Ordinace v růžové zahradě

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Ordinace v růžové zahradě 2
Žánr mýdlová opera
drama
Formát seriál
Hrají Linda Rybová
Roman Zach
Daniela Šinkorová
Ladislav Potměšil
Dana Morávková
Jan Čenský
Zlata Adamovská
Ota Jirák
Sandra Nováková
Radim Fiala
Bára Štěpánová
Markéta Plánková
Petr Rychlý
(ostatní herci)
Skladatel znělky Kamil Peteraj, Miro Žbirka
Úvodní znělka „Někdy stačí dát jen dech“
Země původu Česko
Jazyk Čeština
Počet řad 11
Počet dílů 195+620 (seznam dílů)
Produkce a televizní štáb
Producent Lenka Hornová
Lokace v Poděbradech
Obvyklá délka cca 55 minut
Produkční
společnost
MediaPro Pictures
Vysílání
TV stanice TV Nova
Formát obrazu 480i (SDTV)
720p (HDTV)
Vysíláno 6. září 2005 – dosud
Posloupnost
Související Doktoři z Počátků
Oficiální webové stránky
Ordinace v růžové zahradě 2 na ČSFD Kinoboxu FDb IMDb

Ordinace v růžové zahradě (také známá jako Ordinace, Růžovka) je český nekonečný seriál z prostředí kamenické nemocnice. Seriál se vysílá na komerční televizi TV Nova od 6. září 2005, kdy se děj soustředil na soukromou gynekologickou kliniku, následně se od 15. ledna 2008 seriál přejmenoval na nový název Ordinace v růžové zahradě 2, kde se již děj soustředí na kamenickou nemocnici na oddělení chirurgie, gynekologie, pediatrie a (plastické chirurgie).

Vysílán je v pravidelném úterním a čtvrtečním slotu od osmi hodin v prime time. Ordinace je nejsledovanějším seriálem v Česku, díly seriálu dříve sledovalo průměrně 2 miliony diváků,[1] v současnosti se sledovanost pohybuje kolem 1,6 milionů diváků. Na jaře 2015 se odvysílala jubilejní desátá řada. Na podzim 2015 se odvysílal jubilejní díl číslo 600.

Historie seriálu[editovat | editovat zdroj]

Ordinace se začala vysílat 6. září 2005 na obrazovky vstupovala společně s druhým nekonečným seriálem TV Nova Ulice. Oba seriály se staly hned oblíbenými. Při startu se s Ordinací počítalo jen jako s jednosezónním seriálem o 34 dílech, TV Nova se však v seriálu rozhodla pro velkou úspěšnost pokračovat. Zásahy TV Nova do psaní jednotlivých dílů se ale nelíbilo hlavní scénáristce Lucii Konečné. Ta se rozhodla seriál později opustit.[2]

Seriál se dějově točil od svého začátku kolem soukromé gynekologické kliniky, ve které pracovali doktoři jako MUDr. Gita Petrová (Daniela Šinkorová), MUDr. Aleš Čížek (Ladislav Potměšil), MUDr. Čestmír Mázl (Petr Rychlý) či MUDr. Michal Šebek (Roman Zach), jejichž vedlejší prací byla i kamenická nemocnice. To samé platilo i pro pracující zdravotní sestřičky Kamila Váchová (Linda Rybová), Mirka Kovaříková (Kristýna Kociánová), Vendulka Holovská-Čížková (Veronika Jeníková). Dějem však zamávaly postavy, které jsou příbuznými či rodinnými příslušníky hlavních postav jako Pavel Vácha (David Prachař), Sylva Petrová (Veronika Nová), Ing. arch. Richard Petr (Aleš Procházka), Jakub Mázl (Ladislav Ondřej), Lucie Váchová-Hrušková (Ivana Jirešová) a další postavy.

Ke soukromé gynekologické klinice se později přidala ještě soukromá pediatrická ordinace, kde se v hlavních rolích objevili např. MUDr. Běla Páleníková-Valšíková (Zlata Adamovská), MUDr. Prokop Hrubý (Ondřej Sokol) nebo Zuzana Tichá-Pantoflíčková (Veronika Gajerová) a Markéta Vorlová (Jitka Čvančarová). Ke konci roku 2007 se dostávala do čela děje více kamenická nemocnice, hlavně tedy gynekologie, ale později i pediatrie a chirurgie, kde zazářili postavy jako MUDr. Marek Kroupa (David Suchařípa), MUDr. Adam Suk (Josef Pejchal), MUDr. Martina Hermanová (Anna Polívková), MUDr. Tomáš Hruška (Jiří Langmajer), Bobina Tomanová (Miriam Kantorková), Gábina Šímová (Sandra Nováková) atd.

