Blesk.cz

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Blesk.cz
Základní informace
Jazykčeština
Země původuČeskoČesko Česko
Sídlo redakceKomunardů 1584/42,
170 00 Praha 7
Klíčové osoby
VydavatelCzech News Center a.s.
ŠéfredaktorRadek Lain
Odkazy
WebOficiální stránky
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Blesk.cz je internetovou verzí deníku Blesk. Jedná se o rozsáhlý zpravodajsko společenský portál, který kombinuje základní informační nabídku z České republiky i ze světa se společenskými a sportovními tématy.

Blesk.cz je jedním z největších webů v České republice, měsíčně jej navštěvuje více než 1,5 milionu čtenářů.[1] Jeho provozovatelem je společnost Czech News Center a.s. Šéfredaktorem webu Blesk.cz je Radek Lain.

Rubriky[editovat | editovat zdroj]

Hlavními rubrikami webu Blesk.cz jsou sekce Celebrity, Zprávy, iSport.cz a Blesk pro ženy. Web také vytváří tematické speciály k volbám[2] či dalším společenským akcím a příležitostem.

S prezidentem v Lánech[editovat | editovat zdroj]

Od února 2015 vysílá Blesk.cz v rubrice Blesk TV hovory s prezidentem České republiky.[3] Jedná se o půlhodinový živý rozhovor z Lán o aktuálních otázkách, který probíhá každé tři měsíce. Vznik pořadu inicioval David Vaníček, který se stal také jeho prvním moderátorem. Po jeho odchodu z redakce Blesk.cz převzala moderování pořadu Vera Renovica.

HET liga na iSport.cz[editovat | editovat zdroj]

Sportovní rubrika webu Blesk.cz je od roku 2014 jediným českým webem, který vlastní práva k živému vysílání fotbalové HET ligy.[4] Měsíčně dosahují přenosy a sestřihy z HET ligy na Blesk.cz téměř 1 milion zhlédnutí.[5]

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. zdroj: http://www.netmonitor.cz/
  2. Prezidentské volby 2018. Blesk.cz [online]. [cit. 2018-01-11]. Dostupné online. 
  3. S prezidentem v Lánech. Blesk TV [online]. [cit. 2018-01-11]. Dostupné online. 
  4. HET liga 2017/18 | 1. česká fotbalová liga | iSport.cz. isport.blesk.cz [online]. [cit. 2018-01-11]. Dostupné online. 
  5. zdroj: Gemius Stream

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]