editovat | editovat zdroj]

Objevení ztracené dcery

Manželství Peškových si prošlo na jaře menší krizí kvůli Amáliinu dědictví po bývalém manželovi. Těsně před létem se Amálie a Vlastimil usmířili s tím, že si Amálie zděděnou chatu zatím nechá. Péče o dvě chaty ale začne Peškovým na podzim přerůstat přes hlavu. Obě nemovitosti budou potřebovat nutnou údržbu, což samozřejmě více zatíží rozpočet Peškových, takže zákonitě dospějí k rozhodnutí, že jednu z nemovitostí budou muset prodat. Která z nich to ale bude? Ta na Berounce, jež je srdeční záležitostí Vlastimila Peška, anebo ta v Harasově, k níž Amálii váže spousta vzpomínek a na kterou mají zálusk Marie s Jolanou či Petr Kaštan? Marii a Jolaně navíc vstoupí do života Jolanina dcera Vanda, kterou Jolana viděla naposledy jako malou holčičku. Vandin otec totiž s dcerou emigroval proti Jolanině vůli do Kanady a zpřetrhal všechna pouta mezi matkou a dcerou. Nyní se Vanda zničehonic objeví v Čechách, aby poznala zbytek rodiny a obnovila ztracené vztahy. Pro Jolanu to bude obrovský šok. Otevře se tím její třináctá komnata, o níž kromě Marie nikdo netuší. S Vandiným vstupem na scénu se zákonitě vyrojí spousta otazníků a pochybností, jež budou s přibývajícím časem přibývat. Hlavně Marie brzy zjistí, že kolem Vandy něco nehraje. To samozřejmě ovlivní i Mariin vztah s Jolanou. Marie se najednou ocitne uprostřed minového pole, na kterém bude muset našlapovat hodně opatrně, aby o Jolanu nepřišla.

Jana[editovat | editovat zdroj]

Překvapivá obvinění a staronová láska

Janě před prázdninami došlo, že o Bruna už zřejmě definitivně přišla. Sice zůstali přáteli, jenže Bruno si již organizuje svůj čas podle Dorky, se kterou chodí. Stačí ale, aby se Jana a Bruno několik týdnů neviděli, a rázem je všechno jinak. Ty dva to k sobě stále táhne, takže není divu, že mezi nimi znovu přeskočí jiskra. Po Dorčině návratu z několikatýdenního pobytu v zahraničí se však začne všechno komplikovat. Z Jany a Dorky se stanou spolubydlící, takže Bruno se ocitne mezi dvěma holkami, jež miluje a jimž nechce ublížit. Jednoho dne si ale mezi nimi bude muset vybrat. Dceřin vztahový trojúhelník samozřejmě neunikne Dianě, jež s Janou pořád bydlí, protože se jí nedaří najít slušnou práci. Zažije kvůli tomu docela krušné chvíle, kdy bude propadat beznaději a litovat, že za sebou v Chomutově spálila mosty. Nad vodou ji podrží kromě Jany i Vladimír Pečenka, což bude samozřejmě trnem v oku žárlivé manželce Martě, která vidí v Dianě velkou konkurenci. Díky Šárce a dění kolem kavárny dostane Diana příležitost, jak o sobě dát vědět a ucházet se o práci, v níž může ukázat, co v ní vězí. Odvrácenou stranu mince pocítí právě v souvislosti s kavárnou Jana a Vladimír Pečenka. Oba skončí na policii kvůli obvinění, že mají něco společného s vyrabováním kavárny.

Dějové linky od počátku Ulice[editovat | editovat zdroj]

Rodina Farských[editovat | editovat zdroj]

Rodina Farských se v první sezoně představila jako spořádaná rodina se dvěma dcerami, které obě chodí do vyšších ročníků gymnázia poblíž Ulice. Již v první sezóně seriálu se ovšem v Oldově (Ondřej Pavelka) fitcentru Oldfit vyskytly komplikace. Z Oldřicha Farského se stal záletník, který měl milenku (Sylva Mlynářová, hraje Eva Aichmajerová), později jí platil i malý byt. Sylva se na konci první série s Oldřichem rozešla a on se vrátil ke své rodině. Během této krize se ovšem v silné opilosti vyspal s Ingrid Šmídovou (Jana Sováková).[6]

Jitka Farská (Ilona Svobodová) byla v této době kosmetičkou, která snášela Oldřichovy zálety, starala se o rodinu,[7] dcery chodily na gymnázium a měly střídavé úspěchy. Lída (Jana Birgusová), starší dcera, se stala fotografkou a zamilovala se do Michala Šnajdra (Petr Falc), který její city neopětoval. Monika (Anna Fixová), která je mladší dcerou, chodila na gymnázium a ve čtvrtém ročníku se zamilovala do Viktora Vernera (Miroslav Šimůnek), který byl učitelem. V roce 2008, po jeho návratu zpět z Rumunska na gymnázium s ním dokonce i bydlela a posléze i odcestovala na humanitární misi do Ugandy.[6] Předtím i později chodila s Benem Vojtíškem (Jakub Prachař).[6]

V roce 2006 se Jitce a Oldřichovi měl narodit syn (jeho jméno mělo být Jan), nicméně syn se narodil těžce nemocný a brzy zemřel[7]. Jitka později měla i další psychické problémy a začala docházet k psychologovi. V tomtéž roce se seznámila s Vladimírem Kukačkou (Pavel Rímský), který Jitku svedl a v druhé polovině roku se k němu Jitka i přestěhovala[7] a Olda se odstěhoval do bývalého bytu Ing. Boháče. Oldřich zjistil, že ze vztahu s Tamarou Elliot (Markéta Hrubešová) má čtrnáctiletého syna Jakuba (Richard Zevel).[6] Později si Jakub nechal změnit příjmení na otcovo a přejmenoval se na Farského.[7]

Na začátku roku 2009 se Jitka Farská rozešla s V. Kukačkou, Oldřich Farský se seznámil a mírně se zapletl s Libuší Nekonečnou, Monika Farská byla opět nezadaná a Ludmila také. Během roku 2009 se konal soudní spor rodiny Farských s V. Kukačkou, tyto skončily až na jaře roku 2010, Kukačka byl osvobozen. Oldřich Farský se stal spolumajitelem hudebního klubu Coolna (spolu s Benem Vojtíškem), tento podíl v dubnu roku 2010 prodal, majitelem se stala Monika Farská a Kryštof Mareček (Kryštof Rímský).[6] V roce 2010 (cca v červnu?) byl Vladimír Kukačka (Pavel Rímský) odsouzen na 18 let odnětí svobody.[7] V září 2010 se vdala dcera Jitky Ludmila Farská.[6]

V roce 2013 se Lídě narodila dcera Eliška. Koncem roku měl pár další krizi – Oldřich se přátelil s Klárou Peškovou. Ta mu nabídla milostný vztah, Oldřich odmítl a Klára se mu pomstila tím, že Jitce řekla, že spolu opakovaně spali. Jitka nevěděla, čemu má věřit, trpěla na návaly. Po nějaké době sice zjistila, že Olda s Klárou nic neměl, ale i přesto se s ním rozešla. Jejich vztahy zůstaly na bodu mrazu.