Od ledna roku 2008 se tvůrci rozhodli seriál přejmenovat a k jeho názvu přidali číslo dvě — Ordinace v růžové zahradě 2. V seriálu se změnilo rozpoložení děje. Stále však gynekologie zůstala, ale v pozadí. Do popředí se dostala spíše pediatrie a oddělení chirurgie a plastické chirurgie v kamenické nemocnici. Startem tzv. „dvojky“ odešly některé postavy a tedy i jejich herci, nahrazeny však byly zcela novými postavami. Staré známé postavy se např. do „dvojky“ nedostaly kvůli jejich úmrtí v „jedničce,“ jimiž je např. MUDr. Gita Petrová (Daniela Šinkorová) a MUDr. Aleš Čížek (Ladislav Potměšil), ten seriál opustil krátce po startu jeho pokračování.

Mezi nové postavy patří MUDr. Dalibor Frynta (Jan Šťastný), MUDr. Pavla Barnová (Barbora Munzarová), MUDr. Zdena Tichá-Suchá (Dana Morávková), MUDr. Lukáš Beneš (Pavel Batěk), MUDr. Vladimír Pusenský (Milan Bahúl), MUDr. Magda Mázlová (Markéta Plánková), MUDr. Tereza Benešová (Monika Zoubková), MUDr. Monika Mandlová (Tereza Kostková) MUDr. Oskar Všetečka (Martin Písařík), MUDr. Ota Kovář (Martin Stránský), Doc. MUDr. Eduard Valšík (Petr Štěpánek), MUDr. Petr Hanák (Radim Fiala), MUDr. Šimon Žáček (Saša Rašilov) a mnoho dalších.

Do děje mimo doktorů vstoupily i jiné postavy Radim Novák (Petr Vágner), Filip Vajner (Filip Tomsa), Kateřina Vránová (Jana Stryková), Marek Barna (Martin Holec), Marta Tichá (Vlasta Žehrová), Věra Barnová (Jitka Smutná), Jindřich Valšík (Vlastimil Zavřel) nebo Ing. Jan Haken (Martin Trnavský) atd.

Na podzim 2010 vstoupily další nové postavy, např. nový primář chirurgie MUDr. David Suchý (Jan Čenský), nový ředitel Ing. Viktor Hofman (Jan Kanyza), MUDr. Ota Kovář (Martin Stránský) a nová vrchní sestra Babeta Trefná (Bára Štěpánová). V druhé části sezóny se přidaly MUDr. Darek Vágner (Michal Novotný), jeho sestra MUDr. Lea Vágnerová (Michaela Kuklová). Doplnila je poté nová zdravotní sestra Kateřina Vránová (Jana Stryková) a nový doktor MUDr. Bohdan Švarc (Martin Zounar).

Na podzim 2012 zasáhla děj seriálu smrt jedné z hlavních postav doktora Dalibora Frynty, který podlehl rakovině. Jako náhrada za Fryntu vstoupil to seriálu MUDR. Jáchym Kalina (Lukáš Hejlík). Smrt Frynty nebyla jediná ztráta, v druhé polovině sezóny odešel ze seriálu také MUDr. Ota Kovář, jenž opustil Ordinaci kvůli těžkým životním situacím. Rozhodl se pokračovat jako odvodní lékař v Počátcích, na jehož základě vznikl spin-off Ordinace Doktoři z Počátků.

Příchodem deváté řady se připojil k obsazení MUDr. Rišo Vágner (Maroš Kramár). Ordinace v další řadě ovšem znovu zaznamenala ztrátu dlouholeté postavy doktorky Magdy Mázlové, která podlehla zástavě srdce. V druhé polovině deváté řady se do děje seriálu přidalo oddělení záchranářské služby a nastoupily nové postavy, mezi nimiž byly nová doktorka MUDr. Andrea Blechová (Klára Cibulková), MUDr. Tomáš Zajíc (Braňo Holiček) a jeho kamarád Jirka Linhart (Adam Kraus).

Začátkem jubilejní desáté řady se mezi postavy připojili: nová pediatrička MUDr. Marie Pokorná (Dana Batulková), její syn MUDr. Radek Pokorný (Karel Heřmánek ml.), nový záchranářský dispečer Pavel Strnad (Filip Čáp), biologický otec Toníka, adoptovaného syna Davida a Zdeny Suchých, a nová sekretářka, sestřenice Babety Helga Otradovská (Martina Randová).[3] V druhé polovině jubilejní řady převzal nemocnici nový ředitel Štěpán Hejduk (Pavel Kikinčuk), který si do Ordinace přivedl také svojí dceru Stelu Seifrtovou (Kamila Kikinčuková). Ani desátá řada se neobešla bez ztráty jedné z postav, tentokrát to byla ovšem ztráta nových postav a to Pavla Strnada a doktorky Marie Pokorné. Nadále pak vstoupili do děje Cyril Koliha (Pavel Soukup) a dva noví doktoři MUDr. Bára Nývltová (Bára Jánová) a MUDr. René Seifert (Daniel Bambas).

