Přeskočit na obsah

Snídaně (pořad)

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
(přesměrováno z Snídaně s Novou)
Snídaně
Původní názevSnídaně s Novou
Žánrypublicistický
zpravodajský
ModerátořiJohan Mádr
Ondřej Havel
Dana Morávková
Jan Čenský
Země původuČeskoČesko Česko
Jazykčeština
Obvyklá délka155 minut
Premiérové vysílání
StaniceNova
Formát obrazu16 : 9; 4 : 3 (dříve)
Vysíláno7. února 1994 – dosud
Oficiální webové stránky
Snídaně na ČSFD, Kinoboxu, FDb, IMDb
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Snídaně (dříve Snídaně s Novou) je ranní televizní pořad TV Nova, který se poprvé na obrazovkách televize objevil 7. února 1994. Pořad se vysílá každý všední den od 5.55 do 8.40. Dříve byl vysílán již od 5.00. Program je složen z rozhovorů, nově se pouze každou hodinu vysílá zpravodajský blok.

Snídaně v pondělí 5. září 2022 poprvé vysílala ze zbrusu nového studia a také s názvem, ve kterém už chyběl dovětek „s Novou“.[1]

V září 2022 se TV Nova rozhodla, že Snídaně bude i o víkendu. První Víkendová Snídaně byla odvysílána 15. října 2022 a první dvojicí byli Dana Morávková a Jan Čenský.[2]

V červnu 2024 bylo vysílání Víkendové Snídaně ukončeno z důvodu nízké sledovanosti.

Moderátoři[editovat | editovat zdroj]

První Snídani 7. února 1994 moderovali Libor Baselides a Lenka Hornová.

Pořad Snídaně aktuálně moderují dvě moderátorské dvojice:

Spolu s nimi střídavě Barbora Šimková a Rebecca Diatilová.

Mezi bývalé moderátory Snídaně patří Nikola Čechová a Milan Peroutka, Pavel Svoboda a Kristina Kloubková, Gabriela Partyšová a Aleš Lehký, Iveta Kořínková, Tomáš Zástěra a Tomáš Novotný, Petr Říbal a Hana Mašlíková, Ema Klementová a Lukáš Maule, Marta Ondráčková, Slávek Boura a Markéta Mayerová, Petr Šiška, Lenka Hornová, Libor Baselides, Dana Morávková, Zorka Hejdová a Míra Hejda, Dalibor Gondík a Adéla Gondíková, Kateřina Hrachovcová, Aleš Cibulka, Aleš Háma, Petr Holík, Michal Jagelka, Filip Švarc, Vítek Havliš, Martin Písařík, Eva Decastelo a Lucie Výborná.

V pořadu také účinkovali Michaela Dolinová, Karla Mráčková a Radka Rosická, které moderovaly předpověď počasí, dále Hana Kynychová v ranním cvičení a Ivan Vodochodský v cookingshow.

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. Unikátní studio i nabitý program. TV Nova představí v pondělí novou Snídani. Tn.cz [online]. TV Nova (společnost), 2022-09-04 [cit. 2022-09-05]. Dostupné online. 
  2. Víkendová Snídaně má premiéru za sebou. Odstartovala s hvězdnými hosty | TN.cz. tn.nova.cz [online]. [cit. 2022-10-16]. Dostupné online. 

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]