Olda se díky přítelkyni spolupracovníka Hynka Urbana (Roman Vojtek), Dáše (Kateřina Janečková) seznámil s Petrou Veverkovou (Jitka Nerudová). Během roku začala Monika chodit s Kryštofem Marečkem alias Márou, bydleli spolu, po pár měsících se s ním Monika kvůli Michalovi Millerovi (Stanislav Majer) rozešla. Michal Miller byl majitelem restaurace U Henryho, ten ji odmítl.

Rodina Jordánových[editovat | editovat zdroj]

Rodina Jordánových byla v první sezoně, stejně jako rodina Farských, spokojená a úplná rodina, která žila na pražské periferii a měla dvě děti – dvojčata Matěje (Jakub Štáfek) a Terezu (Patricie Solaříková), kteří studovali na gymnáziu. Jejich rodiče se jmenují Barbora (Tereza Brodská) a Tomáš (Petr Vacek), Barbora pracovala ve vedení firmy Království hraček (dále Království) a Tomáš pracoval ve výzkumném ústavu jako entomolog.[8]

Již v roce 2006 Tomáš Jordán změnil zaměstnání, stal se poradcem pana Stránského (Milan Kňažko) při stavbě supermarketu poblíž seriálové ulice a měl tak podvodem uzavřít ekologické řízení ohledně tohoto projektu. K tomuto rozhodnutí měl pomoci i vyšší plat nebo automobil, který mu prodala slečna, se kterou později podvedl svoji manželku.[9] Bára zůstala v tu dobu stále ve společnosti Království, kde je ve vedení spolu s Ing. Petrem Boháčem. Bára a Tomáš čelili manželské krizi, která byla spojena s nevěrou Tomáše Jordána, na konci prázdnin 2006 ve filmu (epizoda 215) odjeli manželé Jordánovi na výlet a Bára Jordánová se v nejmenované chalupě vyspala s Ing. Boháčem.[10]

Matěj Jordán v roce 2005 chodil s Adrianou Peškovou, která také studovala na gymnáziu a byla vnučkou pana Peška, majitele domu, kde žily rodiny Jordánova, Farská a Hejlova. Po oslavě Matějových narozenin se s ním rozešla, v roce 2008 Matěj chodil s Lan Thi Trung (Nguyen Thi Ann Thu), která v tomtéž roce odjela s rodiči do Německa, na konci roku 2008 se Matěj lehce zapletl s Gabrielou Pumrovou, svojí spolužačkou.[11]

Tereza Jordánová začala v roce 2006 chodit se Štěpánem Stránským, se kterým se později rozešla a v roce 2008 s ním opět začala chodit. Nicméně, ke konci roku 2008 Š. Stránský odjel za svým bratrem do Londýna a tak se s Terezou rozešel.[12] V roce 2009 se rodiče Jordánovi rozešli a Bára se přestěhovala za prací do Brna (reklamní agentura), kde se v roce 2010 seznámila s Ondřejem Krausem (Jiří Dvořák).[10] V květnu 2010 bylo rozhodnuto, že Matěj Jordán nebude klasifikován z českého jazyka a tak nebude puštěn k maturitě. Mezitím Matěj začal chodit s Libuší Nekonečnou a v březnu 2010 spolu začali bydlet. Matěj Jordán začal pracovat jako skladník, ale po čase se s Libuškou rozešel a ona se i se synem Borisem se vrací k expartnerovi Eliáši Neumannovi.[11]

Bára Jordánová si našla přítele Ondřeje Krause z Brna, spolu s ním se do Ulice přestěhovaly i jeho dvě dcery: Míša a Jana Krausovy, které začaly chodit na tamější gymnázium. Po dramatických událostech,[10] například vykradení bytu či násilného přepadení Ondřeje se Míša zapletla do vztahu s Mikulášem Seidlem a později se spolužákem vyznávající emo styl a pokusila se o sebevraždu.[13] Bára s Ondřejem uzavřeli sňatek, postavili dům na okraji Prahy a společně se do něj přestěhovali.[13] Herečka Tereza Brodská tak ze seriálu odešla.[14]

Tereza Jordánová začala chodit se svým spolužákem Vojtěchem Kalichem, s kterým se skamarádil i bratr Matěj. Tereza se však zamilovala do sukničkáře Petra Peterky a Vojtěchovi tak byla nevěrná, během léta 2011 se Tereza s Vojtěchem rozešli.[12] Poté se od Petra Peterky dozvěděla, že od něho chytla kapavku. Vojtu v říjnu 2011 potkala strašlivá událost, při pomoci dívce, která byla přepadena a hrozilo jí znásilnění, ho napadli tito neznámí násilníci a po probuzení z umělého spánku bylo zjištěno, že má ochrnutou dolní polovinu těla.[15] Později Tereza Jordánová začala chodit s Romanem Šámalem (Lukáš Jůza), který je otcem její bývalé žačky, s tím se však v červnu 2016 rozešla.[16]Po dvou letech začala chodit se svým kolegou a spolubydlícím Davidem Kučerou, kterého si potom vzala. Na začátku roku 2019 se odstěhovali do Vídně. Matěj Jordán začal chodit s Alžbětou Klimešovou, která ho v září 2016 podvedla a opustila.[17]Potom chodil s Lucií Wébrovou, ale rozešli se a Matěj odletěl do Kanady. Po roce se vrátil zpět z Kanady a nešťastnou náhodou srazil muže autem a díky tomu poznal jeho dceru Katarínu. Časem se do sebe zamilovali a v prosinci 2019 se jim narodil syn Vincent. Odstěhovali se do Španělska .

Rodina Hejlových[editovat | editovat zdroj]

Miriam Hejlová (Hana Maciuchová) byla gymnazijní profesorka, která na začátku seriálu žila v malém bytě s téměř třicetiletým synem Jaroslavem (Martin Hofmann). Miriam opustil manžel (Cyril Hejl, Dušan Jamrich), když byl Jaroslav malý a Miriam naplňovalo a bavilo učení dětí a Jaroslav byl konstruktérem ve společnosti Království hraček.

Miriam Hejlová se postupně spřátelila s panem Peškem a panem Bařinkou (Bořivoj Navrátil), v roce 2008 se k panu Peškovi přestěhovala, nicméně žili spolu stále pouze jako přátelé, do této doby žila se synem a kabinet gymnázia sdílela s Lenkou Drápalovou. Později, poté, co se Lenka Drápalová stala ředitelkou gymnázia (rok 2008), sdílela kabinet s jinou profesorkou. V roce 2010 byl ohlášen termín svatby Miriam a Vlastimila Peška. Svatba se nekonala a Miriam Hejlová přechodně odešla ze seriálu.