Při startu jedenácté řady se rozšířil počet sestřiček o Ladu Hrůzovou (Hana Kusnjerová) a Moniku Moravcovou (Zuska Velichová). Rozšíření se dočkala i rodina Seifertů, kde se nově objevila manželka ředitele Anna (Petra Špindlerová) a tchán ředitele (Jan Kačer). Od ledna 2016 se do Ordinace vrátil MUDr. Ota Kovář, jenž se rozhodl vrátit z Počátků. Dalšími posilami jsou takénový zachranář Zdeněk Zeman (Ondřej Kavan), MUDr. Marika (Andrea Kerestešová), právnička Naďa (Lucie Zedníčková), zdravotní sestřička v Růžovce Aloisie (Jana Boušková) a MUDr. Aisha (Eliška Boušková).[4]

Obsazení[editovat | editovat zdroj]

Podrobnější informace naleznete v článku Seznam postav seriálu Ordinace v růžové zahradě.
Postava Obsazení Období výskytu Řada výskytu Poznámka
MUDr. Čestmír Mázl Petr Rychlý 2005- 1- Primář gynekologie, dříve náměstek nemocnice
MUDr. Gita Petrová Daniela Šinkorová 2005-2007 1-3 Doktorka na gynekologii zemřela v díle 195, v první sérii ordinace roku 2007.
MUDr. Aleš Čížek Ladislav Potměšil 2005-2008 1-4 Doktor na gynekologii a manžel vrchní sestry Venduly Čížkové, zemřel v díle 199
Vendula Čížková Veronika Jeníková 2005-2010 1-6 Sestra v růžovce, později vrchní sestra na gynekologii a poté vrchní sestra na chirurgii, odešla v díle 406
MUDr. Adam Suk Josef Pejchal 2005-2011 1-6 Gynekolog, později chirurg, odešel na stáž v díle 247
MUDr. Běla Valšíková Zlata Adamovská 2006- 2- Pediatrička, později primářka pediatrického oddělení
Lenka Váchová Barbora Petrová 2005-2011 1-3, 8 Dcera Pavla Váchy a Marie Johnson, později odešla do Prahy
Sylva Petrová Veronika Arichteva (Nová) 2005-2010 1-6 Dcera Gity Petrové, později psycholožka, ofešla s přítelem a synem do Prahy
Lucie Vágnerová Ivana Jirešová 2005- 1- Barmanka a majitelka Čerta, sestřenice Čestmíra Mázla a matka Gitule, kterou měla se záchranářem Radimem Novákem. V současnoti žena doktora Darka Vágnera.
MUDr. Tomáš Hruška Jiří Langmajer 2005-2009 1-4 Doktor na gynekologii, bývalý primář gynekologie a bývalý ředitel, odešel do Německa
Markéta Hrubá Jitka Čadek Čvančarová 2006-2008 1-3 Sestra na gynekologii, odešla pryč
Zuzana Tichá Veronika Gajerová 2007-2013 2-9 Bývalá sestra na pediatrii a chirugii a bývalá vrchní sestra chirurgie, po aférách dostala výpověď a odešla pryč
Kamila Váchová Linda Rybová 2005-2006 1 Sestra na gynekologii, odešla pryč i s rodinou
Pavel Vacha David Prachař 2005-2006 1-2 Bývalý a současný manžel Kamily Váchové, pracuje v autoservisu, odešel do Prahy i s rodinou
Dorka Poláková Lucie Černíková 2006-2011 1-7 Bývalá barmanka u Čerta, dala výpověď
Luboš Kosmata Alexej Pyško 2006-2010 2- 7 Bývalý šéf baru u Čerta a u Vidlí
MUDr. Prokop Hrubý Ondřej Sokol 2006-2008 2-3 Pediatr, odešel do Prahy
Filip Vajner Filip Tomsa 2006-2012 2-3, 5-8 Lapiduch, odešel
Leona Hrubá Alena Procházková 2006-2014 2-3, 5- 8, 10 Matka Filipa a Prokopa, bývalá alkoholička a dvakrát vdova, provdaná za Aloise Trefného
Jakub Mázl Láďa Ondřej 2005- 1- Syn Čestmíra Mázla, otec malé Magdy Mázlové a student práva
MUDr. Marek Kroupa David Suchařípa 2005-2008 1-3, 8 Gynekolog a bývalý primář gynekologie, dal výpověď a odešel do Brna
MUDr. Vladimír Pusenský Milan Bahúl 2007-2012 3-6, 8 Chirurg, bývalý primář chirurgie a ředitel, odešel i s rodinou na Slovensko
Alenka Veverková Lenka Zahradnická 2008-2011 3-6 Sestra na chirurgii, odešla
Anna Fryntová Anna Stropnická 2008-2012 1-6, 8 Dcera doktora Frynty, později lapiduch a poté i sekretářka ředitele, dostala výpověď
MUDr. Dalibor Frynta Jan Šťastný 2007-2012 3-8 Chirurg, bývalý primář, zemřel na rakovinu v díle 361
Doc. MUDr. Eduard Valšík Petr Štěpánek 2008-2011, 2013 4-8 Chirurg, bývalý primář a ředitel, odešel do Francie
Gabriela Šímová Sandra Nováková 2006-2015 2-10 Bývalá sestra na gynekologii a chirurgii, poté odešla
MUDr. Martina Neumannová Anna Polívková 2006-2008 2-3 Doktorka na gynekologii, odešla do Brna
Mgr. Roman Kříž Tomáš Krejčíř 2005-2006, 2008, 2013-2014 1,4,9-10 Psycholog
