Silnice II/240

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Silnice II/240
SilniceII240.svg
Základní údaje
Provozovatel Středočeský kraj, Ústecký kraj
Začátek Praha
Konec Františkov nad Ploučnicí, II/262
Celková délka 81 km
    v provozu: 81 km
Stát ČeskoČesko Česko
Region
 • Středočeský kraj
 • Ústecký kraj
 • Silnice II/240 u Olovnice
  Silnice II/240 u Olovnice
  Některá data mohou pocházet z datové položky.

  Silnice II/240 je silnice II. třídy v trase: odpojení od silnice I/7 (v Praze; Horoměřická ulice) – HoroměřiceStateniceVelké PřílepyTurskoKralupy nad Vltavou (krátké připojení silnice II/101) – VelvaryČernucBřízaRačiněves – přejezd nad dálnicí D8Roudnice nad Labem (krátké napojení silnice II/246) – VědomiceChodounyPolepy (krátké napojení silnice II/261) – HrušovanyLibínkyChotiněves (okrajem) – Liběšice (krátké napojení na silnici I/15) – Trnobrany (okrajem) – SrdovHradec (napojení na silnici II/260) – Horní VysokéLovečkovice (odpojení) – VerneřiceValkeřice – napojení na silnici II/262 (u Františkova nad Ploučnicí).

  Na okraji Statenic se napojuje silnice II/241, ve Velvarech silnice II/616 a v Černuci silnice II/239. U Velvar přejíždí nad silnicí I/16. U Račiněvsi se kříží se silnicí II/608.

  U Horoměřic vede nad plánovanou dálnicí D0.

  Vodstvo na trase[editovat | editovat zdroj]

  Na okraji Jenerálky vede přes Šárecký a Nebušický potok, v Černém Volu přes Únětický potok, ve Velkých Přílepech přes Podmoráňský potok, na okraji Kralup nad Vltavou přes Knovízský potok, v Roudnici nad Labem přes Labe, u Polep přes Úštěcký potok, u Liběšic přes Studený potok a u Valkeřic přes Merboltický potok.