Jaroslav Hejl byl svobodný konstruktér, který si nedodělal maturitu a to mu bylo matkou vyčítáno, dlouho žil jako svobodný mládenec a od začátku seriálu se asi rok ucházel o Lenku Drápalovou, později svoje snažení vzdal a v roce 2007 a 2008 chodil a posléze i žil s Magdalénou Jandovou (Magdaléna Bianka Ištoková), nicméně vzhledem k velké hádce a rozepřím se s ní rozešel a od roku 2008 chodil a žil s Lenkou Drápalovou. V roce 2007 se stal obchodním ředitelem Království a téhož roku si i udělal managerský kurz, po zániku společnosti pracoval jako manažer v jiné firmě. V roce 2010 získal místo manažera v Mnichově, tak se tam odstěhoval, Lenka Drápalová otěhotněla a svěřila se otci Jaroslava Hejla.

Cyril Hejl byl otcem Jaroslava Hejla, který celý život cestoval po světě, v roce 2010 se vrátil a opět vyjevil city k Miriam Hejlové, tím narušil vztah Miriam a Vlastimila. Později odletěl do Amsterdamu, ale vrátil se zpět do Prahy.

Miriam Hejlová se v listopadu 2011 vrátila zpět do seriálu a opět začala učit na gymnáziu.

V roce 2013 žili Lenka, Jarda a jejich dcera Miriam v bytě, kde dřív bydleli Jordánovi. Jaroslav s Bedřichem Liškou založili nábytkářskou firmu, přibrali zaměstnance Martina Matouše (Vojtěch Záveský), od něhož dílnu koupili. Po roce byli vykradeni a zloděje napadli v hospodě U Henryho.

Hejl a Drápalová plánovali svatbu, Jarda ale Lenku v opilosti podvedl se sekretářkou společnosti Markétou Havránkovou (Berenika Kohoutová). Svatba byla odložena, když Lenka Jardovi odpustila, přichystal pro ni svatbu jako překvapení. Na konci roku se objevila Lenčina matka Ivana (Vilma Cibulková), která nejprve působila jen problémy, nakonec se ale uklidnila, rodině pomáhala a začala chodit s Henrym. Hejlovi rekonstruovali rodinný dům u Prahy a čekali druhou dceru Kristýnu, v červnu 2014 se jim však narodil syn Jonáš.

Roku 2015 žili Lenka, Jarda, Miriam ml., Jonáš v domě mimo Ulici a svůj byt přenechali rodině Maléřových z Moravy.

Lenka Drápalová[editovat | editovat zdroj]

Lenka Drápalová (Michaela Badinková) byla učitelka a od září 2008 i ředitelka gymnázia a základní školy, žila sama v malém bytě v domě pana Peška. Během seriálu prošla vztahy s Karlem Stránským (Milan Kňažko) (rok 2006), Petrem Boháčem (rok 2006) a od roku 2008 s Jaroslavem Hejlem. V červnu roku 2009 byla Jaroslavu Hejlovi nevěrná s učitelem tělocviku Hynkem Urbanem (Roman Vojtek), který v tuto dobu chodil s žákyní školy Gabrielou Pumrovou, ta s ním otěhotněla. Po letních prázdninách odešel po skandalizování případu Hynek Urban ze školství a Radek Mastný (otec Gabriely, Pavel Novotný) spolu se školní inspekcí zahájil tah proti ředitelce školy Lence Drápalové. Později byl Radek Mastný napaden Jaroslavem Hejlem a byly zveřejněny polopravdivé informace v bulvárních novinách. Lenka Drápalová v roce 2010 otěhotněla a v září se jí narodila dcera Miriam (Adéla Krauseová). V roce 2013 se Lenka vdala za Jaroslava Hejla. V září 2013 se v Ulici objevila Lenčina matka Ivana Drápalová (Vilma Cibulková), později bydlela u Lenky a Jardy v bytě. Ivana se přiznala k vraždě Kláry Peškové. Protože to byla nešťastná náhoda, mohla být stíhána na svobodě.

Rodina Peškových[editovat | editovat zdroj]

Vlastimil Pešek (Rudolf Hrušínský) je bývalý správce a bývalý majitel činžovního domu v Ulici, je vdovec a má dceru Kláru (Sabina Králová, později Hana Ševčíková) a vnučku Adrianu (Dominika Kadlčková, později Šárka Vaculíková), která s Vlastimilem Peškem žila ve společném bytě a chodila na gymnázium, v roce 2006 chodila s Matějem Jordánem. V roce 2006 se v seriálu krátce objevila i dcera pana peška Klára, která se chtěla sblížit s Adrianou, která se jí narodila během jejího pobytu v Itálii, kde se živila jako tanečnice. Později Adriana odešla z gymnázia i z bytu pana Peška a přestěhovala se k matce, která jí platila taneční kurzy a taneční školu.

Vlastimil Pešek se sblížil s Miriam Hejlovou a v roce 2008 se sestěhovali. V roce 2009 se Vlastimil dozvěděl, že byl agentem StB a proti tomuto nařčení se bránil. Později se toto potvrdilo (19. února 2009), avšak o měsíc později vyšlo najevo, že vše byly jen výmysly agenta StB Josefa Nováka.

V lednu roku 2014 zemřela Klára Pešková. Policie však trvala na tom, že spadla ze schodů a zlomila si vaz. Ovšem nebylo jasné, jestli to bylo omylem, nebo ji někdo shodil. Mezi podezřelými byli nevinný Jaroslav Hejl a později odsouzená Ivana Drápalová. Pan Pešek z úmrtí dcery byl psychicky unavený, Adriana byla hlavní podezřelou, především kvůli drogám a krádeži 80 000 Kč, fotoaparátu a notebooku. Adriana Pešková začala chodit s Eduardem Rambouskem (Jiří Panzner), kdy později se spolu sestěhovali do podkrovního bytu v domě pana Peška. Později začali plánovat svatbu, ale vyšlo najevo, že Eduard Adrianu podváděl s kolegyní Zorou Kruntorádovou (Zuzana Stavná). Později se Adriana s Eduardem rozešla, v té době však na ni již byl převeden dům pana Peška, jehož je od druhé poloviny roku 2016 majitelkou.[18] Adriana se později seznámila a žila s Robertem Bláhou, do kterého byla bláznivě zamilovaná, a to i přes manipulace a podvody, kterých se Robert dopouštěl. Na konci roku 2017 Robert požádal Adrianu o ruku[19] a o 2 týdny později proběhla svatba. Robert později Adrianě odcizil 10 milionů korun, odjel do zahraničí a mimo kamery zemřel během automobilové nehody v Německu.

