Ordinace v růžové zahradě

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Ordinace v růžové zahradě
Jiný název Ordinace v růžové zahradě 2
Žánry romantický
drama
rodinný
mýdlová opera
Formát seriál
Námět Lucie Konečná
Magdaléna Bittnerová
Lucie Paulová
Magdaléna Bittnerová
Režie Marián Kleis
Jiří Chlumský
Jaroslav Fuit
Kryštof Hanzlík
Braňo Holiček
Jiří Andrle
Hrají Michaela Badinková
Jana Paulová
Bára Štěpánová
Roman Štabrňák
Jan Čenský
Martin Zounar
Martina Randová
Radim Fiala
Martin Stránský
Andrea Kerestešová
Zlata Adamovská
Michal Novotný
Miroslav Etzler
Petr Štěpánek
Marika Šoposká
Štěpán Benoni
Ivan Lupták
Skladatel znělky Kamil Peteraj
Miro Žbirka
Úvodní znělka „Někdy stačí dát jen dech“
Země původu ČeskoČesko Česko
Jazyky čeština
němčina
slovenština
francouzština
Počet řad 13
Počet dílů 195 + 826 (seznam dílů)
Obvyklá délka cca 60 minut
Produkce a televizní štáb
Vedoucí
produkce
Markéta Borovková
Producent Lenka Hornová
Lokace Poděbrady
Praha-Hostivař
Praha-Dubeč
Produkční
společnost
MediaPro Pictures
CET 21
Premiérové vysílání
TV stanice TV Nova
Formát obrazu 480i (SDTV)
720p (HDTV)
Vysíláno 6. září 2005 – dosud
Posloupnost
Související Doktoři z Počátků
Oficiální webové stránky
Ordinace v růžové zahradě na ČSFD Kinoboxu FDb IMDb

Ordinace v růžové zahradě (od roku 2008 Ordinace v růžové zahradě 2) je český televizní seriál vysílaný od roku 2005 na TV Nova. Spadá do žánru mýdlových oper a řadí se k tzv. nekonečným seriálům. Zpočátku se děj soustředil na soukromou gynekologickou kliniku ve fiktivním městě Kamenice. Začátkem roku 2008 získal seriál název Ordinace v růžové zahradě 2 a věnuje se celé kamenické nemocnici, zvláště však jejím oddělením chirurgie, gynekologie, pediatrie a plastické chirurgie.

Seriál je vysílán každé úterý a čtvrtek v hlavním vysílacím čase. Ordinace je nejsledovanějším seriálem v Česku. Každý díl dříve sledovaly průměrně dva miliony diváků,[1] v současnosti (jaro 2018) se sledovanost pohybuje kolem 1,1 milionu diváků.[2]

Historie seriálu[editovat | editovat zdroj]

Ordinace se začala vysílat 6. září 2005. Na obrazovky vstupovala společně s druhým dlouhodobým seriálem TV Nova Ulice. Oba seriály se staly hned oblíbenými. Při startu se s Ordinací počítalo jen jako s jednosezónním seriálem o 34 dílech, TV Nova se však rozhodla v seriálu pro jeho velkou úspěšnost pokračovat. Zásahy TV Nova do scénářů jednotlivých dílů se ale nelíbily tehdejší hlavní scenáristce Lucii Konečné. Ta se později rozhodla produkci seriálu opustit.[3]

Seriál se dějově točil od svého začátku kolem soukromé gynekologické kliniky, ve které pracovali doktoři jako MUDr. Gita Petrová (Daniela Šinkorová), MUDr. Aleš Čížek (Ladislav Potměšil), MUDr. Čestmír Mázl (Petr Rychlý) či MUDr. Michal Šebek (Roman Zach), jejichž vedlejší prací byla i kamenická nemocnice. To samé platilo i pro pracující zdravotní sestřičky, jimiž byly: Kamila Váchová (Linda Rybová), Mirka Kovaříková (Kristýna Kociánová) a Vendulka Holovská-Čížková (Veronika Jeníková). Dějem však zamávaly postavy, které jsou příbuznými či rodinnými příslušníky hlavních postav jako Pavel Vácha (David Prachař), Sylva Petrová (Veronika Nová), Ing. arch. Richard Petr (Aleš Procházka), Jakub Mázl (Ladislav Ondřej), Lucie Váchová-Hrušková (Ivana Jirešová) a další postavy.

