Silnice II/288

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Silnice II/288
Mapa
Map
Základní údaje
ProvozovatelLiberecký kraj
ZačátekŽelezný Brod, I/10
KonecSemily, II/289
Celková délka10,4 km
    v provozu:10,4 km
StátČeskoČesko Česko
Region
 • Liberecký kraj
 • Logo Wikimedia Commons multimediální obsah na Commons
  Některá data mohou pocházet z datové položky.

  Silnice II/288 je silnice II. třídy v okresu Semily spojující Železný Brod se silnicí II/289 vedoucí do Semil.[1] Délka silnice je asi 9 kilometrů.

  Silnice II/288 začíná na křižovatce se silnicí II/292 ve městě Železný Brod před mostem přes Jizeru. Zatímco silnice II/292 pokračuje přes řeku a míří přes Pelechov na Semily, tak silnice II/288 zůstává na pravém břehu řeky a odbočuje doleva směrem na Bozkov. Téměř po břehu Jizery potom vede několik kilometrů a ve velmi mírném stoupání míjí například městské koupaliště nebo pobřežní tábořiště.

  Železobetonové mosty pod Spálovem krátce po dokončení v roce 1938.

  Až před železobetonovým mostem přes řeku Kamenici u vlakové stanice Spálov (v místní části Podspálov) začíná silnice stoupat strměji, přičemž od Podspálova vede vedle ní několik set metrů železniční trať. Silnice II/288 pokračuje dál vedle řeky Vošmenda a vede vedle obce Spálov a jejich místních částí (Kopaniny atp.), až přijíždí do místních částí Bozkova Podbozkov a Dolní Bozkov kde odbočuje doprava silnice III/2888 směrem na Příkrý.

  V místní části Hamry odbočuje ostře doleva silnice III/2887, která vede do Bozkova. Silnice II/288 pokračuje rovně do zatáčky vpravo. Za touto zatáčkou vpravo se připojuje silnice III/2888, která vede z Podbozkova. Silnice II/288 zde pokračuje po zatáčkách až do semilské místní části Cimbál, kde na křižovatce se silnicí II/289 silnice II/288 končí.

  Odkazy[editovat | editovat zdroj]

  Reference[editovat | editovat zdroj]

  Související články[editovat | editovat zdroj]

  Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]