Koncem června roku 2018 se objevila nová postava Marie Vránová (Jitka Smutná), sestra Vlastimila Peška, se kterou se dlouhá léta nestýkal. Spolu s ní přišla do Ulice také její dcera Blanka Voláková (Linda Rybová) spolu se svými dětmi Kristýnou (Sára Korbelová) a Adamem (Vojtěch Machuta).

Rodina Boháčových[editovat | editovat zdroj]

Rodina Boháčových, což je Ing. Petr Boháč (Pavel Kříž), MUDr. Eva Boháčová (Markéta Tanner) a dcera Anežka (Nikola Hronová) žila v domě pana Peška v malém bytě, v manželství manželů Boháčových nicméně již byla krize, která vyvrcholila odstěhováním se Evy Boháčové k matce a následnému sporu o dceru, která žila s otcem, matkou a posléze i babičkou (Daniela Kolářová). Na podzim roku 2006 se manželé Boháčovi rozvedli a dcera byla umístěna do péče otce.

Petr Boháč v roce 2006 měl menší románek s Bárou Jordánovou, který vrcholil v létě 2006 nevěrou na chalupě, později, v roce 2008 chodil s právničkou JUDr. Elen Mrázovou, se kterou se rozešel a odešel z Ulice. Během seriálu několikrát upadl do kvartálního i trvalého alkoholismu a na konci roku 2008 a v roce 2009 bydlel v ubytovně a pracoval na skládce odpadů. V roce 2007 po dopravní nehodě způsobené jeho ženou dočasně oslepl a jeho žena byla umístěna do psychiatrické léčebny.

Eva Boháčová je lékařka, její matka je polyglotka a majitelka překladatelské agentury, po rozvodu s Ing. Boháčem byla v duševní krizi, přišla tak o výchovu dcery a později srazila bývalého manžela v autě a byla umístěna do psychiatrické léčebny. Anežka Boháčová později žila s matkou a babičkou. Chodila do stejné školy jako další děti z Ulice. Od roku 2009 se tato rodina v Ulici nevyskytuje.

Rodina Nyklových[editovat | editovat zdroj]

Rodina Nyklových v seriálu byla zastoupena manžely Nyklovými, Stanislavem (Bronislav Poloczek) a Vilmou (Jaroslava Obermaierová) a jejich synem Lumírem (Václav Svoboda). Manželé Nyklovi byli majitelé večerky v Ulici, Lumír byl podnikatel a později i radní. V červnu roku 2006 do rodiny přibyla Světlana Nyklová, rozená Lisečková (Tereza Bebarová), která byla prodavačkou, účetní a později provozní baru. V roce 2006 zemřel na infarkt Stanislav Nykl a v červnu roku 2008 si Vilma vzala Miloslava Stárka (Stanislav Zindulka), na začátku roku 2010 chystali rozvod, který Stárek neunesl, 5. února zemřel na infarkt.

V roce 2006 bojovala rodina Nyklova a rodina Králova o domy a svoji pověst, pan Král osočoval Stanislava Nykla z toho, že jeho otec měl být kolaborantem a okrást ho. Nicméně, na sklonku života se spolu smířili, v roce 2006 tak Stanislav Nykl umírá na infarkt. Vilma se tak stala vdovou a dále vedla svoji večerku, ve které zaměstnala Lumírovu novou přítelkyni Světlanu, tu si Lumír Nykl v červnu 2006 vzal za manželku a přestěhovali se do malého bytu.

Lumír přes známosti vstoupil do lokální politiky a Světlana si udělala rekvalifikaci na účetní, později opravdu pracovala jako účetní a poté na ni byl přepsán bar s hernou, kde se seznámila s barmanem Vratislavem (Pavel Nečas), se kterým Lumíra v roce 2008 podvedla. Sama ho ale poté v sebeobraně zastřelila.

Miloslav Stárek před smrtí pana Krále v létě 2008 zakoupil jeho byt i se společností Království Hraček, nicméně společnost zrušil a nabídl zaměstnancům přechod do nové společnosti, do Pekařství Stárek a syn. Někteří přešli, ale mnozí byli rozhozeni a naštváni. Tak se tedy změnily poměry v Ulici. Miloslav Stárek v únoru 2010 zemřel a zanechal pekařství jako dědictví manželce, Vilmě Nyklové-Stárkové.

Lumír Nykl se ve dlouhém manželství se Světlanou seznámil s Pavlou Rambouskovou (Petra Hřebíčková), učitelkou angličtiny a zlatokopkou a Světlana naopak s jeho nejvěrnějším poradcem Pavlem Millerem (Jan Teplý) se kterým odjela do Ruska. Když se vrátila do Prahy, Světlana byla ve vztahu velmi nešťastná.

Paní Urbanová (Jana Lavičková) s Nyklovou dali dohromady Miladu Hladíkovou (neteř Urbanové, Marika Procházková) a Lumíra. Ona byla o hlavu větší, urážlivá a vypočítavá, Lumír si ji však vychvaloval pro její kuchařské umění. Byli zasnoubeni, plánovali narození dítěte. V květnu 2014 po delší krizi krátce před svatbou se Lumír s Miladou rozešel a ta opustila seriál. Světlana Nyklová se později vrátila zpět k Lumírovi Nyklovi, kdy posléze se jim narodil syn. Světlana Nyklová se po volbách stala starostkou. Na podzim roku 2016 se objevila Lumírova dcera Vendula Maříková (Anežka Rusevová) o které Lumír nevěděl.[20] Později se Vendula Maříková provdala za řezníka Pavla Pelce.

V roce 2019 zavřeli Nyklovi pekařství. V prostorách po pekařství otevřela Vendula Pelcová své bistro.

Rodina Králových[editovat | editovat zdroj]

Václav Král (Radoslav Brzobohatý) byl zakladatel a dlouholetý ředitel společnosti Království Hraček, v roce 2005 odešel do důchodu a řízení společnosti předal Barboře Jordánové a Petru Boháčovi, jeho žena Marie (Alena Vránová) byla na začátku série vážně nemocná, později se ovšem vyléčila a začala žít aktivním životem. Mimo jiné i pomohla vydat knihu Můj život s Králem, kterou napsala sekretářka Království Zdena Čistá (Jana Švandová) a která pojednávala o její lásce ke svému šéfovi – panu Králi.

Pan Král byl dlouhá léta ve sporu o dům s panem Nyklem, později se usmířili, v roce 2007 začal trpět Alzheimerovou chorobou a jeho stav se zhoršil, začali stále častější ztráty paměti a orientace a další příznaky, v červnu roku 2008 přestal brát léky a pod vlivem choroby prodal společnost i dům panu Stárkovi, který původně slíbil, že firmu udrží. Dne 20. června 2008 Václav Král zemřel a od té doby se jeho žena a ani on v seriálu nevyskytují.