K soukromé gynekologické klinice se později přidala ještě soukromá pediatrická ordinace, kde se v hlavních rolích objevili např. MUDr. Běla Páleníková-Valšíková (Zlata Adamovská), MUDr. Prokop Hrubý (Ondřej Sokol), MUDr. Jaroslav Ženíšek (Zdeněk Žák) nebo Zuzana Tichá-Pantoflíčková (Veronika Gajerová) a Markéta Vorlová (Jitka Čvančarová). Ke konci roku 2007 se dostávala do čela děje více kamenická nemocnice, hlavně tedy gynekologie, ale později i pediatrie a chirurgie, kde zazářily postavy jako MUDr. Marek Kroupa (David Suchařípa), MUDr. Adam Suk (Josef Pejchal), MUDr. Martina Hermanová (Anna Polívková), MUDr. Tomáš Hruška (Jiří Langmajer), Bobina Tomanová (Miriam Kantorková), Gábina Šímová (Sandra Nováková) atd.

Od ledna roku 2008 se tvůrci rozhodli seriál přejmenovat a k jeho názvu přidali číslo dvě — Ordinace v růžové zahradě 2. V seriálu se změnilo rozpoložení děje. Stále však gynekologie zůstala, ale v pozadí. Do popředí se dostala spíše pediatrie a oddělení chirurgie a plastické chirurgie v kamenické nemocnici. Startem tzv. „dvojky“ odešly některé postavy a tedy i jejich herci, nahrazeny však byly zcela novými postavami. Staré známé postavy se např. do „dvojky“ nedostaly kvůli jejich úmrtí v „jedničce,“ jimiž je např. MUDr. Gita Petrová (Daniela Šinkorová). MUDr. Aleš Čížek (Ladislav Potměšil) seriál opustil krátce po startu jeho pokračování.

Mezi novými postavami byli: MUDr. Dalibor Frynta (Jan Šťastný), MUDr. Pavla Barnová (Barbora Munzarová), MUDr. Zdena Tichá-Suchá (Dana Morávková), MUDr. Lukáš Beneš (Pavel Batěk), MUDr. Vladimír Pusenský (Milan Bahúl), MUDr. Magda Tárová později Mázlová (Markéta Plánková), MUDr. Tereza Benešová (Monika Zoubková), MUDr. Monika Mandlová (Tereza Kostková) MUDr. Oskar Všetečka (Martin Písařík), MUDr. Ota Kovář (Martin Stránský), doc. MUDr. Eduard Valšík (Petr Štěpánek), MUDr. Petr Hanák (Radim Fiala), MUDr. Šimon Žáček (Saša Rašilov) a mnoho dalších.

Do děje mimo doktorů vstoupily i jiné postavy Radim Novák (Petr Vágner), Filip Vajner (Filip Tomsa), Kateřina Vránová (Jana Stryková), Marek Barna (Martin Holec), Marta Tichá (Vlasta Žehrová), Věra Barnová (Jitka Smutná), Jindřich Valšík (Vlastimil Zavřel) nebo Ing. Jan Haken (Martin Trnavský) atd.