MUDr. Pavla Pusenská Barbora Munzarová 2008-2011 4- 7 Chirurg, odešla do Bratislavy i s rodinou
Ing. Jan Haken Martin Trnavský 2008-2009 3-4 Stavební inženýr, zemřel v díle 93 po pádu ze střechy
MUDr. Tereza Benešová Monika Zoubková 2008-2010 3-5 Doktorka, v současné době na mateřské a mimo Kamenici
MUDr. Oskar Všetečka Martin Pisařík 2008-2010 3-5 Doktor, dostal výpověď
Babeta Hessová Barbora Štěpánová 2010- 6- Vrchní sestra na chirurgii, provdána za Alberta Hesse
Barbora Barešová Nikol Kouklová 2010 5 Sestra, odešla po smrti Roberta Šambery, její lásky
Barbora Sojková Marie Štechová 2008-2012 3-8 Policistka
MUDr. Bohdan Švarc Martin Zounar 2011- 7- Doktor a bratr hejtmana, často vydírá, ženatý s Helgou Otradovskou
Brigita Volná Veronika Petrová 2010-2011 5- 6 Krupiérka, pracovala pro Rudovského, v současnosti ve vězení
Cecílie Valšíková Zdena Herfortová 2008-2009 3-4 Manželka Jindřicha Valšíka, zemřela v díle 296
MUDr. Darek Vágner Michal Novotný 2011- 6- Doktor a záchranář. Manžel Lucie Vágnerové, žije s ní a vychovávají spolu Gitu, kterou má Lucie s Radimem Novákem.
MUDr. David Suchý Jan Čenský 2010- 6- V minulosti primář, potom doktor, teď opět primář chirurgie
Eliška Slavíková Miluše Bittnerová 2009-2012 4- 8 Bývalá vrchní sestra, později řadová sestra, odešla
MUDr. Jan Pantoflíček Ota Jirák 2006- 2-3, 6- V minulosti primář pediatrie, v současnosti doktor v růžovce
Ivan Rudovský Miroslav Dvořák 2009-2011, 2014-2015 4- 6, 9-10 Mafián, poté ve vězení, poté na svobodě, v současnosti ve vězení
Jasmína Hanáková Natálie Topinková 2009 4 Bývalá manželka Petra Hanáka, žije v Bosně
Ing. Jindřich Valšík Vlastimil Zavřel 2008- 3- Podnikatel a inženýr
Jolana Lepařová Iva Hüttnerová 2010- 6- Dříve bezdomovkyně, v současnosti hospodyně u Suchých
Radek Kárský Pavel Kolban 2009-2010 4-6 Bývalý hejtman
Kateřina Slavíková Michaela Doubravová 2009 4 Dcera Elišky a Iva Slavíkových
Kristýna Hanáková Kristýna Janáčková 2009-2011 4-6 Sestra, v současnosti na mateřské a žije v Německu
MUDr. Lea Vágnerová Michaela Kuklová 2010-2013 6,8 Šílená a psychicky nemocná sestra Darka Vágnera, dříve doktorka, později zavřená v léčebně, poté v blázinci, spáchala sebevraždu v díle 512
Leopold Řeháček Jan Vlasák 2008-2010 3-6 Bývalý ředitel hotelu u dvou růží a baru u Čerta, v současnosti v důchodu
MUDr. Lukáš Beneš Pavel Batěk 2008-2011 3-7 Doktor a syn hejtmana Beneše, odešel
MUDr. Magda Mázlová Markéta Častvaj Plánková 2008-2013 3-9 Doktorka, později primářka plastiky, později ředitelka, poté jenom doktorka, byla druhou manželkou Čestmíra Mázla, měli spolu syna Mikiho, zemřela na zástavu srdce v díle 456
Marek Barna Martin Holec 2008-2011 3-6 Syn Pavly a Vladimíra Pusenských, odjel s rodinou na Slovensko
Marta Tichá Vlasta Žehrová 2009-2012 4-7 Nevlastní matka Zdeny, odešla do Německa
Martina Všetečková Kristýna Fuitová Nováková 2008-2010 3-5 Sestra, odešla na Slovensko
Matěj Povýšil Jan Cina 2009-2012 4-8 Majitel diskotéky, po bankrotu odešel na Slovensko
MUDr. Monika Mandlová Tereza Kostková 2009-2011 4-6 Doktorka, dala výpověď, v současnosti v Irsku
MUDr. Jáchym Kalina Lukáš Hejlík 2012- 8- Doktor, který to s holkama uměl. Bratr Lindy Kalinové, syn Gustava Kaliny. V 602. díle měl nehodu, spadl z kola, poranil si obě ruce, poté se v seriálu už neobjevil. Vrátí se s novou lékařkou Marikou
Ing. Viktor Hofman Jan Kanyza 2010- 5- Bývalý ředitel nemocnice, v současnosti v důchodu, blízký přítel Běly
MUDr. Zdena Suchá Dana Morávková 2009-2015 4-11 Žena primáře Suchého, později primářka, poté milenka ředitele Hejduka-poměr se provalil, Hejduk se jí zbavil-dal jí výpověď a David se s ní rozešel.Zdena ho opustila odešla i s dětmi na Slovensko.
MUDr. Vojta Kaňka Michal Holán 2006-2008, 2013 2-3, 9 Gynekolog, odešel do Hradce
Radim Novák Petr Vágner 2008-2011 3-7 Záchranář, nějakou dobu barman u Čerta. Bývalý manžel Lucie, biologický otec Gitule. Poté co mu Lucie zahla s Darkem Vágnerem, Radim se s ní rozvedl a odešel.