Rodina Nekonečných[editovat | editovat zdroj]

Do bytu v domě pana Peška se přestěhovala v roce 2009 rodina cirkusových umělců Nekonečných, hlavou rodiny je Boris (Andrej Hryc) a jeho manželka Kateřina (Lenka Vlasáková). Kateřina onemocněla rakovinou a v roce 2010 se uzdravila. Rodina Nekonečných má dcery Theodoru (Kristýna Maléřová) a Libuši (Zuzana Vejvodová), Libuše má syna Borise (Vladislav Rousek). V domácnosti žil ještě dědeček Boris (Lubomír Lipský). V roce 2009 rodina o letních prázdninách vydala na cirkusové turné, jehož se zúčastnil i Matěj Jordán, po návratu se spřátelil se svojí spolužačkou Theodorou Nekonečnou a začali spolu chodit. Později se rozešli. Libuše vystřídala několik mužů a v roce 2010 začala bydlet s Matějem Jordánem. Několikrát se objevil i otec Borise – Eliáš (Martin Myšička).

Libuše se provdala v roce 2012 za Eliáše, který ji poté vydíral a bil. Libuše pak vypadala špatně před Borisem, ten v ni ztratil důvěru. Kateřina zjistila co se děje a snažila se Libuši společně s Theodorou pomoci.

Po krátké době ohlásil Eliáš Libuši, že se přestěhují na 2 měsíce do Rakouska a ať prodá svůj krámek. Libuši se nechtělo odjet, ani prodat krámek. Eliáš jí tedy oznámil, že jede sám s Borisem, že v Ulici zůstane sama. Situaci vyřešil Boris st., který dal Eliášovi pěstí, varoval ho a Eliáš šel na léčení stresu. Boris četl jeho deník z léčebny a viděl, že už stres zvládal, přesto chtěl zůstat u matky. Libuška se musela léčit z alkoholismu, musela přestat tetovat, začala pracovat v pekárně. Už se zdála být v pořádku, jednou situaci ale přece jenom nezvládla, opila se a na ulici ji našel dr. Seidl. S tím se dala dohromady, později roku 2013 se i sestěhovali. Syn MUDr. Seidla, Mikuláš, musel sdílet s Borisem pokoj, což nedělalo dobro.

Rodina Liškových[editovat | editovat zdroj]

Dalibor Liška (Václav Mareš) byl bývalý vědec a později hlídač a vrátný, byl otcem Bedřicha Lišky, který byl odsouzen a strávil několik let ve vězení. Později se seznámil s Annou Málkovou (Ljuba Krbová) a v roce 2007 se stali manželi, v roce 2008 adoptovali Františka (Matyáš Valenta), syna Zuzany Hrubé (Šárka Ullrichová) – vyléčené narkomanky a bývalé partnerky Bedřicha Lišky. Později adoptovali ještě Emu Toužimskou (Anna-Marie Valentová). V roce 2010 se Bedřich seznámil s bývalou spolužačkou Anny Liškové Lucií a Aničku podvedl. Po provalení nevěry, opustily Bedřicha po vyhrocených scénách, jak Anička, tak i Lucie. Později byly Zuzana a Anna nejlepšími kamarádkami. Anna si našla nového přítele Pavla Tesaříka (Petr Vršek), učitele biologie ve škole. Nakonec se k sobě Bedřích a Anička znovu vrátili.

V říjnu 2011 se v seriálu objevilo nové téma: František měl epilepsii.

V roce 2013 se objevila biologická matka Emy Toužimské a chtěla ji získat do vlastní péče. Soud rozhodl ve prospěch Evy (biologické matky, Vanda Hybnerová) a Ema odešla od rodiny Liškových. Všichni byli smutní, Eva si našla přítele Miloše (Jiří Štrébl), který tajně vyhnal Eminu fenku Roxy z bytu, nutil ji uklízet, naváděl Evu, aby byla na Emu přísnější.

Bedřich Liška spolu s kolegy začal hrát v rockové skupině, kdy v lednu 2017 na koncertě pod vlivem drog a alkoholu měl sexuální styk s manažerkou skupiny Jindrou Pražákovou (Bohdana Pavlíková), kdy ta posléze uvedla, že s Bedřichem otěhotněla a eventuální dítě si hodlá nechat. Bedřich Liška se v březnu 2017 přiznal k sexuálnímu styku své manželce, která s tímto nebyla spokojena.

Zuzana Hrubá žila s bratrem Libuše Nekonečné, Maxem (Filip Richtermoc).

Gabriela Pumrová[editovat | editovat zdroj]

Gabriela (jinak též Gábina) (Aneta Krejčíková) se po dokončení gymnázia nastěhovala ke svému učiteli tělocviku Hynku Urbanovi, který pracoval ve fitness centru u Oldřicha Farského. Mají syna Šimona (Jakub Krause). Gabrielin otec se nechtěl se vztahem Gabriely a Hynka smířit. V roce 2013 prošel pár krizí, Gabriela se zamilovala do Václava Hartla (Patrik Děrgel), kamaráda Matěje Jordána. Nejprve Hynka podvedla a zůstala s ním kvůli synovi, nakonec ale odešla a žila s Václavem a Šimonem v pokoji nad pekařstvím. Během tohoto období přestala Gabriela studovat vysokou pedagogickou školu a začala dálkově textilní studium v Liberci. V květnu 2014 se s Hartlem rozešla. Když skončilo v Ulici kadeřnictví, otevřela si v jeho prostorách krejčovský ateliér Gabri.Ella, kde jí pomáhá Veronika Maléřová, vyučená švadlena. Později odjela do Berlína a Maléřové nabídla místo vedoucí ateliéru. To přijala.

Rodina Seidlových[editovat | editovat zdroj]

Rodinu Seidlových tvoří Marta (Petra Jungmanová), Libor (Martin Pechlát) a jejich syn Miki (Mikuláš, Václav Matějovský). Když ještě Libor pracoval v nemocnici, svou ženu Martu podvedl a se zdravotní sestrou Karolínou (Renata Visnerová-Prokopová) má syna Adama. V Ulici učila Marta na gymnáziu a Libor si otevřel soukromou ordinaci. Zdravotní sestru mu dělala jeho matka Amálie (Dana Syslová), která se dala dohromady s Vlastimilem Peškem. Po čase Marta od Libora odešla a odstěhovala se do Boru k rodičům.

Mikuláš měl vztah se spolužačkou Michaelou Krausovou. Ten se však rozpadl, když Miki rozjel počítačovou firmu spolu se spolužákem Jiřím Hložánkem (Ondřej Havel), který pro práci ukončil studium.