Na podzim 2010 vstoupily do seriálu další nové postavy, jako např. nový primář chirurgie MUDr. David Suchý (Jan Čenský), nový ředitel Ing. Viktor Hofman (Jan Kanyza), MUDr. Ota Kovář (Martin Stránský) a nová vrchní sestra Babeta Trefná (Bára Štěpánová). V druhé části sezóny se přidali MUDr. Darek Vágner (Michal Novotný) a jeho sestra MUDr. Lea Vágnerová (Michaela Kuklová). Doplnila je poté nová zdravotní sestra Kateřina Vránová (Jana Stryková) a nový lékař MUDr. Bohdan Švarc (Martin Zounar).

Na podzim 2012 zasáhla děj seriálu smrt jedné z hlavních postav doktora Dalibora Frynty, který podlehl rakovině. Jako náhrada za Fryntu nastoupil do seriálu MUDr. Jáchym Kalina (Lukáš Hejlík). Smrt Frynty nebyla jediná ztráta, v druhé polovině sezóny odešel ze seriálu také MUDr. Ota Kovář, jenž opustil Ordinaci kvůli těžkým životním situacím. Rozhodl se pokračovat jako obvodní lékař v Počátkách, na jehož základě vznikl spin-off Ordinace Doktoři z Počátků.

Příchodem deváté řady se připojil k obsazení MUDr. Rišo Varga (Maroš Kramár). Ordinace v další řadě ovšem znovu zaznamenala ztrátu dlouholeté postavy MUDr. Magdy Mázlové, která podlehla zástavě srdce. V druhé polovině deváté řady se do děje seriálu přidalo oddělení záchranné služby a nastoupily nové postavy, mezi nimiž byla nová doktorka MUDr. Andrea Blechová (Klára Cibulková), MUDr. Tomáš Zajíc (Braňo Holiček) a jeho kamarád Jirka Linhart (Adam Kraus).

Začátkem jubilejní desáté řady se mezi postavy připojili: nová pediatrička MUDr. Marie Pokorná (Dana Batulková), její syn MUDr. Radek Pokorný (Karel Heřmánek ml.), nový záchranářský dispečer Pavel Strnad (Filip Čáp), biologický otec Toníka, adoptovaného syna Davida a Zdeny Suchých, a nová sekretářka, sestřenice Babety Helga Otradovská (Martina Randová).[4] V druhé polovině jubilejní řady převzal nemocnici nový ředitel MUDr. Štěpán Hejduk (Pavel Kikinčuk), který si do Ordinace přivedl také svoji dceru Stelu Seifertovou (Kamila Kikinčuková). Ani desátá řada se neobešla bez ztráty jedné z postav, tentokrát to byla ovšem ztráta nových postav, a to Pavla Strnada a doktorky Marie Pokorné. Poté do děje vstoupil Cyril Koliha (Pavel Soukup) a dva noví doktoři MUDr. Bára Nývltová (Bára Jánová) a MUDr. René Seifert (Daniel Bambas).

Od ledna 2016 se do Ordinace po dvou a půl letech vrátil MUDr. Ota Kovář, jenž se rozhodl vrátit z Počátků. Zároveň nastoupila nová ambiciozní doktorka MUDr. Marika Lukáčová (Andrea Kerestešová), právnička JUDr. Naďa Růžičková (Lucie Zedníčková), zdravotní sestřička v Růžovce Aloisie Kolomazníková (Jana Boušková) Odešli ale manželé Suší. Zdena Suchá (Dana Morávková) se po provalené nevěře odstěhovala na Slovensko a David Suchý (Jan Čenský) odjel na půl roku na stáž do africké Ugandy. Na jaře 2016 seriál opustila postava Stely Seifertové (Kamila Kikinčuková), která se pohádala se svým manželem Tomášem Zajícem a zemřela na následky těžké autonehody. Po její smrti se celá její rodina odstěhovala z Kamenice (Tomáš s malým narozeným synem Martínkem i s rodiči zesnulé Stely se přestěhovali jinam a stejně tak i René, který si šel taky svou vlastní cestou, odstěhoval se do Prahy za svojí přítelkyní Bárou Nývltovou). Zároveň seriál opustil i doktor Jáchym Kalina (Lukáš Hejlík)