MUDr. Andrea Hanáková Klára Cibulková 2014- 9- Doktorka, dříve dělala na záchrance, odešla a poté se vrátila, vzala si Petra Hanáka.
MUDr. Marie Pokorná Dana Batulková 2014-2015 10 Pediatrička, zemřela v díle 546
MUDr. Radek Pokorný Karel Heřmánek ml. 2014- 10- Student medicíny, syn Marie Pokorné
Pavel Strnad Filip Čáp 2014-2015 10 Biologický otec Toníka, (adoptovaného syna Davida a Zdeny Suchých), bývalý milenec a blízký přítel Zdeny. David na něj žárlil, vyhodil ho z práce, bál se že mu přebere Zdenu i rodinu, pohádal se s ním, Strnad pak ve stresu naboural a zemřel na následky autonehody, kterou vyvolalo rozhození z hádky v díle 566.
Helga Švarcová Martina Randová 2014- 10- Sekretářka ředitele
Michal Šebek Roman Zach 2005-2007 1-2 Gynekolog pracující i v růžovce, odešel do Prahy
Tien Ha Thanh Nguyen 2012- 8- Sestřička
Martin Jánský Vladimír Kratina 2012-2015 7-10 Instalatér a přítel Běly, odjel do Španělska a začal tam žít
Simona Šímová Pavla Drtinová 2013- 9- Uklízečka
Vašek Pokorný Daniel Rchichev 2014- 10- Syn Marie Pokorné, žije u Běly
Eliška Pokorná Karina Rchichev 2014- 10- Dcera Marie Pokorné, žije u Běly
Helena Hradecká Andrea Černá 2013-2015 8-11 Sestra v růžovce, přítelkyně Honzy Pantoflíčka, odešla i s ním
MUDr. Šimon Žáček Saša Rašilov 2011-2014 7-9 Pediatr, odešel
Jakub Konrád Ondřej Rychlý 2010-2011 6-7 Nemanželský syn Čestmíra Mázla,syn Renáty Konrádové-Čestmírové dávné pacientky, nějakou dobu bydlel v Kamenici,v současnosti žije a studuje ve Švédsku.
Max Suchý Ben Cristovao 2010-2011 6-7 Syn primáře Suchého, je kubánského původu po Davidové první ženě. Kdysi bydlel nějakou dobu s ním v Kamenici,ale poté co si David vzal Zdenu a adoptovali si Tondu, Max od Davida odešel, odstěhoval se do zahraničí, pravděpodobně zpátky na Kubu, ke své matce, Davidové první manželce, nebo si šel vydělávat do světa tancem, na nějakou taneční školu.
MUDr. Ríšo Varga Maroš Kramár 2013, 2015 8, 11 Slovenský doktor, kamarád Davida a Zdeny Suchých. Kdysi byl nějakou dobu v Kamenici na stáži, poté se vrátil do Bratislavy.V 612 se přijel znova podívat do Kamenice, navštívit Zdenu a Davida. když se dozvěděl o jejích rozchodu, nabídl Zdeně bydlení i práci na Slovensku, Zdena se tam is dětma přestěhovala a začala pracovat v Richardově klinice.
MUDr. Ota Kovář Martin Stránský 2010-2013, 2016- 5-8, 11- Doktor, dříve pracoval v kamenické nemocnici, chodil s Kateřinou Vránovou. S bývalou manželkou Monikou měl jednu dceru Míšu, kterou měl občas u sebe v Kamenici ve střídavé péči na hlídání, ale jednou jí Kateřina neuhlídala, nechala jí jít samotnou a srazil jí opilý řidič, ona pak skončila na vozíku, zoufalý Ota z toho tehdy vinil Kateřinu, že jí nedokázala uhlídat, opustil jí i Kamenici a odešel do Počátek, kde začal pracovat jako doktor na venkovské klinice. Časem si tam našel novou přítelkyni Lídu Dolejší, která ale měla nehodu, ztratila paměť, nepamatovala si ho, vrátila se k bývalému manželovi, Ota poté opustil Počátky, vrátil se zpátky do Kamenice, kde se setkal s Kateřinou, ale zjistil že má nového přítele, nezodpovědného Jirku Linharta, se kterým čeká dítě.
Kateřina Vránová Jana Stryková 2011- 6- Sestřička z chirurgie. Kdysi chodila s doktorem Daliborem Fryntou, po jeho smrti s Otou Kovářem, po jeho odchodu do Počátek s Tomášem Zajícem, po jejích rozchodu s jeho bývalým nejlepším kamarádem Jirkou Linhartem,se kterým čeká dítě, ale je namočený do neelgálních kšeftů. Kateřině se z Počátek vrátila její bývalá velká láska Ota Kovář, bude teď před těžkým rozhodnutím.
Jiří Linhart Adam Kraus 2014- 9- Lapiduch,bývalý kamarád Tomáše Zajíce, zapletl se do nelegálních kšeftů s mafiánem Rudovským, Tomášovi přebral Kateřinu, v současnosti spolu čekají s Kateřinou dítě, ale je nezodpovědný, namočil se do dalších nelegálních kšeftů.
MUDr. Tomáš Zajíc Braňo Holiček 2014- 9- Mladý doktor před atestací, nějakou dobu chodil s Kateřinou Vránovou, která byla po rozchodu a zklamání s Otou Kovářem, co jí odešel do Počátek.