Libor Seidl si k sobě nastěhoval přítelkyni Libuši Nekonečnou a Mikuláš musel sdílet pokoj s Borisem, kvůli Borisově přátelství s Michaelou se porvali, Mikuláš chtěl odejít z domu. Mikuláš se choval namyšleně a k otci neměl respekt, chtěl se osamostatnit. Firma vydělávala dobře a tak byl schopný se osamostatnit.

V roce 2015 po žádosti o ruku Libuše odešla s hercem Jakubem (Tomáš Měcháček) a Libor propadl depresi. Skončil v ordinaci a odešel do nemocnice, což ukončilo jeho působení v Ulici.

Rodina Maléřových[editovat | editovat zdroj]

Veronika (Hana Holišová) a Martin Maléřovi (Tomáš Dastlík) mají dvě děti, Filipa (Marek Salvet) a Rozálii (Anna Kadeřávková). Maléřovi dříve bydleli v Loučce na Moravě, ale kvůli práci se přestěhovali do Prahy, kde Martin Maléř pracoval v dílně svého spolužáka Jaroslava Hejla a Veronika Maléřová pracovala v pekařství u Vilmy Nyklové. Filip hrál fotbal. V roce 2015 šikanovala Rozálii její spolužačka Lucie Weberová (Karolína Šafránková), šlo o zvláštní druh šikany, zvaný kyberšikana. Rozálie později odešla studovat a rozvíjet kariéru modelky do USA, Filip nadále zůstal v Praze a studoval základní školu, kdy začal chodit se spolužačkou Martinou Cenkovou (Krista Nebeská). Veronika se v roce 2016 sblížila s místním farářem Markem Rybou, se kterým Martina Maléře podvedla a farář tak z toho důvodu odešel z církve. Martin Maléř vystoupil v druhé polovině roku 2016 proti násilníkovi a únosci, jež pod hrozbou násilí držel hosty restaurace u Henryho a Martina pak zasáhl střelnou zbraní, ten následně měl problémy s hybností ruky a nemohl tak nadále pracovat v truhlářské dílně Liška a Hejl. Stal se sanitářem v nemocnici, kde pracuje Radka Kolářová (Zuzana Slavíková, druhá manželka otce Veroniky, Josefa Koláře, Ivan Vyskočil). Později si Martin Maléř udělal rekvalifikační kurz na počítačové navrhování nábytku a začal znovu pracovat pro firmu Liška a Hejl, ale pouze na počítači.

Rodina Klímových[editovat | editovat zdroj]

Manželé Iva a Vítek Klímovi mají tři děti, Anežku, Michala a Báru[21], která žije ve studentském bytě. Tato rodina pochází z Lázní Libverdy.

Scény[editovat | editovat zdroj]

Současné scény[editovat | editovat zdroj]

 • Byt Klímových – 3+kk (původně byt Jordánových, Hejlových a následně Maléřových)
  • Obyvatelé: Vítek Klíma, Iva Klímová, Anežka Klímová a Michal Klíma
  • Bývalí obyvatelé: Jaroslav Hejl, Miriam Hejlová ml, Lenka Hejlová Drápalová, Ivana Drápalová, Miriam Hejlová, Cyril Hejl, Bára Jordánová, Ondřej Kraus, Michaela Krausová, Jana Krausová, Matěj Jordán, Tereza Jordánová, Tomáš Jordán, Rozálie Maléřová, Marcela Kořínková, Martin Maléř, Veronika Maléřová, Filip Maléř
 • Byt Volákových – 3+kk (původně byt Farských, Nekonečných, Seidlových a následně Kryštofa Marečka)
  • Obyvatelé: Blanka Voláková, Adam Volák
  • Bývalí obyvatelé: Libor Seidl, Miky Seidl, Marta Seidlová, Kateřina Nekonečná, Boris Nekonečný st., Libuše Nekonečná, Boris Nekonečný ml., Theodora (Thea) Nekonečná, Josefa (Pepina) Nekonečná; Lída Farská, Jitka Farská, Oldřich Farský, Monika Farská, Antonín (Tony) Benda, Kryštof (Mára) Mareček, Karla Taubrová, Bruno Taubr, Kristýna Voláková, Evžen Šmýd
 • Byt Peškových – 2+kk
  • Obyvatelé: Vlastimil Pešek a Amálie Pešková-Seidlová
  • Bývalí obyvatelé: Miriam Hejlová, Adriana Pešková, Klára Pešková
 • Byt Prokopa Junka – 2+kk (původně byt Marka Stránského, Hložánkových, následně Marečkových)
  • Obyvatelé: Prokop Junek
  • Bývalí obyvatelé: Josef (Pepan) Pavlica, Štěpán Stránský, Ben Vojtíšek, Marek Stránský, Dagmar Pospíšilová, Ondřej (Sochor) Sochůrek, Markéta Havránková, Simona Hložánková, Rudolf Hložánek
 • Byt Magdalény Procházkové – 1+kk (původně byt Lenky Drápalové, Nekonečných, Kláry Peškové, následně Adriany Bláhové a v jednom díle Šárky Pospíšilové)
  • Obyvatelé: Magdaléna Procházková
  • Bývalí obyvatelé: Zdena Procházková Šárka Pospíšilová, Adriana Bláhová, Robert Bláha, Eduard (Eddie) Rambousek, Klára Pešková, Libuše Nekonečná, Boris Nekonečný ml., Eliáš Neumann, Matěj Jordán, Lenka Drápalová, Jaroslav Hejl
 • Byt Anny Liškové – 1+kk (původně byt Farských)
  • Obyvatelé: Anna Lišková
   • Bývalí obyvatelé: Oldřich Farský, Jitka Farská, Petr Kaštan
 • Byt Liškových – 2+kk
  • Obyvatelé: Bedřich Liška
  • Bývalí obyvatelé: Dalibor Liška, Zuzana Hrubá, František Hrubý, Anna Lišková, Ema Toužimská, Alice Hnátková
 • Studentský byt – 4+kk
  • Obyvatelé: Jana Rytířová, František Hrubý, Diana Rytířová
  • Bývalí obyvatelé: Kristýna Hacklová, Theodora (Thea) Nekonečná, Vojtěch Kalich, Štěpán Stránský, Bětka Klimešová, Alena Koukalová, Matěj Jordán, Tereza Kučerová, David Kučera, Rozálie Maléřová, Ota Puklický, Marcela Kořínková, Bára Klímová
 • Bistro u babičky – prodejna a výrobna (původně Království hraček, následně Pekařství Nyklovi)
 • Byt Pelcových (nad bistrem) (původně byt Hrihorije Lisečka a Bedřicha Lišky, Gabriely Pumrové)
  • Obyvatelé: Vendula Pelcová, Pavel Pelc
  • Bývalí obyvatelé: František Hrubý, Hrihorij Lisečko, Bedřich Liška, Richard Zajíček, Zuzana Hrubá.
 • Byt Lumíra Nykla (nad bistrem)
  • Obyvatelé: Lumír Nykl, Alexandr Nykl a Mário Doubek
  • Bývalí obyvatelé: Světlana Nyklová Vilma Nyklová, Pavla Rambousková, Růžena Habartová, Milada Hladíková
 • Byt Marečkových (původně byt Digi Stránské, Gábiny Pumrové, Matěje Jordána, Oty Puklického a následně Klímových)
  • Obyvatelé: Kryštof (Mára) Mareček, Karla Marečková, Vojtěch Mareček, Gustav (Karlík) Mareček
  • Bývalí obyvatelé: Dagmar Stránská, Julie Stránská, Patricie Stránská, Aleš Vašečka, Gábina Pumrová, Šimon Urban, Matěj Jordán, Katarína Benešová, Ota Puklický, Hedvika Gregorová, Václav Gregor, Vítek Klíma, Iva Klímová, Anežka Klímová, Michal Klíma
 • Klub Coolna
 • Kavárna Voila Café France (původně také tetovací salon Libuše Nekonečné)
 • Krejčovský ateliér Gabri.ella + masérský salón Ivy Klímové (původně kadeřnictví, byt Ingrid Šmídové a šatna, následně kadeřnictví Simony Hložánkové)
 • Restaurace a penzion u Jindřicha (lidově „U Henryho“) – restaurace, kuchyně (mezi roky cca 2015 a 2021 pod názvem Květa)
 • Gymnázium a základní škola
 • Firma Liška – Hejl nábytek – truhlářství, kancelář