Do seriálu se v září 2016 vrátili manželé Zdena a David Suší, společně s nimi přibyla i nová postava, slovenský hokejista Andrej Martynčák (Ján Jackuliak), nový přítel Zdeny. Zároveň tam přibylo do děje několik nových postav, například nová doktorka Alena Rytířová (Michaela Badinková), do které se zamiloval Čestmír Mázl. Zároveň tam nastoupila Alenina matka Jarmila (Jana Paulová) a dcera Ema (Simona Lewandovská), do které se zamiloval Jakub, dále potom nový zdravotní bratr Vilém Brouček (Roman Štabrňák), který se skamarádil s Darkem a Lucií a ještě nový mladý doktor Adam (Libor Stach) a drogově závislý doktor Leoš Mára (Robert Jašków), který byl nějaký čas primářem. Později se předávkoval kokainem a byl odvezen do protidrogové léčebny.

V lednu 2017 se (po 6 letech) vrátil bývalý manžel Běly Valšíkové doc. MUDr. Eduard Valšík (Petr Štěpánek). Dále přišla nová dětská doktorka a zároveň Valšíkova nová přítelkyně a budoucí žena MUDr. Brigita „Bibi“ Mrázková (Marika Šoposká). Pak do děje vstoupila psychicky labilní Šárka Šedivá (Štěpánka Fingerhutová), které zemřel otec. Doktor Hanák ho nestihl zachránit z hořícího auta, v důsledku čehož se Šárka na něj začala nezdravě upínat. Nastoupila do nemocnice jako nová sestra, aby mu byla nablízku a mohla intrikami zničit jeho šťastné manželství a osobní život. Další novou postavou od ledna 2017 je MUDr. Karel Rytíř (Miroslav Etzler), bývalý manžel Aleny Rytířové. Ke konci léta 2017 do děje vstoupily další nové postavy. Nový záchranář Marek Doležal (Štěpán Benoni), který začal pracovat na záchranné službě v Kamenici s Brigitou Mrázkovou, nová zdravotní sestra Květa Hrzánová (Klára Oltová), do které se zamiluje Vilém Brouček. Květa přijede do Kamenice i se svými dětmi, medikem Jonášem (Milan Peroutka) a dcerou Františkou (Viktorie Rybová). Nově nalezený syn Bohdana Švarce, Hugo (Matyáš Svoboda). Seriál opustili Marika Lukáčová, která odjela na stáž do Plzně a Adam Svoboda, který skončil ve vazbě. Kromě nových postav se do seriálu vratila z Ameriky Zdena Suchá s Martynčákem a dětmi Toníkem a Haničkou. Martynčák byl však později zatčen za domácí násilí. V lednu 2018 do děje vrátily staré i vstoupily nové postavy. Z Francie ze stáže se vrátila MUDr. Andrea Hanáková (Klára Cibulková) a z protidrogové léčebny se vrátil doc. MUDr. Leoš Mára (Robert Jašków), který nastoupil zpátky do Nemocnice Kamenice na chirurgii. Nastoupil i nový doktor Vojtěch Kratochvíl (Ivan Lupták).

Před prázdninovou pauzou nastalo několik zlomů v životě záchranáře a chirurga Petra Hanáka (Radim Fiala), jemuž umřela jeho manželka, Andrea Hanáková (Klára Cibulková). Byla smrtelně nemocná, zabil ji však Petr Prchal, který střílel na svou manželku, ale Andrea skočila před ni a obětovala svůj život.

