Přeskočit na obsah

Milena Steinmasslová

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Milena Steinmasslová
Narození21. března 1955 (69 let)
Praha
ČeskoslovenskoČeskoslovensko Československo
Alma materAMU v Praze
ChoťRoman Pavlíček (do 2009)
Děti2
Český lev
Nejlepší herečka ve vedlejší roli
2023Němá tajemství

Seznam děl v databázi Národní knihovny
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Milena Steinmasslová (* 21. března 1955 Praha), vlastním jménem Miloslava Steinmasslová, je česká herečka a lektorka herectví a rétoriky. Momentálně hostuje v několika pražských divadlech – v Divadle v Celetné, Divadle Na zábradlí, v Komorním divadle a Divadle Na Fidlovačce.

Životopis

[editovat | editovat zdroj]

Milena Steinmasslová je rozvedená. Z manželství s Romanem Pavlíčkem má dva syny.

Do prvního filmu Už zase skáču přes kaluže ji Karel Kachyňa obsadil, když byla v deváté třídě základní školy. Po maturitě na Gymnáziu Jana Nerudy si podala přihlášku na DAMU, kam byla přijata. V dobrém vzpomíná na natáčení seriálu Ranč U Zelené sedmy, stále se přátelí se svou hereckou kolegyní Ivanou Škarkovou. Stala se první vítězkou soutěžního pořadu Čs. televize Šest ran do klobouku (1981).

V roce 2024 obdržela Českého lva za nejlepší ženský herecký výkon ve vedlejší roli ve filmu Tomáše Mašína Němá tajemství.[1][2]

Filmografie (výběr)

[editovat | editovat zdroj]
  1. MÍŠKOVÁ, Věra. Milena Steinmasslová: Pro starší herce je míň rolí, ale kvalitnějších - Novinky. www.novinky.cz [online]. 2024-03-10 [cit. 2024-03-11]. Dostupné online. 
  2. PODSKALSKÁ, Jana. Oceněná Milena Steinmasslová: Čím jsou herečky starší, tím méně mají rolí. Deník.cz. 2024-03-11. Dostupné online [cit. 2024-03-11]. 

Externí odkazy

[editovat | editovat zdroj]