Sice jím to nějakou dobu klapalo, ale pak se rozešli, Tomáš začal chodit s dcerou ředitele Hejduka, Stelou. Později jí přivedl do jiného stavu a vzal si jí za ženu jen z vypočítavosti, kvůli penězům a kariéře, aby se vetřel do jejích bohaté rodiny a stal se v budoucnu ředitelem nemocnice. Spoléhá jen na intriky a vydírání,přetvařuje se, chodí přes mrtvoly a dělá všechno možné pro to aby dosáhl svého.

MUDr. Štěpán Hejduk Pavel Kikinčuk 2015- 10- Nový ředitel nemocnice,otec Stely a Reného, tchán Tomáše Zajíce. Bývalý milenec Zdeny Suché, poté jak se poměr provalil jí dal výpověď aby to mohl zakrýt před svou manželkou. Nesnáší se se svým sokem Davidem Suchým, v nemocnici vedou mezi sebou válku a je tam dusno.
MUDr. Barbora Nývltová Bára Janů 2015- 10- Mladá doktorka na chirurgii, přítelkyně Stelina bráchy a Tomášova švagra Reného. Kdysi nějakou dobu soupeřila s Tomášem v nemocnici o místo, proto jí Tomáš moc nemusí.Ale vypátral na ní že měla kdysi pochybnou minulost (přivydělávala si jako Call Girl,ale jen pro to aby uživila sebe a svojí babičku když byli ve finanční tísni, tak to dělala jen z nouze) Tomáš té informace využívá ve svůj prospěch a na základě toho Báru celou dobu vydírá, vyhrožuje jí že to všem řekne a dělá jí samé naschvály, ale před Stelou a Reném hraje celou dobu divadlo, protože se jich bojí, ale je to jen otázka času, než na to přijdou co je Tomáš zač.
Stela Seifertová Kamila Kikinčuková 2015- 10- Dcera ředitele Hejduka, sestra na chirurgii, zamilovala se do Tomáše Zajíce, (později s ním přišla do jiného stavu a vzala si ho za muže)

Má ho moc ráda, miluje ho, ale netuší vůbec co je zač, že jí jen využívá kvůli penězům a kariéře, přetvařuje se, stále myslí na svou bývalku Kateřinu, obtěžuje jí a Báře dělá naschvály.