Proběhla svatba Bibi Mrázkové (Marika Šoposká) a Vojtěcha Kratochvíla (Ivan Lupták). Později i Aleny Rytířové (Michaela Badinková) a Čestmíra Mázla (Petr Rychlý). Alena na svatbě začala rodit a z Karla Rytíře (Miroslav Etzler) a Čestmíra Mázla (Petr Rychlý) se v opilectví stali nejlepší přátelé. Bibi (Marika Šoposká) se s Vojtou (Ivan Lupták) rozešla a raději šla za Markem Doležalem (Štěpán Benoni), který se mezitím stihl pohádat a několikrát poprat s Vojtěchem Kratochvílem (Ivan Lupták) a ještě k tomu rozejít se svou (ex)přítelkyní a manželkou Innou Lysenko (Zuzana Stavná). Bývalý primář chirurgie MUDr. Ota Kovář (Martin Stránský) odešel z Nemocnice Kamenice a vzal nabídku od MUDr. Běly Valšíkové (Zlata Adamovská) pracovat jako pediatr v Růžovce a doc. MUDr. Leoš Mára (Robert Jašków) je dočasný primář chirurgie.

Na podzim 2018 přichází nový primář chirurgie MUDr. Jan Sekora (Jan Hájek), MUDr. Marika Lukáčová (Andrea Kerestešová) se vrací ze stáže v Plzni, Marika bude navštěvovat doktora Adama Svobodu (Libor Stach) ve vězení.

Obsazení[editovat | editovat zdroj]