Neaktuální scény[editovat | editovat zdroj]

Následující scény se v seriálu již nevyskytují.

 • Byt Farských – 1+1 (původně byt Boháčových) – V seriálu se již nevyskytuje.
  • Bývalí obyvatelé: Oldřich Farský, Jitka Farská, Monika Farská, Petr Boháč, Anežka Boháčová, Eva Boháčová
 • Byt Hejlových – 2+1 – V seriálu se již nevyskytuje.
 • Garsonka Miriam Hejlové (původně garsonka Tomáše Jordána) – V seriálu se již nevyskytuje.
  • Bývalí obyvatelé: Jirka Hložánek, Ingrid Ševčenko, Vasil Ševčenko, Tomáš Jordán, Hana Petříková, Miriam Hejlová, Ivana Drápalová, Peter Kadlec
 • Byt Lucie VolfovéV seriálu se již nevyskytuje.
  • Bývalí obyvatelé: Bedřich Liška, Lucie Volfová
 • Byt Nyklových – 1+kk – V seriálu se již nevyskytuje.
  • Bývalí obyvatelé: Lumír Nykl, Světlana Nyklová.
 • Dům světlaV seriálu se již nevyskytuje.
  • Bývalí obyvatelé: Zuzana Hrubá
 • Dětský domovV seriálu se již nevyskytuje.
  • Bývalí obyvatelé: Mirek Toužimský, Ema Toužimská, František Hrubý
 • Ordinace MUDr. SeidlaV seriálu se již nevyskytuje.
 • Byt Gabriely Pumrové a Hynka Urbana – V seriálu se již nevyskytuje.
 • Fitness centrum Oldřicha FarskéhoV seriálu se již nevyskytuje.

Herci[editovat | editovat zdroj]

Postava Představitel(ka) Roky účinkovaní Série Poznámka
Bára Jordánová- Krausová Tereza Brodská 2005–2011, 2018 1–7, 14 Bývalá vedoucí firmy Království hraček, odstěhovala se
Petr Boháč Pavel Kříž 2005–2009 1–4 Inženýr, odstěhoval se
Monika Farská Anna Fixová 2005–2016 1–11 Bývalá barmanka v Coolně, odjela do Tanzanie
Lenka Drápalová- Hejlová Michaela Badinková 2005–2015 1–10 Učitelka a bývalá ředitelka školy, na mateřské
Oldřich Farský Ondřej Pavelka 2005–2016 1–11 Fitness trenér
Lumír Nykl Václav Svoboda 2005– 1– Bývalý starosta, později závozník v pekařství, vdovec po Světlaně Nyklové
Světlana Lisečko-Nyklová † Tereza Bebarová 2005–2020 1–15 Sestra Hrihorije, matka Alexandra Nykla, bývalá starostka místní části
Vlastimil Pešek Rudolf Hrušínský 2005– 1– Domácí v důchodu
Tereza Jordánová-Kučerová Patricie Solaříková 2005–2018 1–14 Učitelka
Matěj Jordán Jakub Štáfek 2005–2019 1–15 Bývalý student ekologie, nyní majitel e-shopu, odstěhoval se i s Katarínou a jejich synem do Barcelony
Jitka Farská Ilona Svobodová 2005– 1– Manikérka
Tomáš Jordán Petr Vacek 2005– 1– Vědec
Hrihorij Lisečko † Alexandr Minajev 2005–2012 1–8 Pracovník v Království hraček, později pracoval v hospodě, uhořel
Vilma Nyklová Jaroslava Obermaierová 2005– 1– Bývalá prodavačka v pekařství
Tomáš Savka Tomáš Savka 2005 1 Zpěvák
Václav Král † Radoslav Brzobohatý 2005–2008 1–3 Majitel Království hraček, zemřel po nemoci
Lída Farská-Kostková Jana Birgusová 2005–2016 1–11 Fotografka na mateřské
Stanislav Nykl Bronislav Poloczek 2005–2006 1 Majitel večerky, podlehl infarktu
Marie Králová Alena Vránová 2005–2008 1–4 Manželka Václava Krále, po smrti manžela zmizela ze seriálu
Sylva Mlynářová Eva Decastelo 2005–2006 1 Bývalá milenka Oldřicha Farského
Adriana Bláhová Dominika Kadlčková (2005–2007) Šárka Vaculíková (2012–) 2005–2007, 2012–2018, 2019– 1–3,8–14,15– Majitelka činžovního domu, choreografka, vdova po Robertu Bláhovi
Henrry Rettig Daniel Brown 2005– 1– Bývalý majitel místní restaurace – nyní tam pracuje jako číšník.
Sára Němcová Radka Pavlovčinová 2005 1 Žákyně
Jaroslava Popelková Libuše Švormová 2005 1 Obyvatelka Ulice
Johana Nela Výborná 2005 1 Žákyně
Anna Málková- Lišková Ljuba Krbová 2005– 1– Bývalá pracovnice v Království hraček, později pracovnice v pekárně, uklízečka, od roku 2019 pracovnice v bistru.
Miriam Hejlová Hana Maciuchová 2005–2010, 2011–2015 1–5, 7–10 Bývalá učitelka, nyní v důchodu a v zahraničí
Jaroslav Hejl Martin Hofmann 2005– 1– Bývalý pracovník v Království hraček, nyní spolumajitel firmy Liška & Hejl nábytek
Ingrid Šmídová- Ševčenko Jana Sováková 2005–2011.