Cyril Koliha Pavel Soukup 2015 10 Původně bezdomovec, skamrádil se s doktorem Petrem Hanákem a zatáhl ho do alkoholismu, začal mu věčně viset na krku. Hanák ho zaměstnal v nemocnici jako securiťáka, Koliha začal okrádat mrtvé v márnici, málem zabil doktorku Andreu Blechovou. Poté ho zavřeli.
René Seifert Daniel Bambas 2015- 10- Nový mladý doktor před atestací, bratr Stely, syn ředitele Hejduka, švagr Tomáše Zajíce.Ze začátku si s ním rozumí, ho má za svatého, ale vůbec netuší jak lže, přetvařuje se a dělá celou dobu jeho přítelkyni Báře naschvály.
Karel Seifert Jan Kačer 2015- 11- Bývalý doktor,tchán Štěpána Hejduka. Vlivný bohatý člověk, který se chystá svému zeťovi Hejdukovi sebrat nemocnici a přepsat jí v budoucnu na Tomáše a Reného. Tomáš využívá jeho přízně, má vše na dosah ruky, jde si za svým.
Lada Hrůzová Hana Kusnjerová 2015- 11- Sestra
Monika Moravcová Zuzana Velichová 2015- 11- Sestra
Anna Seifertová Petra Špindlerová 2015- 10- Manželka Štěpána Hejduka
Aloise Kolomazníková Jana Boušková 2016- 11- Nová sestra v Ordinaci.
Zdeněk Zeman Ondřej Kavan 2015- 11- Nový záchranář,skamarádil se s Petrem Hanákem, Andreou a sblížil s Hanákovou švagrovou Simonou Šímovou, ale něco na něm nesedí.
Standa 2015- 11- Dispečer
Marika Andrea Kereštetová 2016- 11- Doktorka. Touží po tom stát se primářkou.
Naďa Lucie Zedníčková 2016- 11- Právnička Doktora Švarce.
Aisha Eliška Boučková 2016- 11- Doktorka.

Seznam řad[editovat | editovat zdroj]

Podrobnější informace naleznete v článku Seznam dílů seriálu Ordinace v růžové zahradě.
Řada Díly Premiéra v ČR
První díl Poslední díl
Ordinace v růžové zahradě
1 86 6. září 2005 29. června 2006
2 73 24. srpna 2006 27. června 2007
3 36 28. srpna 2007 10. ledna 2008
Ordinace v růžové zahradě 2
3 44 15. ledna 2008 12. června 2008
4 79 2. září 2008 25. června 2009
5 81 25. srpna 2009 24. června 2010
6 72 24. srpna 2010 16. června 2011
7 74 30. srpna 2011 21. června 2012
8 79 28. srpna 2012 20. června 2013
9 80 27. srpna 2013 19. června 2014
10 80 26. srpna 2014 18. června 2015
11 80[zdroj?] 25. srpna 2015 bude oznámeno

Spin-off[editovat | editovat zdroj]

Související informace naleznete také v článku Doktoři z Počátků.

V dubnu 2013 se poprvé začala mluvit o novém seriálu Doktoři z Počátků, který je současně i spin-off seriálu Ordinace v růžové zahradě. Seriály mezi sebou spojuje postava MUDr. Oty Kováře (Martin Stránský), který si přijel do Počátek udělat atestaci, poté co jeho dcera byla součástí dopravní nehody, po které zůstala na invalidním vozíku. Kovář v Počátcích však zůstává i nadále.[5] TV Nova nasadila seriál poprvé 25. června 2013 a vysílala ho po celé léto 2013 místo Ordinace, tady v úterý a ve čtvrtek od 20:20 hodin.[6] První díl seriálu sledovalo 2,276 milionů diváků.[7] Po velkém úspěchu se televize rozhodla vrátit seriál i na podzim a věnovala mu nedělní prime time. Od podzimu 2014 se seriál vysílal dvakrát týdně v pondělí a ve středu.[8] Na jaře 2015 se seriál opět vysílal jednou týdně v pondělí. Na podzim 2015 se seriál vysílal ve středu ve 21:30, hned po kulinářské show MasterChef. Poslední 4 díly se odvysílali na jaře 2016, a to 2 díly za sebou v pondělí 4. ledna a zbylé 2 díly 11. ledna. V posledním díle Ota opustil Počátky, protože jeho přítelkyně Lída ztratila paměť a vrátila se k bývalému manželovi. Ota se pak vrátil do kamenické nemocnice.

Ocenění a nominace[editovat | editovat zdroj]