Podrobnější informace naleznete v článku Seznam postav seriálu Ordinace v růžové zahradě.
Postava Obsazení Řady Poznámky
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14
Lékaři a záchranáři
MUDr. Čestmír Mázl Petr Rychlý
MUDr. Běla Páleníková - Valšíková Zlata Adamovská
MUDr. Petr Hanák Radim Fiala
MUDr. Zdena Suchá Dana Morávková
MUDr. Bohdan Švarc Martin Zounar
MUDr. Darek Vágner Michal Novotný
MUDr. David Suchý Jan Čenský
MUDr. Jan Pantoflíček Ota Jirák
MUDr. Jáchym Kalina Lukáš Hejlík
MUDr. Ota Kovář Martin Stránský
MUDr. Andrea Hanáková † Klára Cibulková † - 820. díl
MUDr. Radek Pokorný Karel Heřmánek, ml.
MUDr. Tomáš Zajíc Braňo Holiček
MUDr. Jaroslav Ženíšek Zdeněk Žák
MUDr. Barbora Nývltová Barbora Jánová
MUDr. Karel Seifert Jan Kačer
MUDr. Štěpán Hejduk Pavel Kikinčuk
MUDr. René Seifert Daniel Bambas
MUDr. Aisha Nakabugo Kingi Eliška Boušková
MUDr. Marika Lukáčová Andrea Kerestešová
MUDr. Alena Rytířová Michaela Badinková
MUDr. Adam Svoboda Libor Stach
Ing. Viktor Hofman Jan Kanyza
Zdeněk Zeman Ondřej Kavan
MUDr. Gita Petrová † Daniela Šinkorová † – 195. díl
MUDr. Aleš Čížek † Ladislav Potměšil † – 258. díl
MUDr. Adam Suk Josef Pejchal
MUDr. Tomáš Hruška Jiří Langmajer
MUDr. Prokop Hrubý Ondřej Sokol
MUDr. Marek Kroupa David Suchařípa
MUDr. Vladimír Pusenský Milan Bahúl
MUDr. Michal Šebek Roman Zach
MUDr. Pavla Pusenská Barbora Munzarová
MUDr. Dalibor Frynta † Jan Šťastný * † – 361. díl; * – vrátil se ve vzpomínkách
Doc. MUDr. Eduard Valšík Petr Štěpánek
MUDr. Martina Neumannová Anna Polívková
MUDr. Tereza Benešová Monika Zoubková
MUDr. Robert Šambera † Petr Konáš † – 194. díl
MUDr. Oskar Všetečka Martin Písařík
MUDr. Magda Mázlová † Markéta Plánková † – 456. díl
MUDr. Monika Mandlová Tereza Kostková
MUDr. Vojtěch Kaňka Michal Holán
MUDr. Lea Vágnerová † Michaela Kuklová † – 512. díl
MUDr. Richard Varga Maroš Kramár
MUDr. Marie Pokorná † Dana Batulková † – 546. díl
MUDr. Lukáš Beneš Pavel Batěk
MUDr. Šimon Žáček Saša Rašilov
Mgr. Roman Kříž Tomáš Krejčíř
Radim Novák Petr Vágner
Pavel Strnad † Filip Čáp † – 566. díl
Zdravotní sestry
Kateřina Vránová Jana Stryková
Stela Seifertová † Kamila Kikinčuková † – 655. díl
Babeta Hessová Barbora Štěpánová
Tien Ha Thanh Nguyen
Lada Hrůzová Hana Kusnjerová
Monika Moravcová Zuzana Velichová
Aloisie Kolomazníková Jana Boušková
Vilík Brouček Roman Štabrňák
Vendula Čížková Veronika Jeníková
Zuzana Tichá Veronika Gajerová
Gabriela Šímová Sandra Nováková
Markéta Hrubá Jitka Čvančarová
Kamila Váchová Linda Rybová
Alena Veverková Lenka Zahradnická
Eliška Slavíková Miluše Bittnerová
Barbora Barešová Nikol Kouklová
Martina Všetečková Kristýna Nováková
Helena Hradecká Andrea Černá
Ostatní
Lucie Vágnerová Ivana Jirešová
Jakub Mázl Ladislav Ondřej
Ing. Jindřich Valšík Vlastimil Zavřel
Jiří Linhart Adam Kraus
Helga Švarcová Martina Randová
Jolana Lepařová Iva Hüttnerová
Vašek Pokorný Daniel Rchichev
Eliška Pokorná Karina Rchichev
Anna Seifertová Petra Špindlerová
JUDr. Naďa Růžičková Lucie Zedníčková
Simona Šímová Pavla Drtinová
Pavel Vácha David Prachař
Dorka Poláková Lucie Černíková
Luboš Kosmata Alexej Pyško
Barbora Sojková Marie Štěchová
Filip Vajner Filip Tomsa
Leona Hrubá Alena Procházková
Jakub Konrád Ondřej Rychlý
Max Suchý Ben Cristovao
Ing. Jan Haken † Martin Trnavský † – 93. díl
Anna Fryntová Anna Stropnická
Lenka Váchová Barbora Petrová
Sylva Petrová Veronika Nová
Brigita Volná Veronika Petrová
Cecílie Valšíková † Zdena Herfortová † – 296. díl
Ivan Rudovský Miroslav Dvořák
Jasmína Hanáková Natálie Topinková
Radek Kárský Pavel Kolban
Kateřina Slavíková Michaela Doubravová
Kristýna Hanáková Kristýna Janáčková
Leopold Řeháček Jan Vlasák
Marek Barna Martin Holec
Marta Tichá Vlasta Žehrová
Matěj Povýšil Jan Cina
Martin Jánský Vladimír Kratina
Cyril Koliha Pavel Soukup
p. Rosická † Tereza Pergnerová

Seznam řad[editovat | editovat zdroj]

Podrobnější informace naleznete v článku Seznam dílů seriálu Ordinace v růžové zahradě.
Řada Díly Premiéra v ČR
První díl Poslední díl
Ordinace v růžové zahradě
1 866. září 200529. června 2006
2 7224. srpna 200627. června 2007
3 3728. srpna 200710. ledna 2008
Ordinace v růžové zahradě 2
3 4415. ledna 200812. června 2008
4 792. září 200825. června 2009
5 8125. srpna 200924. června 2010
6 7224. srpna 201016. června 2011
7 7430. srpna 201121. června 2012
8 7628. srpna 201220. června 2013
9 8027. srpna 201319. června 2014
10 8026. srpna 201418. června 2015
11 8025. srpna 201516. června 2016
12 8030. srpna 201615. června 2017
13 8022. srpna 201714. června 2018
14 8028. srpna 201813. června 2019

Spin-off[editovat | editovat zdroj]

Související informace naleznete také ve článku Doktoři z Počátků.