2020 -

1–6 Kadeřnice žijící v Málkově
Dagmar „Digi“ Stránská Michaela Maurerová 2005–2008, 2015–2017 1–4, 10–12 Kadeřnice, vrátila se z Velké Británie, nyní žije s dcerami opět mimo Ulici
Gabriela Pumrová Aneta Krejčíková 2005–2018 1– Majitelka salónu Gabri.Ella, nyní žije v Berlíně se synem.
Doručovatel Jiří Strach 2005 1 Doručovatel
Lenka Hornová † Lenka Hornová 2005 1 Producentka
Růžena Habartová Zdena Hadrbolcová 2005–2006, 2008– 1–2,4– Bývalá pracovnice v Království hraček, později odjela za synem do Austrálie. Po návratu pracovala pekařství, v současnosti je v důchodu.
Eva Boháčová Markéta Tanner 2005–2009 1–4 Bývalá manželka Petra Boháče a matka Anežky Boháčové
Klára Pešková † Sabina Králová (2005) Hana Ševčíková (2012–2014) 2005, 2012–2014 1, 8–9 Dcera Vlastimila Peška, zemřela po pádu ze schodů
Lorenzo Favero † Cristiano Donati 2017 12 Italský manažer, bývalý partner Terezy Kučerové
Katarína „Katy“ Benešová Jana Kovalčíková 2019 14–15 Pracovnice v Pradlence, dcera Václava Beneše, partnerka Matěje Jordána a matka jeho syna, odstěhovali se do Barcelony
Václav Beneš František Kreuzmann 2019 14–15 Majitel Pradlenky, otec Kataríny
Lubica Martináková Marta Sládečková 2019 15 Katarínina teta a kmotra, ve skutečnosti její biologická matka (utajená), bývalá tajná přítelkyně Václava Beneše
Magdalena Procházková Veronika Čermák Macková 2018– 14– Učitelka místního gymnázia, kamarádka Terezy Kučerové
Zdena Procházková Yvetta Blanarovičová 2018-2020 14-15 Matka Magdaleny Procházkové, spáchala asistovanou sebevraždu
Dita Tálská Vendula Fialová 2021– 16– Pracovnice v bance, kolegyně Vítka Klímy

Příbuzná díla[editovat | editovat zdroj]

Knihy[editovat | editovat zdroj]

 • Můj život s Králem / Zdena Čistá. – V Praze : XYZ, 2006. – 236 s.
 • Recepty z Ulice. – V Praze: XYZ, 2007. – 119s.
 • Ulice : Průvodce seriálem. – V Praze : Nakladatelství Brána, 2013. – 272 s.[1]
 • ULICE vaří s vámi – V Praze: Nakladatelství Fragment, 2014. – 112 s.[22]
 • My z Ulice - V Praze: Nakladatelství Euromedia Group, 2020. - 200 s.

Filmy[editovat | editovat zdroj]

 • 2006 – Ulice: 215. díl (pilotní film pro druhou sezónu seriálu)
 • 2007 – Ulice: Zlatá Muška
 • 2008 – Ulice: Velká trojka
 • 2018 – Ulice: Vánoční speciál
 • 2020 – Ulice: Ulice v karanténě (1. díl – Láska s překážkami)
 • 2020 – Ulice: Ulice v karanténě (2. díl – Jsme v tom spolu)

Reference[editovat | editovat zdroj]

 1. a b ŠLOUFOVÁ, Alena. ULICE : Průvodce seriálem. první. vyd. Praha: Nakladatelství Brána, 2012. 272 s. ISBN 978-80-7243-616-3. 
 2. a b c d Šloufová, Ulice : Průvodce seriálem, str. 11-12
 3. Archivovaná kopie. mpp.nova.cz [online]. [cit. 2015-08-05]. Dostupné v archivu pořízeném dne 2015-09-28. 
 4. a b c d e Šloufová, Ulice : Průvodce seriálem, str. 263
 5. Šloufová, Ulice : Průvodce seriálem, str. 251-254
 6. a b c d e f Šloufová, Ulice : Průvodce seriálem, str. 161-166
 7. a b c d e Šloufová, Ulice : Průvodce seriálem, str. 62-67
 8. Šloufová, Ulice : Průvodce seriálem, str. 22-30
 9. Šloufová, Ulice : Průvodce seriálem, str. 27
 10. a b c Šloufová, Ulice : Průvodce seriálem, str. 28
 11. a b Šloufová, Ulice : Průvodce seriálem, str. 234–238
 12. a b Šloufová, Ulice : Průvodce seriálem, str. 198–201
 13. a b Šloufová, Ulice : Průvodce seriálem, str. 30
 14. http://ulice.nova.cz/clanek/novinky/bara-odchazi-tereza-brodska-se-louci-s-ulici.html
 15. Šloufová, Ulice : Průvodce seriálem, str. 223-228
 16. vbo. Tereza je volná! Co s ní bude dál? PĚT scénářů. HLASUJTE. tn.nova.cz. 2016-06-04. Dostupné online [cit. 2017-03-13]. (česky) 
 17. TV Nova. Matěj a Bětka: Bolestivý rozchod?!. ulice.nova.cz. 2016-08-25. Dostupné online [cit. 2017-03-13]. (česky) 
 18. vbo. Eddie a Adriana se rozešli! Co bude dál? 5 scénářů. HLASUJTE. tn.nova.cz. 2016-10-13. Dostupné online [cit. 2017-03-13]. (česky) 
 19. Vyvrcholení vztahu Adriany a Roberta v Ulici: Šárka Vaculíková prozradila, jak to bude dál! VIDEO. ulice.nova.cz. 2017-12-18. Dostupné online [cit. 2018-05-15]. (česky) 
 20. TV Nova. FOTKY: Z šedé myšky elegantní starostkou! Jak šel čas se Světlanou Nyklovou?. ulice.nova.cz. 2016-08-09. Dostupné online [cit. 2017-03-13]. (česky) 
 21. Nová rodina míří do Ulice: Jak její členové zamíchají kartami? Pojďte se seznámit [online]. 2020-11-13 [cit. 2020-11-17]. [Nová rodina míří do Ulice: Jak její členové zamíchají kartami? Pojďte se seznámit Více na https://prozeny.blesk.cz/clanek/pro-zeny-serial-ulice/660907/nova-rodina-miri-do-ulice-jak-jeji-clenove-zamichaji-kartami-pojdte-se-seznamit.html Dostupné online]. 
 22. ULICE vaří s vámi. 1. vyd. [s.l.]: Fragment, 2014. 112 s. 

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]

TýTý v kategorii seriál roku
2006
Ordinace v růžové zahradě
2007
Ulice
2008
Ordinace v růžové zahradě