Silnice II/353

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Silnice II/353
Mapa
Map
Základní údaje
ProvozovatelPardubický kraj, Kraj Vysočina
ZačátekPolička, I/34
KonecVelký Beranov, II/602
Celková délka65,7 km
    v provozu:65,7 km
StátČeskoČesko Česko
Region
 • Pardubický kraj
 • Kraj Vysočina
 • obchvat obce Bohdalov
  obchvat obce Bohdalov
  Logo Wikimedia Commons multimediální obsah na Commons
  Některá data mohou pocházet z datové položky.

  Silnice II/353 je silnice II. třídy v Pardubickém kraji a v Kraji Vysočina. Spojuje Poličku, Sádek, Sněžné, Žďár nad Sázavou a Velký Beranov.

  Trasa silnice[editovat | editovat zdroj]

  Odpojení od silnice I/34 (v Polička-Město) – Dolní PředměstíKamenec u PoličkySádekLačnov (napojení na silnici II/357) – Borovnice (odpojení od silnice II/357) – DaňkoviceSněžné (krátké napojení na silnici II/354) – KrátkáKadovFryšava pod Žákovou horouTři StudněSklenéPočítkyVysokéŽďár nad Sázavou (krátké napojení na silnici I/37) – RadonínBudečNové VeselíBohdalovRudolecStájZhořRytířsko – podjezd pod dálnicí D1Velký Beranov (napojení na silnici II/602).

  V Bohdalově se napojuje silnice II/388. Na okraji Stáje se kříží se silnicí II/348 a mezi Zhoří a obchvatem Jamného se silnicí II/351.

  Vodstvo na trase[editovat | editovat zdroj]

  V Sádku několikrát přejíždí Černý potok, mezi odbočkou na Maksičky a Lačnovem vede několikrát přes Bílý potok (vzniká soutokem Černého a Korouhevského potoka), mezi Lačnovem a Borovnicí přes Svratku, v Kadově přes Fryšávku, mezi Kadovem a Fryšavou přes Medlovku, v Počítkách přes Perničku, na obchvatu Nového Veselí Oslavu a v lesích mezi Novým Veselím a Bohdalovem přes potoky Horní, Lesní a Rendlíčkový.

  U Nového Veselí je vedena po hrázi Lanžovského rybníka.

  Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]