V dubnu 2013 se poprvé začalo mluvit o novém seriálu Doktoři z Počátků, který je současně i spin-off seriálu Ordinace v růžové zahradě. Seriály mezi sebou spojuje postava MUDr. Oty Kováře (Martin Stránský), který si přijel do Počátek udělat atestaci, poté, co jeho dcera byla součástí dopravní nehody, po které zůstala na invalidním vozíku. Kovář v Počátcích však zůstává i nadále.[5] TV Nova nasadila seriál poprvé 25. června 2013 a vysílala ho po celé léto 2013 místo Ordinace, tady v úterý a ve čtvrtek od 20:20 hodin.[6] První díl seriálu sledovalo 2,276 milionů diváků.[7] Po velkém úspěchu se televize rozhodla vrátit seriál i na podzim a věnovala mu nedělní prime time. Od podzimu 2014 se seriál vysílal dvakrát týdně v pondělí a ve středu.[8] Na jaře 2015 se seriál opět vysílal jednou týdně v pondělí. Na podzim 2015 se seriál vysílal ve středu ve 21:30, hned po kulinářské show MasterChef. Poslední 4 díly se odvysílaly na jaře 2016, a to 2 díly za sebou v pondělí 4. ledna a zbylé 2 díly 11. ledna. V posledním díle Ota opustil Počátky, protože jeho přítelkyně Lída ztratila paměť a vrátila se k bývalému manželovi. Ota se pak vrátil do kamenické nemocnice.

Ocenění a nominace[editovat | editovat zdroj]

Rok Ocenění Kategorie Nominace Výsledek Ref.
2005 TýTý Herečka Daniela Šinkorová vítězství [9]
Herec Roman Zach vítězství
Ladislav Potměšil nominace
Seriál roku Ordinace v růžové zahradě nominace
Objev roku Ivana Jirešová vítězství
ANNO Pořad roku Ordinace v růžové zahradě vítězství [10]
2006 Ceny Elsa Pořad Ordinace v růžové zahradě nominace [11][12]
Scénář Lucie Konečná a další nominace
TýTý Herečka Daniela Šinkorová vítězství [13]
Herec Ladislav Potměšil nominace
Petr Rychlý nominace
Seriál roku Ordinace v růžové zahradě vítězství
ANNO Žena roku Daniela Šinkorová vítězství [14]
Muž roku Petr Rychlý nominace
Pořad roku Ordinace v růžové zahradě vítězství
2007 TýTý Herečka Zlata Adamovská nominace [15]
Herec Ladislav Potměšil nominace
Petr Rychlý nominace
Seriál roku Ordinace v růžové zahradě nominace
ANNO Žena roku Zlata Adamovská nominace [16]
Pořad roku Ordinace v růžové zahradě vítězství
2008 TýTý Herečka Zlata Adamovská nominace [17]
Seriál roku Ordinace v růžové zahradě 2 vítězství
ANNO Žena roku Zlata Adamovská vítězství [18]
Pořad roku Ordinace v růžové zahradě vítězství
2009 TýTý Herečka Zlata Adamovská nominace [19]
Dana Morávková nominace
Herec Jan Šťastný nominace
Seriál roku Ordinace v růžové zahradě 2 nominace
2010 TýTý Herec Petr Rychlý nominace [20]
Herečka Zlata Adamovská nominace
Seriál roku Ordinace v růžové zahradě 2 nominace
2011 TýTý Herečka Zlata Adamovská nominace [21]
Dana Morávková nominace
Herec Petr Rychlý nominace
Seriál roku Ordinace v růžové zahradě 2 nominace
2012 TýTý Herečka Zlata Adamovská nominace [22][23]
Dana Morávková nominace
Seriál roku Ordinace v růžové zahradě 2 nominace
2013 TýTý Herečka Zlata Adamovská nominace [24][25]
Seriál roku Ordinace v růžové zahradě 2 nominace
2014 TýTý Herečka Zlata Adamovská nominace [26]

