Známí neznámí (film)

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Známí neznámí
ZeměČesko
Slovensko
Jazykyčeština
slovenština
Délka95 min
Žánrkomedie
PředlohaPaolo Genovese: Naprostí cizinci
Námětpůvodní scénář od Paola Genovese, Paola Costelly, Rolanda Ravelly a Filippo Bologny
ScénářPetr Jarchovský
RežieZuzana Marianková
Obsazení a filmový štáb
Hlavní roleTáňa Pauhofová
Klára Issová
Martin Hofmann
Tomáš Měcháček
Tomáš Maštalír
Petra Polnišová
Anna Kadeřávková
Sväťo Malachovský
ProdukceWanda Adamík Hrycová
Petra Polnišová
Juraj Brocko
KameraPeter Bencsík
KostýmyAlexandra Grusková
StřihMatej Beneš
ArchitektViera Dandová
Výroba a distribuce
Premiéraplán: 16. prosince 2021
DistribuceCinemart
Známí neznámí na ČSFDKinoboxuIMDb
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Známí neznámí je připravovaný český a slovenský film režisérky Zuzany Mariankové, pro kterou se jedná o celovečerní filmový debut. Příběh vychází z italského filmu Naprostí cizinci režiséra a scenáristy Paola Genovese, jehož film scenárista Petr Jarchovský adaptoval do českého a slovenského prostředí.[1] V hlavních rolích se objevili Táňa Pauhofová, Klára Issová, Martin Hofmann, Tomáš Měcháček, Tomáš Maštalír, Petra Polnišová, Anna Kadeřávková a Sväťo Malachovský.[2]

Film měl mít původně premiéru dne 10. prosince 2020, kvůli zavření kin v rámci opatření proti šíření koronaviru byla premiéra posunuta.[3] Na konci roku 2020 bylo oznámeno, že film bude mít v Česku a na Slovensku premiéru dne 11. února 2021, avšak kvůli zavření kin byla premiéra opět odložena. Na jaře 2021 bylo oznámeno, že film bude mít premiéru v kinech 16. prosince 2021.[4]

O filmu[editovat | editovat zdroj]

Film pojednává o partě českých a slovenských přátel, kteří spolu slaví příchod Nového roku. Myslí si, že se velmi dobře znají a napadne je dát na stůl všechny mobilní telefony, nahlas přečíst každou doručenou zprávu a každý příchozí hovor dát na hlasitý odposlech. Tato zdánlivě nevinná hra má ovšem postupem času vážné důsledky.

Obsazení[editovat | editovat zdroj]

Táňa Pauhofová
Klára Issová
Martin Hofmann
Tomáš Měcháček
Tomáš Maštalír
Petra Polnišová
Anna Kadeřávková
Sväťo Malachovský

Výroba filmu[editovat | editovat zdroj]

Natáčení filmu začalo v srpnu 2020.[5] Producentka filmu, Wanda Adamík Hrycová, vyjádřila radost, že právě jejímu týmu se podařilo získat práva na známý italský film Naprostí cizinci a vytvořit českou a slovenskou verzi filmu. Dále sdělila: „Scénář nás upoutal už při prvním čtení a jeho adaptaci pro slovenského a českého diváka jsme svěřili zkušenému scenáristovi Petrovi Jarchovskému a naší debutující režisérce Zuzaně Mariankové. Myslím si, že i díky této jedinečné kombinaci zkušenosti a mladické dynamičnosti můžeme vytvořit opravdový divácký hit. Přinášíme totiž skvělou vztahovou komedii ve fantastickém obsazení, plnou humoru a lidskosti, ale i odhalených pikantních tajemství.“[6]

Jednu z hlavních rolí měl původně hrát Vojtěch Kotek, ale krátce před natáčením měl vážnou dopravní nehodu. Jeho roli proto ztvárnil Tomáš Měcháček.[7]

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. Známí neznámí – točí se česká verze hitu Naprostí cizinci. Total Film [online]. 2020-08-19 [cit. 2021-01-03]. Dostupné online. 
  2. Bude to navždy jedna z mojich top skúseností, opisuje Sväťo Malachovský. Pravda.sk [online]. 2020-12-20 [cit. 2021-01-03]. Dostupné online. 
  3. Pauhofová a Polnišová o filme Známi neznámi. Pravda.sk [online]. 2020-12-20 [cit. 2021-01-03]. Dostupné online. 
  4. Známí neznámí. Cinemart [online]. 2021-05-26 [cit. 2021-05-26]. Dostupné online. 
  5. Začala se točit nová komedie Známí neznámí, scénář Jarchovský. Borovan.cz [online]. 2020-08-21 [cit. 2021-01-03]. Dostupné online. 
  6. Ukaž, co máš v mobilu. Film, zapsaný v Guinnessově knize rekordů, dostane českou verzi. Kdo si v ní zahraje?. Kinobox [online]. 2020-08-20 [cit. 2021-01-03]. Dostupné online. 
  7. SPÁČILOVÁ, Mirka. V komedii Známí neznámí si místo Vojty Kotka zahraje Tomáš Měcháček. iDNES.cz [online]. 2020-08-19 [cit. 2021-01-03]. Dostupné online. 

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]