Přeskočit na obsah

Silnice II/337

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Silnice II/337
Mapa
Map
Základní údaje
ProvozovatelStředočeský kraj, Pardubický kraj
ZačátekUhlířské Janovice, II/125
KonecSkuteč, II/358
Celková délka78,4 km
    v provozu:78,4 km
StátČeskoČesko Česko
Region
 • Středočeský kraj
 • Pardubický kraj
 • Čáslavská ulice – silnice II/337 v Ronově nad Doubravou
  Čáslavská ulice – silnice II/337 v Ronově nad Doubravou
  Logo Wikimedia Commons multimediální obsah na Commons
  Některá data mohou pocházet z datové položky.

  Silnice II/337 je silnice II. třídy v Středočeském a Pardubickém kraji. Spojuje Uhlířské Janovice, Čáslav, Ronov nad Doubravou, Nasavrky a Skuteč. Je dlouhá 80 km.

  Trasa silnice[editovat | editovat zdroj]

  Odpojení od silnice II/125 (u Uhlířských Janovic) – MančiceOnomyšlKošicePolánkaMalešovKřeseticePucheřKlukyMočoviceČáslavFilipovMarkoviceŽlebyRonov nad DoubravouZávratecStarý DvůrKraskovSeč (krátké napojení na silnici II/340) – Horní BezděkovBojanovLibkovHodonínNasavrky (asi 1 km dlouhé napojení na silnici I/37) – BřezovecOchozŠvihovHolčíMiřeticeDubováHavloviceLouka (krátká peáž se silnicí II/355) – Vrbatův KostelecLeštinkaSkutíčkoSkuteč.

  U Křesetic se kříží se silnicí II/126. V Seči se napojuje silnice II/343 a v Hodoníně silnice II/344.

  Průjezd vesnicí Pucheř

  Na okraji Čáslavi se napojuje silnice II/339, která se odpojuje na křižovatce ulic Tylova, Masarykova a Pražskou, kterou pokračuje. Na křižovatce ulic Na Bělišti, Tylova a Za Rybníkem, kterou přichází, se napojuje silnice II/338, odpojující se až za městem ze silnice I/17. Na ulici Chrudimská se napojuje na silnici I/38, ze které se odpojuje u Filipova.

  Vodstvo na trase[editovat | editovat zdroj]

  V Malešově vede přes Vrchlici, v Klukách přes Souňovský potok, v Močovicích přes Klejnárku, v Čáslavi přes Brslenku, ve Žlebích přes Doubravu, v Ronově nad Doubravou přes Kurvici, v Kraskově přes Zlatý potok a u Seče přes Chrudimku (opět ji přejíždí v Bojanově a u Libkova).

  Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]