Reference[editovat | editovat zdroj]

 1. DVOŘÁKOVÁ, Denisa. Ordinace v růžové zahradě 2 je druhým nejsledovanějším seriálem současnosti po Policii Modravě. [online]. TopVIP.cz, 20. prosince 2013. Dostupné online. 
 2. Ordinace nadále zůstává na úrovni 1,1 mil. diváků. MediaGuru [online]. [cit. 2018-03-28]. Dostupné online. 
 3. EISENHAMMER, Milan. Scenáristka Ordinace seriál opustí, Mázla umřít nenechá [online]. iDnes.cz, 5. října 2007. Dostupné online. 
 4. NOVÉ POSTAVY v ORDINACI: Do Kamenice míří Batulková i Heřmánek ml.! [online]. TV Nova, 30. července 2014. Dostupné online. 
 5. MAV. Nova přes léto nasadí nový seriál Doktoři z Počátků [online]. MediaGuru.cz, 28. května 2013. Dostupné online. 
 6. MAV. Seriál Doktoři z Počátků nahradí přes léto Ordinaci [online]. MediaGuru.cz, 6. června 2013. Dostupné online. 
 7. MAV. Doktoři z Počátků překonali i Ordinaci, získali nad 2 mil. [online]. MediaGuru.cz, 26. června 2013. Dostupné online. 
 8. MAV. Nova dá novou Kriminálku Anděl, Počátky dvakrát týdně [online]. MediaGuru.cz, 28. července 2014. Dostupné online. 
 9. Výsledky TýTý 2005 - Večer návratů [online]. Televize.cz, 2005. Dostupné online. 
 10. IF. Nova ocenila Borhyovou, Zunu a Ordinaci [online]. iDnes.cz, 14. ledna 2006. Dostupné online. 
 11. NOMINACE 2006 [online]. Elsa. Dostupné online. 
 12. VÍTĚZOVÉ 2006 [online]. Elsa. Dostupné online. 
 13. Výsledky TýTý 2006 - Finále bez vítězů [online]. Televize.cz. Dostupné online. 
 14. IF. Nova ocenila Šinkorovou, Mareše a Ordinaci [online]. iDnes.cz, 4. února 2007. Dostupné online. 
 15. TýTý 2007 [online]. Televize.cz. Dostupné online. 
 16. KOT. Diváci Novy ocenili Mareše, Borhyovou i Ordinaci [online]. iDnes.cz, 23. února 2008. Dostupné online. 
 17. Výsledky TýTý 2008 [online]. Dostupné online. 
 18. Výsledky divácké ankety ANNO 2008 [online]. People.cz. Dostupné online. 
 19. TýTý 2009 [online]. 2010. Dostupné online. 
 20. Výsledky 20. ročníku ankety TýTý 2010 [online]. 3. dubna 2010. Dostupné online. 
 21. Výsledky 21. ročníku ankety TýTý 2011 [online]. Dostupné online. 
 22. Výsledky 22. ročníku ankety TýTý 2012! [online]. Dostupné online. 
 23. TýTý 2012 [online]. Česká televize. Dostupné online. 
 24. Výsledky 23. ročníku ankety TýTý 2013 [online]. Televize.cz. Dostupné online. 
 25. Finálové hlasování TýTý 2013 začalo! [online]. Televize.cz. Dostupné online. 
 26. Výsledky 24. ročníku ankety TýTý 2014 [online]. Televize.cz. 

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]

TýTý v kategorii seriál roku
Předchůdce:
Četnické humoresky
Ordinace v růžové zahradě
2006
Nástupce:
Ulice
Ulice 2008 Vyprávěj