Rok Ocenění Kategorie Nominace Výsledek Ref.
2005 TýTý Herečka Daniela Šinkorová Výhra [9]
Herec Roman Zach Výhra
Ladislav Potměšil Nominace
Seriál roku Ordinace v růžové zahradě Nominace
Objev roku Ivana Jirešová Výhra
ANNO Pořad roku Ordinace v růžové zahradě Výhra [10]
2006 Ceny Elsa Pořad Ordinace v růžové zahradě Nominace [11][12]
Scénář Lucie Konečná a další Nominace
TýTý Herečka Daniela Šinkorová Výhra [13]
Herec Ladislav Potměšil Nominace
Petr Rychlý Nominace
Seriál roku Ordinace v růžové zahradě Výhra
ANNO Žena roku Daniela Šinkorová Výhra [14]
Muž roku Petr Rychlý Nominace
Pořad roku Ordinace v růžové zahradě Výhra
2007 TýTý Herečka Zlata Adamovská Nominace [15]
Herec Ladislav Potměšil Nominace
Petr Rychlý Nominace
Seriál roku Ordinace v růžové zahradě Nominace
ANNO Žena roku Zlata Adamovská Nominace [16]
Pořad roku Ordinace v růžové zahradě Výhra
2008 TýTý Herečka Zlata Adamovská Nominace [17]
Seriál roku Ordinace v růžové zahradě 2 Výhra
ANNO Žena roku Zlata Adamovská Výhra [18]
Pořad roku Ordinace v růžové zahradě Výhra
2009 TýTý Herečka Zlata Adamovská Nominace [19]
Dana Morávková Nominace
Herec Jan Šťastný Nominace
Seriál roku Ordinace v růžové zahradě 2 Nominace
2010 TýTý Herec Petr Rychlý Nominace [20]
Herečka Zlata Adamovská Nominace
Seriál roku Ordinace v růžové zahradě 2 Nominace
2011 TýTý Herečka Zlata Adamovská Nominace [21]
Dana Morávková Nominace
Herec Petr Rychlý Nominace
Seriál roku Ordinace v růžové zahradě 2 Nominace
2012 TýTý Herečka Zlata Adamovská Nominace [22][23]
Dana Morávková Nominace
Seriál roku Ordinace v růžové zahradě 2 Nominace
2013 TýTý Herečka Zlata Adamovská Nominace [24][25]
Seriál roku Ordinace v růžové zahradě 2 Nominace
2014 TýTý Herečka Zlata Adamovská Nominace [26]

Reference[editovat | editovat zdroj]

 1. DVOŘÁKOVÁ, Denisa. Ordinace v růžové zahradě 2 je nejsledovanějším seriálem současnosti [online]. TopVIP.cz, 20. prosince 2013. Dostupné online.  
 2. EISENHAMMER, Milan. Scenáristka Ordinace seriál opustí, Mázla umřít nenechá [online]. iDnes.cz, 5. října 2007. Dostupné online.  
 3. NOVÉ POSTAVY v ORDINACI: Do Kamenice míří Batulková i Heřmánek ml.! [online]. TV Nova, 30. července 2014. Dostupné online.  
 4. ordinace.nova.cz [online]. ordinace.nova.cz, [cit. 2016-02-04]. Dostupné online.  
 5. MAV. Nova přes léto nasadí nový seriál Doktoři z Počátků [online]. MediaGuru.cz, 28. května 2013. Dostupné online.  
 6. MAV. Seriál Doktoři z Počátků nahradí přes léto Ordinaci [online]. MediaGuru.cz, 6. června 2013. Dostupné online.  
 7. MAV. Doktoři z Počátků překonali i Ordinaci, získali nad 2 mil. [online]. MediaGuru.cz, 26. června 2013. Dostupné online.  
 8. MAV. Nova dá novou Kriminálku Anděl, Počátky dvakrát týdně [online]. MediaGuru.cz, 28. července 2014. Dostupné online.  
 9. Výsledky TýTý 2005 - Večer návratů [online]. Televize.cz, 2005. Dostupné online.  
 10. IF. Nova ocenila Borhyovou, Zunu a Ordinaci [online]. iDnes.cz, 14. ledna 2006. Dostupné online.  
 11. NOMINACE 2006 [online]. Elsa. Dostupné online.  
 12. VÍTĚZOVÉ 2006 [online]. Elsa. Dostupné online.  
 13. Výsledky TýTý 2006 - Finále bez vítězů [online]. Televize.cz. Dostupné online.  
 14. IF. Nova ocenila Šinkorovou, Mareše a Ordinaci [online]. iDnes.cz, 4. února 2007. Dostupné online.  
 15. TýTý 2007 [online]. Televize.cz. Dostupné online.  
 16. KOT. Diváci Novy ocenili Mareše, Borhyovou i Ordinaci [online]. iDnes.cz, 23. února 2008. Dostupné online.  
 17. Výsledky TýTý 2008 [online]. . Dostupné online.  
 18. Výsledky divácké ankety ANNO 2008 [online]. People.cz. Dostupné online.  
 19. TýTý 2009 [online]. 2010. Dostupné online.  
 20. Výsledky 20. ročníku ankety TýTý 2010 [online]. 3. dubna 2010. Dostupné online.  
 21. Výsledky 21. ročníku ankety TýTý 2011 [online]. . Dostupné online.  
 22. Výsledky 22. ročníku ankety TýTý 2012! [online]. . Dostupné online.  
 23. TýTý 2012 [online]. Česká televize. Dostupné online.  
 24. Výsledky 23. ročníku ankety TýTý 2013 [online]. Televize.cz. Dostupné online.  
 25. Finálové hlasování TýTý 2013 začalo! [online]. Televize.cz. Dostupné online.  
 26. Výsledky 24. ročníku ankety TýTý 2014 [online]. Televize.cz.  

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]

TýTý v kategorii seriál roku
Předchůdce:
Četnické humoresky
Ordinace v růžové zahradě
2006
Nástupce:
Ulice
Ulice 2008 Vyprávěj