Eva Decastelo

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Eva Decastelo
Eva Decastelo (2013)
Eva Decastelo (2013)
Rodné jméno Eva Aichmajerová
Narození 12. září 1978 (40 let)
Litoměřice, Československo Československo
Povolání moderátorka, herečka
Výška 1,585 m [1]
Manžel(ka) René Decastelo
Děti 2
Web EvaDecastelo.cz
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Eva Decastelo, rozená Eva Aichmajerová, (* 12. září 1978 Litoměřice) je česká herečka, modelka, moderátorka. Jejím manželem je od roku 2009 publicista René Decastelo, s nímž má dvě děti — Michaela a Zuzanu.

Biografie[editovat | editovat zdroj]

Vystudovala střední pedagogickou školu se zaměřením na rodinné obory. Od svých 14 let se začala věnovat modelingu a natáčení reklam. Již během střední školy poprvé odjela do USA, avšak tato cesta nebyla jen pracovní, ale především kvůli cestování, poznávání jiné kultury a jazyka, kde později přijala nabídku fotografování pro magazín Penthouse a Hustler.

Herecká kariéra[editovat | editovat zdroj]

Divadlo[editovat | editovat zdroj]

V roce 1997 vyhrála konkurz v Divadle Na zábradlí na roli Seňority v komedii Jana Krause Nahniličko. Účinkovala také v muzikálu Brouci aneb Evangelium podle Beatles v Divadle Spirála na Pražském výstavišti v roli Lucy.

Film a televize[editovat | editovat zdroj]

Jako herečka se objevila především v zahraničních filmech a televizních snímcích – hrála například druhou hlavní roli v kanadském pokračování televizního seriálu Xena, který se nyní jmenuje Ariana's quest, či v americkém seriálu Immortal s hercem Lorenzem Lamasem, ale také v americké sci-fi minisérii Children of Dune. Z české filmové tvorby hrála ve filmech Panic je nanic nebo Bolero. Také ztvárnila jednu z vedlejších rolí v seriálu TV Nova Ulice.

Erotická kariéra[editovat | editovat zdroj]

Jako porno herečka se živila, dle svých slov, asi jeden rok v USA.[zdroj?] Zaměřovala se zde hlavně na masturbační a lesbické scény.[zdroj?]

Moderátorská kariéra[editovat | editovat zdroj]

V roce 2000 spolu s moderátorem Vítkem Havlišem moderovala pravidelný pětihodinový sobotní pořad na Radiu North Music a později se opět spolu objevovali v pořadu TV Nova Snídaně s Novou (20052006). Na Nově také v roce 2005 moderovala reality show Big Brother, kde v každém díle uváděla zprávy o dění ve vile. Na Primě uváděla pořady Extra (20062007) a Nekonečná šance (20062008). Od roku 2003 doposud moderuje na Óčku pořady Inbox a Stylissimo a na TV Barrandov má vlastní autorský pořad Maminka. Od roku 2014 moderuje na tuzemské stanici HarmonieTV pořad s názvem Showlife.

Ostatní činnost[editovat | editovat zdroj]

Pracovala jako hlavní produkční firmy Zipo film, kde produkčně zajišťovala natáčení reklamních spotů, foto produkcí, vernisáží apod., ale také spolupracovala na amerických velkofilmech Affair of the Necklace a Van Helsing, kde pracovala jako office co-ordinator pro speciální efekty.

Filmografie[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. Výška Evy Decastelo v centimetrech? | Evča.cz. www.evca.cz [online]. [cit. 2017-04-08]. Dostupné online. (česky) 

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]